سه شنبه, 12 مرداد 1400 - Tuesday, 03 August 2021

سخن مردم"سه شنبه هشتم بهمن ماه نشست هم اندیشی ستاد احسان و نیکوکاری کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان دشتستان ( برازجان، ابپخش، سعداباد، شبانکاره، ارم، بوشکان)به ریاست مهندس کریم آزاد معاون عمرانی فرمانداری دشتستان و با حضور لطفی مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان بوشهر، قیطاس خواه رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) برازجان، حجت الاسلام مصلح امام جمعه برازجان و برخی مسئولین در سالن اجتماعات فرمانداری برازجان باآیاتی از کلام الله مجید آغاز شد.

2

مهین قاسمی به گزارش سخن مردم"قیطاس خواه رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) برازجان ضمن تسلیت به مناسبت شهادت بانوی عالم حضرت فاطمه (س) ، برنامه های کمیته امداد در سال نو و حضور آحاد مردم و آموزش و پرورش جهت کمک به آذوقه شب عید به نیازمندان را عنوان نمود و افزود: ستاد احسان و نیکوکاری با محوریت امام جمعه و فرمانداری تشکیل شد که نیاز به حمایت مردم دارد.

وی در ارتباط با پویش جذب حامی گفت: در حال حاضر ۱۶ هزار حامی در استان بوشهر داریم که ۵۰۰۰حامی مختص دشتستان می باشد که ۱۱ هزار خانوار را تحت پوشش دارد.

311

حجت الاسلام مصلح امام جمعه برازجان: انفاق در راه خدا باید در جامعه نهادینه شود

در ادامه حاج آقا مصلح امام جمعه برازجان با گرامیداشت یاد و خاطره ی شهدا والامقام به ویژه سردار سلیمانی ضمن تسلیت شهادت ام ابیها فاطمه زهرا (س) فضایل آن بانوی بزرگوار و تأثیر زندگانی ایشان بر اسلام تا کنون را برشمرد.

وی توانمندی های کمیته امداد در دهه اخیر و خدمات آن را ذکر کرد و افزود: انفاق در راه خدا باید نهادینه و هم گرایی، هم دلی و نوع دوستی در جامعه اسلامی باید استمرار یابد.

وی ضمن تقدیر  از خدمات کمیته امداد به ویژه در بحث توانمند سازی خانواده های تحت حمایت و احداث مسکن ، به مشارکت فعال در جشن احسان و نیکوکاری جهت تامین مایحتاج محرومین جامعه در آستانه سال جدید توصیه نمودند.

 

5

سپس مهندس کریم آزاد معاون فرماندار ضمن خیر مقدم از دستگاههای اجرایی خواست برای مشارکت و همکاری ایتام را با برنامه ریزی در دستور کار قرار دهند. وی گفت : ۹۹ واحد مسکونی مددجویان در سطح شهرستان با همت خیرین انجام شده است. کریم آزاد افزود: همه دستگاهها برای محرومیت زدایی در سال نو از همه توان و ظرفیت شهرستان استفاده کنند.

در ادامه کریمی رئیس بانک اینده به نمایندگی از خیرین گفت: در دو سال گذشته حرکت مؤثر و خوبی در جهت توزیع نوشت افزار برای افراد بی بضاعت داشتیم و در سال ۹۸ سهمی را به کمیته امداد اختصاص دادیم.

وی افزود: این یک باقیات صالحات است که هم از بعد فردی و هم مدیریتی به عهده ماست که باید قدمی برداشته شود.

4.

777

لطفی مدیر کل امداد امام خمینی (ره) استان بوشهر نیز شهادت بانوی اسلام را تسلیت گفتند و گذشت ، ایثار و فقیر نوازی که از ویژگی های حضرت فاطمه (س) می باشد را برشمرد و افزود: این مناسبتها چه ملی چه مذهبی پیامس عمل به سیره بانوی دوعالم است. وی گفت: باید در برنامه های فرهنگی تلاش کنیم بخشی از سیره عملی ائمه و انبیا را جاری و کمک به نیازمندان و انفاق را در شهرستان گسترش دهیم.

وی از دستگاههای اجرایی و مردم در حوزه ی توانمند سازی با کمیته امداد تشکر کرد. ایشان همچنین گفت: ما تنها دستگاهی هستیم که از طریق مردم حمایت و در روند مسیر تأمین می شویم. لطفی گفت: متوسط رشد استان در ده ماه گذشته هفتاد درصد نسبت به سال گذشته بوده که مردم دشتستان بیشترین تأثیر را داشته اند.

ایشان سامانه جدید طرح اکرام را عنوان نمود. Ekram.emdad. i.r وتصریح نمود:فقر برای دیگران فرصتی محسوب می شودو بحث نظام خیر و احسان به آخر و اول سال ارتباط ندارد و باید گامهای آخر سال محکم تر برداشته شود و تأمین هدیه نوروزی برای همه خانوارها تحت پوشش باید عمومی شود .

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه