چهارشنبه, 01 ارديبهشت 1400 - Wednesday, 21 April 2021

دشتستان

سخن مردمنماینده مردم شهرستان دشتستان در مجلس شورای اسلامی بر لزوم بهبود وضعیت زیرساخت‌های درمانی در شهرستان دشتستان تاکید کرد و گفت: امکانات درمانی دشتستان رضایت بخش و متناسب با جمعیت و وسعت آن نیست.

sokhanemardom 2590

به گزارش سخن مردمدکتر ابراهیم رضایی در بازدید از بیمارستان شهید گنجی برازجان ضمن تجلیل از تلاش‌های مدیریت و کادر درمان این بیمارستان در خدمات رسانی به مردم خصوصا در این شرایط سخت کرونایی اظهار داشت: امروز کادر درمان در سخت‌ترین شرایط خود قرار دارد و همه شما در حال ایثار هستید.

وی اضافه کرد: حضور ما در این بیمارستان به منظور تقدیر از تلاش‌ها و زحمات شما است و اینکه احساس کنید بنده به عنوان خادم مردم دشتستان در کنار شما هستم تا به کمک هم بتوانیم خدمات بهتر و بیشتری را به مردم ارائه کنیم.

نماینده مردم شهرستان دشتستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به کمبود نیروی انسانی متخصص در بیمارستان شهید گنجی برازجان بیان کرد: این بیمارستان تنها بیمارستان شهرستان دشتستان است و علاوه بر خدمات دهی به مردم این شهرستان، شهرستان‌های مجاور هم از خدمات آن استفاده می‌کنند و نیاز است که برای تقویت کادر درمان بیمارستان تلاش بیشتری شود.

وی با اشاره به اینکه امکانات درمانی دشتستان متناسب با جمعیت و وسعت آن نیست تصریح کرد: اکنون و در این شرایط سخت کرونایی باید تخصص های مورد نیاز برای این بیمارستان تامین شود.

sokhanemardom 2591

رضایی خواستار پرداخت مطالبات پزشکان، پرستاران، بهیاران، نیروهای خدماتی و دیگر کارکنان بیمارستان شد و افزود: با هم‌افزایی و همراهی همه مسئولان شهرستان و استان انتظار می‌رود شاهد رفع مشکلات بیمارستان باشیم.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای تامین تجهیزات مورد نیاز در این بیمارستان، از پیگیری جدی برای راه‌اندازی دستگاه ام‌آر‌آی و دیگر تجهیزات در بیمارستان خبر داد.

رضایی خواستار راه‌اندازی هرچه سریعتر کلینیک تخصصی برازجان شد و افزود: سال گذشته منتظر افتتاح کلینیک بودیم اما متاسفانه وعده‌ها عملی نشد.

نماینده مردم شهرستان دشتستان در مجلس شورای اسلامی با حضور در بیمارستان شهید گنجی برازجان، از بخش‌های اورژانس و بخش‌های بستری بیماران کرونایی بازدید کرد و در جریان آخرین وضعیت خدمات دهی به بیماران کرونایی قرار گرفت.

رئیس بیمارستان شهید گنجی نیز در جریان این بازدید از افزایش تخت‌های بستری برای پذیرش حداکثری بیماران کرونایی خبر داد و کمبود متخصصان عفونی و داخلی را از مهمترین مشکلات فعلی بیمارستان دانست.

sokhanemardom 2592

سخن مردمدر سفر یک روزه دکتر قاسم جان بابایی، معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور به استان بوشهر برای بررسی روند ارائه خدمات به بیماران کرونایی به شهر برازجان سفر کرد.

sokhanemardom 2555

به گزارش سخن مردممعاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور ضمن بازدید از بخش‌های کرونایی بیمارستان شهید گنجی برازجان از نزدیک با کادر درمان دیدار کرده و ضمن تقدیر از زحمات شبانه روزی آنها به صحبت های آنها گوش فراداد.

دکتر جان بابایی در این بازدید ضمن بررسی روند رسیدگی به بیماران کرونایی و گفت و گو با آنها مسایل، مشکلات و کمبودها را نیز مورد بررسی قرار داد.

وی در این سفر از پروژه اورژانس جدید بیمارستان شهید گنجی برازجان دیدار کرد.

در این بازدید برای بیمارستان شهید گنجی شهرستان دشتستان مصوباتی لحاظ شد از جمله:

_ تسریع در ساخت و تکمیل و توسعه بخش اورژانس

_ تسریع در ساخت و توسعه بخش NICU

_ تسریع در ساخت و توسعه بلوک های زایمانی بیمارستان (اختصاص 4 تخت LDR)

_ تسریع در تشکیل تیم تنفسی برای ارائه خدمات بهتر به بیماران مبتلا به کرونا

_ تهیه و ارسال تجهیزات کلینیک تخصصی شهر برزاجان توسط معاونت درمان وزارت

در این بازدید به همراه دکتر جان بابایی، دکتر گل پیرا رییس مرکز مدیریت بیمارستانی و تعالی خدمات بالینی وزارت بهداشت، دکتر سعید کشمیری، رییس دانشگاه، دکتر ایرج بیژنی معاونت توسعه مدیریت و منابع، دکتر جعفر زارعی زاده معاون درمان، سید مجید حسینی مدیر روابط عمومی و بین الملل، مهندس سید حسین حسینی مدیر دفتر توسعه منابع فیزیکی و امور عمرانی و تجهیزاتی و احمد باقر پور مدیر حراست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز حضور داشتند.

سخن مردمامام جمعه دشتستان از طلبه مدرسه علمیه چهارده معصوم (ع) برازجان عیادت نمود.

sokhanemardom 2548

به گزارش سخن مردمروز گذشته حجت الاسلام مصلح امام جمعه دشتستان از حجت الاسلام خلیفه طلبه مدرسه علمیه چهارده معصوم (ع) برازجان عیادت کرد.

در این دیدار امام جمعه شهرستان ضمن جویای احوال و سیر مراحل درمانی طلبه عزیز ، برای ایشان آرزوی شفای عاجل نمودند.

سخن مردمنماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی با ارسال تذکری کتبی به وزیر صنعت، معدن و تجارت ضمن انتقاد از کمبود سیمان در دشتستان و استان بوشهر، بر لزوم حل فوری تامین سیمان مورد نیاز مردم تاکید کرد.

sokhanemardom 2546

به گزارش سخن مردمدکتر ابراهیم رضایی در تذکری کتبی به علیرضا رزم‌حسینی عنوان کرد: طی ماه‌های اخیر مردم شهرستان دشتستان و استان بوشهر با مشکل کمبود شدید سیمان مواجه بوده‌اند به طوری که باعث ایجاد بازار سیاه سیمان و افزایش قیمت آن شده است و همچنین پروژه‌های عمرانی و ساخت و سازها و جبران خسارت‌های سیل سال گذشته دشتستان به خاطر کمبود سیمان دچار اختلال شده است.

این در حالی است که یک کارخانه بزرگ سیمان در دشتستان فعالیت می‌کند و این سوال در افکار عمومی شکل می‌گیرد که چرا با وجود کارخانه سیمان دشتستان(با بیش از سه هزار تن تولید روزانه) این شهرستان از کمبود سیمان رنج می‌برد. انتظار می‌رود که در اسرع وقت نسبت به تامین سیمان مورد نیاز مردم و پروژه‌های عمرانی اقدام شود.

سخن مردمدکتر ابراهیم رضایی نماینده مردم شریف نماینده دشتستان از روستاهای بخش مرکزی بازدید کرد.

sokhanemardom 2488

به گزارش سخن مردمدکتر ابراهیم رضایی نماینده مردم شریف دشتستان در مجلس شورای اسلامی با حضور در روستاهای ‌امیرآباد، ده‌نو، چاه‌عربی، ‌عیسوند، چاه‌خانی، گزبلند، کُلل، خوش‌آب و خوش‌مکان از بخش مرکزی، ضمن دیدار و گفت‌وگو با مردم و مسئولان این روستاها در جریان مسائل و مشکلات قرار گرفت.

sokhanemardom 2489

sokhanemardom 2490

sokhanemardom 2491

sokhanemardom 2492

sokhanemardom 2493

sokhanemardom 2494

سخن مردم : نماینده دشتستان از روستاهای بخش سعدآباد بازدید کرد.

sokhanemardom 2452

به گزارش سخن مردم : دکتر ابراهیم رضایی نماینده مردم شریف دشتستان در مجلس شورای اسلامی با حضور در روستاهای اسلام‌آباد، تل‌سرکوه، برمک، هلپه‌ای، بشیرآباد و جتوط از بخش سعدآباد، ضمن دیدار و گفت‌وگو با مردم و مسئولان این روستاها در جریان مسائل و مشکلات قرار گرفت.

sokhanemardom 2453

sokhanemardom 2454

sokhanemardom 2455

sokhanemardom 2456

sokhanemardom 2457

sokhanemardom 2458

sokhanemardom 2459

sokhanemardom 2460

سخن مردم : نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی گفت: پیش‌شرط تشکیل دولت جوان حزب‌اللهی، وحدت نیروهای انقلاب است.

sokhanemardom 2480

به گزارش سخن مردم : ابراهیم رضایی در نشست بصیرتی با جوانان گناوه اظهار داشت: در کشور دو گروه و تفکر داریم که یکی از آنها اعتقاد دارند که مشکلات کشور با حضور خارجی‌ها حل می‌شود و همه چیز را به غرب گره می‌زنند ولی گروه دیگری هم هستند که نگاهشان به داخل است.

وی اضافه کرد: وقتی که برجام تصویب شد برخی افراد جشن گرفتند و اعلام کردند که دلار از سه هزار تومان به هزار تومان می‌رسد ولی دیدیم که تا ۳۰ هزار تومان هم بالا رفت. می‌خواستند عزت را به پاسپورت ایرانی اضافه کنند ولی نتیجه آن تحقیر بود. با این تفکر شاهدیم که یک روز مرغ نیست، یک روز تخم مرغ نیست، یک روز روغن و سیمان نیست و این روال ادامه دارد و امیدی به اصلاح آن در دولت فعلی نیست.

sokhanemardom 2477

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سیاست خارجی دولت ضعیف است، افزود: این تفکر علی‌رغم ادعاهایی که برای مذاکره و روابط خارجی داشتند، نتوانستند پیشرفتی در این زمینه داشته باشند چه که از ظرفیت جمعیت ۶۰۰ میلیون نفری ۱۵ کشور همسایه هم غافل شدند.

وی خاطرنشان کرد: سوال این است که چرا صادرات ما رونق نگرفته و از ظرفیت همسایگان غافل شده‌اند. بخش عمده صادرات ما به کشورهای عراق و افغانستان است که حاصل تفکر مقاومت است.

رضایی با بیان اینکه مذاکره باید به نفع مردم باشد، ادامه داد: برجام را پذیرفتیم تا وضعیت معیشت مردم بهتر شود ولی با همه امتیازات فراوانی که دادیم وضعیت بدتر شد.

وی یادآور شد: تفکر مقابل این تفکر، تفکر انقلاب اسلامی و تفکر امام و رهبری است؛ تفکری که می‌گوید ما می‌توانیم خودمان مشکلاتمان را حل کنیم و نیازی به التماس به دشمن نداریم.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی بر لزوم اعتماد به تفکر انقلابی تاکید کرد و افزود: هر جایی به تفکر انقلابی اعتماد کردیم نتیجه گرفتیم و برعکس هر جایی که از این تفکر فاصله گرفتیم به مشکل برخوردیم. در دفاع مقدس با همین تفکر پیروز شدیم و داعش را هم با همین تفکر نابود کردیم. در عرصه اقتصادی نیز در اوج تحریم همین تفکر پالایشگاه ستاره خلیج فارس را ساخت.

رضایی خاطرنشان کرد: با تفکر انقلابی موشک‌های خوب ساختیم و توانستیم پایگاه آمریکایی‌ها را بزنیم و اگر این موشک‌ها را نداشتیم امنیت ملی ما به خطر می‌افتاد. این موشک‌ها را همین بسیجی‌ها با تفکر جهادی و انقلابی ساختند.

عضو کمیسیون اصل نود مجلس افزود: برای رفع مشکلات کشور در عرصه‌های مختلف اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و هیچ نسخه‌ای جز نسخه انقلاب اسلامی و تفکر امام و رهبری نداریم و این هم محقق نخواهد شد جز با تشکیل دولت جوان حزب‌اللهی که مطالبه رهبر معظم انقلاب اسلامی است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: باید یک دولت مردمی تشکیل شود که با جدیت با آقازادگی، رانت‌خواری، پارتی‌بازی و خام‌فروشی مقابله کند.

وی تاکید کرد: پیش‌شرط تشکیل دولت جوان حزب‌اللهی، وحدت نیروهای انقلاب است که این وحدت ابتدا باید گفتمانی باشد و بعد هم در عمل ایجاد شود. اکنون وقت خودخواهی و منیت نیست.

رضایی بیان کرد: وحدت نیروهای انقلابی در سراسر کشور یک ضرورت و واجب است که باید هم در رأس با انتخاب کاندیدای واحد و هم در بدنه جریان محقق شود.

وی با انتقاد از تخریب شخصیت ها و کاندیداهای جریان انقلاب توسط برخی عناصر خودی، اضافه کرد: اینکه کاندیداهای متعددی در جریان انقلاب برای ریاست جمهوری اعلام آمادگی کرده اند نشانه بلوغ و ظرفیت بالای این جریان است اما مهم این است که در صحنه نهایی رقابت با یک کاندیدا وارد شویم لذا هم‌افزایی نیروهای انقلاب در انتخابات ۱۴۰۰ بیش از گذشته موضوعیت دارد.

sokhanemardom 2478

sokhanemardom 2479

sokhanemardom 2481

سخن مردم : نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم ساخت یک بیمارستان عمومی کامل توسط تأمین اجتماعی در این شهرستان گفت: تأمین اجتماعی به تعهدات خود در دشتستان عمل کند.

sokhanemardom 2440

به گزارش سخن مردم : دکتر ابراهیم رضایی در ارتباط زنده با مردم در مورد سوالی در مورد کمبود خدمات درمانی تأمین اجتماعی در شهرستان دشتستان اظهار داشت: استان بوشهر در حوزه زیرساخت‌های درمانی با کمبودها و مشکلاتی روبرو است که انتظار می‌رود وزارت بهداشت و سازمان‌های بیمه‌ای در این زمینه خدمات لازم را به مردم ارائه کنند.

وی اضافه کرد: استان بوشهر به خاطر استقرار صنایع و اشتغال حجم بالای کارگران، سود زیادی را به تأمین اجتماعی وارد می‌کند و همچنین میزبان برخی از بنگاه ها و شرکت‌های بزرگ سازمان تأمین اجتماعی است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در استان بوشهر با مشکلات و کمبودهای زیادی در حوزه درمانی روبرو هستیم، تصریح کرد: در قبال منفعت و خدماتی که به تأمین اجتماعی داده می‌شود، انتظار داریم این سازمان نیز به تعهدات خود در دشتستان و استان عمل کند.

وی با اشاره به اینکه بیمارستان مهر تأمین اجتماعی در برازجان با حداقل امکانات و زیرساخت‌ها فعالیت دارد، خاطرنشان کرد: توسعه و تجهیز این بیمارستان و همچنین ایجاد درمانگاه در بخش‌های شهرستان دشتستان از مطالبات و انتظارات مردم شهرستان است.

رضایی ادامه داد: انتظار پارتی‌بازی نداریم ولی انتظار داریم که حق این مردم داده شود و حداقل یک بیمارستان کامل و مجهز برای شهرستان دشتستان توسط تأمین اجتماعی ساخته شود.

انتهای پیام/

سخن مردم" درنمایشگاه چهارمین دوسالانه خوشنویسی هل اتی کاشان اثرخوشنویس دشتستانی برگزیده وتقدیرشد

1054360 orig

به گزارش سخن مردم"سخن مردم"احمد خوش حساب، دبیر چهارمین دوسالانه جشنواره ملی «هل اتی» در حاشیه این مراسم با اشاره به اینکه در این دوره آثار هنرمندان سراسر کشور در رشته های نسخ، نستعلیق، ثلث، شکسته و نقاشی خط در زمینه‌های قرآنی و نهج البلاغه به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است، گفت: در مراسم پایانی چهارمین دوسالانه جشنواره ملی «هل أتی» از استاد احمد عبدالرضایی از خادمان قرآن، نهج البلاغه و بزرگان خوشنویسی جهان اسلام تجلیل به عمل آمد.

وی با بیان اینکه تقارن طرح ملی «کاشان؛ پایتخت نهج البلاغه ایران» با میلاد حضرت علی(علیه السلام) این جشنواره را نورانی کرده، ابراز داشت: موضوعات چهارمین دوسالانه جشنواره ملی «هل اتی» در کاشان با محوریت حضرت علی(علیه السلام)، نهج البلاغه و سوره انسان و مقام خانواده بود.

رئیس انجمن خوشنویسان منطقه کاشان با اشاره به استقبال بی نظیر مردم و عاشقان اهل بیت(علیهم السلام) از این جشنواره، یادآور شد: بیش از ۱۰۰ اثر در ۵ رشته از سراسر کشور به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد .

خاطر نشان می شود جشنواره ملی خوشنویسی «هل أتی» در سال 1386 آغاز و در سال های 1387 و 1390 در سطح استان و سپس ملی کلید خورد و چهارمین دوره آن با مشارکت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان و انجمن خوشنویسان کاشان برگزار و آیین پایانی آن همزمان با سالروز میلاد امیرالمؤمنین حضرت علی(علیه السلام) در فرهنگسرای مهر کاشان با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد.

درجشنواره ملی خوشنویسی هل اتی که در کاشان از متون فرمایشات حضرت علی (ع) ونهج البلاغه تشکیل شده دربخش خط ثلث اثر استادعبدالرحیم شاه حسینی برگزیده وتقدیرشد.

سخن مردم : آئین جشن نیکوکاری با شعار عید برای همه به صورت مجازی در مدارس شهرستان دشتستان برگزار گردید .

sokhanemardom 2397

به گزارش سخن مردم : امام جمعه برازجان در مراسم جشن نیکوکاری که به صورت نمادین در دبستان عترت برازجان برگزار گردید ماههای رجب و شعبان را از ماههای پرخیر و برکت دانست و گفت : کار نیک و انفاق کردن در همه ماهها و روزها خوب است ولی در بعضی از ماهها و روزها ارزش و ثواب بیشتری دارد که ماههای رجب و شعبان از این ماهها می باشد .

sokhanemardom 2398

حجت الاسلام حسن مصلح خاطرنشان کرد : خداوند در آیات زیادی انسان را به کارهای نیک و کمک به مستمندان و ریشه کن کردن فقر تشویق کرده است و بخاطر همین همه باید طبق دستورات قرآن به نیازمندان و مستمندان کمک نمائیم .

وی یکی از کارهای نیک را کمک به همنوعان عنوان کرد و گفت : یکی از برجستگی های پیشوایان دینی ما دستگیری مستمندان جامعه بوده است و آخرین وصیت حضرت علی (ع) هم در مورد فقرا بوده که فرمودند فقرا را تنها نگذاریم .

امام جمعه شهرستان دشتستان بیان داشت : ائمه بزرگوار ما شبانه و به صورت ناشناس در خانه مستمندان می رفتند و علیرغم نیاز خود بدون هیچگونه چشمداشتی به آنان کمک می کردند .

مصلح افزود : به برکت انقلاب اسلامی کارهای خوبی در راستای محرومیت زدایی صورت گرفته است و نهادهای زیادی تشکیل شد که امروزه صدقه جاریه هستند و به در کمک به محرومان تلاش می نمایند .

وی کمیته امداد را یکی از این نهادها دانست و خاطرنشان کرد : این نهاد برای پیشگیری از تولید نظام یافته فقر در کشور، کمک به بهبود فضای کسب و کار و اشتغال پایدار اقشار نیازمند، ارایه خدمات اجتماعی و حمایتی در جهت توانمندسازی نیازمندان و ارتقای کم و کیفی خدمات حمایتی نیازمندان، ترویج فرهنگ انفاق و ایثار و نیکوکاری تشکیل شده است .

sokhanemardom 2399

معاون پرورشی و تربیت بدنی شهرستان دشتستان نیز در این مراسم گفت : این مراسم اکنون به صورت تلفیقی حضوری و مجازی که با حضور مدیران ، معاونین و مربیان پرورشی ، مربیان سازمان دانش آموزی و 26 گروه از دانش آموزان و اولیاء دبستان عترت از طریق شبکه شاد در حال پخش می باشد .

حبیب اله بوستانی خاطرنشان کرد : این جشن با هدف کمک به دانش آموزان بی بضاعت با شعار عیدی برای همه با مشارکت در جشن نیکوکاری در همه مدارس برگزار می گردد و مساعدت های جمع آوری شده به صورت کامل در اختیار همان مدرسه قرار می گیرد و صرف هزینه های آموزشی دانش آموزان بی بضاعت می گردد .

وی افزود : با توجه به وضعیت کنونی جامعه تعداد 1127 نفر از دانش آموزان این شهرستان به دلیل فقر شدید مالی نیازمند کمک و مشارکت خیرین و مردم هستند و تعداد 822 دانش آموز نیز به دلیل نداشتن تبلت از حضور در کلاس های مجازی محروم هستند .

sokhanemardom 2400

sokhanemardom 2401

sokhanemardom 2402

sokhanemardom 2403

sokhanemardom 2404

sokhanemardom 2405

sokhanemardom 2406

sokhanemardom 2407

sokhanemardom 2408

sokhanemardom 2409

sokhanemardom 2410

sokhanemardom 2411

sokhanemardom 2412

sokhanemardom 2413

sokhanemardom 2414

sokhanemardom 2415

روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان دشتستان

سخن مردم"نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی از هم‌وطنان خواست در این روزهای سخت کرونایی به استان بوشهر سفر نکنند.

sokhanemardom 304

به گزارش سخن مردم"دکتر ابراهیم رضایی در ارائه گزارش اینستاگرامی به مردم اظهار داشت: با توجه به شروع موج جدید شیوع کرونا انتظار می‌رود که مردم همچنان پروتکل‌ها را رعایت کنند و بیش گذشته به این دستورالعمل‌ها پایبند باشند.

وی خواستار پرهیز از سفر به استان بوشهر شد و بیان کرد: این ایام استان بوشهر آب و هوای بسیار خوبی دارد ولی انتظار می‌رود به خاطر وضعیت کرونا، هم‌وطنان سفر خود را به زمانی بهتر موکول کنند تا شاهد گسترش کرونا نباشیم و سلامت هم‌وطنان عزیز حفظ شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: استان بوشهر و خصوصاً شهرستان دشتستان زیرساخت‌های کافی برای پذیرش بیماران کرونایی را ندارد و کوچک‌ترین غفلت باعث بروز مشکلی بزرگ می‌شود.

وی با اشاره به اینکه تصمیمات خوبی برای جلوگیری از مسافرت‌ها گرفته شده است افزود: بهار و تابستان سختی را در استان گذراندیم ولی زمستان نسبتاً آرامی داشتیم. امیدواریم مسافرت‌ها لغو شود تا این بیماری کنترل و تلفات کم شود.

سخن مردم"بیانیه رئیس و سخنگوی شورای اسلامی شهر برازجان به مناسبت نام گذاری 12 اسفند به نام روز برازجان

به گزارش سخن مردم"دربیانیه رئیس و سخنگوی شورای اسلامی شهر برازجان آمده است:امروز روز برازجان است"روز سرزمین مادری ، روزی است که به حرمت نخل های سر به فلک کشیده برازجان و دشتستان به عنوان مرکز شهرستان همزمان با شکوفایی طبیعت و نخل زارها به عنوان روز برازجان نامگذاری گردیده است.

تنگستانی2222

امروز روز برازجان است

روز سرزمین مادری ، روزی است که به حرمت نخل های سر به فلک کشیده برازجان و دشتستان به عنوان مرکز شهرستان همزمان با شکوفایی طبیعت و نخل زارها به عنوان روز برازجان نامگذاری گردیده تا بهانه ای باشد برای معرفی پتانسیل های این شهر همیشه سرافراز تاریخ و شناساندن بیشتر و بهتر این دیار در سرزمین ایران.

اینجا سرزمین شهدای به خون خفته جنگ تحمیلی است که شجاعانه درگردان های اطلاعات، تخریب و غواصی رشادت ها آفریدند و این شهر را در کشور به نام شهدای تخریب و غواص می شناسند، اینجا سرزمین مردمان نجیب و بزرگی است که در مبارزه با استعمار انگلیس رشادت‌ها آنها کم نظیر است و شهدای بزرگی مانند شهید میرزا محمد خان برازجانی را تقدیم نموداند.

اینجا سرزمین شیر زنانی است که حماسه لرده در کوههای همیشه سربلند گیسکان بوجود آوردند، اینجا مهد شاعران برجسته است که در ادبیات ایران و شعرهای بومی محلی افتخارات بزرگ آفریدند، اینجا شهر علمای بزرگی است که در سرزمین ایران همیشه جاوید خواهند بود.

اینجا سرزمین هنرمندانی است که با آثار فاخر شان در سطح ملی و بین المللی همیشه افتخار به دست آورده اند، اینجا سرزمینی است که مهد بسیاری از آیین های سنتی و مذهبی است که شاخص ترین آنها شروه خوانی و تنوع گَردِه های(سبک ها) مختلف این آواز حزن انگیز است.

اینجا سرزمین دوستی هاست، سرزمین اقوام و طوایف که همه پشت به پشت هم برای بزرگی این دیار زحمت کشیدند.

اینجا سرزمین زیبایی هاست که طلوع آفتابش از کمر کش کوه و غروبش بر بلندای نخیلات خودنمایی می‌کند و می بایست برای این همه غنای فرهنگی، تاریخی و اجتماعی سر تعظیم فرود آورد و هر ساله با برگزاری مراسمات مختلف در خور شأن نام این روز کوشید و همگان را به پاسداشت این روز دعوت نمود.

اینجانب به نمایندگی از اعضای شورای اسلامی شهر برازجان این روز را به مردمان شریف شهر، شهرستان و استانم در سرزمین همیشه جاوید ایران صمیمانه تبریک عرض نموده و به عنوان یکی از خادمین در شورای اسلامی شهر برازجان از اعتماد شما مردم بزرگوار جهت خدمت در این نهاد صمیمانه تشکر و قدردانی نموده و امیدوارم توانسته باشیم در طی 3 ساله گذشته خدماتی در راه رضای خدا و شما مردم برداشته باشیم.

امید به آینده، پیروزی و بهروزی مردمان دیارم و برچیده شدن سایه شوم بیماری کرونا، تا بتوان نوید بخش روزهای شیرین آینده باشد.

ساحل تنگستانی

خادم مردم شریف برازجان در شورای اسلامی شهر

سخن مردم"امروز در شرایط بد و سخت اقتصادی و کرونایی که باید مسئولین در کنار این مردم باشند شاهد سکوت و بیخیالی آنها هستیم.

مهدی نیکنام1

به گزارش سخن مردم"مهدی نیکنام رئیس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای شهر برازجان بیان نمود :بنیانگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی، امام خمینی (ره) می فرماید:این ملت حق دارد، دست شما رو گرفته آورده این بالا نشانده، شما باید خدمت کنید به این مردم؛ شما، ما همه خدمتگزار اینها باشیم و شرافت همه ما به این است که خدمت به خلق خدا بکنیم.

مرفهان که دغدغه های آنها حول وحوش مد جدیدلباس، جدیدترین گوشی موبایل، آخرین مد ماشین و گذراندن تعطیلات در خوش آب و هواترین جا پرسه می زند و زندگی مردمی که در شرایط بد اقتصادی این چند سال اخیر کمر آنها را خم نموده و، ولی نعمت های ما هستند ،درد در آنها ایجاد نمی کند.

واژه مرفهان بی درد بارها در بیانات امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری دیده و شنیده شده است.

امروز در شرایط بد و سخت اقتصادی و کرونایی که باید مسیولین در کنار این مردم باشند شاهد سکوت و بیخیالی آنها هستیم.

بعد از کمبود و نایاب شدن روغن، شکر، برنج، پمپرز و... در استانی که خود قطب تولید و صادرات طلای خاکستری با سه کارخانه بزرگ تولید سیمان دشتستان، ساروج، مند که با ظرفیت روزانه بیش از 10هزار تن در حال فعالیت می باشند در ماه های انتهایی به سال و بی مدیریتی مسیولین کشوری و استانی و شهرستان شاهد کمیاب شدن و گران شدن این محصول شده ایم تا جایی که افراد سود جو با گران کردن این محصول مهم باعث نارضایتی و دربدر شدن مردم این استان شهید پرور، علی الخصوص شهربرازجان شده اند.

دشتستان که خودقطب صادرات سیمان است این روزها نه تنها شاهد تعطیلی پروژه های عمرانی بلکه ساخت و سازهای شخصی نیز شده است .

این روزها مردم دشتستان جز آلایندگی هوا از کارخانه سیمان دشتستان چیزی بهرمند نشده اند ،چه لزومی دارد با این همه مواد اولیه ،کارخانه سیمان تولید خود را کم نموده است. فعالان بازار مصالح ساختمانی دلیل بحران کمبود و گرانی در بازار را خیز کارخانه برای افزایش قیمت می دانند.

در حال حاضر افزایش مصالح ساختمانی تاثیر بسیاری برنرخ مسکن گذاشته و فشار مضاعفی را بر مردم به ویژه طبقه ضعیف و آسیب پذیر وارد کرده است. مسیولینی که کم کاری کردند، بی تدبیری کردند درواقع به مسئولیتشان در برابر مردم شانه خالی نموده اند حال باید گفت آقایان استاندار و معاونین استانداری ، فرماندار و معاونین فرمانداری ، امام جمعه شهر، رئیس صنعت معدن چرا در این بحران اقتصادی چشمانتان را بروی مشکلات مردم بهتربازکنید. شما ها هم در این دنیا وهم آخرت باید نسبت به این مسئله پاسخگو باشید.

درپایان هم مجددادر این خصوص از مسئولین خواهش می کنم هرچه سریعتر جهت رفع مشکل مردم و کمبود سیمان ورود نمایند.

 

سخن مردم"بازهم کاری ماندگار از یک برادرانقلابی،دررفع نیازخانواده ای نیازمند که ٣ فرزندان این خانواده از تحصیل جامانده بودند.

222

به گزارش سخن مردم" حجت ذوالفقاری دراین باره می گوید:طی اطلاع رسانی جهت تامین یک عددتبلت برای خانواده ای نیازمند که ٣ فرزندان این خانواده از تحصیل جامانده بودند، روز پنجشنبه به لطف خداوند، تبلت مورد نظربا تمامی امکانات دراختیار این خانواده بدون هیچ گونه تشریفاتی اهداء شد.

ایشان درادامه بیان نمود:ضمنا هدیه ای نقدی جهت دوعدد سیم کارت نیز تحویل این خانواده گردید.

ایشان درپایان ضمن تشکرازهمه عزیزان که دراین طرح جهت شادی روح شهداوامام شهدا یاروهمیارحقیر بودندافزود: خداوندراشاکرم که یکباردیگرعنایت فرمود تادرراه خدمت به مستمندان خدمتگزارخانواده ای نیازمند وبی بضاعت باشیم.

سخن مردم"طی مراسمی با حضور امام جمعه برازجان ، از دانش آموزان مقام آور قرآنی شهرستان دشتستان تجلیل به عمل آمد .

به گزارش  سخن مردم"، در این معاون پرورشی و تربیت بدنی شهرستان دشتستان موفقیت های کسب شده در حوزه فعالیت های پرورشی را مرهون تلاش های معلمان و خانواده ها و خود این دانش آموزان اعلام کرده و گفت : دانش آموزان شهرستان دشتستان در مسابقات قرآنی بسیار موفق ظاهر شدند و این امر نشان دهنده تلاش و کوشش و فعالیت های انجام شده در این خصوص است .

IMG 0007

حبیب اله بوستانی با اشاره به تأکید رهبر معظم انقلاب بر ضرورت همزمان« تحصیل، تهذیب و ورزش » در فرآیند آموزش دانش آموزان، خاطرنشان کرد: دانش آموزان ما در کنار تحصیل با فعالیت در زمینه رشته های فرهنگی و هنری زمینه رشد تمام ساحتی را براساس سند تحول بنیادین آموزش و پرورش فراهم کردند .

امام جمعه شهرستان دشتستان نیز با بیان اینکه انس و مودت با قرآن سعادت و خوشبختی به همراه دارد،گفت : اگر از قرآن فاصله بگیرید به هر موقعیتی که در ذهن دارید هم برسید ،احساس خوشبختی و سعادت نخواهید کرد اما با قرآن در هر موقعیتی که باشید، احساس آرامش و لذت می‌کنید .

IMG 9993

حجت الاسلام حسن مصلح یکی از دستاوردهای انقلاب را ترویج فرهنگ قرآن و عترت عنوان کرد و گفت : به برکت نظام جمهوری اسلامی ایران مراسمات و مسابقات مختلف قرآنی در سراسر کشور از طریق صدا و سیما و یا مسابقات بین المللی با حضور قاریان مطرح جهان اسلام برگزار می گردد .

وی افزود : به برکت همین مسابقات و برنامه ها بسیاری از جوانان و نوجوانان حافظ و عامل به قرآن شدند توانسته اند در مسابقات مختلف که در سطح کشور و یا جهان برگزار می گردد شرکت نمایند .

امام جمعه دشتستان خاطرنشان کرد : از نگاه دین و مکتب ما این است که در هر خانه باید قرآن در دسترس جوانان و نوجوانان قرار گیرد و هر مسلمان باید قرآن را فرا بگیرد و آن را نیز به دیگران آموزش دهد .

حجت الاسلام مصلح بیان داشت : خانه ای که در آن قرآن تلاوت می شود خیر و برکت به آن خانه وارد می شود و فرشتگان مرتب در حال رفت و آمد به آن خانه می باشند و برای اهل آن خانه خیر و برکت مهیا می شود .

وی افزود : انسان مسلمان علاوه بر آشنایی و تلاوت قرآن ، باید در آن تدبر هم نماید و مفاهیم و معارف قرآن را پیدا و در نهایت به آنها عمل نماید .

امام جمعه برازجان عمل به تعالیم قرآن را یکی از عوامل رفع مشکلات امروزی جامعه عنوان کرد و گفت : هنگامی که فتنه ها و آسیب ها و هجمه های مختلف فرهنگی جامعه را فرا می گیرد باید به قرآن پناه برد و از قرآن استعانت گرفت زیرا که قرآن سخن خداست و انسان با تلاوت قرآن با خداوند صحبت می نماید .روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان دشتستان

IMG 0011IMG 0034IMG 0042IMG 0027IMG 0039

سخن مردم"ایستگاه صلواتی توسط شرکت صنایع سیمان دشتستاندر جایگاه نماز جمعه برازجان برگزارشد.

به گزارش سخن مردم"به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی ایستگاه صلواتی بارعایت پروتکل بهداشتی در جایگاه نماز جمعه برازجان توسط شرکت صنایع سیمان دشتستان برگزاروازنمازگزاران پذیرایی شد.

WhatsApp Image 2021 02 06 at 15.54.23WhatsApp Image 2021 02 06 at 15.54.28WhatsApp Image 2021 02 06 at 15.54.21WhatsApp Image 2021 02 06 at 15.54.33WhatsApp Image 2021 02 06 at 15.54.19WhatsApp Image 2021 02 06 at 15.54.31WhatsApp Image 2021 02 06 at 15.54.25

سخن مردم" عصرروز چهازشنبه 15 بهمن ماه آئین بدرقه گروه دوچرخه سواران ،فرهنگی ورزشی خلیج فارس برازجان، با حضور امام جمعه دشتستان ،رئیس اداره فرهنگ وارشاد دشتستان،مسئول کانون های خدمت رضوی دردشتستان ،رئیس بنیاد شهید شهرستان وگروه فرهنگی هنری ستاد دهه فجراز گلزار شهدای شهربرازجان برگزارشد.

گزارش:ابوالفضل قاسمی

IMG 54869999

به گزارش سخن مردم"به مناسبت دهه فجرگروه دوچرخه سواران فرهنگی ورزشی خلیج فارس برازجان با عنوان "میثاق با شهدا " متشکل از ۱۱ دوچرخه سوار به همراه مسئولین شهرستان با حضور در گلزار شهدا ی بهشت سجاد برازجان و بیعت با شهدا و امام شهدا و آرمانهای انقلاب اسلامی ،قبور مطهر شهدا را غبار روبی و عطر افشانی نمودند.

این گروه دوچرخه سوارقراراست مسیر برازجان تا کنگان راجهت غبارروبی وعطرافشانی قبورمطهر شهدای تنگستان ،دشتی،کنگان رکاب بزنند وبا حضور درگلزار شهدای شهرستانها با شهدا تجدید میثاق کنند.

IMG 5470

IMG 5481IMG 5493IMG 5498IMG 5503IMG 5505IMG 5506IMG 5510IMG 5513IMG 5518

سخن مردم" ، همایش سیره فاطمی ، میثاق با امام و شهداء در گام دوم انقلاب در گلزار شهدای شهرستان دشتستان برگزار گردید .

IMG 9654

به گزارش سخن مردم" ، در سومین روز از دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی ، همایش سیره فاطمی ، میثاق با امام و شهداء در گام دوم انقلاب با حضور معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش و رئیس سازمان بسیج فرهنگیان استان بوشهر در گلزار شهدای شهرستان دشتستان برگزار گردید .

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر در این همایش گفت : به فضل الهی و بر خلاف توطئه های دشمنان که با تحریم های ظالمانه علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی که قرار بود مردم ایران نتوانند چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب را تجربه کنند ، اکنون ما چهل و دومین پیروزی را جشن می گیریم .

IMG 9733

علی موحدی خاطرنشان کرد : امروز شاهد هستیم که نقشه و توطئه های آنان نتیجه عکس داده و خود نتوانستند پیروز دومین دوره انتخابات ریاست جمهوری خود باشند و برای همیشه به زباله دان تاریخ پیوستند .

وی در قسمت دوم از سخنان خود با اشاره به جایگاه و اهمیت نقش زن در اسلام خاطرنشان کرد : در همه کشورها روز زن و روز مادر وجود دارد اما سال‌هاست که در ایران، روز میلاد حضرت زهرا (س) به عنوان روزی برای گرامی‌داشت مقام زن و مادر مشخص شده است .

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل با اشاره به اینکه در عـهد جاهلیت عربی که زن نه تـنها از کـم‌ترین حـقوق‌ انسانی‌ برخوردار نـبود، بـلکه تولد دختر مایه نـنگ و سـرافکندگی بود و دختران، زنده به گور می‌شدند گفت : زن در مکتب حیات‌بخش اسلام مـوجودی است کـه می‌تواند خیر‌ و بـرکت در تـاریخ بشریت بـاشد و خداوند بخاطر وجود حضرت فاطمه (س) خیر کثیر را به پیامبر داد .

مدیر سازمان بسیج فرهنگیان استان بوشهر هم در این همایش گفت : پیروزی انقلاب اسلامی در ایران با بهره گیری از تعالیم اسلام ، تمام مککاتب جهان را به چالش کشاند و با تحولی که ایجاد نمود نوانست زمینه رشد و تحول جوامع مختلف را بوجود آورد .

IMG 9705

عبدالرضا ریزی خاطرنشان کرد : این انقلاب در چهل سال اخیر و گام اول انقلاب ، برای تمام جوامع دنیا دستاوردهای زیادی داشت و علیرغم مشکلات و چالش هایی که داشت توانست وارد گام دوم خود شود .

وی افزود : در دوران پهلوی که یک دولت دست نشانده بود تمام تصمیمات مهم و کلان در سطح کشور باید به تائید دولت ایالات متحده می رسید ولی امروز ما خود برای خودمان تصمیم می گیریم و یک استقلال ثبات سیاسی و اجتماعی داریم .

رئیس سازمان بسیج فرهنگیان استان بوشهر پیروزی انقلاب اسلامی را بزرگترین ضربه به کشورهای غربی بعد از جنگ جهانی دوم عنوان کرد و افزود : جمهوری اسلامی ایران با اقتداری که در منطقه و جهان برای خود به دست آورده است توانسته علاوه بر حل چالش های موجود در منطقه ، برای حل مشکلات کشورهای آمریکای لاتین هم نقش مهم داشته باشد .

ریزی گام اول انقلاب را علیرغم چالش ها و تحریم های ظالمانه ای که با آن روبروی بود یک چله پرافتخار دانست و بیان داشت : در گام دوم انقلاب هم رهبر معظم انقلاب افق و چشم انداز این نظام را به روشنی مشخص نموده و می طلبد که همه گروه ها نقش و وظایف خود برای رسیدن به این اهداف به خوبی ایفا نمایند .

وی تمدن نوین را یکی از این افق ها دانست و گفت : جامعه فرهنگیان می توانند هم در تربیت صحیح و هم در تولید فکر نقش خود را به خوبی ایفا نماید و با تربیت صحیح دانش آموزان ، آنان را برای پذیرش مسئولیت در این نظام مهیا نمایند .

IMG 9760

فرمانده سپاه دشتستان نیز در این همایش پیروزی انقلاب اسلامی را نهضت رهایی کشور از سلطه استعمارگران دانست و گفت : پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران ، علیرغم مشکلات و توطئه هایی که در داخل و خارج از کشور صورت می گرفت ، خوشبختانه توانستیم به موفقیت های چشمگیری دست پیدا کنیم .

سرهنگ نعمت اله غلامپور خاطرنشان کرد : امروز به جایی ذسیده ایم که اگر مشکلی در کشورهای آمریکای لاتین هم بوجود آید ، این مشکلات با حضور نمایندگان ایران بررسی و حل می گردد .

وی با اشاره به تفکرات منافقین در اوایل پیروزی انقلاب اسلامی گفت : منافقین در اوایل انقلاب بر این عقیده بودند که اگر بخواهیم با تفکران اسلام و روحانیت کشور را اداره نمائیم به 1400 سال قبل خواهیم برگکشت ولی خوشبختانه امروز ما جز چند کشور برتر دنیا از لحظ علمی هستیم که همه به لطف و برکت اسلام و قرآن می باشد .روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان دشتستان

IMG 9656IMG 9695IMG 9659IMG 9661IMG 9685IMG 9666IMG 9675IMG 9676IMG 9679IMG 9683IMG 9690IMG 9751 IMG 9754IMG 9769

سخن مردم"همایش تجلیل از فعالین آسیب های اجتماعی شهرستان دشتستان برگزار گردید .

به گزارش سخن مردم" ، در سومین روز از دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی ، طی مراسمی از فعالین آسیب های اجتماعی مدارس شهرستان دشتستان تجلیل به عمل آمد .

IMG 9784

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان دشتستان ، معاون پرورشی و تربیت بدنی شهرستان دشتستان در همایش تجلیل از فعالین آسیب های اجتماعی این شهرستان گفت : تمام آسیب‌های اجتماعی میل به گسترش دارند که اگر در شکل ساختاری به صورت جدی قصد پیشگیری داشته باشیم، شاید تا حدودی موفق شویم.

حبیب اله بوستانی خاطرنشان کرد : انجام هرگونه برنامه‌ریزی و فعالیت در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی در بین نوجوانان جامعه از چند جهت واجب و گریزناپذیر به نظر می‌رسد؛ چرا که از یک طرف با کاهش آسیب‌های اجتماعی و رفتارهای پر خطر در مدارس، ضریب امنیت اجتماعی بالا رفته، از طرف دیگر سرمایه‌ای که به دلیل افت تحصیلی و فرار از مدرسه هزینه می‌شود، کاهش می‌یابد.

IMG 9799

وی ریشه اغلب آسیب های اجتماعی دانش آموزان را در عدم آشنایی کافی آنها با مها رت های اجتماعی دانست و گفت : متاسفانه جوانان امروز خود را نشناخته اند وبه توان وقدرت فراوان خود باور ندارند،به علاوه از شرایط وموقعیت اجتماعی خود آگاهی ندا رند.

معاون پرورشی و تربیت بدنی دشتستان عمده آسیب های اجتماعی را از علل و عوامل خارج از مدرسه دانست و گفت : آسیبهای اجتماعی دانش آموزان که ناشی از عدم استفاده صحیح از اینترنت، خشونت، طلاق والدین، اعتیاد، بزهکاری و... می باشد که باعث ایجاد مشکلات مختلفی برای دانش آموزان می گردد .

بوستانی یکی دیگر از برنامه های آموزش و پرورش در مدارس را طرح یاریگران زندگی عنوان کرد و افزود : این طرح الگویی برای خودمراقبتی دانش‌آموزان است که در سطح مدارس با هدف آموزش دانش آموزان و خانواده ها در زمینه پیشگیری از آسیب های اجتماعی اجرایی شده تا مدرسه به مکان تمرین زندگی و فضایی لذت بخش برای یادگیری تبدیل شود.

وی خاطرنشان کرد : شیوع ویروس کرونا سبب تعطیلی مدارس شد و در شرایط کنونی به لحاظ غیرحضوری شدن فرآیند تعلیم و تربیت، این مهم توسط دانش‌آموزان و با ارتباط گیری مربیان و تسهیل گران در قالب شبکه آموزشی شاد و سایر پیام رسان های داخلی صورت می‌گیرد.روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان دشتستان

IMG 9779IMG 9802IMG 9816IMG 9830IMG 9836IMG 9839IMG 9842IMG 9846IMG 9853IMG 9864IMG 9872IMG 9874IMG 9876IMG 9881

سخن مردم" همزمان با ایام ولادت با سعادت حضرت صدیقه طاهره (س) مراسم جشنی در جوار شهدای گمنام «برازجان» با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار شد.

IMG 4915

IMG 4850

به گزارش سخن مردم" این مراسم با قرائت قرآن ، اجرای زیبای گروه سرود صدای انقلاب ومولودی برگزارشد.

 IMG 4902

IMG 4857IMG 4855

IMG 4906

IMG 4858

IMG 4875

IMG 4876

IMG 4877

IMG 4874IMG 4878

IMG 4879

IMG 4894

IMG 4889

IMG 4895

سخن مردم"رضا عدالت خواه با تاکید بر اینکه صبر و ایثار خانواده شهدا کمتر از شهادت نیست، گفت: جامعه ای که خود را قدردان خانواده شهدا بداند همواره در مسير رشد و تعالی حركت خواهد کرد و فرهنگ ايثار و شهادت در آن زنده خواهد ماند.

WhatsApp Image 2021 01 29 at 21.32.14

به گزارش سخن مردم«رضا عدالت خواه رییس بازرسی مجمع پیروان ولایت فقیه ونظام جمهوری اسلامی استان بوشهر»با خانواده‌ معزز اولین شهید مدافع حرم استان بوشهر«شهید محمد احمدی جوان»در روستای باشی از توابع بخش ساحلی دلوار شهرستان تنگستان دیدار و گفتگو کرد.

رییس بازرسی مجمع پیروان ولایت فقیه ونظام جمهوری اسلامی استان بوشهر با بیان این که شهدا و خانواده آنها حق بزرگی بر گردن ما دارند، خطاب به خانواده شهید احمدی جوان گفت: صبر و ایثار خانواده شهدا کمتر از شهادت نیست، درود بر شما بخاطر صبری که دارید و رسالتی که به خوبی انجام داده و فرزند رشیدی چون محمد را به جامعه تحویل دادید.

رضا عدالت خواه با بیان این که دیدار و قدردانی از خانواده معظم شهدا بویژه شهدای دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم از وظایف ماست، افزود: امنیت ایران اسلامی ثمره خون شهیدان انقلاب، دفاع مقدس و مدافع حرم است و ما به هر جایی که رسیدیم، مدیون رشادت ها و جوانمردی های این شهدای گرانقدر راه اسلام هستیم و انشاءالله بتوانیم ادامه دهنده راه آن بزرگان باشیم.

WhatsApp Image 2021 01 29 at 21.32.16

وی با تاکید بر اینکه زنده نگه داشتن ياد و خاطره شهدا و قدردانی از رشادت های شهدای مدافع حرم و تکریم از خانواده آنها باعث تداوم راه انقلاب می شود، ادامه داد: جامعه ای که خود را قدردان خانواده شهدا بداند همواره در مسير رشد و تعالی حركت خواهد کرد و فرهنگ ايثار و شهادت در آن زنده خواهد ماند

گفتنی است؛ در پایان رضا عدالت خواه این دیدار را به به نیابت از مسولین ستاد مرکزی مجمع پیروان ولایت فقیه ونظام جمهوری اسلامی کشور و مسول مجمع استان بوشهر به پاس قدردانی و سپاس از خانواده شهید احمدی جوان دانست و در ادامه نیز به نیابت از همه مسولین و نیروهای ستاد مرکزی این مجمع با حضور بر سر مزار شهیدان ماشالله محمدی و حیدر افسا از شهدای هشت سال دفاع مقدس و شهید محمد احمدی جوان اولین شهید مدافع حرم استان بوشهر در گلزار شهدای روستای باشی به مقام والای شهیدان ادای احترام کرد

سخن مردم" با توجه به اینکه 12بهمن آغاز پرشکوه پیروزی انقلاب اسلامی و دهه مبار فجر می باشد، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دشتستان با آذین بندی ، به پیشواز این دهه پراز خیر وبرکت رفت.

sokhanemardom 2320

به گزارش سخن مردم" پرسنل این اداره با نصب پلاکارد/پرچم وتزیینات مربوط به دهه فجر،آغاز این دهه را به میمنت ونیکی گرفتند.

لازم به ذکراست که با وجود شیوع ویروس کرونا و رعایت پروتکل های بهداشتی،اکثربرنامه های این اداره به صورت مجازی می باشد و تنها دو پروژه سالن آمفی تئاتر و پلاتوی مجتمع شهید شاهینی به صورت حضوری افتتاح خواهد شد.

روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دشتستان

سخن مردم" نماینده مردم شهرستان دشتستان در مجلس شورای اسلامی گفت: دفاتر مرکزی شرکت‌های نفتی باید در نزدیک‌ترین شهر محل فعالیت مستقر شوند.

 sokhanemardom 304

به گزارش سخن مردم" دکتر ابراهیم رضایی با انتقاد از عملکرد شرکت‌های نفت، گاز و پتروشیمی در استان بوشهر بیان کرد: چالش اصلی ما در استان با این شرکت‌ها است که محل عملیات آنها در استان است و مدیریت آنها در خارج از استان انجام می‌شود و این موضوع اصلا منطقی نیست.

وی با اشاره به اینکه مدیریت در محل استقرار و عملیات شرکت‌ها باعث افزایش و ارتقای کیفیت کار می‌شود افزود: برخی مدیران تحمل گرمای عسلویه را ندارند و عملیات‌های خود را از دفتر تهران دنبال می‌کنند. مدیری که نمی‌تواند در عسلویه بنشیند و مدیریت کند، نباید مسئولیت بگیرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اینگونه مدیریت‌ها را مدیریت خوشگذران خواند و بیان کرد: حقوق نجومی از دیگر چالش‌های اساسی در پارس جنوبی است؛ برخی مدیران در تهران نشسته‌اند و از این صنایع ماهانه ۱۶۰ میلیون تومان حقوق می‌گیرند ولی کارگران ما حقوق ناچیز خود را هم بعد از ماه‌ها نمی‌توانند بگیرند.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از این پتروشیمی‌ها خصولتی هستند و دولت باید پاسخگوی این عملکرد و مشکلات باشد افزود: وزارت نفت و بقیه اعضای دولت باید پاسخگو باشند. باید پاسخگوی صندوق بازنشستگی باشند که با سرمایه بازنشستگان سرمایه گذاری کردند ولی بچه خودشان را سر کار می‌برند و نه به دولت و نه به مجلس پاسخگو نیستند.

رضایی با اشاره به اینکه این مسائل با اخلاق و عدالت همخوانی ندارد اضافه کرد: در استان بوشهر یک استان برای خودشان ایجاد کرده‌اند و در این زمینه نیاز به کار انقلابی داریم تا با این مسائل برخورد شود.

نماینده مردم شهرستان دشتستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه همه در این موضوع مقصر هستیم تصریح کرد: باید نگاه به آینده داشته باشیم و کل را ببینیم و به حداقل‌ها راضی نشویم. باید یک‌دل و یک‌صدا مقابل اینها بایستیم چراکه اینها بر خلاف قانون و بر خلاف برنامه توسعه کشور حرکت می‌کنند.

سخن مردمجلسه کمیته مستندسازی املاک آموزش و پرورش مناطق چهارگانه شهرستان دشتستان برگزار گردید.

sokhanemardom 2248

به گزارش سخن مردمجلسه کمیته مستندسازی املاک آموزش و پرورش مناطق چهارگانه شهرستان دشتستان با حضور مدیران کل آموزش و پرورش و ثبت اسناد و املاک استان بوشهر برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان دشتستان ، مدیر کل آموزش و پرورش استان بوشهر در جلسه کمیته مستند سازی آموزش و پرورش مناطق چهارگانه این شهرستان گفت : املاک فاقد سند در آموزش و پرورش همیشه مشکلاتی را ایجاد نموده که در سال های اخیر افراد فرصت طلب نسبت به این اموال و املاک دست درازی نموده اند.

sokhanemardom 2251

علیمراد کرمی خاطرنشان کرد : چنانچه آموزش و پرورش هم در این زمینه اقداماتی انجام ندهد و در مستند سازی این املاک تلاش نکند چه بسا که بسیاری از آنها از دسترس آموزش و پرورش خارج می شوند و این امر مشکلاتی را ایجاد خواهد نمود.

وی رتبه کشوری استان بوشهر در مستندسازی را جایگاه دوم دانست و افزود : در بحث مستند سازی املاک اقدامات خوبی صورت گرفته و با تعامل و همکاری که بین نهادهای مربوطه صورت می گیرد اکثر املاک مستندسازی شده اند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان بوشهر اضافه نمود : امیدواریم با این روند بتوانیم تا پایان سال اغلب املاک فاقد سند را مستندسازی نموده و جایگاه کشوری استان بوشهر را به رتبه اول ارتقا ببخشیم.

دکتر کرمی با اشاره به اینکه بیشترین املاک استان را در شهرستان دشتستان واقع گردیده ، گفت : باتوجه به گستردگی و پراکندگی املاک و فضاهای آموزشی واقع در این شهرستان بخش اعظمی از املاک آموزش و پرورش در این شهرستان قرار دارد که امیدواریم بتوانیم با مستندسازی آنها به این مهم برسیم.

sokhanemardom 2252

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان بوشهر نیز در این جلسه گفت : امیدواریم بتوانیم با همکاری مجموعه آموزش و پرورش استان و ادارات ثبت اسناد و املاک تا پایان سال همه املاک فاقد سند آموزش و پرورش را مستند سازی نماییم.

مهرداد دلجو افزود : باتوجه به اینکه تعداد زیادی از املاک فاقد سند در روستاها واقع شده اند ابتدا باید از طریق بنیاد مسکن و بعد از ارسال پرونده به اداره ثبت اسناد و املاک نسبت به مستندسازی این املاک اقدامات لازم صورت گیرد.

وی خطاب به روسای ادارات ثبت اسناد و املاک ، پرونده های مطروحه فعلی ارسالی از طریق بنیاد مسکن را در اولویت مستندسازی عنوان کرد و افزود : اگر این املاک دارای نقشه های شمیم (utm)باشند بدون کارشناسی مستندسازی شده و اسناد مالکیت آنان صادر خواهند شد.

مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان بوشهر حصار کشی را یکی از شروط اصلی صدور اسناد مالکیت دانست و گفت : چنانچه املاک متعلق به آموزش و پرورش طبق ماده 11 قانون حدنگار حصار کشی نشده باشند باید حدود اربعه و چهارگوشه ملک با ستون مشخص باشد تا شرایط لازم جهت برداشت نقشه شمیم فراهم گردد.

مهندس دلجو در مورد مغایرت وضع موجود املاک با اسناد دفترچه ای گفت : اگر مساحت وضع موجود کمتر از مساحت مندرج در سند مالکیت باشد نیازی به اخطار به مجاورین نمی باشد و اداره ثبت اسناد و املاک باید بدون هیچگونه استعلامی اقدامات لازم را جهت تک برگ نمودن اسناد انجام دهد و چنانچه مساحت بیشتر از سند باشد باید از طریق هیئت نظارت ثبت اسناد و املاک استان تعیین تکلیف گردد.

مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان بوشهر در خصوص مصوبه دولت در مورد 2548 پلاکی که نیاز به گواهی بند «د» دارند افزود : آموزش و پرورش می تواند با استفاده از کمیسیون مستندسازی و اخذ گواهی بند «د» ماده 26 آئین نامه اموال دولتی نسبت به اخذ اسناد مالکیت ساختمان هایی که در اراضی دولتی واقع هستند اقدام نماید.

sokhanemardom 2253

مدیر آموزش و پرورش شهرستان دشتستان در ابتدای جلسه نیز ضمن عرض خیرمقدم به میهمانان گفت : آموزش و پرورش به عنوان یکی از سازمان های رسمی و بزرگترین نهاد تعلیم و تربیت در جامعه فعالیت می نماید و تلاش دارد تا همه آینده سازان کشور سهم خود را به صورت عادلانه از آموزش بگیرند.

سهراب باقری خاطرنشان کرد : با توجه به این وظیفه ذاتی که آموزش و پرورش دارد ، در دورافتاده ترین روستاها هم دارای املاک می باشد که باید توجه و حراست ویژه ای جهت نگهداری آنها صورت گیرد.

وی مستندسازی املاک را یکی از این راهها دانست و گفت : با توجه به تعرضاتی که از سوی اشخاص به املاک دولتی صورت می گیرد این املاک باید مستندسازی شده و اسناد مالکیت آنها به نام آموزش و پروش صادر گردد.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان دشتستان بیان داشت : امروزه شاهد هستیم که بسیاری از این املاک مستندسازی شده اند ولی هنوز هم املاکی وجود دارد که اسناد مالکیت آنها صادر نشده که در این راستا تلاش و همکاری همه نهادهای مربوطه را خواستارم.

سهراب باقری با اشاره با اینکه این شهرستان دارای 272 ملک در بخش های مرکزی ، ارم و بوشکان می باشد گفت : 110 ملک از این املاک مستندسازی شده اند و 31 مورد هم در شرف صدور اسناد می باشند و امید داریم که بقیه املاک هم به زودی مستندسازی شوند.

در این جلسه روسای آموزش و پرورش مناطق آبپخش ، سعدآباد و رئیس اداره حقوقی و املاک استان بوشهر به بیان مشکلات موجود پیش روی مستندسازی املاک خود و استان پرداختند و همچنین از مدیر کل ثبت اسناد استان و شهرستان و مدیران و کارشناسان حقوقی مناطق دشتستان تجلیل به عمل آمد.

sokhanemardom 2247

sokhanemardom 2249

sokhanemardom 2250

sokhanemardom 2254

sokhanemardom 2256

sokhanemardom 2257

sokhanemardom 2258

sokhanemardom 2259

sokhanemardom 2260

sokhanemardom 2261

sokhanemardom 2262

sokhanemardom 2263

sokhanemardom 2264

روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان دشتستان

سخن مردمجلسه طرح اکرام و ایتام شهرستان به ریاست فرماندار دشتستان با محوریت هر کارمند یک حامی برگزار شد.

sokhanemardom 2233

به گزارش سخن مردم روز دوشنبه ۲۲ دی ماه ، جلسه طرح اکرام و ایتام شهرستان به ریاست فرماندار دشتستان با محوریت هر کارمند یک حامی فرزند معنوي، تحت حمايت كميته ي امداد امام خميني ( ره) با حضور مظفري معاون توسعه و برنامه ریزی فرمانداری ، بخشداران ، ملاكي رئيس اداره اكرام کمیته امداد استان، قيطاس خواه ریيس اداره کمیته امداد امام خمینی شهر برازجان ، تماری رییس اداره تعاون ، رفاه و کار امور اجتماعی ، قائدی رییس صنعت ، معدن و تجارت شهرستان ، زراعی رییس شورای اسلامی بخش ارم ، اسماعیلی رییس اتاق اصناف، آریس رییس شورای اسلامی بخش بوشکان و هژبريان كارشناس اكرام و ديگر روساي ادارات کمیته امداد شهرستان دشتستان و تعدادي خيرين ويژه و محترم برازجان در سالن اجتماعات فرمانداري برگزار گرديد.

در شهرستان تعداد ٦٥٦ فرزند ايتام و تعداد ١٤٤١ فرزند محسنين تحت حمايت امداد و داراي ٦٧٠٠ حامي ميباشند كه اكثريت فرزندان داراي حامي و تعدادي نيز بدون حامي و يا با سرانه ي پايين ميباشند ، كه هدف از اجراي اين طرح جذب حاميان بيشتر و افزايش سرانه ي اين فرزندان معزز چه بصورت نقدي بحساب اين عزيزان و چه بصورت غير نقدي ميباشد ضمن تقدير و تشكر از حمايت و ثبت نام ٣١٠ نفر كارمند در اين طرح از ابتداي شروع طرح و ضمن گزارش گيري از مسئولين و مدعوين اين جلسه مبني بر عملياتي شدن و پيگيري جدي در خصوص جذب حامي در راستاي مساعدت به خانواده هاي نيازمند و بررسي پيشبرد و موانع و مشكلات اين طرح در پايان جلسه مواردي بشرح ذيل مصوب گرديد :

١- از پتانسيل روستائيان و كشاورزان در اين طرح ميبايست بهره جست .

٢- همكاري و حامي شدن پرسنل آموزش و پرورش و قشر بزرگ معلمان و دبيران در اين طرح ( طرح هر معلم يك حامي )

٣- ضمن تشكر از اداراتي كه تاكنون در اين طرح فعال بوده اند از اداراتي كه تاكنون فعاليتي نداشته اند انتظار همكاري و فعاليت جدي ميباشد .  

٤- از ظرفيت اتاق اصناف و كسبه و كارمندان نهادهاي خصوصي بهره جست .

٥- بهره برداري اداره ي صنعت و معدن از ظرفيت اتاق اصناف و ترويج جذب حامي در شركتها و كارخانه ها زيرمجموعه

٦- خيريه هاي مستقل در دشتستان ميتوانند مشخصات خيريني كه به اين فرزندان معنوي كمك مينمايند را در اختيار امداد قرار داده تا در قالب اين طرح بصورت منسجم و با برنامه مساعدتهاي لازم صورت بپذيرد.

٧- بخشداران موظف شدند بصورت هفتگي آمار جذب حامي خود را به روساي كميته ي امداد گزارش نمايند .

٩- استفاده از ظرفيت خيرين دشتستاني فقط براي فرزندان ايتام و محسنين اين شهرستان باشد .

١٠- شوراهاي شهرها و روستاها و دهياران از ظرفيت و پتانسيل خود در جهت تبليغات و خبردهي در خصوص اين طرح همكاري لازم را مبذول نمايند .

١١-از ظرفيت پرسنل جهاد كشاورزي و شهرداري در اين طرح بصورت ويژه استفاده گردد.

 روابط عمومی فرمانداری شهرستان دشتستان

سخن مردمجلسه شهر هوشمند ویژه برازجان به ریاست فرماندار دشتستان در دفتر فرماندار این شهرستان برگزار شد.

sokhanemardom 2227

به گزارش سخن مردمصبح روز شنبه ۲۰ دی ماه ، جلسه شهر هوشمند ویژه برازجان به ریاست فتح الله نوروزی فرماندار دشتستان پیرامون بررسی توسعه فیبر نوری و زیر ساخت های ایرانسل در شهر برازجان با حضور کریم آزاد معاون عمرانی فرمانداری، سملیان مدیر کل ارتباطات و فن آوری اطلاعات استان ، ترابی مدیر منطقه جنوب شرکت ایرانسل ، محمدی شهردار برازجان ، تنگستانی رییس شورای اسلامی شهر برازجان و جامعی معاون اجرایی شهرداری برازجان پیرامون توسعه در دفتر فرماندار برگزار شد.

sokhanemardom 2228

sokhanemardom 2229

sokhanemardom 2230

سخن مردم"درپی سرقت از مغازه طلافروشی واقع در بازار روز برازجان و سرقت مقادیری طلا وحضوربه موقع کارآگاهان پلیس آگاهی در محل وقوع جرم و بررسی های علمی و میدانی جهت شناسائی و دستگیری سارقان و کشف طلاجات ، مدیر مغازه طلا فروشی در پیامی  از فرمانده  نیروی انتظامی وکاراگاهان پلیس آگاهی  تقدیروتشکرنمودند.

 

1

متن پیام بدین شرح است:


فرمانده محترم نیروی انتظامی شهرستان دشتستان

جناب آقای سرهنگ آراوند
امنیت امروزشهرستان دشتستان مرهون تلاش های سترگ دلاورمردی های بزرگ مردانی است که خالصانه و مخلصانه درجهت امنیت شهرستان وشهروندان تلاش می نمايند.
بر خود واجب دانسته از فرماندهي انتظامي شهرستان ، و پرسنل خدوم نیروی انتظامی به خصوص  پليس آگاهي  و همکارانشان در دايره مبارزه با سرقت را تقدیر و تشکر  بعمل آورده، آرزوي بهروزي و پيروزي روز افزون براي اين عزيزان و همه خادمان به نظام مقدس جمهوري اسلامي داشته باشيم و سپاس بيكران  خود را نثار عزيزاني مي كنيم كه بدون توجه به زمان و مكان تمام وقت خود را صرف اين امنيت و آسايش مي كنند.
انشالله اين عزيزان هميشه در انجام وظايف خود موفق و منصور باشند.

حسینی مدیر طلا فروشی

سخن مردم : به دنبال پیگیری نماینده دشتستان؛ استقرار ماشین‌آلات سنگین شرکت بهره‌برداری نفت‌وگاز گچساران(نرگسی) در شهر وحدتیه

sokhanemardom 2100

به گزارش سخن مردم : در پی درخواست و تماس تلفنی دکتر ابراهیم رضایی نماینده مردم شریف دشتستان در مجلس شورای اسلامی با محمدی، مدیرعامل مناطق نفت‌خیز جنوب، ماشین‌آلات سنگین شرکت بهره‌برداری نفت‌وگاز گچساران(نرگسی) جهت کمک به شهرداری وحدتیه راهی این شهر شده‌اند.

هم‌اکنون مراحل پاکسازی و تنظیف شهر وحدتیه انجام گرفته است.

sokhanemardom 2101

sokhanemardom 2102

sokhanemardom 2103

sokhanemardom 2104

sokhanemardom 2105

sokhanemardom 2106

sokhanemardom 2107

sokhanemardom 2108

sokhanemardom 2109

سخن مردم : نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نفتی‌ها به استان بوشهر پاسخگو نیستند گفت: جای مدیر فاسد در استان بوشهر نیست و مقابل آنها می‌ایستیم.

sokhanemardom 2049

به گزارش سخن مردم : ابراهیم رضایی شنبه ‌شب در جمع خبرنگاران اظهار داشت: نفت باید پاسخگوی مردم استان بوشهر باشد. نفت برای خودش استانی در استان بوشهر ایجاد کرده است. پتروشیمی‌ها هم پاسخگوی استان بوشهر نیستند. به عملکرد پتروشیمی‌ها در پارس جنوبی اعتراض جدی داریم. به انتصابات سیاسی در این پتروشیمی‌ها اعتراض داریم.

نماینده دشتستان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اطلاعات زیادی از مفاسد این پتروشیمی‌ها و ظلمی که به مردم استان کردند داریم. اینها به مدیران توانمند بومی ظلم کردند و از ورود نیروهای بومی استان جلوگیری کردند. اطلاعات لازم را در این زمینه داریم و جلوی آنها می‌ایستیم.

وی با بیان اینکه جای مدیران فاسد در استان بوشهر و پارس جنوبی و پتروشیمی خصولتی نیست افزود: از ابزار نظارتی مجلس استفاده می‌کنیم. اینها دارند غارت می‌کنند. سود نجومی می‌کنند ولی خدمتی به مردم نمی‌دهند و هیچ توسعه‌ای نداده‌اند و جز آلودگی و ضرور آورده‌ای برای مردم نداشته‌اند.

رضایی ادامه داد: قطعاً با این مسائل برخورد می‌کنیم اگر خودشان را اصلاح نکنند. هزاران میلیارد تومان سود می‌کنند و هیچ گونه پاسخگویی به مردم ندارند. در دفاع از مردم ایران جلوی این فاسدان خواهیم ایستاد. جلوی حقوق‌های نجومی و امتیازاتی که داده می‌شود می‌ایستیم.

وی افزود: برخی از اخباری و مستنداتی که به ما می‌رسد مایه تأسف است و زشت است که مدیر پتروشیمی با پول بیت‌المال در هتل آنجا برای بچه خودش جشن تولد می‌گیرد. از مردم بوشهر و جم و عسلویه و کنگان خجالت بکشید.

جای مدیر فاسد در استان بوشهر نیست/ اعتراض به عملکرد پتروشیمی‌ها

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: کسی که تجربه و توانی ندارد مدیر می‌شود و مدیر متخصص بومی با کارنامه درخشان را با او برخورد می‌کنند و بارها شاهد تکرار این مسائل هستیم.

رضایی اضافه کرد: به شرط حیات از همه ابزارهای قانونی و نظارتی مجلس برای به مسیر آوردن و درست کردن پتروشیمی‌های متخلف و قانون‌شکن استفاده خواهیم کرد. شأن مردم ما خیلی بالاتر از آب‌نبات است.

وی اظهار داشت: این پتروشیمی‌ها مال مردم است و مال شما نیست. این‌طور رفتار نکنید. حتماً جلوی این رویه خواهیم ایستاد و به کمک مردم و به کمک دستگاه‌های نظارتی که در این حوزه است.

رضایی ادامه داد: از ابتدایی‌ترین مسائل آنها خجالت می‌کشیم که بیان کنیم. تا یک نیروی بومی هم رشد می‌کند، او را حذف می‌کنند. مردم گرفتار کرونا هستند و می‌گوئیم حق این مردم را هم بدهید ولی کسی پاسخگو نیست. حتماً جلوی اینها خواهیم ایستاد.

سخن مردم" نماینده دشتستان و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به جزئیات طرح دو فوریتی اقدام کاربردی برای لغو تحریم ها گفت: عصر امروز این طرح با حضور محمدباقر قالیباف رئیس مجلس، بررسی می شود.

sokhanemardom 1613

به گزارش سخن مردم" دکتر ابراهیم رضایی با اشاره به تصویب دو فوریت طرح «اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها»، اظهار داشت: قرار است ساعت ۱۴:۰۰ جلسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با حضور محمدباقر قالیباف جهت بررسی طرح دو فوریتی اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها برگزار شود.

وی بیان کرد: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به دنبال آن است که جزئیات این طرح را هرچه سریعتر مورد بررسی دقیق قرار دهد تا این طرح در اولین جلسه علنی مجلس در دستور کار قرار گیرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی درباره جزئیات طرح دو فوریتی اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها، خاطرنشان کرد: شاخص ترین پیشنهاد نمایندگان آن است که اجرای پروتکل الحاقی لغو شود و با قطعیت این مورد قرار است در این طرح دو فوریتی قید شود.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی متذکر شد: گسترش فعالیت های هسته ای مانند فعال سازی ماشین های نسل IR۶و هزار ماشین IR۲M از دیگر پیشنهادات نمایندگان است. یکی دیگر از پیشنهادات آنان این است که دسترسی های پروتکل الحاقی و فراتر از پروتکل الحاقی باید متوقف شود.

مهر

سخن مردم" صبح روز شنبه مدیرعامل ، اعضای کادر مدیریتی و سرمربی تیم هندبال ستارگان دشتستان با حجت الاسلام مصلح امام جمعه شهرستان در دفتر وی دیدار نمودند.

sokhanemardom 1988

به گزارش سخن مردم" در این دیدار جلال برزگر و رضا عباسی مدیرعامل و سرمربی تیم هندبال ستارگان ضمن اظهار تأسف و تسلیت شهادت مظلومانه‌ی دانشمند هسته‌ای کشورمان، با ارائه‌ی توضیحاتی در خصوص تلاش های صورت گرفته جهت حفظ سهمیه‌ی شهرستان دشتستان و استان بوشهر در فصل جاری لیگ برتر هندبال ایران، مشکلات پیش روی این تیم را برشمردند.

در ادامه این دیدار حجت الاسلام مصلح ضمن گرامیداشت یاد و خاطره‌ی سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی و تسلیت شهادت دانشمند هسته‌ای کشورمان شهید فخری‌زاده و ترور ناجوانمردانه‌ی این دانشمند بزرگ، با تقدیر از تلاشهای صورت گرفته در راستای توسعه‌ی ورزش و ایجاد نشاط اجتماعی در شهر برازجان و شهرستان دشتستان اظهار داشت: حمایت از تیم هندبال ستارگان دشتستان به عنوان نماینده‌ی ورزش برازجان، شهرستان دشتستان و استان بوشهر در عرصه‌ی ورزش قهرمانی در سطح اول ورزش کشور نیازمند همت عمومی و تلاش و پیگیری مسوؤلین، صنایع و بنگاههای اقتصادی دشتستان و استان بوشهر است و در این زمینه باید از همه‌ی ظرفیتهای موجود بهره برد.

سخن مردم" نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی در تذکری کتبی به وزیر صنعت‌، معدن و تجارت با اشاره به بالا رفتن قیمت خودرو از سوی دولت علیرغم پائین‌آمدن قیمت دلار، خواستار کنترل سریع این وضعیت شد.

sokhanemardom 1964

به گزارش سخن مردم" دکتر ابراهیم رضایی در تذکر به علیرضا رزم‌حسینی وزیر صمت آورده است: اخیرا قیمت خودرو از سوی دولت بالاتر رفته است؛ به‌طور مثال خودرو سورن پلاس در قرعه‌کشی ۱۹ مهر ۱۴۸ میلیون تومان بوده و در قرعه‌کشی ۲۴ آبان به ۱۸۸میلیون تومان رسیده و این در حالی است که قیمت دلار روند نزولی داشته است. این مسئله غیرقابل توجیه بوده و موجب نارضایتی و اعتراض مردم شده است. لازم است که با نظارت دقیق جلوی افزایش قیمت خودرو گرفته شود.

سخن مردم" فرماندار دشتستان از ایستگاه بازرسی کنترل محدودیت های ستاد کرونا (ورود و خروج به شهر برازجان از سمت بوشهر) بازدید نمودند.

sokhanemardom 1917

به گزارش سخن مردم" صبح روز سه شنبه ۴ آذرماه ، فتح الله نوروزی فرماندار دشتستان از ایستگاه بازرسی کنترل محدودیت های ستاد کرونا (ورود و خروج به شهر برازجان از سمت بوشهر ) با همراهی زراعتگر معاون سیاسی و امنیتی فرمانداری و خویشدوست مدیر شبکه بهداشت و درمان ، بازدید نمودند و از تلاش های نیروهای بسیج ، انتظامی و راهور قدردانی نمودند.

sokhanemardom 1918

sokhanemardom 1919

sokhanemardom 1920

sokhanemardom 1921

sokhanemardom 1922

sokhanemardom 1923

sokhanemardom 1924

روابط عمومی فرماندار شهرستان دشتستان

سخن مردم" رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: عدم برگزاری تجمعات نقش مهمی در کاهش روند بیماری کرونا دارد.

IMG 09371

به گزارش سخن مردم" ماریا خویشدوست در نشست ساماندهی آرامستان‌های شهرستان دشتستان اظهار داشت: برگزاری تجمعاتی مانند مراسم تدفین و ختم در منازل از عوامل مهم انتقال ویروس کروناست و باعث گسترش بیشتر این بیماری می‌شود و لازم است مردم عزیز شهرستان دستورات بهداشتی در این راستا را کاملاً جدی بگیرند.

وی افزود: تشییع جنازه و برگزاری مراسم ختم در منازل، می‌تواند زمینه‌ساز انتقال ویروس به افراد حاضر در آن باشد و لازم است مردم با فرهنگ دشتستان از برگزاری مراسم ختم در منزل اجتناب نموده و تشییع جنازه هم با حداقل نفرات و بستگان درجه یک متوفی انجام شود.

خویشدوست بیان داشت: روحانیون و ائمه جمعه و جماعات و همچنین فعالین اجتماعی و فرهنگی در اقناع کردن خانواده‌ها جهت عدم برگزاری مراسم در منزل می‌توانند نقش کلیدی داشته باشند و مانع از انتقال بیماری به دیگران شوند.

وی همچنین گفت: هر روز از ساعت ۲ تا ۴ بعدازظهر در تمامی آرامستان‌های شهرستان دشتستان، نیروهای داوطلب بسیجی و سپاه، نیروی انتظامی در کنار کادر بهداشت و درمان حضور می‌یابند و در خصوص عدم برگزاری مراسم تشیع با حضور افراد زیاد و همچنین مراسم ختم در منزل فرهنگ‌سازی خواهند کرد.

خویشدوست تأکید کرد: مراسم تشیع جنازه در آرامستان‌ها تا کاهش بیماری کرونا با حداکثر ۲۰ نفر از بستگان نزدیک متوفی برگزار خواهد شد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان تصریح کرد: مقرر شد، شهرداری، پزشکی قانونی و بیمارستان از خانواده‌های صاحبان عزا در زمان ترخیص متوفی از آرامستان فرم تعهد مبنی بر عدم برگزاری مراسم در منزل و حضور حداکثر ۲۰ نفر در مراسم تشیع با رعایت پروتکل‌های بهداشتی گرفته می‌شود.

روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان

سخن مردم" رئیس کمیسیون عمران ، معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر برازجان از شرکت جنوب گاز بازدید کرد.

sokhanemardom 1902

به گزارش سخن مردم" مهدی نیکنام در این بازدید ضمن خدا قوت به مجموعه پر تلاش این شرکت از خدمات ارزنده نیروهای این شرکت که با وجود مشکلات عدیده مشغول به فعالیت هستند تقدیر کرد.

رئیس شرکت جنوب گاز عدم تامین به موقع سهمیه گاز تخصیصی شرکت را یکی از مشکلات این شرکت بیان کرد و افزود:معمولا وقوع مشکلات ناشی از مبدا سبب توقف 3 تا 4 روزه کشنده های حمل گاز در مبدا می شود که این مشکل با توجه به تعداد کشنده های حمل تاثیر بسزایی در برداشت و توزیع گاز دارد.

sokhanemardom 1905

معینی پورفشار ناشی از بار روانی کم گازی در دشتستان را هجوم مصرف کننده اعلام کرد و افزود: پیشنهاداتی از جمله تشویق مصرف کنندگان جهت ثبت نام در سامانه تجارت آسان و معرفی خود به عنوان مصرف کننده خانوار، حمایت مسوولین استانی و شهرستانی از شرکت های ممنوع با پیگیری موضوع و ارتباط به مدیران مافوق و معرفی شماره امور مشترکین به عموم مردم خصوص مردم برازجان می تواند در این راستا به ما کمک زیادی شود.

وی افزود: مردم می توانند جهت دریافت شماره اشتراک و تحویل گاز درب منزل با شماره های 07734234165 077342234164 تماس حاصل نمایند.

sokhanemardom 1903

sokhanemardom 1904

sokhanemardom 1906

سخن مردم : نماینده دشتستان خبر از تصویب طرح حمایت معیشتی از مردم را داد.

sokhanemardom 1816

به گزارش سخن مردم : دکتر ابراهیم رضایی در یادداشتی کوتاه نوشت: با تصویب طرح «حمایت معیشتی از مردم» در شورای نگهبان، گام اول برای حل مشکلات معیشتی مردم در قوه مقننه برداشته شد، حالا نوبت قوه مجریه است.

سخن مردم" دکتر سیاسی نژاد سرپرست بیمارستان مهر با حضور در دفتر امام جمعه دشتستان با حجت الاسلام مصلح دیدار و گفتگو کرد.

sokhanemardom 1771

به گزارش سخن مردم" در این دیدار دکتر سیاسی نژاد با بیان اینکه طرح توسعه بیمارستان مهر تا پایان امسال با افزایش ٢٠ تخت جراحی ، داخلی و آی سی یو نوزادان و همچنین راه اندازی سی تی اسکن و گسترش بخش سونوگرافی اجرایی خواهد شد از احداث بیمارستان ٦٤ تخت خوابی در مجاورت بیمارستان کنونی خبر داد.

وی با اشاره به عقد قرارداد با بیمه سلامت مبنی بر پذیرش بیماران تحت پوشش این بیمه با تعرفه دولتی در بخش های سرپایی و بستری که منجر به افزایش تعداد مراجعین به این مرکز شده است نیاز به گسترش و توسعه فضای بیمارستان را امری ضروری و مهم دانست.

امام جمعه دشتستان پس از استماع گزارش سرپرست بیمارستان ضمن تاکید به نقش حیاتی کادر پزشکی و درمانی در سلامت جامعه از تلاش و زحمات کادر درمان خصوصاً در این شرایط سخت و در جهت مقابله با بیماری منحوس کرونا تشکر و قدردانی کرد و ابراز امیدواری نمود که با توسعه بیمارستان مهر ، شاهد کاهش مشکلات درمانی و پزشکی مردم شریف شهرستان باشیم.

سخن مردم : نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی گفت: به منظور ایجاد شرایط لازم برای آبگیری سد دالکی در زمستان، از همه توان و ظرفیت‌ها استفاده می‌کنیم.

sokhanemardom 1713

به گزارش سخن مردم : دکتر ابراهیم رضایی در بازدید از سد دالکی ضمن تقدیر از مسئولان استان و شهرستان برای پیگیری اعتبارات سد دالکی و حل مشکلات آن، اظهار داشت: تکمیل و بهره برداری از این پروژه از اهمیت بسیار زیادی برای مردم دشتستان و به ویژه کشاورزان برخوردار است و بسیاری از مردم چشم انتظار تکمیل سد دالکی هستند.

وی اضافه کرد: یکی از اولویت‌های خود را تکمیل سد دالکی می دانم و از همه ظرفیت‌ها برای تأمین اعتبارات مورد نیاز این پروژه مهم استفاده خواهیم کرد تا روند تکمیل آن با سرعت بیشتری طی شود.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: به گفته مجری پروژه سد دالکی، در صورت تأمین اعتبارات، امکان آبگیری سد در سال آینده وجود خواهد داشت و به همین منظور همه تلاش خود را خواهیم کرد تا این سد سال آینده برای آبگیری آماده شود.

وی تصریح کرد: آب یکی از چالش‌ها و مسائل مهم شهرستان دشتستان است و به عنوان یک دغدغه عمومی در همه بخش‌های شهرستان محسوب می‌شود و به همین دلیل تمرکز بیشتری برای رفع مشکلات این حوزه خواهیم داشت.

رضایی تصریح کرد: برای تأمین اعتبارات مورد نیاز سد دالکی در سطح ملی پیگیری‌های مستمری را داشته ایم و در آینده نیز این پیگیری‌ها تداوم خواهد داشت تا به نتیجه مطلوب در تکمیل سد برسیم.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی به همراه استاندار بوشهر، معاون عمرانی استاندار، مدیرعامل آب منطقه‌ای بوشهر و فرماندار دشتستان و جمعی دیگر از مسئولان از سد دالکی و تعدادی از زیرساخت‌های عمرانی شهرستان دشتستان بازدید کرد.

sokhanemardom 1710

sokhanemardom 1711

sokhanemardom 1712

sokhanemardom 1714

sokhanemardom 1715

سخن مردم : امام جمعه دشتستان در پیامی درگذشت مادر شهید عبدالحسن گلزار را تسلیت گفت.

sokhanemardom 738

به گزارش سخن مردم : متن پیام بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

انا لله و انا الیه راجعون

درگذشت اسوه صبر و ایثار، ایمان و مقاومت مرحومه حاجیه خانم خلیفه مادر شهید سرافراز عبدالحسن گلزار از دلاوران دوران دفاع مقدس، موجب تأثر و تألم شد.

مادران مؤمنه شهدا که عزیزترین هستی خود را در دفاع از اسلام و انقلاب اسلامی فدا کردند، اسوه‌های واقعی ایثار و گذشت هستند که در سایه ارادت خالصانه به خاندان عصمت و طهارت (ع) و با تأسی به سیره حضرت صدیقه کبری ، فاطمه زهرا (س) ، فرزندان شجاع، بصیر و انقلابی تربیت و در دفاع از ارزشها، تقدیم ایران اسلامی کردند.

اینجانب مصیبت وارده را به خانواده‌های محترم گلزار و خلیفه تسلیت عرض می‌نمایم و از درگاه خداوند سبحان برای ایشان رحمت واسعه و همجواری با فرزند شهیدش و برای عموم بازماندگان، صبر و اجر مسألت دارم.

حسن مصلح

امام جمعه دشتستان

10مهر 1399

سخن مردم" مدیر کارخانه سیمان دشتستان در مورد وضعیت تولید سیمان شرکت خبر داد : شرکت صنایع سیمان دشتستان با وجود تعمیرات اساسی سالانه خود ، توقفی در تحویل سیمان نداشته است

sokhanemardom 1641

به گزارش سخن مردم" مهندس مسعود حبیبیانی در مورد وضعیت تولید سیمان شرکت اظهار داشت: شرکت صنایع سیمان دشتستان تامین کننده بخشی از سیمان مورد نیاز استان و منطقه است ولی باتوجه به اینکه تولید و فروش جزو اولویت های این شرکت می باشد، سعی بر آن شد تعمیرات خود را که 5 ماه به خاطر نیاز سیمان در استان به تعویق انداخته، ولی در صورتی که این تعمیرات انجام نمی‌شد قطعاً توقف طولانی تر در مدت زمان نامعلومی بوجود می آمد.

وی بیان داشت: این شرکت با توجه به اینکه امکان تداوم تولید را نداشته، از تاریخ ۲۶ مهرماه سال جاری تعمیرات اساسی سالانه خود را با تدارکات کافی و زمانبندی لازم از (۲۵ روز به ۱۸ روز کاهش)شروع کرده است.

حبیبیانی تصریح کرد: در حال حاضر حدود ۳۵۰ نفر در تمام دپارتمان‌های خط تولید مشغول به کار تعمیرات هستند و تا به امروز ۶۰ درصد تعمیرات انجام شده و با توجه به اینکه تجهیزات کارخانه بسیار سنگین و تعمیرات عمده ای دارند، سعی شده با 60 تا70 درصد بیش از تعمیرات معمول ، از منابع و نفرات بیشتر جهت کاهش زمان تعمیرات استفاده شود.

مدیر شرکت سیمان دشتستان گفت: تحویل سیمان در زمان توقف تولید (تعمیرات) حدود ۱۴ هزار تن سیمان ذخیره شده است که به صورت روزانه در حال تحویل به بازار می باشد و خوشبختانه تاکنون توقفی در تحویل سیمان نداشته و با توجه به نیازی که الان بازار پیدا کرده ، بیش از این تحویل سیمان برای کارخانه مقدور نمی باشد.

وی با بیان اینکه گرچه به این دلیل با کاهش عرضه مواجه بوده ایم ، اما سعی ما بر این است که هرچه سریعتر زمان تعمیرات را به پایان رسانده و حجم تحویل سیمان را به حد معمول آن که حدود ۳۵۰۰ تا ۴۰۰۰ تن در روز می باشد برسانیم.

sokhanemardom 1642