شنبه, 27 دی 1399 - Saturday, 16 January 2021

سخن مردم"دکتر خورشیدی معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار: در استان بوشهر طی یک سال سهم مدیریتی بانوان دو برابر شده است.

999

گزارش:مهین قاسمی

به گزارش سخن مردم:شنبه ۱۳ بهمن ماه همایش بانوان و انقلاب اسلامی با حضور دکترزارع فرماندار دشتستان، دکتر خورشیدی معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار، دکتر برزگرزاده مدیر کل اجتماعی و فرهنگ استانداری بوشهر، دکتر لقمان زاده و دیگر مسئولین در سالن فرهنگ برازجان با تلاوتی چند از کلام الله مجید آغازشد.

000

در ابتدا تیم پیرامید مدرسه شاهد با حمایت آقای کمارجی و خانم تمیمی به اجرای سرود پرداختند.

سپس دو بانوی دشتستانی نیک فرجام و شولی دستاوردها و فعالیت های زنان را در همه عرصه های اجتماعی، اقتصادی و .... بیان کردند.

در ادامه مراسم دکترزارع فرماندار دشتستان ضمن تبریک چهلمین سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و تقدیر از دست اندرکاران همایش، آزادی و استقلال کشور را برخاسته از آرمان های بلند ملت ایران دانست.

ایشان حرکت خروشان ملت ایران برای پدید آمدن انقلاب اسلامی و نقش بانوان در این زمینه را پر رنگ و مؤثر دانست و افزود: دولت تدبیر و امید کوشش نموده با تدوین برنامه های راهبردی جایگاه و نقش خوبی برای بانوان ایجاد نماید.

زارع به نقش آفرینی مدیریتی بیشتر بانوان تأکید کرد و افزود: در انقلاب اسلامی ایران بانوان نسبت به جوامع دیگر نقش به سزاتری داشته اند.

درادامه مراسم دکتر خورشیدی معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار نیز ضمن تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به نقش بانوان پیش از انقلاب و پس از انقلاب اشاره کرد و گفت: پیش از انقلاب حضور بانوان بسیار کمرنگ و محدود بوده اما به برکت انقلاب اسلامی بانوان ما در همه عرصه ها حضوری چشمگیر داشته اند.

وی افزود: امروزه بیش از پنجاه درصد جمعیت دانشگاهی ما به زنان اختصاص دارد و اگر زنان اراده کنند این توانایی را دارند که بهتر بدرخشند.

دکتر خورشیدی همچنین به سهم مدیریت بانوان و دو برابر شدن آن در استان بوشهر اشاره کرد و گفت: با تدبیر امام راحل و برکت انقلاب اسلامی امیدواریم با کفایت بانوان بتوانند با تلاش بیشتر سهم بیشتری در اداره جامعه داشته باشند.

ایشان در ادامه ورزش بانوان و کم تحرکی بانوان استان را ذکر نمود و افزود: متأسفانه استان بوشهر کم تحرک ترین استان کشور می باشد که امید است با نشاط بیشتر و تحرک و پویایی بانوان در استان رشد بهتری داشته باشند.

در پایان وی نوید سفر ریاست جمهوری را در آینده ای نزدیک به استان بوشهر داد.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه