سه شنبه, 12 اسفند 1399 - Tuesday, 02 March 2021

سخن مردم"امام جمعه برازجان تذکراتی پیرامون پیاده روی آخر ماه صفربیان نمود:اجتماع پیاده روی بزرگ ولایت در روز شهادت حضرت امام رضا (ع) افتخار بزرگی است برای استان و شهرستان، همه مسئولان استانی باید در جهت برپایی باشکوه آن همکاری لازم را داشته باشند

در آستانه ۲۸ صفر مراسم عبادی سیاسی نماز جمعه برازجان توسط حجت الاسلام مصلح امام جمعه برازجان اقامه شد .

ایشان در خطبه اول ویژگیهای اخلاقی پیامبر اسلام (ص) از نگاه اهل بیت (ع) را تشریح کردند .

 

IMG 14381

به گزارش سخن مردممام جمعه برازجان فرا رسیدن ۲۸ صفر سالروز رحلت حضرت رسول اکرم (ص) و شهادت سبط اکبرش امام حسن مجتبی (ع) و آخر ماه صفر شهادت حضرت امام رضا (ع) را تسلیت گفت.ودرادامه به بیان ذکر روایاتی از این بزرگواران پرداخت.

وی ضمن گرامیداشت روز وقف در ۲۷ صفربیان نمود:وقف به معنی نگهداشتن سرمایه و آزاد کردن سود و منفعتش در راه خدا می باشد ، وقف یک سنت حسنه و صدقه جاریه است که برای وقف کننده ماندگار بوده و تا موقوفه برقرارهست آن واقف همواره از ثوابش بهره مند است .

ایشان درادامه گفت ۱۴ آبان روز فرهنگ عمومی می باشد که در اینجا بخشی از وظائف شورای فرهنگ عمومی را برمی شماریم :

الف) بررسی مشکلات و معضلات فرهنگی که در جامعه شهری و روستایی وجود دارد و ارائه راهکارهای مناسب برای رفع آنها

ب) تلاش برای حذف سنت های غلط و تشویق مردم به حفظ و تقویت ارزشهای دینی و انقلابی

ج) برنامه ریزی در جهت اجرایی کردن تصمیمات اتخاذ شده از طریق الزام مدیران دستگاهها و نهادها

مصلح امام جمعه برازجان همچنین درخصوص گرامیداشت ۱۳ آبان ماه گفت:۱۳ آبان ماه روز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا به دست دانشجویان پیرو خط امام در سال ۵۸ ، روز دانش آموز سالروز یورش مأموران شاه به دانش آموزان و دانشجویان در سال ۵۷ ، و تبعید حضرت امام (ره) به ترکیه در سال ۴۳ است

وی درادامه اظهار نمود:امروزه نیز تنها راه مقابله با جنگ اقتصادی و روانی دشمن مرعوب نشدن، استقامت و پایداری، امید به آینده، تحقق اقتصاد مقاومتی، تبعیت از منویات و رهنمودهای رهبری عزیز است .

ایشان تصریح نمود:بحمدا... مراسم پیاده روی اربعین امسال نیز باشکوه هرچه تمامتر برگزار شد که لازم است به دستاوردهای این حماسه عظیم اشاره ای داشته باشیم :

۱) نمایش وحدت امت اسلامی علیرغم توطئه های استکبار جهانی برای ایجاد تفرقه میان امت اسلامی

۲) نمایش قدرت، عظمت و ایثار پیروان اهل بیت

۳) اعلان جهانی مظلومیت و حقانیت شهدای کربلا

۴) اعلان انزجار از تمامی ظالمان و مستکبران عالم

۵) اعلان حمایت و دفاع از همه مظلومان عالم

۶) خنثی سازی توطئه های پیچیده استکبار علیه امت اسلامی

۷) تحکیم اخوت و برادری اسلامی میان ملت ایران و عراق

وی درادامه گفت: تقدیر و تشکر می کنم از خدمات شبانه روزی نیروهای نظامی، انتظامی، سپاه پاسداران، سربازان گمنام امام زمان، تلاشهای مستمر و بی دریغ ارگانها و ادارات کنسولی، خدماتی، پزشکی، بهداشتی، امدادی و ... ‌دو کشور ایران و عراق ، هیئات مذهبی ، خیرین ، موکب داران ، در کل ملت عزیز عراق و ایران که این حماسه زیبا را خلق نمودند .

امام جمعه برازجان تذکراتی پیرامون پیاده روی آخر ماه صفربیان نمود:اجتماع پیاده روی بزرگ ولایت در روز شهادت حضرت امام رضا (ع) افتخار بزرگی است برای استان و شهرستان، همه مسئولان استانی باید در جهت برپایی باشکوه آن همکاری لازم را داشته باشند از جمله در تأمین امکانات و زیرساخت های آن مثل جاده _ سرویس های بهداشتی _ سرویس ایاب و ذهاب برای افراد ناتوان _ امنیت همه جانبه _ خدمات در شأن زائرین و امور فرهنگی مراسم،توجه به اینکه مراسم فوق یک پیاده روی عادی _ ورزشی نیست بلکه یک حرکت بزرگ فرهنگی _ اجتماعی، سیاسی عبادی است و باید همه در جهت اجرای صحیح آن نهایت اهتمام و کوشش داشته باشیم.

ایشان درپایان گفت:پیام این پیاده روی وحدت، الفت، ولایت مداری، حضور در صحنه انقلاب، شکوه و عظمت مردم دشتستان است.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه