شنبه, 04 بهمن 1399 - Friday, 22 January 2021

سخن مردم " دو پیام امام جمعه برازجان مناسبت یکصدمین روز  شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و بمناسبت روز سربازان گمنام امام زمان (عج)

به گزارش سخن مردم"متن پیامها به شرح زیر می باشد.

WhatsApp Image 2020 03 28 at 20.11.27 710x475

بسم الله الرحمن الرحیم
یکصدمین روز شهادت سردار دلها سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی که تقارن یافته است با سالروز شهادت صیاد دلها سپهبد شهید صیاد شیرازی مرا برآن داشت تا به بازخوانی برخی آثار  و برکات این واقعه عظیم در تاریخ انقلاب اسلامی ایران به اختصار بپردازم :
1- ترویج و احاطه روحیه شهادت طلبی در جامعه
روحیه ایثار و شهادت طلبی به گونه‌ای در آحاد مردم جامعه از پیر و جوان، کوچک و بزرگ، مرد و زن رواج یافت که علاقه و اشتیاق به ایثارگری و شهادت طلبی در راه اهداف نظام اسلامی به عینه در گفتار و کردار مردم شاهد و ناظر بودیم.
2- اثبات خباثت و جنایتکار بودن آمریکا و حس تنفر و نفرت از شیطان بزرگ
در شرایطی که بسیاری از غرب گرایان و روشنفکران لیبرال در کشور شائبه ی مرتفع شدن تمامی مشکلات با بودن در کنار آمریکا را مطرح می‌کردند با شهادت سردار سلیمانی این شبهه به کلی خنثی و خباثت آمریکا هم در کشور و هم در عرصه بین‌المللی برای همگان اثبات گردید و حس تنفر و نفرت از شیطان بزرگ افزایش یافت.
3- وحدت گروه های مختلف سیاسی و اجتماعی و آحاد ملت ایران و جبهه مقاومت در منطقه
یکی از بارزترین و مهمترین آثار و برکات شهادت سردار دلها ایجاد وحدت و همدلی و انسجام بی سابقه گروه های سیاسی در کشور بود در حالی که دشمنان انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی به زعم خود دستیابی به نتایج چهل سال کینه و دسیسه علیه ملت مسلمان و انقلاب اسلامی را با القای ناکارآمدی و ضعف حکومت در بین مردم مطرح می‌کردند.
4- زنده بودن انقلاب پس از گذشت ۴۰ سال با همان اهداف و آرمان‌های ترسیم شده در سال ۵۷
خروش ملت در تشییع پیکر پاک و مطهر شهید سلیمانی به همه معاندین و مخالفین نظام فهماند که انقلاب ایران پس از گذشت ۴۰ سال از عمر پر برکت خود ذره‌ای از آرمان های ترسیم شده در سال ۵۷ کوتاه نخواهد آمد و همچنان روحیه‌ی انقلابی در بین مردم زنده است.
5- اثبات وجود مدیران و مسئولین مومن ، مخلص و معتقد به اصول انقلاب و امام راحل در بدنه حاکمیت.
 در برهه ای که تعدادی از معارضین و بدخواهان شائبه خائن ، فاسد و منفعت طلب بودن مسئولین و مدیران حکومت اسلامی را در بین افکار عمومی مطرح می‌کردند با شهادت حاج قاسم مردم دانستند همواره مدیران و مسئولین دلسوز ، پاک و ساده زیست صاحبان اصلی این نظام و خدمتگزاران صادق و واقعی به ملت هستند.
6- ظهور و بروز ایران به عنوان یک ابرقدرت بین المللی در نظام سیاسی جهان .
حرکت دولت آمریکا در ترور مغز متفکر و تئوریسین نظامی جبهه مقاومت در منطقه موجب گردید همه تحلیلگران و صاحب ‌نظران عرصه سیاسی و نظامی بین الملل علت این حرکت را ضعف و استیصال دولت آمریکا و متحدانش در نقش آفرینی در معادلات منطقه به نفع خود با وجود توان تسلیحاتی و نظامی آنان اعلام نمایند و ایران را به عنوان محور و گرداننده اصلی تحولات راهبردی در منطقه معرفی و به دنبال آن قدرت نوظهور بین المللی در عرصه سیاسی و نظامی مطرح نمایند.
اینها بخش کوچکی از برکات وجود حاج قاسم عزیز و شهادت او بود که در سایه اخلاصش در دین و عرفانش در سلوک الی الهم  بدست آمده بود و حیات او را بسان مکتبی متعالی و انسان ساز مبدل ساخت.

او که مصداق عینی و مظهر آیه شریفه مُوتُوا قَبْلَ‏ أَنْ تَمُوتُوا بود امید است خداوند به ملت ما توفیق پیروی و پاسداری از مکتب آن فرمانده شهید عنایت فرماید.
رزقنالله الشهادة وحشرنا مع الانبیاء و الشهداء والصدیقین

حسن مصلح
امام جمعه برازجان
۲۲ فروردین ۹۹

 

پیام امام جمعه برازجان بمناسبت روز سربازان گمنام امام زمان (عج)

بسم الله الرحمن الرحیم
نقش سربازان گمنام در امنیت جامعه :
یکی از علل گمنامی مجموعه وزارت اطلاعات رسالتها و ماموریتهای اطلاعاتی است که طبعا امکان تشریح و نشر ندارند .
در عین حال می توان گفت در هر حوزه ای که منافع ملت ایران و صیانت از ارزشهای انقلابی و حراست از امنیت جامعه و برخورد قاطع با تمامی جریانهای انحرافی و وابسته داخلی و خارجی اقتضا کند در دایره رسالتهای سربازان گمنام قرار دارد از قبیل :
1- تلاش برای حفظ وحدت و انسجام ملی
2- حفاظت از دستاوردهای انقلاب اسلامی
3- مبارزه با تروریسم در تمام اشکال
4- مقابله با توطئه های اختلاف برانگیز استکبار
5- مبارزه با فساد و مفسدان اقتصادی
6- کمک جدی در کاهش آثار تحریم اقتصادی دشمنان
7- شناسایی و مقابله با گروهها و اشخاص وابسته به دشمنان
8- نفوذ و ضربه زدن به شبکه ها و سیستم های امنیتی و سرویسهای جاسوسی دشمنان
9- مبارزه با اختلاس، پولشویی، سودجویی و اخلال گران اقتصادی، اجتماعی و اخلاقی جامعه و ...
در پایان اینجانب این روز که مصادف با ولادت با سعادت منجی عالم بشریت است را به تمامی سربازان گمنام امام زمان (عج) تبریک می گویم.

حسن مصلح
امام جمعه برازجان
23 فروردین ۹۹

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه