شنبه, 08 آذر 1399 - Saturday, 28 November 2020

دشتستان

سخن مردم" نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی در تذکری کتبی به وزیر صنعت‌، معدن و تجارت با اشاره به بالا رفتن قیمت خودرو از سوی دولت علیرغم پائین‌آمدن قیمت دلار، خواستار کنترل سریع این وضعیت شد.

sokhanemardom 1964

به گزارش سخن مردم" دکتر ابراهیم رضایی در تذکر به علیرضا رزم‌حسینی وزیر صمت آورده است: اخیرا قیمت خودرو از سوی دولت بالاتر رفته است؛ به‌طور مثال خودرو سورن پلاس در قرعه‌کشی ۱۹ مهر ۱۴۸ میلیون تومان بوده و در قرعه‌کشی ۲۴ آبان به ۱۸۸میلیون تومان رسیده و این در حالی است که قیمت دلار روند نزولی داشته است. این مسئله غیرقابل توجیه بوده و موجب نارضایتی و اعتراض مردم شده است. لازم است که با نظارت دقیق جلوی افزایش قیمت خودرو گرفته شود.

سخن مردم" فرماندار دشتستان از ایستگاه بازرسی کنترل محدودیت های ستاد کرونا (ورود و خروج به شهر برازجان از سمت بوشهر) بازدید نمودند.

sokhanemardom 1917

به گزارش سخن مردم" صبح روز سه شنبه ۴ آذرماه ، فتح الله نوروزی فرماندار دشتستان از ایستگاه بازرسی کنترل محدودیت های ستاد کرونا (ورود و خروج به شهر برازجان از سمت بوشهر ) با همراهی زراعتگر معاون سیاسی و امنیتی فرمانداری و خویشدوست مدیر شبکه بهداشت و درمان ، بازدید نمودند و از تلاش های نیروهای بسیج ، انتظامی و راهور قدردانی نمودند.

sokhanemardom 1918

sokhanemardom 1919

sokhanemardom 1920

sokhanemardom 1921

sokhanemardom 1922

sokhanemardom 1923

sokhanemardom 1924

روابط عمومی فرماندار شهرستان دشتستان

سخن مردم" رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: عدم برگزاری تجمعات نقش مهمی در کاهش روند بیماری کرونا دارد.

IMG 09371

به گزارش سخن مردم" ماریا خویشدوست در نشست ساماندهی آرامستان‌های شهرستان دشتستان اظهار داشت: برگزاری تجمعاتی مانند مراسم تدفین و ختم در منازل از عوامل مهم انتقال ویروس کروناست و باعث گسترش بیشتر این بیماری می‌شود و لازم است مردم عزیز شهرستان دستورات بهداشتی در این راستا را کاملاً جدی بگیرند.

وی افزود: تشییع جنازه و برگزاری مراسم ختم در منازل، می‌تواند زمینه‌ساز انتقال ویروس به افراد حاضر در آن باشد و لازم است مردم با فرهنگ دشتستان از برگزاری مراسم ختم در منزل اجتناب نموده و تشییع جنازه هم با حداقل نفرات و بستگان درجه یک متوفی انجام شود.

خویشدوست بیان داشت: روحانیون و ائمه جمعه و جماعات و همچنین فعالین اجتماعی و فرهنگی در اقناع کردن خانواده‌ها جهت عدم برگزاری مراسم در منزل می‌توانند نقش کلیدی داشته باشند و مانع از انتقال بیماری به دیگران شوند.

وی همچنین گفت: هر روز از ساعت ۲ تا ۴ بعدازظهر در تمامی آرامستان‌های شهرستان دشتستان، نیروهای داوطلب بسیجی و سپاه، نیروی انتظامی در کنار کادر بهداشت و درمان حضور می‌یابند و در خصوص عدم برگزاری مراسم تشیع با حضور افراد زیاد و همچنین مراسم ختم در منزل فرهنگ‌سازی خواهند کرد.

خویشدوست تأکید کرد: مراسم تشیع جنازه در آرامستان‌ها تا کاهش بیماری کرونا با حداکثر ۲۰ نفر از بستگان نزدیک متوفی برگزار خواهد شد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان تصریح کرد: مقرر شد، شهرداری، پزشکی قانونی و بیمارستان از خانواده‌های صاحبان عزا در زمان ترخیص متوفی از آرامستان فرم تعهد مبنی بر عدم برگزاری مراسم در منزل و حضور حداکثر ۲۰ نفر در مراسم تشیع با رعایت پروتکل‌های بهداشتی گرفته می‌شود.

روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان

سخن مردم" رئیس کمیسیون عمران ، معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر برازجان از شرکت جنوب گاز بازدید کرد.

sokhanemardom 1902

به گزارش سخن مردم" مهدی نیکنام در این بازدید ضمن خدا قوت به مجموعه پر تلاش این شرکت از خدمات ارزنده نیروهای این شرکت که با وجود مشکلات عدیده مشغول به فعالیت هستند تقدیر کرد.

رئیس شرکت جنوب گاز عدم تامین به موقع سهمیه گاز تخصیصی شرکت را یکی از مشکلات این شرکت بیان کرد و افزود:معمولا وقوع مشکلات ناشی از مبدا سبب توقف 3 تا 4 روزه کشنده های حمل گاز در مبدا می شود که این مشکل با توجه به تعداد کشنده های حمل تاثیر بسزایی در برداشت و توزیع گاز دارد.

sokhanemardom 1905

معینی پورفشار ناشی از بار روانی کم گازی در دشتستان را هجوم مصرف کننده اعلام کرد و افزود: پیشنهاداتی از جمله تشویق مصرف کنندگان جهت ثبت نام در سامانه تجارت آسان و معرفی خود به عنوان مصرف کننده خانوار، حمایت مسوولین استانی و شهرستانی از شرکت های ممنوع با پیگیری موضوع و ارتباط به مدیران مافوق و معرفی شماره امور مشترکین به عموم مردم خصوص مردم برازجان می تواند در این راستا به ما کمک زیادی شود.

وی افزود: مردم می توانند جهت دریافت شماره اشتراک و تحویل گاز درب منزل با شماره های 07734234165 077342234164 تماس حاصل نمایند.

sokhanemardom 1903

sokhanemardom 1904

sokhanemardom 1906

سخن مردم : نماینده دشتستان خبر از تصویب طرح حمایت معیشتی از مردم را داد.

sokhanemardom 1816

به گزارش سخن مردم : دکتر ابراهیم رضایی در یادداشتی کوتاه نوشت: با تصویب طرح «حمایت معیشتی از مردم» در شورای نگهبان، گام اول برای حل مشکلات معیشتی مردم در قوه مقننه برداشته شد، حالا نوبت قوه مجریه است.

سخن مردم" دکتر سیاسی نژاد سرپرست بیمارستان مهر با حضور در دفتر امام جمعه دشتستان با حجت الاسلام مصلح دیدار و گفتگو کرد.

sokhanemardom 1771

به گزارش سخن مردم" در این دیدار دکتر سیاسی نژاد با بیان اینکه طرح توسعه بیمارستان مهر تا پایان امسال با افزایش ٢٠ تخت جراحی ، داخلی و آی سی یو نوزادان و همچنین راه اندازی سی تی اسکن و گسترش بخش سونوگرافی اجرایی خواهد شد از احداث بیمارستان ٦٤ تخت خوابی در مجاورت بیمارستان کنونی خبر داد.

وی با اشاره به عقد قرارداد با بیمه سلامت مبنی بر پذیرش بیماران تحت پوشش این بیمه با تعرفه دولتی در بخش های سرپایی و بستری که منجر به افزایش تعداد مراجعین به این مرکز شده است نیاز به گسترش و توسعه فضای بیمارستان را امری ضروری و مهم دانست.

امام جمعه دشتستان پس از استماع گزارش سرپرست بیمارستان ضمن تاکید به نقش حیاتی کادر پزشکی و درمانی در سلامت جامعه از تلاش و زحمات کادر درمان خصوصاً در این شرایط سخت و در جهت مقابله با بیماری منحوس کرونا تشکر و قدردانی کرد و ابراز امیدواری نمود که با توسعه بیمارستان مهر ، شاهد کاهش مشکلات درمانی و پزشکی مردم شریف شهرستان باشیم.

سخن مردم : نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی گفت: به منظور ایجاد شرایط لازم برای آبگیری سد دالکی در زمستان، از همه توان و ظرفیت‌ها استفاده می‌کنیم.

sokhanemardom 1713

به گزارش سخن مردم : دکتر ابراهیم رضایی در بازدید از سد دالکی ضمن تقدیر از مسئولان استان و شهرستان برای پیگیری اعتبارات سد دالکی و حل مشکلات آن، اظهار داشت: تکمیل و بهره برداری از این پروژه از اهمیت بسیار زیادی برای مردم دشتستان و به ویژه کشاورزان برخوردار است و بسیاری از مردم چشم انتظار تکمیل سد دالکی هستند.

وی اضافه کرد: یکی از اولویت‌های خود را تکمیل سد دالکی می دانم و از همه ظرفیت‌ها برای تأمین اعتبارات مورد نیاز این پروژه مهم استفاده خواهیم کرد تا روند تکمیل آن با سرعت بیشتری طی شود.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: به گفته مجری پروژه سد دالکی، در صورت تأمین اعتبارات، امکان آبگیری سد در سال آینده وجود خواهد داشت و به همین منظور همه تلاش خود را خواهیم کرد تا این سد سال آینده برای آبگیری آماده شود.

وی تصریح کرد: آب یکی از چالش‌ها و مسائل مهم شهرستان دشتستان است و به عنوان یک دغدغه عمومی در همه بخش‌های شهرستان محسوب می‌شود و به همین دلیل تمرکز بیشتری برای رفع مشکلات این حوزه خواهیم داشت.

رضایی تصریح کرد: برای تأمین اعتبارات مورد نیاز سد دالکی در سطح ملی پیگیری‌های مستمری را داشته ایم و در آینده نیز این پیگیری‌ها تداوم خواهد داشت تا به نتیجه مطلوب در تکمیل سد برسیم.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی به همراه استاندار بوشهر، معاون عمرانی استاندار، مدیرعامل آب منطقه‌ای بوشهر و فرماندار دشتستان و جمعی دیگر از مسئولان از سد دالکی و تعدادی از زیرساخت‌های عمرانی شهرستان دشتستان بازدید کرد.

sokhanemardom 1710

sokhanemardom 1711

sokhanemardom 1712

sokhanemardom 1714

sokhanemardom 1715

سخن مردم : امام جمعه دشتستان در پیامی درگذشت مادر شهید عبدالحسن گلزار را تسلیت گفت.

sokhanemardom 738

به گزارش سخن مردم : متن پیام بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

انا لله و انا الیه راجعون

درگذشت اسوه صبر و ایثار، ایمان و مقاومت مرحومه حاجیه خانم خلیفه مادر شهید سرافراز عبدالحسن گلزار از دلاوران دوران دفاع مقدس، موجب تأثر و تألم شد.

مادران مؤمنه شهدا که عزیزترین هستی خود را در دفاع از اسلام و انقلاب اسلامی فدا کردند، اسوه‌های واقعی ایثار و گذشت هستند که در سایه ارادت خالصانه به خاندان عصمت و طهارت (ع) و با تأسی به سیره حضرت صدیقه کبری ، فاطمه زهرا (س) ، فرزندان شجاع، بصیر و انقلابی تربیت و در دفاع از ارزشها، تقدیم ایران اسلامی کردند.

اینجانب مصیبت وارده را به خانواده‌های محترم گلزار و خلیفه تسلیت عرض می‌نمایم و از درگاه خداوند سبحان برای ایشان رحمت واسعه و همجواری با فرزند شهیدش و برای عموم بازماندگان، صبر و اجر مسألت دارم.

حسن مصلح

امام جمعه دشتستان

10مهر 1399

سخن مردم" مدیر کارخانه سیمان دشتستان در مورد وضعیت تولید سیمان شرکت خبر داد : شرکت صنایع سیمان دشتستان با وجود تعمیرات اساسی سالانه خود ، توقفی در تحویل سیمان نداشته است

sokhanemardom 1641

به گزارش سخن مردم" مهندس مسعود حبیبیانی در مورد وضعیت تولید سیمان شرکت اظهار داشت: شرکت صنایع سیمان دشتستان تامین کننده بخشی از سیمان مورد نیاز استان و منطقه است ولی باتوجه به اینکه تولید و فروش جزو اولویت های این شرکت می باشد، سعی بر آن شد تعمیرات خود را که 5 ماه به خاطر نیاز سیمان در استان به تعویق انداخته، ولی در صورتی که این تعمیرات انجام نمی‌شد قطعاً توقف طولانی تر در مدت زمان نامعلومی بوجود می آمد.

وی بیان داشت: این شرکت با توجه به اینکه امکان تداوم تولید را نداشته، از تاریخ ۲۶ مهرماه سال جاری تعمیرات اساسی سالانه خود را با تدارکات کافی و زمانبندی لازم از (۲۵ روز به ۱۸ روز کاهش)شروع کرده است.

حبیبیانی تصریح کرد: در حال حاضر حدود ۳۵۰ نفر در تمام دپارتمان‌های خط تولید مشغول به کار تعمیرات هستند و تا به امروز ۶۰ درصد تعمیرات انجام شده و با توجه به اینکه تجهیزات کارخانه بسیار سنگین و تعمیرات عمده ای دارند، سعی شده با 60 تا70 درصد بیش از تعمیرات معمول ، از منابع و نفرات بیشتر جهت کاهش زمان تعمیرات استفاده شود.

مدیر شرکت سیمان دشتستان گفت: تحویل سیمان در زمان توقف تولید (تعمیرات) حدود ۱۴ هزار تن سیمان ذخیره شده است که به صورت روزانه در حال تحویل به بازار می باشد و خوشبختانه تاکنون توقفی در تحویل سیمان نداشته و با توجه به نیازی که الان بازار پیدا کرده ، بیش از این تحویل سیمان برای کارخانه مقدور نمی باشد.

وی با بیان اینکه گرچه به این دلیل با کاهش عرضه مواجه بوده ایم ، اما سعی ما بر این است که هرچه سریعتر زمان تعمیرات را به پایان رسانده و حجم تحویل سیمان را به حد معمول آن که حدود ۳۵۰۰ تا ۴۰۰۰ تن در روز می باشد برسانیم.

sokhanemardom 1642

سخن مردم" روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان دشتستان ، مدیر آموزش و پرورش شهرستان دشتستان در آئین نواختن زنگ بیست و سومین دوره انتخابات شورای دانش آموزی گفت : افزایش مسوولیت‌پذیری، حضور در فعالیت های سیاسی و اجتماعی از اهداف برگزاری انتخابات دانش‌آموزی است.

sokhanemardom 1614

به گزارش سخن مردم" مدیر آموزش و پرورش شهرستان دشتستان در آئین نواختن زنگ بیست و سومین دوره انتخابات شورای دانش آموزی گفت : در آموزش و پرورش و مدارس شوراهای متعددی وجود دارد که یکی از این شوراها شورای دانش آموزی است که دانش آموزان از پایه سوم ابتدایی به بعد می توانند در این شورا کاندیدا شوند و یا اعضا را انتخاب نمایند.

sokhanemardom 1616

سهراب باقری با اشاره به اینکه شوراهای دانش‌آموزی در نظام تعلیم و تربیت در راستای آشنا کردن دانش‌آموزان با تربیت اجتماعی و سیاسی و همچنین افزایش مشارکت سیاسی و اجتماعی دانش‌آموزان در سرنوشت آینده خود برگزار می‌شود، افزود : افزایش مسوولیت‌پذیری، حضور در فعالیت های سیاسی و اجتماعی از دیگر اهداف برگزاری انتخابات دانش‌آموزی است .

وی خاطرنشان کرد : اگر این شورا به نحو صحیح تشکیل شود می تواند در کنار سایر ارکان مدارس در پیشبرد اهداف تعلیم و تربیت موثر باشد و به عنوان نهادی پویا و موثر در تصمیم گیرها و تصمیم سازی ها اعمال نظرکرده و باعث تقویت فعالیت های علمی ، فرهنگی و تربیتی درمدرسه گردد.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان دشتستان مشورت را دلیل ناتوانی افراد ندانست و گفت : مشورت نه تنها عامل ناتوانی افراد از عهده کارها می باشد بلکه نشان از استفاده از فکر و تجربه دیگران برای انتخاب بهترین راه می باشد.

سهراب باقری افزود : مشورت در انجام کارها آنقدر مهم می باشد که خداوند آن را در آیه ۳۸ سوره شورا در ردیف فریضه نماز و انفاق کردن قرار داده است که می فرماید :« مومنین کسانی هستند که دعوت پروردگارشان را اجابت کرده و نماز را برپا می دارند و کارهای خود را با مشورت یکدیگر انجام می دهند و از آنچه به انها روزی داده ایم انفاق می کنند«.

وی همچنین با اشاره به حدیثی از حضرت علی علیه السلام که می فرمایند :با شور و مشورت آرا پنهان و امور خفته آشکار می گردد گفت : مشورت و توجه به نظرات دیگران به دنبال دارد این است كه این كار باعث می شود تا تصمیم معقول و مناسبی اتخاذ شود و راه درستی انتخاب گردد.

sokhanemardom 1615

sokhanemardom 1617

sokhanemardom 1618

sokhanemardom 1619

sokhanemardom 1620

sokhanemardom 1621

sokhanemardom 1622

sokhanemardom 1623

sokhanemardom 1624

sokhanemardom 1625

sokhanemardom 1626

sokhanemardom 1627

sokhanemardom 1628

sokhanemardom 1629

sokhanemardom 1630

روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان دشتستان

سخن مردم" سرپرست بیمارستان شهید گنجی برازجان از افزایش جذب ۲۰ درصدی متخصصین در بیمارستان شهید گنجی و کلینیک تخصصی ۱۷ شهریور برازجان خبر داد.

sokhanemardom 1611

به گزارش سخن مردم" شهرام جلال پور در مصاحبه با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان اظهار داشت: در مجموع ۶۲ پزشک متخصص در رشته‌های مختلف تخصصی در بیمارستان شهید گنجی و کلینیک تخصصی ۱۷ شهریور فعالیت دارند که در ماه‌های اخیر ۱۱ متخصص جدید جذب شهرستان شده‌اند.

وی تصریح کرد: در بیمارستان شهید گنجی برازجان و کلینیک تخصصی ۱۷ شهریور برازجان، ۵ پزشک متخصص طب اورژانس، ۵ متخصص بیهوشی، ۴ جراح عمومی، یک پزشک توانبخشی و طب فیزیکی، ۵ پزشک زنان و زایمان، ۳متخصص قلب و عروق،۲ متخصص گوش و حلق و بینی، ۲ عفونی، ۳ ارتوپد، ۶ رادیولوژی، ۳ متخصص اعصاب و روان، یک متخصص پوست، ۲ متخصص چشم، ۵ متخصص اطفال، ۵ متخصص داخلی، یک پاتولوژیست، ۴ متخصص مغز و اعصاب داخلی،۲ متخصص جراح مغز و اعصاب، ۳ متخصص کلیه و مجاری ادراری در ۲ شیفت صبح و عصر فعالیت دارند.

جلال پور تصریح کرد: تأمین امکانات و تجهیزات درمانی موردنیاز متخصصین جهت ارائه خدمات مطلوب درمانی به شهروندان از اولویت‌های دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و شبکه بهداشت و درمان دشتستان است.

سرپرست بیمارستان شهید گنجی برازجان بیان کرد: بسترهای لازم برای ارائه خدمات درمانی در کلینیک تخصصی ۱۷ شهریور برازجان از قبیل، نوار مغز، نوار قلب، آتل‌بندی و گچ گیری، اکوکاردیوگرافی قلب، تست ورزش، تعیین نمره چشم، شستشوی گوش، خدمات پوست و زیبایی، تعیین زردی نوزاد، کرایو درمانی فراهم است و تمامی خدمات با تعرفه‌های دولتی به شهروندان ارائه می‌شود.

جلال پور افزود: کاهش دغدغه درمانی مردم از مهمترین دستاوردهای برنامه تحول نظام سلامت در این چند سال اخیر بود ه است که با جذب متخصصین و تجهیز بیمارستان، دسترسی مردم به امکانات و خدمات درمانی تخصصی فراهم‌شده و رضایتمندی شهروندان را در پی داشته است.

 

سخن مردم" کارگاه آموزشی مهندسی فرهنگی ویژه فرماندهان پایگاه های مقاومت بسیج و هیئت امنای مساجد برازجان برگزار شد.

IMG 0627

به گزارش سخن مردم" کارگاه آموزشی مهندسی فرهنگی ویژه فرماندهان پایگاه های مقاومت بسیج و هیئت امنای مساجد برازجان توسط حجت الاسلام نیکوکلام اعزامی از حوزه علمیه قم با حضور حجت الاسلام مصلح امام جمعه دشتستان در محل حسینیه بقیة الله مصلی جمعه برازجان برگزار گردید.

IMG 0625

IMG 0633

IMG 0635

IMG 0641

IMG 0647

IMG 0648

سخن مردم" رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان از انجام سه هزار و 619 ماموریت در نیمه نخست سال جاری توسط ناوگان اورژانس 115 شهرستان خبر داد.

sokhanemardom 1548

به گزارش سخن مردم" ماریا خویشدوست در نشست با نیروهای فوریتهای پزشکی و اورژانس 115 شهرستان گفت: نیروهای اورژانس از زحمت کشان حوزه بهداشت و درمان هستند که نمی توان خدمات آنها را در دوران کرونا نادیده گرفت و بعنوان خط مقدم درمان، تاثیر زیادی در پیشگیری از تشدید آسیب ها و بیماری ها داشته و با انجام اقدامات حیاتی نقش بسزایی در کاهش مرگ و میر ایفا کرده اند.

خویش دوست افزود : در ایام کرونا اورژانس ۱۱۵ همچون‌گذشته درکنار سایر وظایف و ماموریت های خود به بیماران مشکوک و مبتلا به کرونا خدمت رسانی کرده اند، که درهمین راستا باتوجه به فشار مضاعف تعدادی از همکاران فوریت های پزشکی نیز به کویید۱۹ مبتلا شده اند ولی به ایثار و تلاش مضاعف همکاران مانع از کاهش خدمات اورژانس ۱۱۵ به بیماران و مصدومین گردیده اند.

وی بیان کرد: با توجه به وظیفه ای که نیروهای اورژانس در قبال خدمت رسانی به مردم دارند ، شاید رعایت تمام اصول ایمنی مانند رعایت فاصله اجتماعی امکان پذیر نباشد ولی این نیروهای پرتلاش ، آ گاهانه و بی منت وارد این میدان شده و با جان فشانی از ارائه هیچ خدمتی به همنوعان دریغ نکرده اند.

وی تصریح کرد : از زمان شیوع بیماری کرونا تا کنون ، 153 بیمارکرونایی توسط آمبولانسهای اورژانس 115 با رعایت تمام پروتکلهای بهداشتی جهت بیمار و همراه به مراکز درمانی اعزام شده اند.

رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان تصریح کرد: نیروهای اورژانس به دلیل ارتباط تنگاتنگی که با مصدومین و بیماران در حین فعالیت و ماموریتها دارند، احتمال بیشتری وجود دارد که به بیماری کرونا مبتلا شوند و باید تمام موارد بهداشتی از قبیل پوشیدن گان، ماسک،شیلد، ضدعفونی کردن آمبولانسها به صورت مکرر وحفظ فاصله اجتماعی تا حد امکان با بیمار را رعایت کرده و مورد توجه قرار دهند.

مسئول اورژانس ۱۱۵ دشتستان ،گفت: شهرستان دشتستان دارای ۱۰پایگاه اورژانس شهری و جاده ای و ۱۶ آمبولانس می باشد که با تمام امکانات مشغول به خدمت رسانی می باشند.

حمیدرضا شبانکاره افزود : از ابتدای شیوع کرونا اورژانس ۱۱۵ ، در کنار سایر همکاران بهداشت و درمان به بیماران مبتلا به کویید۱۹ خدمت رسانی کرده اند و همچنین در راستای ارتقا سطح آگاهی آموزش به عموم مردم و پرسنل اداره جات در مورد کرونا و کمک‌های اولیه صورت گرفته است

گفتنی است ، رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان با همراهی ، مسئول حراست، مسئول اورژانس ۱۱۵ دشتستان ، کارشناسان نظارت بر درمان ستاد شبکه بهداشت و درمان ازپایگاه های اورژانس 115 قلعه سفید ، بوشکان ، تنگ ارم و کلمه بازدید و ضمن بررسی مشکلات و مطالبات نیروهای اورژانس ، از انها با اهدای لوح یادبود تقدیر و تشکر بعمل آورد.

سخن مردم" نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس عزمی جدی برای بهبود معیشت مردم دارد و وقت زیادی را در این زمینه صرف می‌کند.

sokhanemardom 1532

به گزارش سخن مردم" دکتر ابراهیم رضایی در نشست مجمع انقلابیون بخش بوشکان اظهار داشت: عملکرد جهادی و انقلابی‌گری در دوره‌های مختلف متفاوت بوده است؛ گاهی در جنگ و بعد از آن دوره سازندگی بوده و گاهی نیز در مقابله با فتنه و جنگ نرم بوده و در سال‌های اخیر نیز در دفاع از حرم اهل بیت علیهم السلام و یا عرصه خدمت‌گذاری به مستضعفان و نیازمندان بوده است.

وی با بیان اینکه انقلابی‌گری تابع شرایط بوده و یک نسخه واحد ندارد، افزود: در شرایط امروز انقلابی‌گری ظرافت و پیچیدگی خاصی دارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: عزم مجلس کنونی این است که به دولت کمک کنیم که کارکرد بهتر و بیشتری در عرصه خدمت‌گذاری به مردم داشته باشد.

وی به برخی از مشکلات و مسایل استان بوشهر و شهرستان دشتستان اشاره کرد و ادامه داد: باید به کارآمد شدن دولت کمک کنیم تا زمینه رفع مشکلات مردم فراهم شود.

رضایی با بیان اینکه کار مجلس یک روزه نتیجه نمی‌دهد تصریح کرد: مجلس نسبت به گرانی و اقتصاد و معیشت مردم بی‌تفاوت نبوده بلکه بخش زیادی از وقت مجلس به همین مسایل مربوط است و در کمیسیون‌ها نیز دنبال می‌شود.

عضو کمیسیون اصل نود مجلس افزود: مردم اطمینان داشته باشند که از مطالبات آنها کوتاه نمی آییم و بر سر حقوق‌شان با احدی معامله نخواهیم کرد.

sokhanemardom 1529

sokhanemardom 1530

sokhanemardom 1531

sokhanemardom 1533

sokhanemardom 1534

sokhanemardom 1535

سخن مردم" مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی طی بازدیدی که از میزان پیشرفت پروژه پلاتو انجام گرفت ،همچنین با تعدادی ازهنرمندان دیدار نمود.

sokhanemardom 1505

به گزارش سخن مردم" در بازدیدی که امروز فاطمه کرمپور از محل پروژه پلاتوی شهید شاهینی انجام داد میزان پیشرفت این ساختمان را با شرایط کنونی رضایت بخش توصیف نمود و در جمع تعدادی از هنرمندان گفت:با توجه به محدودیت هایی که بخاطر شیوع ویروس کرونا مجددا اعمال شده امکان اینکه دیداری با تعداد بیشتری از هنرمندان را داشته باشیم وجود نداشت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: پیگیری های بسیاری در خصوص جذب اعتبار برای این پروژه در حال جریان است و تمام تلاشها یمان را خواهیم نمود که بتوانیم تا پایان سال جاری این مکان را به بهره برداری برسانیم تا نقش ناچیزی در خوشحالی این هنرمندان بی ادعا ایفا کرده باشیم.

کرمپور بیان نمود:شرایط اقتصادی کشور در دوران مدیریت ایشان بسیار پرتلاطم بوده و مخصوصا در این ماههای گذشته اعتباراتی هم که به تکمیل ساختمان آمفی تئاتر اختصاص داده شده بود به دستور استاندارد به دلیل ویروس کرونا صرف هزینه های بهداشت و درمان شد و عملا دست ما را برای تکمیل این دو پروژه بست.

وی ادامه داد:هنرمندان این دیار استحقاق همه امکانات و نیازهای فعالیت شان را دارند و همیشه تلاشم در جهت رضایت این هنرمندان بوده و از کوچکترین تلاش برای تحقق این هدف دست برنداشته ام.

کرمپور افزود: این پروژه تنها پروژه ای است که با این سبک جدید در استان در حال ساخت می باشد و حتی در سطح مرکز استان هم چنین پلاتویی با این وسعت و دارای امکانات به روز نیستیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین در بازدیدی که از محل ساختمان مجتمع شهید شاهینی داشت از نزدیک به صحبت های مسئولین انجمن ها گوش فرا داد، وی در صحبت های خود ابراز نمود:تمام دغدغه ها و خواسته های هنرمندان را درک می کنم و با تمام وجود لمس می نمایم و در سخت ترین دوران از شرایط اقتصادی کشور تنها این روزها تمرکزم را برای افتتاح این دو پروژه معطوف نموده ام و بسیار امیدوار هستم که تا پایان سال این کار را به سرانجام برسانم.

فاطمه کرمپور اظهار داشت:شرایط جهان کلا تغییر نموده و تمام فعالیت ها به سمت دنیای مجازی سوق داده شده است و می طلبد که ما نیز تغییرات را بپذیریم و بتوانیم با تغییر سبک کاری و زندگی خود نسبت به ادامه فعالیت هایمان در رشته هنری خود قدم برداریم.

وی از تمام هنرمندان خواست که با نگاه دیگر به جامعه به سمت فعالیت های مجازی گام بردارند و تنها به ماندن به انجام فعالیت های عملی تکیه ننمایند.

لازم به ذکراست که در این دیدار که به دلیل شیوع ویروس کرونا با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و با تعداد کمی از هنرمندان صورت گرفت هنرمندان نیز خواسته های خود را با مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی درمیان گذاشتند.

روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دشتستان

سخن مردم" جلسه هم اندیشی مشترک شورای تبلیغ دشتستان و گروه تبلیغی اعزامی از قم در مدرسه علمیه چهارده معصوم (ع) برازجان برگزار شد.

sokhanemardom 1474

به گزارش سخن مردم" جلسه هم اندیشی مشترک شورای تبلیغ دشتستان و گروه تبلیغی اعزامی از قم درخصوص توانمندسازی مبلغین و ترویج و اجرای طرح کتابخوانی ویژه جوانان و دختران مقطع متوسطه اول دبیرستان در مدرسه علمیه چهارده معصوم (علیهم السلام) برازجان برگزار گردید.

سخن مردم : سرهنگ"فرهاد آراوند" با ارائه توصیه های زیر از شهروندان درخواست نمود هشدارهای پليس را در خصوص پيشگيري از وقوع کيف قاپي در دستور کار قرار بدهند.

sokhanemardom 933

به گزارش سخن مردم : سارقان همیشه در کمین هستند تا از اندک غفلت افراد استفاده کنند و به نیت خود که همان سرقت است، دست یابند، حال در بین سارقان، کیف قاپ ها همیشه و در هر لحظه دست به سرقت می زنند این دسته از مجرمان که معمولا دو نفره با یک دستگاه موتور سیکلت اقدام به سرقت می کنند اگر نتوانند به راحتی کیف را قاپیده و متواری شوند، با سلاح سرد به طعمه خود حمله ور شده و دست به زورگیری می زنند.

کیف قاپان معمولا افراد را از جائی که پول یا اشیاگران قیمت دریافت کرده اید تعقیب می کنند و در اولین فرصت در حرکتی متبحرانه و سریع از بی توجهی افراد استفاده کرده و از پشت سر کیف افراد را خواهند ربود.

رعایت چند اقدام پیشگیرانه ساده، می توان از وقوع کیف قاپی و مبتلا شدن از بزه دیدگی جلوگیری کرد و یا آسیب پذیری مالباخته را تا حد امکان پایین آورد.

1- چنانچه مجبور به حمل پول نقد با کیف هستید، حتی الامکان سعی کنید از اقوام یا دوستان خود به عنوان مراقب و همراه کمک بگیرید و از کیفی استفاده کنید که دارای دسته محکمی باشد.

2- از حمل کیف در مواقع غیر ضروری بپرهیزید.

3- هنگام حمل کیف پول، سعی کنید افکار پراکنده را به ذهن خود راه نداده و بدون اینکه توجه دیگران را به خود جلب کنید تمام حواس و تمرکز خود را بر روی کیف قرار دهید.

4- سعی کنید پول زیادی با خود حمل نکنید.

5- برای حمل پول نقد حتی الامکان از اتومبیل استفاده کنید.

6- از جابجایی طلا و جواهرات قیمتی و غیر ضروری به همراه خود خودداری کنید.

7- هر از چند گاهی به اطراف نگاهی بیندازید.

8- مراقب غریبه هایی که به شما نزدیک می شوند باشید.

9- به هیچ وجه محتویات داخل کیف خود را در معرض دید افراد ناشناس قرار ندهید.

10- هنگم دریافت پول از بانک، حرکات اطرافیان خود را در داخل و خارج از بانک زیر نظر بگیرید.

11- اگر هنگام خروج از بانک دیدید خودرو شما پنچر است احتمالا کیف قاپ ها در انتظار شما هستند.

12- معمولا کیف قاپ ها در اطراف بانک ها، دفترخانه ها، بنگاه ها، مراکز خرید و نقاط خلوت کمین می کنند بنابراین هنگام دریافت پول حرکات اطرافیان خود به ویژه راکبان موتورسیکلت ها را در داخل و خارج محل ،دقیقا زیر نظر بگیرید.

13- از شمارش پول خود در انظار عمومی که موجب تحریک سارقان خواهد شد، پرهیز کنید.

14- حتی الامکان به جای پول نقد از چک های تضمینی و رمز دار استفاده کنید.

15- اگر قصد معامله دارید که نیاز به پول نقد دارد آن را برای افراد غیر مطمئن بازگو نکنید.

16- چناچه مجبور به پیاده رویی هستید،(به خصوص هنگام طی نمودن عرض خیابان)، کیف تان را محکم بگیرید.

17- هنگام طی مسافت تا جای که ممکن است از پیاده رو حرکت کنید و کیف خود را به سمت خیابان در دست نگیرید.

18- هنگام بازکردن درب اتومبیل یا صندوق عقب یا پاسخگویی به تماس تلفنی، از گذاشتن کیف بر روی زمین خودداری کنید.

19- هنگام استفاده از تلفن عمومی کیف دستی خود را حتی برای لحظه ای زمین نگذارید.

20- از آویزان نمودن کیف خود به پشت صندلی در رستوران ها و ... خودداری کنید.

21- هنگام استفاده از تلفن، کیفتان را نزدیک بدنتان یا در دستی که آزاد است قرار دهید.

22- هنگام استراحت روی نیمکت های پارک مراقب کیفتان باشید؛ زیرا در این زمان است از پشت سر کیفتان توسط سارق کشیده و قاپیده شود.

23- از رها کردن کیف در سبد خرید فروشگاه یا روی پیشخوان بپرهیزید.

24- ممکن است سارقان پس از خروج شما از بانک با تعارف آبمیوه وغذای مسموم شما را بی هوش و پول شما را به سرقت ببرند بنابراین از پذیرفتن هرگونه مواد خوراکی از عابرین و رانندگان عبوری خودداری نمایید.

25- هنگام سوار یا پیاده شدن یا بازکردن درب خودرو، مواظب کیف خود باشید.

26- اگر فرد یا افرادی با لباس شخصی یا نظامی پس از خروج از بانک و در خیابان خود را به عنوان مامور معرفی کرده و قصد بازرسی از شما را داشتند حتما به دیده شک و تردید بنگرید و از آنها کارت شناسایی و برگ ماموریت بخواهید.

27- در صورت سرقت کيف را رها کنيد تا مورد حمله قرارنگیرید یا دنبال کیف کشیده نشوید.

سخن مردم : نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی گفت: نشست‌های مستمر و متعددی را با وزرا و مدیران ارشد کشور داشته‌ایم و با جدیت پیگیری حل مشکلات مردم دشتستان هستیم.

sokhanemardom 1345

به گزارش سخن مردم : دکتر ابراهیم رضایی در چهارمین گزارش ماهانه خود با اشاره به نشست با وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: در این دیدار مسائلی همچون ضرورت نوسازی مدارس شهرستان، کمبود نیروی انسانی، تجهیزات و امکانات مدارس در چهار اداره آموزش و پرورش در برازجان، شبانکاره، سعدآباد و آب‌پخش، راه اندازی دانشگاه فرهنگیان در دشتستان، تأمین تبلت برای دانش‌آموزان نیازمند شهرستان و دیگر مسائل و نیازهای شهرستان را مطرح و پیگیری کردیم.

وی با اشاره به دیدار خود با وزیر نیرو، ادامه داد: تأمین مالی و تسریع در تکمیل سد دالکی، تکمیل آب‌شیرین‌کن‌های آب‌پخش، برازجان، وحدتیه و سعدآباد، تأمین مخازن ذخیره آب در شهرها و روستاهای شهرستان، تکمیل طرح تحول نخیلات و لایروبی زهکشی‌ها، رفع مشکلات برق از جمله رفع افت ولتاژ و تقویت پست‌های برق در نقاط مختلف شهرستان، نوسازی شبکه آبرسانی و سد دهرود از مسائل مهمی بود که در این نشست دنبال کردیم.

رضایی به نشست خود با معاون مناطق محروم ریاست جمهوری اشاره کرد و افزود: تأمین منابع مالی پروژه‌های روستایی شهرستان در حوزه‌های مختلف و حل مشکل بیکاری و توسعه اشتغال از مسائلی بود که در این نشست پیگیری شد.

وی با اشاره به نشست میز صادرات خرما در وزارت امور خارجه بیان کرد: در این میز تلاش شد تا از همه ظرفیت‌ها برای تسهیل در صادرات خرما و کمک به صادرکنندگان استفاده شود و قول‌های خوبی داده شد.

سخن مردم : نماینده دشتستان از پروژه‌های حوزه سلامت شهرستان بازدید کرد.

sokhanemardom 1317

به گزارش سخن مردم : دکتر ابراهیم رضایی نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی با همراهی رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و فرماندار دشتستان از برخی پروژه‌های بهداشتی و درمانی شهرستان دشتستان بازدید کرد.

در این بازدیدها آخرین وضعیت اجرای مجموعه درمان‌بستر شبانکاره، کلینیک تخصصی برازجان و بیمارستان ١٧ شهریور مورد بررسی قرار گرفت.

سخن مردم : جلسه ستاد اربعین شهرستان به ریاست فرماندار دشتستان برگزار شد.

sokhanemardom 1304

به گزارش سخن مردم : صبح روز شنبه ۱۲ مهرماه ، جلسه ستاد اربعین شهرستان به ریاست فتح اله نوروزی فرماندار دشتستان با حضور حجه الاسلام و المسلمین مصلح امام جمعه شهر برازجان ، زراعتگر معاون سیاسی امنیتی فرماندار ، رومزی مدیر اوقاف و امور خیریه، سرهنگ ملکوتی جانشین فرماندهی انتظامی ، سپاه جواد الائمه (ع) ، عبدالهی مدیر راهداری ، حمل و نقل جاده ای شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد‌.

نوروزي فرماندار دشتستان در جلسه ستاد اربعین شهرستان با تاکید اینکه:مراسم پياده روي اربعين امسال برگزار نمي شود و مراسم پياده روي ولايت امسال در شهرستان به لحاظ رعايت پروتكل هاي بهداشتي انجام نمي شود.

وی افزود : مراسم دهه سوم صفربدون برنامه هاي سنتي و بارعايت پروتكل هاي بهداشتي انجام مي شود ، سازمان تبليغات اسلامي هماهنگي و اطلاع رساني لازم راداشته باشد.

ایشان در پایان با بیان اینکه : ايستگاههاي صلواتي و موكبها امسال به دلايل رعايت مسائل بهداشتي امسال برپا نخواهد شد هيئت هاي عزاداري كمافي السابق همراهي لازم را داشته باشند.

sokhanemardom 1305

sokhanemardom 1306

sokhanemardom 1307

روابط عمومی فرمانداری دشتستان

سخن مردم : امام جمعه برازجان در پیامی درگذشت مرحوم حسن شنبدی را تسلیت گفت.

sokhanemardom 1273

به گزارش سخن مردم : متن پیام بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

((انا لله و انا الیه راجعون))

خانواده گرامی شنبدی

خبر درگذشت مرحوم حسن شنبدی برادر شهید گرانقدر محمد شنبدی موجب تأسف و تأثر فراوان گردید.

آن مرحوم که خود از رزمندگان و ایثارگران دوران دفاع مقدس و از جهادگران فی سبیل‌الله بود ، سبک بار به دیدار حق شتافت و به برادر شهیدش پیوست.

ان شاءالله خداوند تبارک و تعالی روح آن عزیز را با روح اولیا الله و اربابش سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام محشور گرداند و رضوان الهی را جایگاه ابدی آن مرحوم قرار دهد.

حسن مصلح

امام جمعه برازجان

۱۰مهرماه ۱۳۹۹

سخن مردم : تعزیه به معنای متعارف، نمایشی است که در آن واقعهٔ کربلا به دست افرادی که هر یک نقشی از شخصیت‌های اصلی را بر دوش دارند، نشان داده می‌شود.

sokhanemardom 1267

به گزارش سخن مردم : در ادامه گفتگوی اختصاصی پایگاه خبری سخن مردم (مردم جنوب) را با یکی از تعزیه خوانان بنار آبشیرین و از مداحان استان بوشهر ((خلیل سلیمی)) بخوانید:

گفتگو :زینب خادمی

1- ابتدا ازخودتون بفرمایید و چطور شد که به تعزیه راه پیداکردید؟

بنام حضرت دوست که هرچه هست از اوست من خلیل سلیمی از تعزیه خوانان بنار آبشیرین و از مداحان استان بوشهر هستم چون حب ذاتی در وجود مرحوم مادرم و پدرم که مداحان اهلبیت بودند من هم به همین راه هدایت شدم والان چهل سال است که خدمتگزار اهلبیتم.

2- شمادرانجمن تعزیه هم مسوولیت دارید؟

بله من بجز تعزیه خوانی در شورای تعزیه وکار گردانی هم کار کردم.

3- کدام یک ازشهادت خوان هارابیشترقبول دارید؟

قدم نهادن در عرصه خدمت گذاری به اهلبیت فکر میکنم همه خوبند.

sokhanemardom 1268

4- تعزیه خوان های استان بوشهرراچطورمی بینید؟

قدم نهادن در عرصه خدمت گذاری به اهلبیت فکر می کنم همه خوبند.

5- شکل آموزش بچه خوان هابه چه گونه است؟

بنظر حقیر تعزیه در مرحله اول یعنی صوت که متاسفانه کم است عزیزانی که در زمینه خواندن استعدادی ندارند در نقش‌های منفی فعالیت داشته باشند بهتر است.

6- شمابیشتر عمرتان راتعزیه خوانده ایدازچه چیز بیش ازهمه ناراضی بوده اید؟

حب امام حسین(ع) و علاقه به اهلبیت بچه‌های کم سن را به این عرصه می کشد که نشات گرفته از خانواده است.

از حمایت بی دریغ مردم و با شکوه برگزار نمودن تعزیه

7- پیشنهاداتی که لازم می دانید به تعزیه خوان هابدهید بفرمایید؟

من کوچکتر از آن هستم که پیشنهاد بدهم ولی خواهش می کنم از عزیزانی که به هر طریق در مراسمات شرکت می کنند همه موارد را جدی بگیرند چون طرف حساب عزا فاطمه زهراست.

sokhanemardom 1269

8- یک مجلس خوب چه چیزهایی باید داشته باشد؟

در مرحله اول نظم پوشیدن لباس ورعایت کردن همه نکات و شئونات اسلامی.

9- درتعزیه معمولا ازاوایل باچه نقشی شروع کردید؟

من از هفت سالگی عبدالله امام حسن(ع) را شروع تا الان که همه نقش‌ها را اجرا می کنم.

10- انتقادی پیشنهادی درخصوص من خبرنگار ازطرح سوال ها دارید بفرمایید؟

از زحمات شما ممنون متشکرم تمام سوالات شما متین بجا هست بسیار عالی.

11- انتظارتون ازآقاابا عبدالله الحسین (ع) درطول عرصه خدمتتون چیست؟

این نوکری وخدمتگزاری هر چند اندک را پذیرا باشد وشب اول قبر به دادمان برسد.

sokhanemardom 1270

12- نقش موسیقی درتعزیه چیست؟

نقش موسیقی در تعزیه حزن اندوه را از تعزیه مجزا می کند وبیننده را بر سر شوق می آورد در اصل پا بند مستمع است.

13- استاد ممکن است نظرتان راجع به جوان های جویای نام درتعزیه بفرمایید؟

بنظر من شرکت در تعزیه خوانی افتادگی می پذیرد بلند پروازی و غرور و تکبر در این عرصه هیچ جایگاهی ندارد.

14- به نظرتان احترام به پیشکسوت هادرتعزیه خوانی رعایت میشود؟

متاسفانه خیلی کم همین باعث شده که تعزیه های امروزی از تب تاب افتاده است.

15-معین البکا درتعزیه به چه معناست؟

همان بانی تعزیه بشمار می رود که تعزیه خوان ها را جمع کرده و هدایت می کند من هم از شما کمال تشکر را دارم که زحمت کشیدید.

sokhanemardom 1271

جا داره من از تمام راویان اهلبیت کمال تشکر را داشته باشم خصوص شما که همیشه در این عرصه پر شور حضور پر رنگ دارید.

سخن مردم: امام جمعه برازجان: شورای زکات روستاها با محوریت روحانیون مستقر فعال گردد.

sokhanemardom 1266

به گزارش سخن مردم: دکتر موسوی نژاد رئیس اداره اجرایی زکات کمیته امداد امام خمینی (ره) استان بوشهر به همراه آقای قیطاسخواه رئیس اداره کمیته امداد امام خمینی (ره) برازجان با حجت الاسلام مصلح امام جمعه برازجان در دفتر ایشان دیدار کردند.

در این دیدار دکتر موسوی نژاد گزارشی از عملکرد شورای زکات به حجت الاسلام مصلح ارائه نمود و برنامه های سال جاری را اعلام کرد.

امام جمعه برازجان ضمن تشکر از خدمات کمیته امداد امام خمینی (ره) وی بیان نمود:یکی از برنامه های خوب سالهای اخیر کمیته امداد فرهنگ سازی و ترویج فریضه ی زکات بوده است.

وی افزود : ظرفیت های بالایی در خصوص زکات داریم و اگر همه ی مردم زکات خود را پرداخت کنند مسلما فقیر و نیازمندی وجود نخواهد داشت و زندگی پر برکت می گردد و سعی گردد زکات جمع آوری شده در امور محرومین مانند: جهیزیه ، مسکن و درمان هزینه شود.

ایشان خاطر نشان کرد:شورای زکات روستاها با محوریت روحانیون مستقر فعال گردد وبانک اطلاعات مودیان زکات تشکیل گردد و رابطین نیز شناسایی شوند تا زکات مردم را جمع آوری نمایند.

سخن مردم: شهردار برازجان در پیامی هفتم مهرماه روز آتش نشانی و ایمنی را تبریک گفت.

شهردار برازجان 3

به گزارش سخن مردم: متن پیام بدین شرح است.

آتش‌نشانی، نه تنها یک شغل بلکه جلوه‌ای از ایثار است.

شغلی که حتی اگر با علاقه به آن وارد نشده باشی اما وقتی در موقعیتش قرار می‌گیری، نه تنها فکر و توان بدنی خود را باید برای خدمت به خلق به کار ببندی بلکه قلب و روحت نیز در راه تلاش برای انجام خدمتی موثر درگیر کاری می‌شود که معمولا خطر کردن را در دل خود دارد! زیرا وقتی جان عزیزت را در کف دست میگیری و ایثارگرانه به دل حادثه میزنی، هیچ موتور محرکه‌ای جز عشق نمی‌تواند تو را به پیش‌رفتن وادار کند...

شاید یکی از دلایلی که شغل شریف آتش‌نشانی را با ایثارگری و عاشقی عجین میدانند هم همین باشد!

اینجانب بر خود فرض میدانم روز هفتم مهرماه که به نام روز ملی آتش‌نشانی نامگذاری شده است را به حضور همه‌ی همکاران عزیز و پرتلاشم در سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری برازجان تبریک عرض نموده، برای این مردان دریادل در راه خدمت به مردم شریف و نجیب برازجان و دشتستان بزرگ توفیق روزافزون آرزو می‌نمایم.

محمدحسن محمدی

شهردار برازجان

سخن مردم:  فرمانده انتظامی شهرستان دشتستان در پیامی روز آتش نشانی را تبریک گفت.

sokhanemardom 933

به گزارش سخن مردم: متن پیام بدین شرح است:

هفتم مهرماه روز تجلیل از آتش نشانان فداکار این جلوه های عینی حماسه و ایثار است . این فرشته های نجات بی محابا درون آتش می روند تا گرمای امید را در دلهای بی قرار زنده نگه دارند. آتش نشانان پیام آوران امید برای انسان های گرفتار در شعله های سوزان حوادث هستند . این عزیزان در لحظه های سخت حوادث خود را فراموش کرده و تنها به خاموشی آتش ، ایجاد امید و نجات جانها می اندیشدند. فرماندهی انتظامی شهرستان دشتستان با گرامیداشت و تبریک روز آتش نشانی و ایمنی ، سلامتی و توفیق روز افزون تمامی آتش نشانان غیور و شجاع را از درگاه ایزد منّان مسئلت می نماید.

فرمانده انتظامی شهرستان دشتستان

سرهنگ فرهاد آراوند

سخن مردم: اسماء بوستانی: زهرا راوند کارشناسی ارشد مهندسی معماری کامپیوتر، مدیر عامل تعاونی راوند پوشان و متولد برازجان است؛ او با سرمایه اندک در راه بزرگ ترین آرزوی خود که راه اندازی تعاونی بود گام برداشت.

sokhanemardom 1236

به گزارش سخن مردم: زهرا راوند کارشناسی ارشد مهندسی معماری کامپیوتر و متولد برازجان است؛ او با سرمایه اندک در راه بزرگ ترین آرزوی خود که راه اندازی تعاونی راوند پوشان جنوب بود گام برداشت و اکنون حدود ۵ سال است که موفق به تحقق آرزوی خود شده است؛ تلاش های او در این مسیر بسیار زیاد بود به صورتی که امسال تعاونی او به عنوان تعاونی برتر استانی در سال 99 معرفی شد؛  گفتگو با این بانوی موفق دشتستانی رادر ادامه می خوانید.

ایده تاسیس واجرای شرکت تعاونی به چه صورتی توسط شما طراحی وحالت اجرایی به خودگرفته است؟

به طورکلی شرایط اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی بسیاری ازکشورها به گونه ای است که حل مشکلات و تنگناها، راه حل و راهبردهای نوین و متفاوتی را طلب می کند، یکی از این راهکارها ی مناسب استفاده بهینه از ابتکار، خلاقیت، نوآوری و به نوعی کارآفرینی افراد صاحب نظر درسطح هرجامعه است. البته من خودم را درجایگاه یک کارآفرین نمی بینم ولی همیشه تمام تلاش و سعی ام بر این بوده که بتوانم در این زمینه فردی مثمرثمر و مفید برای جامعه علی الخصوص شهرم باشم. در همین راستا شرکت تعاونی راوند پوشان جنوب با محوریت تولید محصولات بومی و ایرانی و با استفاده از فرایند توانمندسازی بانوان خصوصا بانوان عزیز و کم ادعای خانه دار این طرح را به اجرا گذاشتم، در این مسیر با همکاری و مشاوره با کارشناسان وسازمانهای مربوطه دوستان و به طورخاص خانواده ام موفق به چنین جایگاهی شدم.

از چه سالی استارت شروع به کار تعاونی را زدید و با چه محصولاتی؟

ازسال ۹۴ با مشورت و استفاده از نظرات و ایده های صاحبان تجربه، اهل فن و متخصصین مربوطه و با یک برنامه ریزی مدون و هدفمند این شرکت را تاسیس کردم. در سال ۹۶ بعنوان کارآفرین برتر دانشگاهی انتخاب شدم و در سال ۹۸ شرکتم به عنوان برترین شرکت تعاونی استان انتخاب شد، همین موفقیت ها را به عنوان نقطه آغازین برنامه کاری خود قلمداد کرده و بسیارخرسندم که به لطف خداوند بزرگ و تلاش های شبانه روزی ام با حمایت های همه جانبه ی خانواده ام و کمک های صادقانه و دلسوزانه دوستانم به ثمرنشست و برگی زرین در دفترچه زندگی ام شکل گرفت. در حوزه پوشاک به صورت کلی در دو محور شروع به فعالیت کردم.

محور اول: تولید پوشاک، فرم مدارس و شرکت ها، تولید لباس های یکبارمصرف بیمارستانی، تولید لباس های ورزشی.

محور دوم: اسکن و آرشیو بندی پرونده های بایگانی ادارات دولتی و خصوصی.

از میزان رضایت خود از فعالیت تان در این عرصه بگویید؟

طبیعی است شروع هرکارنو و جدید خصوصا در زمینه صنعت و تولید با مشکلات بیشماری همراه است ولی داشتن انگیزه برای پیشرفت و شوق خدمت صادقانه به جامعه خصوصا به بانوان (این انسانهای پرتلاش و کم ادعا) باعث شده مشکلات و چالش ها را یکی پس از دیگری پشت سرگذاشته و رضایت قلبی و درونی خوبی را برای خود و خانواده ام فراهم کرده ام که این بزرگترین هدیه خداونداست که بدست آورده ام و همیشه شاکر درگاهش خواهم بود.

چالش های پیش رویتان چیست؟

عدم ثبات اقتصادی، افزایش لجام گسیخته و بی رویه قیمت مواد اولیه مصرفی مربوطه، مشکلات بیمه و مالیات نیروهای انسانی درکارگاه های تولیدی کوچک، عدم حمایت از تولیدات و محصولات بومی و...

با توجه به فعالیتتان موفق به اشتغال چند نفر در تعاونی خود شده اید؟

درحال حاضرحدود ۳۳ نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم در این شرکت مشغول به کار هستند.

هدفتان از پیشرفت این تعاونی چیست؟

اشتغال زایی بانوان، کمک به تولید ملی، تولید محصولات باکیفیت و قیمت مناسب، رونق اقتصادی و...

چرا هدفتان بیشتر اشتغالزایی بانوان است؟

تقریبا آمارهانشان می دهد مشارکت اقتصادی بانوان در جامعه ماحدود 20 درصد است و این در صورتی است که بانوان نیمی از جمعیت هرجامعه ای را تشکیل می دهند و می توانند نقش عمده ای در بازار کار داشته باشند و هرگونه توانمندسازی در بین این قشرمی تواند باعث بالا بردن کیفیت زندگی، افزایش درآمد، افزایش اعتماد به نفس، تحرکات اجتماعی بیشتر و کاهش طلاق در بین بانوان شود.

درزمینه حمایت از بانوان بومی برنامه خاصی دارید؟

بانوان به صورت دلسوزانه درحال تلاش مستمر و نقش آفرینی در ابعاد مختلف جامعه هستند. برحسب وظیفه بنا دارم درحد امکان از طریق سایت اطلاع رسانی شرکتم به معرفی بانوان خلاق و کارآفرین بومی بپردازم تابتوانم به سهم خودم موجبات بالندگی و پویایی این عزیزان رافراهم کنم.

وضعیت و نوع تولید و فروش شما به چه صورت است؟

در این شرکت انواع لباس های اداری، مدارس، بیمارستانی و شرکت ها دوخت و بسته بندی می شود. در سطح استان از جمله شهرستان های گناوه، بوشهر، دشتستان، تنگستان، دشتی به صورت رسمی با ادارات آموزش و پرورش و مدارس به صورت جمعی و جزیی قرارداد بسته و لباس های فرم مدارس آنها را با کیفیت بالا و قیمت بسیارمناسب عرضه می کنیم.

درزمینه تولیدات لباس های بیمارستانی با بیمارستان های برازجان، گناوه و کنگان قراداد بسته ایم و محصولات مورد نیاز آنها را تامین می کنیم و به صورت روزمره هم لباس های کار و اداری بسیاری از شرکت ها و سازمان ها ی متقاضی درسطح استان را تامین می کنیم.

به نظر شما پرداختن به مقوله مشاغل خانگی چه تاثیری دارد؟

مشاغل خانگی در کشور ماسابقه چندین هزارساله دارد و از جایگاه بسیار مهمی برخوردار است. ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی در واقع استفاده از تمامی فرصت ها و پتانسیل های اشتغال زایی است که پویایی اقتصادی و اجتماعی جامعه را به دنبال دارد. این راهکار در عین سادگی و سهولت با توجه به شرایط خاص جامعه ما می تواند گره گشای بسیاری از مشکلات اشتغال باشد زیرا با صرف هزینه ای بسیاراندک می توان آن را به راحتی در سطح جامعه گسترش داد.

به نظرشما بنگاه های زود بازده اقتصادی مانند این شرکت چه نقشی در اقتصاد جامعه دارد؟

امروزه توجه به بنگاه های اقتصادی کوچک و زود بازده در کشورهای درحال توسعه یک ضرورت اجتناب ناپذیراست و می توان با یک برنامه ریزی اصولی(کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت) درسطح جامعه در راستای اهمیت بیشتر به این بنگاه ها بامحوریت توسعه مشاغل خانگی، فرهنگ متکی به خود که هدف اصلی اقتصاد مقاومتی را سبب شد.

ارتباط مسوولین و ادارات با تعاونی شما چگونه است؟

عدم حمایت و نظارت کافی ازسوی مسئولان مربوطه یکی از مشکلاتی است که با آن روبرو هستیم؛،عدم اعتماد مسئولان ادارات به شرکت های بومی، نگاه سنتی جامعه به این مشاغل خصوصا مشاغل خانگی ارتباط ما با ادارات را مشکل ساز کرده است.

راهکارهای پیشنهادی شما دراین زمینه چیست ؟

ازشرکت های تعاونی فعال حمایت شود؛ مشاغل خانگی را به رسمیت بشناسند، تسهیلات با شرایط مناسب ارائه دهند، نظارت صحیح بر روند کارشرکت ها و تعاونی ها داشته باشند، شرایط بیمه را آسان تر کنند، بازار فروش مناسب ایجاد شود و سازمانها و نهادهای دولتی در زمینه خرید محصولات مربوطه همکاری لازم را داشته باشند.

صحبت پایانی:

جا دارد از تمامی مسئولان، همکاران، سازمانهای دولتی و خصوصی همچون استانداری بوشهر، فرمانداری شهرستان دشتستان، بخشداری مرکزی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد دشتستان، ادارات آموزش و پرورش (بوشهر، دشتستان، شبانکاره، سعدآباد) مدیران محترم مدارس مربوطه، اتاق اصناف، اتحادیه خیاطان دشتستان، شورای اسلامی شهر برازجان، شهرداری برازجان، شبکه بهداشت و درمان دشتستان، بیمارستان شهید گنجی برازجان، کمیته امداد امام خمینی(ره) برازجان و به طورکلی تمامی عزیزانی که در زمینه راه اندازی و خرید محصولات این شرکت با ما همکاری داشته اند صمیمانه تشکر و قدردانی می نمایم.

سخن مردم: نوروزی اظهار داشت: شهدای هشت سال دفاع مقدس، با مقاومت و ایستادگی توانستند از این آزمون دشوار سربلند بیرون آیند.

IMG 7024

به گزارش سخن مردم: فرماندار شهرستان دشتستان، در مراسم عطرافشانی قبور مطهر شهدا، با اشاره به اینکه، ایثار و از خودگذشتگی رمز ماندگاری فرهنگ شهادت است گفت: شهدایی که با اهدای خون خود پیام ایستادگی و مقاومت ملت ایران را به گوش جهانیان رساندند تا امروز دشمن نتواند چشم طمع به این آب و خاک بدوزد.

این مقام مسئول با بیان اینکه، هشت سال دفاع مقدس یکی از درخشان‌ترین عرصه‌های دفاع محسوب می‌شود تصریح کرد: هنگامه‌ای که ملت ایران در اتحادی بی نظیر و یکپارچه به مصاف با دشمن متجاوز رفتند و برای حفظ و پاسداری از خاک وطن، سراسر عشق، ایثار و شجاعت شدند.

وی تاکید کرد: پس از پایان جنگ نیز مجاهدانی از تبار شهیدان برای دفاع از اسلام و حریم اهل بیت (ع) در قامت مدافعان حرم در جنگ با اندیشه‌های افراطی و تکفیری، جامه برازنده شهادت را بر تن کردند و تحسین جهانیان را برانگیختند.

خبرگزاری بسیج از دشتستان

سخن مردم: چهارمین رزمایش و نهضت تعاون و همدلی و مواسات ، توسط بنیاد بین المللی خیریه آبشارعاطفه ها به میزبانی شعبه دشتستانبرگزار شد.

Image 2020 09 23 at 20.49

به گزارشسخن مردم: بعدازظهر چهارشنبه دوم مهرماه ، چهارمین رزمایش و نهضت تعاون ، همدلی و مواسات با عنوان رزمایش آوای مهر بنیاد بین المللی خیریه آبشارعاطفه ها استان بوشهر (به میزبانی شعبه دشتستان) با حضور فتح اله نوروزی فرماندار دشتستان و با مدیریت سرکار خانم رزمجو و همت مدیران و پرسنل امورشعب استان و شعبه دشتستان برگزار شد.

این بنیاد اقدام به تهیه و توزیع ۱۲۰۰ پک لوازم التحریر به ارزش هر بسته ۱۵۰ هزار تومان و همچنین ۴۰۰ کارت هدیه ۱۰۰ هزارتومانی برای دانش آموزان تحت حمایت این بنیاد همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید نموده است.

Image 9 09 23 at 20.49

Image 2020 09 23 at 20

Image 2020 09 323 at 20

Image 2020 809 23 at 20.49

سخن مردم : نماینده دشتستان: میز صادرات خرما در وزارت خارجه برگزار می‌شود.

sokhanemardom 1181

به گزارش سخن مردم : نماینده دشتستان در مجلس شورای اسلامی گفت: میز صادرات خرما بعد از ظهر دوشنبه 31 شهریور در وزارت امور خارجه برگزار می‌شود.

دکتر ابراهیم رضایی اظهار داشت: میز صادرات خرما با حضور تعدادی از نمایندگان شهرستان‌های خرماخیز و مدیران و معاونین حوزه اقتصادی وزارت امور خارجه و دیگر دستگاه های مرتبط بعد از ظهر دوشنبه در وزارت امور خارجه برگزار می‌شود.

وی تسهیل صادرات را مهمترین راهکار بهبود وضعیت بازار خرما دانست و افزود: از همه فرصت‌ها برای تسهیل صادرات خرما استفاده خواهیم کرد.

سخن مردم" توصیه های پليس دشتستان پيرامون پيشگيري از سرقت خودرو و لوازم داخل خودرو

sokhanemardom 933

به گزارش سخن مردم" فرمانده انتظامی شهرستان دشتستان جهت پیشگیری از سرقت وسایل نقلیه و لوازم داخل خودرو به شهروندان توصیه کرد موارد ذیل را رعایت کنند:

1- استفاده از پارکينگ هاي عمومي و اختصاصي و رها نکردن وسيله نقليه در معابر عمومي.

2- تمامي کليدها و سوئيچ هاي وسيله نقليه را از فروشنده خودرو تحويل بگيريد.

3- نصب دزدگير و قفل مرکزي کم هزينه ترين کاري است که مي توان براي جلوگيري از سرقت خودرو انجام داد.

4- اگر قصد جابجايي وجه نقد و اشياء قيمتي با خودروي شخصي خود را داريد ضمن رعايت کليه جوانب امنيتي مراقب افرادي که در حوالي بانک ها و مرکز تجاري کمين كرده اند، باشيد.

5- نسبت به هشدار دزدگير بي تفاوت نباشيد.

6- هرگز وسيله نقليه را در حاليکه موتور آن روشن مي باشد ترک نکنيد؛ از قفل بودن درب ها و صندوق عقب و آماده بکار بودن سيستم امنيتي وسیله نقلیه اطمينان حاصل كنيد.

7- در صورت سرقت وسيله نقليه و يا قطعات آن بلافاصله با 110 تماس بگيريد.

8- هنگام ترک خودرو هرگز مدارک هويتي و مالکيتي خود را در داخل خودرو نگهداري نکنيد

9- از قرار دادن کيف و اشياي وسوسه انگيز در داخل خودرو و در محل دید سارقان اجتناب كنيد.

10- جهت پيشگيري از وقوع سرقت ، برای کليه خودروها اعم از اينکه داراي سيستم امنيتي و قفل مرکزي باشند و يا اينکه فاقد سيستم باشند از قفل فرمان استفاده کنید.

فرماندهی انتظامی شهرستان دشتستان معاونت اجتماعی

سخن مردم" امام جمعه برازجان در پیامی درگذشت عالم مجاهد مرحوم آیت الله حاج شیخ مرتضی محمودی را تسلیت گفت.

sokhanemardom 1135

به گزارش سخن مردم" متن پیام وی بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

((انا لله و انا الیه راجعون))

ارتحال عالم جلیل القدر و ابوالشهید، حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ مرتضی محمودی موجب تأثر و تألم فراوان گردید.

تلاش و اهتمام آن عالم وارسته در تحصیل علم و کسب مدارج عالیه و ترویج و تبلیغ معارف دینی و مناقب اهل البیت علیهم السلام در حوزه های علمیه ؛ خدمات فرهنگی اجتماعی و تربیت فرزندان صالح ، بخشی از افتخارات زندگی پر برکت آن عالم ربانی است.

این مصیبت را محضر حضرت بقیه الله الاعظم روحی و ارواح العالمین له الفدا ، بیت مکرم معظم‌له ، علمای اعلام ، حوزه علمیه ، بویژه فرزندان و علاقمندان آن مرحوم تسلیت و تعزیت عرض نموده ، رحمت و رضوان الهی و همنشینی با اهل البیت پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله و سلم را از خداوند متعال برای آن مرحوم مسألت می نمایم.

حسن مصلح

امام جمعه برازجان

۲۷شهریور ۱۳۹۹

سخن مردم" دکتر سیف معاون وزیر صمت و مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران بهمراه استاندار بوشهر و فرماندار دشتستان از سیلوی برازجان بازدید کردند.

sokhanemardom 1103

به گزارش سخن مردم" صبح روز پنجشنبه ۲۷ شهریورماه ، دکتر سیف معاون وزیر صمت و مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران بهمراه گراوند استاندار بوشهر ، فتح اله نوروزی فرماندار دشتستان ، مدیرکل صمت استان ، معاون برنامه ریزی فرمانداری از سیلوی برازجان بازدید نمودند.

sokhanemardom 1104

sokhanemardom 1105

sokhanemardom 1106

sokhanemardom 1107

sokhanemardom 1108

sokhanemardom 1109

sokhanemardom 1110

sokhanemardom 1111

sokhanemardom 1112

sokhanemardom 1113

sokhanemardom 1114

sokhanemardom 1115

sokhanemardom 1116

sokhanemardom 1117

sokhanemardom 1118

sokhanemardom 1119

sokhanemardom 1120

sokhanemardom 1121

sokhanemardom 1122

sokhanemardom 1123

sokhanemardom 1124

sokhanemardom 1125

sokhanemardom 1126

sokhanemardom 1127

sokhanemardom 1128

sokhanemardom 1129

سخن مردم" مدیر آموزش و پرورش شهرستان دشتستان : بهترین سلاحی که ایران در مقابل دشمنان خود دارد و هیچ قدرتی در سطح جهان آن را ندارد وجود فرهنگ ایثار و شهادت طلبی در بین جوانان است.

sokhanemardom 1005

به گزارش سخن مردم" مدیر آموزش و پرورش شهرستان دشتستان در جلسه هماهنگی برنامه های بزرگداشت چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس گفت : بهترین سلاحی که ایران در مقابل دشمنان خود دارد و هیچ قدرتی در سطح جهان آن را ندارد وجود فرهنگ ایثار و شهادت طلبی در بین جوانان است .

سهراب باقری افزود : همین فرهنگ ایثار و شهادت طلبی عامل پیروزی رزمندگان در طول دوران دفاع مقدس بود و باعث شد که ملت سلحشور ایران با کمترین امکانات در مقابل بزرگترین ابرقدرت های جهان و منطقه ایستادگی نماید و از حریم کشور دفاع نمایند .

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهداء خاطرنشان کرد : هر ساله در راستای بزرگداشت هفته دفاع مقدس برنامه های متنوع و جذابی برگزار می گردد که هدف آن زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهداء و رزمندگان و بیان رشادت های آنان در طول هشت سال دفاع مقدس و همچنین انتقال آن به نسل های بعد می باشد.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان دشتستان با تأکید بر تقویت روحیه ایثار و شهادت‌طلبی بین جوانان افزود: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بین جوانان با یاد کردن خاطرات شهدا و رزمندگان دوران دفاع مقدس تأثیر بسزایی در زندگی آنان دارد که می تواند باعث تقویت روحیه شهادت طلبی و ترویج فرهنگ ایثار و فداکاری در بین آنان گردد .

سهراب باقری گفت : هر چند که امسال با توجه به شیوع بیماری کرونا اکثر برنامه ها به صورت مجازی است ولی سعی شود آن طور که شایسته است به وظیفه خود در قبال رشادت های این عزیزان عمل نمائیم.

sokhanemardom 1008

مدیر کانون بسیج فرهنگیان شهرستان دشتستان نیز در این جلسه گفت : امسال که با چهلمین سالگرد دفاع مقدس مقارن است، برنامه‌های مختلفی جهت ترویج فرهنگ و ارزش‌های دفاع مقدس و زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا و حماسه‌سازان دوران دفاع مقدس در دستور کار داریم.

ستار یحیایی به شرایط این روزهای کشور و شیوع ویروس کرونا اشاره کرد و افزود : با توجه به این شرایط و در جهت حفظ سلامتی دانش آموزان امسال باید بخش زیادی از فعالیت ها و برنامه های هفته دفاع مقدس به صورت مجازی برگزار شود.

وی با تاکید بر اینکه برنامه‌های گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس باید با جدیت دنبال می شود، گفت: گرچه مواجه با ویروس کرونا تا حدودی بر روی برنامه‌های حضوری تأثیرگذار خواهد بود، اما باید با جایگزین‌کردن برنامه‌های دیگر و بهره‌گیری از فضای مجازی فعالیت‌های خود را در این رابطه پیش ببریم.

وی با بیان اینکه برای گرامیداشت سالروز دلاوری‌ها و رشادت‌های رزمندگان، برنامه‌های متنوعی برای هفته دفاع مقدس تدارک دیده شده است، افزود: طبق برنامه های روزشمار هفته دفاع مقدس که از طرف ستاد مرکزی اعلام گردیده ، برنامه های خاصی در هر روز خواهیم داشت .

مدیر کانون بسیج فرهنگیان دشتستان افزود: برنامه‌های متنوع با رویکرد فرهنگی در این هفته برگزار می‌شود که از کلیات آن می‌توان به غبارروبی و عطرافشانی قبور مطهر شهداء ، بیان خاطرات رزمندگان و انعکاس آن در شبکه های مجازی ، تجلیل از مدافعان مبارزه با کرونا و ... اشاره کرد .

وی در بخش دیگری از سخنان خود از برگزاری مراسم تجلیل از پیشکسوتان فرهنگی دفاع مقدس خبر داده و افزود: این هفته بهترین فرصت است تا از رزمندگان و آزادگان فرهنگی دوران دفاع مقدس در سطح مدیریت آموزش و پرورش شهرستان تجلیل نمائیم.

sokhanemardom 1007

روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان دشتستان

سخن مردم" جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان به ریاست نوروزی فرماندار دشتستان برگزار شد.

sokhanemardom 1047

به گزارش سخن مردم" صبح روز چهارشنبه ۲۶ شهریور ماه، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان به ریاست فتح اله نوروزی فرماندار دشتستان با حضور زراعتگر معاون سیاسی امنیتی فرمانداری، دشتی بخشدار مرکزی، محمدی شهردار برازجان، باقری مدیر آموزش و پرورش ، عباسی مدیر کتابخانه های عمومی ، شنان پور مدیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان در دفتر فرماندار برگزار شد.

sokhanemardom 1048

نوروزی فرماندار دشتستان وی با تاکید برا اینکه کتابخانه ها در ارتقای دانش اجتماعی نقش مهمی دارند، کتابخانه‌ها در تکامل جامعه نقش دارند، آموزش و پرورش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی همراهی لازم را با کتابخانه های عمومی داشته باشند.

وی افزود : شهرداری ها نسبت به پرداخت نیم درصد از بودجه اعتباری خود به کتابخانه‌های عمومی در چارچوب قانون اقدام لازم را معمول دارند، در دشتستان ما دارای ۱۶ کتابخانه عمومی هستیم.

وی در پایان با بیان اینکه مديركتابخانه عمومي شهرستان نسبت به معرفي مؤلفين و نويسندگان شهرستان به نسل جوان و نوجوان با تعيين غرفه اي خاص برنامه ريزي لازم معمول نمايد.

sokhanemardom 1050

sokhanemardom 1051

sokhanemardom 1052

sokhanemardom 1053

sokhanemardom 1054

sokhanemardom 1055

sokhanemardom 1056

سخن مردم" توصیه های پلیس دشتستان برای پیشگیری از سرقت موتورسیکلت

sokhanemardom 933

به گزارش سخن مردم" فرمانده انتظامی شهرستان دشتستان به منظور پیشگیری از سرقت موتور سیکلت به شهروندان عزیز توصیه کرد موارد ذیل را رعایت کنند:

1- موتورسیکلت خود را به لوازم ایمنی مانند سوییچ مخفی، قفل های دو شاخه چرخ ، قفل و و زنجیر ضدبرش و دیگر قفل های ایمنی مجهزکنید.

2- ساخت کلید یدکی برای موتورسیکلت را به افراد ناشناس و متفرقه نسپارید.

3- موتور را در مکان امن و مناسب پارک کنید.

4- از پارک موتور در اماکن تاریک و خلوت تا آنجا که مقدور است پرهیز کنید.

5- موتورسیکلت را حتی برای لحظه ای کوتاه بدون برداشتن سوییچ و در حالت روشن، ترک نکنید.

6- هیچگاه به بهانه طول نکشیدن کارتان، موتور را روشن نگذارید.

7- تا آنجا که ممکن است موتور را در مکانی که در معرض دیدتان است پارک کنید.

فرماندهی انتظامی شهرستان دشتستان معاونت اجتماعی

سخن مردم" نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی گفت: برای خدمت به مردم آماده‌ایم و قصد سوءاستفاده از این موقعیت را نداریم و به هیچ‌کس هم اجازه نمی‌دهم که از این موقعیت سوءاستفاده کند.

sokhanemardom 934

به گزارش سخن مردم" دکتر ابراهیم رضایی در نشست با فرمانده انتظامی شهرستان دشتستان اظهار داشت: نیروی انتظامی خدمات گسترده‌ای را در نقاط مختلف کشور ارائه می‌کند و به خدمات آن افتخار می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه شاهد بهبود شاخص‌های امنیتی هستیم، خاطرنشان کرد: مؤلفه اقتدار با پلیس گره خورده است و اقتدار این نیرو باید در هر شرایطی حفظ و تقویت شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: روزانه با مراجعات متعدد مردم نقاط مختلف روبرو هستیم ولی کمترین شکایت‌ها را از نیروی انتظامی شاهد هستیم که بیانگر عملکرد موفق نیروی انتظامی است.

وی به تأثیر اشتغال بر روی امنیت اشاره کرد و ادامه داد: به هر میزانی که اشتغال توسعه یابد و مردم وضعیت معیشتی بهتری داشته باشند، شاهد کاهش تخلفات، جرایم و آسیب‌های اجتماعی هستیم.

رضایی با اشاره به نزدیک‌شدن به فصل برداشت محصول خرما، افزود: انتظار می‌رود نیروی انتظامی و بسیج همکاری مناسبی را برای حفاظت از محصول خرما نخل‌داران داشته باشند.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: چنانچه شخصی از طرف بنده و با سوءاستفاده از نام من یا دفتر نماینده مجلس قصد تخلف و یا جرم و سوءاستفاده‌ای را داشت، انتظار دارم که شدیدترین برخوردها با او صورت گیرد.

وی تصریح کرد: برای خدمت به مردم آماده‌ایم و قصد سوءاستفاده از این موقعیت را نداریم و به هیچ‌کس هم اجازه نمی‌دهم که از این موقعیت سوءاستفاده کند.

رضایی با اشاره به سلامت خادمان مردم در دفتر نماینده دشتستان بیان کرد: اگر نزدیک‌ترین افراد به بنده تحت هر عنوانی قصد تخلف و یا سوءاستفاده داشته باشند، باید شدیدترین برخورد با آنها صورت گیرد.

خبرگزاری فارس از شهرستان دشتستان

سخن مردم" دکتر ابراهیم رضایی از بخش آب پخش بازدید کرد.

sokhanemardom 890

به گزارش سخن مردم" دکتر ابراهیم رضایی با حضور در گلزار شهدای گمنام شهر آب‌پخش سفر خود را آغاز کرد و در ادامه در نشست شورای اداری بخش آب پخش شرکت کرد.

وی در جریان این سفر در نشستی با حضور دهیاران بخش آب‌پخش حضور پیدا کرد و در ادامه به روستاهای چم‌درواهی و چم‌تنگ رفت و با مسئولان و تعدادی از اهالی این روستاها دیدار کرد.

sokhanemardom 891

sokhanemardom 892

sokhanemardom 893

sokhanemardom 894

sokhanemardom 895

sokhanemardom 896

sokhanemardom 897

sokhanemardom 898

sokhanemardom 899

سخن مردم" نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مشکلات معیشتی و اقتصادی نباید مانع توجه به مسئله فرهنگ شود، گفت: هنر انقلابی سنگر بزرگی در مقابل جنگ نرم دشمن است.

sokhanemardom 888

به گزارش سخن مردم" دکتر ابراهیم رضایی در جمع اعضای گروه هنری نافع ضمن تجلیل از فعالیت‌ها و خدمات درخشان این گروه، اظهار داشت: درگیر یک جنگ سنگین هستیم که از جنگ سخت سنگین‌تر و گسترده‌تر است.

نماینده دشتستان بیان کرد: دشمن بیش از هزینه‌ای که در حوزه جنگ سخت می‌کنند در حوزه رسانه و جنگ نرم در حال فعالیت هستند. ترسی از جنگ سخت نداریم ولی نگران جنگ نرم دشمن هستیم.

وی اضافه کرد: ابزار دشمن در شرایط فعلی، جنگ نرم است و در سال‌های اخیر گسترش یافته است ولی قدرت نرم جمهوری اسلامی از جمله دستگاه عظیم حضرت سیدالشهدا و حماسه اربعین و ... مانعی مقابل دشمن بوده است.

رضایی تاکید: در مقابل این تهدیدات باید هوشمند باشیم. کار هنرمندان انقلابی سنگر بزرگی در مقابل هجمه سنگین جنگ نرم دشمن است.

وی بیان کرد: باید جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در شهرستان دشتستان تقویت شود و برای این کار باید طراحی کنیم و نقشه داشته باشیم.

سخن مردم" مسئول موکب عشاق المهدی آبپخش گفت : آماده ارائه خدمت به زائران اربعین حسینی هستیم.

sokhanemardom 835

به گزارش سخن مردم"  غلامحسین احمد حسینی مسئول موکب عشاق المهدی آبپخش در ایران و خادم موکب ولیعد الکعبه در کشور عراق در گفتگو با خبرنگار سخن مردم اظهار داشت : آماده ارائه خدمت به زائران اربعین حسینی در شهر آبپخش موکب عشاق المهدی در کنار میدان نخل (فلکه شهرداری ) ابتدای بلوار غدیرهستیم .

مسئول موکب عشاق المهدی شهر آبپخش افزود : به دلیل جلوگیری از شیوء ویروس منحوس کرونا و رعایت پروتکل های بهداشتی طبق نظر ستاد ملی کرونا و فرمایشات گهربار مقام معظم رهبری امسال پذیرایی صورت نمیگیرد.

غلامحسین احمد حسینی ابراز داشت : از جمله برنامه های امسال در موکب عشاق المهدی آبپخش ، کارهای تبلیغاتی و فرهنگ سازی زیبایی صورت گرفته که شامل پخش عزاداری و پشت شیشه های اتومبیل های عبوری در صورت تمایل رانندگان محترم در حال عبور صلواتی نام مبارک ائمه اطهار پشت نویسی میشود .

با توجه به سازماندهی انجام گرفته، در مسیر پیاده روی اربعین موکب ولیعد الکعبه عمود 185 در کشور عراق در صورت صادر شدن مجوز پیاده روی اربعین از دو کشور ایران و عراق آماده خدمت رسانی هستیم .

احمد حسینی با تاکید بر این که راه اندازی موکب های اربعین حسینی از جمله آثار به جای مانده از سپهبد شهید سردار حاج قاسم سلیمانی است، اظهار داشت: موکب ولیعد الکعبه در قالب تشکل مردمی خدمت رسانی می کنند.

احمد حسینی با بیان اینکه ارائه خدمت موکب دارها طبق اساسنامه علاوه بر خدمت به زائران اربعین برای حوادث مختلف غیر مترقبه نیز سازماندهی شده، افزود: خدمت رسانی از جمله خدمات ارائه شده موکب داران به مردم است.

وی با تاکید بر اینکه اکنون نوع ارائه خدمت و محل استقرار موکب ها تثبیت شده، تصریح کرد: خدمات ارائه شده توسط موکب داران ارزشمند و اثرگذار است.

وی در خصوص تفاوت اربعین امسال با سال گذشته نیز گفت: با توجه به افزایش دمای هوای امسال و افزایش گرمای طاقت فرسا، پیش‌بینی‌های لازم در خصوص ارائه هر چه بیشتر خدمات به زائران اندیشه شده است.

sokhanemardom 836

گفتگوی اختصاصی با یکی ازمداحان اهل بیت (ع):بنده زندگی و نفس کشیدنم را مدیون اهل بیت(ع) هستم.

سخن مردم"عاشورا نمایش پرشکوه عشق است که با ایثار و از خودگذشتگی حسین(ع) و یاران فداکار آن حضرت در صحنه کربلا خلق می شود،حماسه کربلا حقیقتی را در کهکشان عشق و خون به تصویر کشید تا دیگر کسی برای چشم پوشیدن از آفتاب حقیقت، بهانه ای نیابد.

به گزارش سخن مردم"درادامه گفتگوی اختصاصی پایگاه خبری سخن مردم (مردم جنوب )را با یکی از مداحان اهل بیت (ع)شهربرازجان ((کربلایی شاهین پاپری ))بخوانید:

گفتگو :ابوالفضل قاسمی

بسم رب‌الحسین،ضمن عرض سلام و ادب خدمت همه خادمین آقا‌اباعبدالله‌الحسین(ع)ایام سوگواری حضرت اباعبدالله‌الحسین(ع) رو به تمامی محبان سیدالشهداء(ع)تسلیت عرض می کنم.

برای معرفی هم اینکه،نوکرو همه به اسم اربابش می شناسند،بنده هم خیلی دست بالا گرفتم که خودم زا نوکر ایشان معرفی می کنم،وگرنه ما کجا و نوکری در خونه اهل بیت(ع)کجا

photo 2020 08 28 17 22 35

امسال دیپلم ریاضی فیزیک را گرفتم ،از بچگی علاقه به مداحی داشتم اما از سن ۱۴ سالگی و ابتداعاً زیر نظر کربلایی‌نعمت‌الله خسروی عزیز در سبک زنجیرزنی تو این مسیر قدم برداشتم و بعد از چند‌ مدت که به سینه زنی هیئتی علاقه مند شدم، یکی از دوستان که خدا خیر دودنیارو بهشون بده ،به من اطلاع دادن که استاد هادی فرحناکی کلاسهایی را برای مداحی گذاشتند و بعد از آن افتخار شاگردی زیر نظر استاد فرحناکی عزیز را داشتم،ناگفته نماند برخی از مداحان عزیز شهر و استان از جمله حاج‌حمیدرضا فاریابی عزیز بسیار در این مسیر بنده را راهنمایی کردند که مدیون و ممنون لطف تمامی عزیزان هستم‌.

آثاروبرکات اهل بیت درزندگی،

نان ما نان حسین(ع) است خدایا شکرت

                                                   پدر کارگرم برتو ارادت دارد...

این خاندان یکی از یکی کریم ترند

                                                           سرتاپای این خانواده برکته

بنده زندگی و نفس کشیدنم رو مدیون اهل بیت(ع) هستم،حادثه ای حدود۳سال پیش رخ داد که اگر عنایت حضرت زهرا(س)و اهل بیت (ع) نبود زنده ماندن من از آن حادثه امری نشدنی بود،و این فقط گوشه کوچکی از الطاف اهل‌بیت(ع) بود.

توصیه شما به نوجوانان وکسانی که دوست دارند مداح شوند ،حقیقت امر اینه که بنده پر از کمی ها کاستی ها هستم و تو این راه هنوز خیلی چیزهارو نیاموختم و خودم رو در حد توصیه و نصیحت برای سایر عزیزان نمی دونم،فقط تجربه شخصی خودم اینه که اگر در مسیر اهل بیت(ع) قدم برداری قطعا ضرری درکار نیست و این مسیر از ابتدا تا انتها سرتاسر آرامش است.

در سبک مداحی باید بگویم مداحی در کشور ما سبک های متنوع و بسیار زیبایی داره؛هر استان روش عزاداری مخصوص به خودش رو داره که استان ماهم الحمدالله سبک عزاداری سنتی بسیار زیبا و بسیار دلنشینی داره و برای ترویج و حفظ این سنت باید بیشتر تلاش بشود.

اما سبکی از عزاداری که در تمام کشور مرسوم هست،سبک عزاداری هیئتی هست،که بخش های مختلفی از جمله روضه،زمینه،واحد و شور داره و جوانان بسیار زیادی از همین هیئت ها و سینه زنیها عاقبت بخیر و سربه راه شدن و ما مردم خیلی به این مراسمات اهل بیت(ع) مدیونیم؛شفا در دل این روضه هاست.

یادآوری صحن عاشورا از نظر من.....برای بنده هر تصویر از شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی یادآور بخشی از حوادث کربلاست

از دستان جدا شده این بزرگ ‌مرد که مارو یاد علمدار حسین(ع)،قمر منیر بنی هاشم(ع) میندازه تا بدن ارباًاربای حاج قاسم که تداعی بخش روضه های حضرت علی‌اکبر(ع) هست.

الی‌الخصوص انگشتر در دست حاج قاسم که مارو بی‌تاب روضه های انگشتر و ساربان میکنه...

اما از همه مهم تر شخصیت عاشورایی شهید ‌سلیمانیه،شخصیتی سرتاسر شجاعت و آزادگی و پر از حماسه سازی های ماندگارو جالب اینجاست،عاشورا هیچ وقت از یادها نرفت و نمی رودو حاج قاسم هم هیچ وقت از یادها نخواهد رفت و باور ما اینه که حاج قاسم زنده است و راه و مسیر این بزرگوار همچنان تا روز ظهور ادامه خواهد داشت.

در هیئتهای شهر کم و بیش چه به عنوان سینه زن چه مداح حضور داشتم و دارم،اما اکثر فعالیت های بنده از ابتدا در هیئت حضرت اباعبدالله‌الحسین(ع) در مسجد قدس بودهاست.

اما تمامی این بیرق ها منصوب به امام حسین(ع)هست و نوکری کردن برای اهل بیت(ع) روی هرنقطه از زمین امری قابل ستایش هست و توفیق و نظر حضرت زهرا(س) باید شامل حال هرانسانی شه تا بتونه این نوکری رو ادامه بده

درخصوص خاطراتم درهیئت ها باید بگویم گدایی کردن در این خونه از عسل شیرین تره؛اصلا این مسیر تلخی نداره،اما متاسفانه این چندوقت اخیر قبل از ماه محرم، بخاطر وجود این ویروس منحوس،حدودی از مراسمات اهل بیت(ع) دور بودیم و توی این سالها این تنها اتفاقیه که بدجور دل محبان اهل‌بیت(ع) رو به درد آورد.

وشیرین ترین خاطره بنده هم سفر به نجف و کربلا بود،دیدن صحن وسرای حضرت ‌امیرالمومنین(ع) و حضور در بین الحرمین شیرین ترین اتفاقه ممکن برای هر محب اهل‌بیت(ع) هست و دعا می کنم همه نوکرای اباعبدالله‌الحسین(ع)این اتفاقو تجربه کنن

درپایان از خدای خودم خیلی ممنونم که دوستان خوب و درجه یکی رو توی این مسیر نصیبم کرد و آرزوی هر بچه شیعه ای ظهور آقا امام زمان(عج) هست.

امیدواریم که هرچه زودتر ظهور صاحب‌الزمان ارواحنا فداک اتفاق بیفته و این‌جهان از خبیثی ها پاک بشود.

ان‌شاءالله رهبر عزیزمون سالم و تندرست باشند و این بیرق و با دستای خودشون به حضرت مهدی(عج) واگذار کنند.

ان‌شاءالله هرچه زودتر شر این ویروس از سر جهان کم شود و خداوند به همه بیماران سلامتی کامل عنایت کنند.

و باید امیدوار باشیم که رگ غیرت برخی از مسئولین به جنبه و مردم مقداری از این سختی ها آسوده شوند.

از شما وهمه عزیزانی که در  مجموعه پایگاه خبری سخن مردم ((مردم جنوب)) برای تبلیغ و ترویج شور و شعور حسینی و زنده نگه داشتن یاد و هدف عاشورا تلاش می کنند نهایت تشکر رو دارم .
ان‌شاءالله که عاقبت بخیرشوید و در این مسیر محکم‌تر قدم بردارید.

التماس دعایاعلی مدد