دوشنبه, 18 اسفند 1399 - Monday, 08 March 2021

سخن مردم"به همت ستاد یادواره سرداران و 670 شهید شهرستان دشتستان بیست و هشتمین سالگرد شهادت سفیر فرهنگی جمهوری اسلامی ایران، درلاهورپاکستان،شهید صادق گنجی با حضورآیت الله حسینی بوشهری و مسئولین در کانون فرهنگی تربیتی امام خمینی (ره)برگزار گردید.

IMG 29411

گزارش:ابوالفضل قاسمی

آیت الله حسینی بوشهری :شهید صادق گنجی شهید بیداری اسلامی بود

به گزارش سخن مردم"آیت الله حسینی بوشهری نماینده ی مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری ضمن تقدیر از حضور پرشور در این یادواره وتسلیت شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)گفت:یادواره با عظمتی است آن هم درروزشهادت صدیقه کبری، فاطمه زهرا(س) ودرآستانه چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی وشهید گنجی یادونامش همیشه درخاطره هاباقی است.

IMG 30871

شهید صادق گنجی شهید بیداری اسلامی،وشهید مبارزه با جریان تکفیری و شهیدراه اسلام وانقلاب بود وبعنوان سفیر فرهنگی جمهوری اسلامی درلاهورپاکستان زیبادرخشید.

IMG 29881

IMG 30521

IMG 30091

ایشان هم نامش صادق بود وهم رفتارش صادق واوکسی جزشهید صادق گنجی نبود،شهید گنجی از پیروان راه اهل بیت و از مصداق بارز کلام رسول الله (ص) بود که می فرماید: هر کسی که به خاطر شناخت اهل بیت من وولایت اهل بیت من خدای متعال بر او منت نهاده که پیرو راه اهل بیت من شده باشد این فرد کسی است که تمام خیرها و خوبی ها یکجا برایش فراهم آمده است زیرا ایشان نسبت به اهل بیت من معرفت داشت.

IMG 29511

وی افزود: سخن گفتن درباره مقام شهید کار دشواری است ،چون هم او که کوله باری از مسئولیت بر دوش گرفته است و هم ما بازماندگان خط سرخ شهیدان،این جلسه تنها بعنوان یادواره شهید گنجی نیست بلکه یادبود سرداران و670 شهید از شهدای عزیز شهرستان است.

وامروز اتفاق جالبی که نظرمن راجلب کرد:ایشان در28 آذر به شهادت رسیده است درسن بیست وهشت سالگی وامروز بیست و هشتمین سالگرد شهادت این عزیز است ومن درهمین جا از همه ی دست اندکاران این یادواره وسپاه قهرمان،خانواده شهید تشکر می کنم.

IMG 29681

عضو مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: چرا یاد این شهید راگرامی می داریم چون همه ی شهدای ما آنچه که داشته اند در طبق اخلاص گذاشته و از جان و هستی و تمام تعلقات دنیایی گذشتند، کسی که ازتمام اینها بگذردخیلی ارجمند است،ومادرقبال عظمت کارآنها کارکمی انجام می دهیم.

وسالی یکبار یادواره برگزار کنیم آنها با تمام وجوشان به میدان آمدند وخالق همه ی ما نیز قدردان شهدا است و برای آنان در قالب آیات قرآن یادواره برگزار کرده است.

ما خیال می کنیم که از نعمت حیات برخورداریم در حالی که خداوند در قرآن کریم می فرماید: به ظاهر درمیان شما نیستند ولی زنده واقعی شهدا هستند و در نزد من روزی می خورند.

وی بیان نمود: شهید گنجی رشد کرد واوج رشداوشهادتش بود،امروزاین یادواره ها برای همه ما، پیر و جوان، و زن و مرد پیام تسلیم ناپذیری وایستادگی در مقابل دشمن رادربر دارد.وپیام دیگراین یادواره این است که ماهمچنان دشمن داریم.

اگر شهید گنجی بیست و هشت سال قبل در لاهور پاکستان به شهادت رسیده وهمچنین شهدای مدافع حرم نشان از این است که انقلاب ما اگر چه چهل سال با تمام فراز و فرودها تا اینجا رسیده است اما این انقلاب همچنان دشمن دارد. و ما نباید از توطئه های دشمن غافل بمانیم. این پیام رابه ما می دهدکه به هوش باشید، اندیشه و فکر خود را در مقابل دشمن استوار کنید و آنچنان که این مسیر را تا امروز طی کرده اید مسیر آینده را نیز با همین مردان و زنان نیک به فضل الهی طی نمایید.

آیت الله حسینی بوشهری درادامه بابیان اینکه شهید صادق گنجی یک شهید روحانی تحصیل کرده بوداظهارداشت:وی دردوران دفاع مقدس بالباس روحانیت درجبهه ها حضورداشت و برای رزمندگان سخن می گفت خودساخته بودو درجهاد با نفس یک عنصرفرهنگی به تمام معنابود.

دکترنادر گنجی :شهید گنجی نماینده گفتمان جدیدی بود.

شهید گنجی نماینده گفتمان جدیدی بود که درسال 57در منطقه شکل گرفت....

IMG 29971

دراین مراسم دکترنادر گنجی فرزند شهید ضمن تشکر از دست اندرکاران این برنامه و خیرمقدم بیان نمود: جنبش های اسلامی داخل منطقه از دهه بیست و سی میلادی فعال شدندوقصد دخالت درسیاست داشتند، ولی اکثریت این جنبش ها شکست خوردند.

IMG 29871

اما جایی که این اتفاق به شکل مستقیم رخ می دهد درجمهوری اسلامی ایران در سال 57 است آن هم دوعلت بیشترنداشت یکی قدرت و ایستادگی دربرابر رژیم سفاک شاهنشاهی وظلم های که پیش ازانقلاب به مردم می شد،و دوم رهبری حضرت امام خمینی(ره) این که نتیجه آن پیروزی انقلاب درسال 57بود.وکشور جدید و رفتار جدیدی در منطقه شکل گرفت که بخشی از آن به استراتژیک جدید جمهوری اسلامی در منطقه وبخش دیگر مسائل عقیدتی ما ،بخشی که به استراتژیک منطقه بود افزایش شدید نفوذ جمهوری اسلامی ایران در منطقه بود. وهمچنین بعد عقیدتی که بازتولید مفهوم جهاد را در طی دو دهه بعد از آن در پی داشت.

ایشان درادامه با بیان اینکه شهید گنجی نماینده گفتمان جدیدی بود که درسال 57در منطقه شکل گرفت اظهارداشت: این اسلام، نه اسلام سلفی گری و داعشی و نه اسلام وهابیون بود بلکه شکل نابی از اسلام محمدی بود که برای اولین بار جمهوری اسلامی توانست معرفی نماید.

فرزند شهید گنجی بااشاره به جمله امام (ره) که فرمودند: هر ملتی که شهادت دارد اسارت نداردتصریح نمود: آنچه امروز بلای جان مدیران و مسئولین ما شده است به جز عده ای که تلاش و مطالبه گری می کنند،این شهدا نماینده گفتمان اسلام شدن و از این کشور رفتند، به اینها نمی شود گفت قهرمان ملی بلکه قهرمان امت وجهان اسلام شده اند.

انقلاب اسلامی تنها برای ایرانی ها برکت نداشته است و برای شیعیان خارج از کشور نیز برکت و فواید بسیار داشته است، و جمهوری اسلامی ایران با تلاش های سفیران فرهنگی و مدیران و مسئولان دلسوزوانقلابی ونظامیان عزیزوبزرگش پابرجا مانده است.

وی درپایان گفت :از برادرهای عزیزم در سپاه پاسداران اسلامی که سالها زحمت این مراسم را می کشند تشکر می کنم از بنیاد شهید نیز قدردانی می کنم،وبسیار خوشحال شدم که توانستم درمراسم یادواره شهید صادق گنجی حضورپیداکنم .

IMG 31941

در پایان این مراسم از فرزند و مادر شهید صادق گنجی تجلیل شد.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه