شنبه, 29 تیر 1398 - Friday, 19 July 2019

دشتستان

3

به گزارش سخن مردمبرگزاري دومين جلسه تخصصي كميته ورزش يادواره شهدا ورزشكار دشتستان به ميزباني اداره ورزش وجوانان با حضور جناب اقاي كمارج رياست اداره ومسئول بسيج ورزشكاران اقاي فروغي و اقايان شكرانه ، اميري، عبدالهي ،دهقان برگزار شد.

4

5

6

7

8

سخن مردم : گفته می شود دلیل استعفای ریاست تنها بیمارستان شهرستان که هنوز چند صباحی بیش نیست که قبول مسئولیت کردند دخالت نماینده مجلس در امورات عزل ونصب هست.

به گزارش سخن مردم : بی شک انتخاب مدیران درونی بیمارستان باید در حوزه وظایف و اختیارات ریاست بیمارستان و آن هم بر اساس شایسته سالاری و دارا بودن تخصص و کفایت لازم باشد ، زیرا جان انسانهای زیادی بدست این مدیران پیوند خورده هست که هرگونه کوتاهی و بی کفایتی می تواند زمینه خسارت و اندوه فراوانی برای آسیب دیدگان شود که قابل جبران هم نباشد.

در این اوضاع و احوال شرایطی در کنار نارضایتی و درخواست های مردمی بدلیل روند نامطلوب فعالیت ها و خدمات رسانی های بیمارستان گنجی برازجان رقم خورد که فردی توانمند و به دور از نگاه سیاسی انتخاب و بر مسند مدیریت آن تکیه بزند و از این مشکلات بکاهد ، اما انگار قرار نبود بگذارند چنین شود و مدیریت بیمارستان کارها را سروسامان دهد و این باعث واکنش آن مدیر جهادگر گردیده و در نهایت شاهد استعفای ایشان بودیم .

جناب نماینده در افکار عمومی و فضای مجازی گفته می شود فشارهای زیادی از طرف شما نماینده مردم برای بکارگیری دونفر از افرادی که از نگاه مدیریت جدید شایسته جایگاه مسئولیتی نبودند بر مدیریت وارد شده است ، که در نهایت وقتی تاب و تحمل این فشار را ندارد و عرصه بر او تنگ می شود مجبور به استعفای اجباری می شود و عطایش را به لقایش می بخشد.

پاسخ بفرمایید جناب نماینده ،اگر واقعیت دارد آخه چرا و اگر ندارد چرا پاسخگوی مردم نیستید؟

مگر شما وامدار اشخاص هستید یا باید ولی نعمت مردم باشید؟

در حالی که انتظار می رفت با ورود این مدیر شایعه فساد در آن بیمارستان و مشکلات مالی و حقوقی کارگران و کارمندان مرتفع شود ، امیدها با دخالت غیرمطلوب به یاس تبدیل می شود که امیدواریم نماینده پاسخ دهند که قصه واقعا چیست.؟

در همین حین هم با خبر شدیم جمعی از کارگران قصد تجمع و اعتراض درب این بیمارستان را به همراه جمعی از مطالبه گران فعال مدنی دارند ، لذا چند مورد را خطاب به این عزیزان متذکر می شوم تا بهانه ای دست بانیان این مشکلات ندهند :

۱_بی شک اعتراض حق شماست ، اما نگذارید مثل دیگر دادخواهیها و فریادها فرصت طلبان و معاندین در شما نفوذ کنند و مطالبه به حق شما را به مسیر انحراف ببرند .

۲_سعی کنید قانونمند و با مجوز اقدام به تجمع کنید تا همه مطالبه گران قانونمند بتوانند شما را حمایت کنند.

۳_بی شک اگر در مسیر صحیح گام بردارید موفق خواهید بود و حق طلبان واقعی و اتقلابی هم شما را حمایت خواهند کرد .

رهبر عزیز انقلاب فرمودند که حقتان را اگر ندادند فریاد بزنید که حق گرفتنی هست.

اما همین رهبر عزیز عمل به قانون بد را بهتر از بی قانونی دانستند.

۴_پیشنهاد می کنم اول نمایندگانی را از بین خود انتخاب کنید تا با مسئولان مربوطه و مرتبط به گفتگو بنشینند تا در مسیر قانونمندتری قرار بگیرید ، ما فعالان مدنی و رسانه ای و حق جو قول می دهیم شما را در این مسیر قانونمند حمایت کنیم

بنابراین سعی کنید در مسیر حق خواهی رعایت اخلاق و قانون را مدنظر قرار دهید که خداوند با شماست.

خدمتگذار شما

فعال مدنی شهرام حسین پور

WhatsApp Image 2019 06 13 at 23.34.35

به گزارش سخن مردم: درجلسه اي كه مؤرِّخ ٢٢ خرداد ٩٨ با حضور مسئول خادمياران در أمور شهرستانهاي أستان بوشهر برگزار گرديد آقاي علي فروغي فرمانده بسيج ورزشكاران سپاه حضرت جواد الأئمة به عنوان مسئول كانون ورزش أستان قدس رضوي در دشتستان منصوب گرديدند.

به گزارش سخن مردم : سرپرست شرکت آب منطقه‌ای استان بوشهر با اشاره به تدبیر حل مشکلات آبرسانی دشتستان در فصل تابستان گفت: با حفر و تجهیز شش حلقه چاه آب و تحویل به شرکت آب و فاضلاب، روزانه ۴هزار مترمکعب به ظرفیت آب آشامیدنی دشتستان افزوده شد.

13951012142027679598314

حسین باشی‌ زادگان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در دشتستان، با بیان اینکه وضعیت تامین آب در استان بوشهر بهبود یافته است اظهار داشت: برای حل مشکلات آب آشامیدنی استان بوشهر در فصل تابستان تدابیر ویژه‌ای اندیشیده شد و طرح‌های مهم آبرسانی تدوین و اجرایی شد.

وی با اشاره به حفر چاه‌های آب شرب در دشتستان بیان کرد: برای رفع بحران کم‌آبی علاوه بر اجرای طرح‌های شیرین‌سازی آب عملیات حفاری شش حلقه چاه در دستور کار قرار گرفت.

سرپرست شرکت آب منطقه‌ای استان بوشهر با اشاره به وارد مدار شدن این چاه‌های آب آشامیدنی افزود: در اجرای این شش حلقه چاه که یک کیلومتر عمق دارد زمینه حل مشکلات آبرسانی برازجان را فراهم کرده است.

باشی‌زادگان با بیان اینکه روزانه 4 هزار مترمکعب به ظرفیت تامین آب آشامیدنی دشتستان افزوده شد گفت: از این شش حلقه چاه یک حلقه در اختیار آب و فاضلاب روستایی برای تامین آب روستاهای برازجان گذاشته و مابقی به شرکت آب و فاضلاب شهری واگذار شد.

وی، تجهیز چاه‌های یاد شده را مورد اشاره قرار دادو بیان کرد: این تجهیزات شامل پمپ‌ها، الکتروتور موتور، کابل‌های برقرسان، خط انتقال برق به طول 3.2 هزار متر، خط انتقال آب به طول 5.2 کیلومتر است که هر چاه قادر است شش لیتر در ثانیه و در مجموع شش حلقه چاه 50 لیتر در ثانیه آب را به شبکه آبرسانی برازجان منتقل می‌کند.

سرپرست شرکت آب منطقه‌ای استان بوشهر به اشاره به تامین آب آشامیدنی 20 هزار نفر گفت: با تولید روزانه 4 هزار مترمکعب آب آشامیدنی از شش حلقه چاه آب یاد شده، آب مورد نیاز 20 هزار نفر از مشترکان آب شهر برازجان تامین شده است.

باشی‌زادگان از تصویب 70 میلیارد ریال برای اجرای شش حلقه چاه آب برازجان خبر داد و خاطر نشان کرد: در اجرای حفر و تجهیز شش حلقه چاه آب آشامیدنی 70 میلیارد ریال تصویب شد که تاکنون 37 میلیارد و 500 میلیون ریال آن پرداخت شد و 32 میلیارد و 500 میلیون ریال دیگر باقی مانده که امید می‌رود هر چه زودتر تخصیص یابد.

وی، با اشاره به اینکه این پروژه در مدت 8 ماه اجراء و تکمیل شد تصریح کرد: با اجراء این پروژه و تحویل به شرکت آب و فاضلاب، آب این شش حلقه چاه به شبکه آبرسانی برازجان متصل می‌شود تا وضعیت تامین آب آشامیدنی شهروندان برازجانی نسبت به تابستان گذشته بهبود یابد.

تسنیم

سخن مردم"سرپرست بیمارستان شهید صادق گنجی برازجان گفت: تکریم و توجه به خانواده شهدا یکی از مهم‌ترین رویکردهای بیمارستان شهید صادق گنجی برازجان است.

00 d3164cba

به گزارش سخن مردم" به نقل از روابط عمومی بیمارستان شهید صادق گنجی برازجان، دکتر نادر شکیب آزاد در دیدار رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان دشتستان و خانواده شهید عباس سلیمی افزود: شهدا، ایثار گران و خانواده آنان حق بزرگی بر گردن جامعه دارند و خدمت به آنان همواره در سرلوحه کار ما در بیمارستان بوده و هست.

وی تصریح کرد: بی‌شک همکاران ما در مجموعه بیمارستان شهید گنجی برازجان بر خود فرض دارند که در ارائه خدمات درمانی به خانواده شهدا مراتب تکریم و احترام را رعایت کرده و حفظشان و منزلت خانواده شهدا رعایت شود.

سرپرست بیمارستان شهید صادق گنجی برازجان بیان کرد: هدف از ایجاد واحد رسیدگی به امور جانبازان و ایثارگران در بیمارستان ارائه خدمت بی‌منت و صادقانه به خانواده محترم شهدا است و مجموعه پرسنل بیمارستان شهید گنجی افتخار دارد که در خدمت این قشر فداکار جامعه باشند.

تقدیر خانواده شهید عباس سلیمی از سرپرست و پرسنل بیمارستان شهید صادق گنجی برازجان

خانواده شهید عباس سلیمی به همراه رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان دشتستان با حضور در دفتر کار دکتر نادر شکیب آزاد سرپرست بیمارستان شهید گنجی برازجان از زحمات وی، پرسنل خدوم و زحمت‌کش بخش ای سی یو و سایر مسئولین این بیمارستان تقدیر و تشکر کردند.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان دشتستان نیز در این دیدار مراتب تقدیر و تشکر خانواده شهید سلیمی را بابت خدمات و رسیدگی از مرحوم پدر شهید سلیمی ابراز داشت.

احمد ملک‌زاده بیان داشت: همواره بنیاد امور ایثارگران و جانبازان شهرستان از عملکرد درمانی بیمارستان شهید گنجی برازجان و رسیدگی به امور درمان ایثار گران و جانبازان رضایت داشته است.

شهید عباس سلیمی روزهای پایانی عمر خویش را در بخش ای سی یو بیمارستان شهید گنجی برازجان بستری بوده و خانواده این شهید والامقام از نحوه دریافت خدمات درمانی این بیمارستان رضایت داشتند.

خانواده شهید عباس سلیمی با اهدای هدیه‌ای مراتب رضایت و تقدیر خود را از خدمت‌رسانی مسئولین بیمارستان شهید گنجی برازجان به این شهید والامقام ابراز داشتند.

در پایان خانواده شهید سلیمی با اهداء تابلو فرش مزین به آیات وحی و همچنین لوح سپاس از زحمات سرپرست، پرسنل بخش ای سی یو و سایر مسئولین تقدیر و تشکر نمودند.

به گزارش سخن مردم"جشن فارغ التحصیلی تعدادی از دانشجویان دانشکده کشاوری و منابع طبیعی برازجانبا حضور مسئولین برگزارشد.

IMG 1675IMG 1680

IMG 1654IMG 1656IMG 1655IMG 1663IMG 1652IMG 1692

سخن مردم"برنامه شاد محله پویا که هر هفته توسط اداره فرهنگی ،ورزشی شهرداری برازجان برگزار می گردداین با در محله شهید اسدی برگزار گردید.

به گزارش سخن مردم:این برنامه با حضور مسئولین با برنامه های شادومتنوع برگزار شد واهالی محله بعدازظهر خوبی را درکنار مسئولین به شادی گذراندند.

IMG 0283

IMG 0285

IMG 0299

IMG 0309

IMG 0311

IMG 0332

IMG 0339

IMG 0346

IMG 0348

IMG 0363

IMG 0376

IMG 0385

IMG 0387

IMG 0400

IMG 0411

IMG 0420

IMG 0425

سخن مردم"جشن بزرگ نیمه شعبان در روستای دشتی اسماعیل خانی با حضور مردم روستا همراه با برنامه های شادومتنوع برگزارشد.

 18

گزارش :غلامحسین عیالبار

به گزارش سخن مردم"جشن بزرگ نیمه شعبان روستای دشتی اسماعیل خانی از توابع بخش آب پخش دشتستان در پارک روستا با حضور منتظران ظهور حضرت مهدی(عج) با آیاتی چند از کلام الله مجید و سخنرانی حاج آقا معین روحانی مستقر در روستا، مولودی خوانی، سرود و چند پرده نمایش، اهدای لوح تقدیر به دانش آموز برگزیده نوآوری و خلاقیت و مخترع آقای حسین تمیمی بخش و شهرستان برگزار شد.

234567911

سخن مردم"دریک ابتکار جدید وبرای اولین بار توسط یک معلم برازجانی ایده ایی جالب به دانش آموزانش پیشنهاد داد که دانش اموزان از  طرح ایشان استقبال کردند وتوانستند شارژرهایی را با همکاری معلم خودشان خانم سیده خدیجه حسینی بسازند، که درپارک ومحله هامورداستفاده شهروندان ومسافران قرار می گیرد.
به گزارش سخن مردم"دانش اموزان به همراه معلمشان خانم حسینی با ارائه طرحی جالب درنشستی با شهردار برازجان حضوریافتند ودرخصوص این ایده توضیحاتی رابرای مهندس محمدی بیان نمودند.
مهندس محمدی شهرداربرازجان هم ضمن تشویق دانش آموزان مدرسه ایثار گفت:ما از کارهای فرهنگی که توسط دوستدارادن شهرمان، مخصوصا دانش آموزان ودبیرانشان برای زیبایی بهتر شهرمان ارائه می دهند استقبال می کنیم.
درادامه خانم سیده خدیجه حسینی معلم مدرسه ایثار دراین باره گفت:ازاینکه دانش آموزان بارها دیده بودند که درشهرکارهای زیبایی انجام شده است ودوست داشتنددراین زمینه کاری انجام دهند، هنگامیکه این پیشنهاد را ارائه دادم استقبال کردند.
خانم حسینی مباحثی رادر خصوص حق بهره مندی شهرواندان برازجانی از ارزنده ترین خدمات ممکن در محیط شهری شهر برازجان، مطرح کرد .
ایشان در ادامه مباحث مطروحه، برازجانی ها را شایسته بهرمندی بهترین خدمات دانست و راهکار و‌شیوه ارایه خدمات بهتر را در تشکیل جلسات هم اندیشی با صاحبان فکر و ایده به منظور دریافت نوع و نحوه خدمات مورد نظر مردم دانست.
همچنین ایشان در ادامه بیان نمود: برخی از ایدهای واصله از شهروندان که تاکنون به آن توجه یا اشاره نشده است را ذکر نمود.
وی درپایان گفت:به خاطر اوضاع نامناسب اقتصادی و عدم وجود کار بچه ها سرمایه های خوبی هستند که می توان این عزیزان را کارافرین بار آورد و در این راستا در مدرسه ایثار قدمهایی برداشته شده و این آخرین طرح مدرسه ایثار نخواهد بود.ما قصد داریم بچه ها را با مشاغل متفاوت آشنا کنیم و در این راستا قدمهای موثری نیز برداشته شده است.
درپایان از دانش اموزان با اهدائ بسته های فرهنگی تقدیر شد.

IMG 8356

IMG 8363

IMG 8367

IMG 8378

IMG 8379

IMG 8381

IMG 8388

سخن مردم"، سید حسن لواسانی فرد به مناسبت روز جهانی بهداشت به دیدار رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان رفت.

5

به گزارش سخن مردم به نقل ازروابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان دشتستاندر این دیدار، دو طرف برای ادامه همکاری در سطح مدارس در راستای ارتقاء و رشد کمی و کیفی خدمات بهداشت و سلامت دانش آموزان به بحث و تبادل نظر پرداختند.
مدیر آموزش و پرورش دشتستان در این دیدار اظهار داشت: حضور کارشناسان شبکه بهداشت و درمان در مدارس و ارائه خدمات مطلوب آنها در راستای امور بهداشت محیط، بهداشت جسمی و روانی دانش آموزان، سبب افزایش سلامت آنان می گردد.
لواسانی فرد گفت: از همکاری شبکه بهداشت و درمان دشتستان به خصوص رئیس محترم به سبب همکاری با مجموعه آموزش و پرورش برای افزایش سلامت دانش آموزان تقدیر و تشکر می کنیم و این روز را بهانه ای قرار دادیم تا از زحمات عوامل شبکه و بهداشت و درمان تقدیر نماییم.

2

وی گفت: در حال حاضر طرح های مناسب و مطلوبی با همکاری آموزش و پرورش و شبکه بهداشت، از قبیل طرح های سفیران سلامت، وارنیش دهان و دندان، مصرف قرص های ویتامینD، آهن یاری و .... در مدارس اجرا می گردد که هدف همه آنها رشد سلامت جسمی، روحی و روانی دانش آموزان است.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان نیز در این دیدار گفت: آموزش و پرورش شهرستان یکی از دستگاه های پیشرو درتعامل و همکاری گسترده با شبکه بهداشت و درمان برای رشد سلامت جامعه است.
ماریا خویش دوست با اشاره به اجرای طرح های وارنیش و ارئه قرص های ویتامین D در میان دانش آموزان افزود: برای رشد سلامت در جامعه نگاه ویژه ای به سلامت دانش آموزان از سنین پایین داشته ایم و ظرف سال های اخیر تلاش نموده ایم با وجود همه مشکلات و کمبودها برای ارتقاء سلامت دانش آموزان از هیچ کوششی دریغ نورزیم.
گفتنی است در این دیدار که به مناسبت 7 آوریل( 18 فروردین ماه)  روز جهانی بهداشت انجام شد به همراه مدیر آموزش و پرورش دشتستان، حبیب اله بوستانی معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش دشتستان نیز حضور داشت.

به گزارش سخن مردمامروز مجلس جمهوری اسلامی ایران رنگ سبز به خود گرفته بود.

agha 16

به نام خدای یکتا که هرچه داریم از اوست

امروز مجلس جمهوری اسلامی ایران رنگ سبز به خود گرفته بود، رنگ سبزی که نماد ایثار، شهامت ، شجاعت و شهادت فرزندان انقلاب هست ، پاسداران انقلاب اسلامی ایران سالهاست چنین افتخاری را دارند .

اما شاید مجلسیان در گذشته هم مثل الان موقعیت شناس بودند امریکا و حامیانش هیچ وقت جرآت عربده کشی به این ملت را نداشتند.

پس از اعلام مذبوحانه دولت زورگوی امریکا مبنی بر تروریستی خواندن یکی از نهادهای انقلابی ایران که برخواسته از بطن مردم هست ، نمایندگان مجلس که خود از جنس مردمند به پویش مردمی من هم پاسدارم پیوستند و در یک روز کاری با پوشیدن لباس پاسداری به مجلس امدند تا به گوش جهانیان برسانتد که این ملت همه یک پاسدار هستند و اگر لازم باشد همه لباس پاسداری می پوشند تا به شیطان بزرگ امریکای خبیث بفهمانند در جهت مقابله با زورگویها و خوی استکباری آنان تمام ملت ایران افتخار دارند که اعلام کنند یک پاسدار هستند.

پاسداران فرزندان انقلابی و ایثارگر این مردم هستند که به غیر از سوابق درخشان ایثارگری در کارنامه گذشته خود چیزی ندارند ، این پاسداران فقط در همین حوادث اخیر اثبات کردند که جزئی از این مردمند و تنها گناهشان ایثارگری ، گذشت و بخشش و در نهایت روحیه شهادت طلبی انها هست که به مذاق اجانب و خود فروختگان خوشایند نیست.

امروز حمایتها و پویش های مردمی حکایت از محبت و عشقی دارد که در قلبها بیش از گذشته نسبت به این فرزندان انقلاب جوانه زده است ، امروزه در کمتر کشوری می توان چنین نیروهای فداکاری را یافت و به آن افتخار کرد ، در کمتر کشوری می توان چنین خادمان و رزمندگانی را جست که تمام وقت و زندگی دنیوی خود را به پای مردم و انقلاب بریزنند.

لذا این دلقک بازیهای ترامپ هیچ تاثیری در عزم و اراده فرزندان این ملت در پاسداری از انقلاب نخواهد داشت و باثبات تر از همیشه حیات خود را ادامه خواهد داد.

ضمن تبریک روز پاسدار به این عزیزان انقلابی این حرکت سنجیده و به موقع مجلس شورای اسلامی را ارج نهاده و به فال نیک می گیریم و امیدواریم در ادامه فعالیتهای خود نیز همیشه انقلابی عمل کنند.

فعال سیاسی و اجتماعی شهرام حسین پور

سخن مردم : با حضور دوستداران فرهنگ و ادب دشتستان؛المان ملامحمد نادم،دوبیتی سرای مشهور جنوب کشور،در شهر آب پخش رونمایی شد.

3391628 8454

3391637 5999

دکتر عبدالله رضایی استاد دانشگاه و نویسنده کتاب‌های ادبیات عامیانه استان بوشهر صبح پنجشنبه در آئین رونمایی از تندیس «ملامحمد نادم» اظهار داشت: رونمایی از این تندیس در نخستین روز سال را به فال نیک می‌گیریم و می‌تواند آغازی برای کارهای بزرگی در این حوزه باشد.

وی در ادامه به معرفی اشعار نادم پرداخت و بیان کرد: استفاده مناسب از صنایع ادبی در اشعار نادم باعث شده تا این دوبیتی سرای آب‌پخشی دارای اشعاری منحصربه‌فرد باشد.

دکتر نگهدار شادکام نیز در این آئین به بیان زندگی‌نامه این شاعر پرداخت و جنبه‌های مختلف اشعار نادم را مورد نقد و بررسی قرار داد.

سخن مردم: بزرگداشت ایثارگران متوفی هشت سال دفاع مقدس شهرستان دشتستان و پاسداشت روز شهدا با حضور مسئولین برگزار شد.

DSC 0296

به گزارش سخن مردم: یادواره یادیاران با حضور سردار سرلشکر رحیم صفوی و دیگر مسئولین استان وشهرستان ،خانواده های معظم شهدا ، ایثارگران وخبرنگاران در برازجان برگزار شد.

DSC 0253

DSC 0263

DSC 0278

DSC 0283

DSC 0293

DSC 0294

DSC 0297

DSC 0298

DSC 0323

DSC 0336

DSC 0327

DSC 0339

DSC 0248

DSC 0301

DSC 0334

DSC 0272

DSC 0307

DSC 0309

DSC 0310

DSC 0320

DSC 0270

DSC 0317

سخن مردم"دکتر لقمان زاده: میوه شب عید دشتستانی ها از ۲۰ اسفند توزیع می شود.

2

به گزارش سخن مردم به نقل ازروابط عمومی فرمانداری، سرپرست فرمانداری دشتستان در جلسه ستاد تنظیم بازار شهرستان گفت: میوه شب عید دشتستانی ها، شامل سیب و پرتقال، تهیه و از بیستم اسفندماه توزیع خواهد شد.

وی در خصوص نحوه و مکان های توزیع نیز افزود: مراکز توزیع میوه در بخش های شش گانه شهرستان را نهایتا تا نوزدهم اسفندماه اطلاع رسانی خواهیم کرد.

دکتر لقمان زاده اضافه کرد: وظیفه اصلی ستاد تنظیم بازار شهرستان دشتستان تامین اقلام ضروری و مورد نیاز مردم, کنترل و در نهایت آرامش بازار می باشد و در همین راستا تیم های نظارتی متشکل از صنعت، معدن و تجارت، اداره تعزیرات حکومتی، نیروی انتظامی، شبکه بهداشت، جهاد کشاورزی، اصناف و شهرداری بر سلامت بازار نظارت خواهند داشت.

سخن مردم"جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان دشتستان با موضوع آسیب های اجتماعی به ریاست سرپرست فرمانداری برگزار گردید.

IMG 0127

دکتر لقمان زاده بیان نمود:بخشداران با همکاری فرماندهی انتظامی و دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی شهرستان, نشست ها و کارگاههایی با موضوع فضای مجازی و ارتباطات اجتماعی برگزار نمایند.

به گزارش سخن مردم"در این جلسه جواد لقمان زاده ضمن تاکید بر حفظ و تقویت نشاط و شادابی در جوانان گفت: باید با میدان دادن به جوانان, پویایی و نشاط را به جامعه تزریق کنیم.

IMG 0062

سرپرست فرمانداری دشتستان با اشاره به انتقاد پذیر بودن مسئولان, اضافه کرد: انتقاد برای کمال و اصلاح جامعه لازم است.باید به جوانان اجازه انتقاد داده شود. هرچند هیچ دولتی به اندازه دولت تدبیر و امید انتقاد پذیر نبوده است.

دکتر لقمان زاده در ادامه با ذکر عواملی چون: عدم اشتغال, اعتیاد, نداشتن شناخت کافی پیش از ازدواج و فضای مجازی به عنوان مهم ترین عوامل طلاق در جامعه خواستار برگزاری کارگاه های آموزش سواد رسانه ای در بخش های شش گانه شهرستان دشتستان شد و افزود: بخشداران با همکاری فرماندهی انتظامی و دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی شهرستان, نشست ها و کارگاههایی با موضوع فضای مجازی و ارتباطات اجتماعی برگزار نمایند چون ارتقاء سواد رسانه ای از ضروریات تقویت فرایند توسعه سیاسی است.

IMG 0104IMG 0117IMG 0075IMG 0081IMG 0084IMG 0085IMG 0088IMG 0113

سخن مردم"جشن فارغ التحصیلی آکادمی زبان استادزاده درتالار فرهنگ وارشاد برازجان برگزارشد.

به گزارش سخن مردم" این مراسم با حضورمسئولین وفارغ التحصیلان برگزارشد ودرپایان از فارغ التحصیلان ومدرسان زبان تقدیر شد.

DSC 0007DSC 0064DSC 0071DSC 0003DSC 0128DSC 0143DSC 0162DSC 0167DSC 0179DSC 0181DSC 0183

 

سخن مردم"امام جمعه برازجان در خطبه های نماز جمعه برازجان گفت : مسئولین استان و شهرستان با برنامه ریزی های لازم چاره ای بیندیشند تا بیش از این بر مردم فشار گرانی نباشد .

IMG 07281

به گزارش سخن مردم"در آستانه میلاد باسعادت حضرت فاطمه زهرا (س) مراسم عبادی سیاسی نماز جمعه برازجان توسط حجت الاسلام والمسلمین مصلح امام جمعه محترم شهرستان اقامه شد .

IMG 07501

IMG 07581

IMG 07461

امام جمعه برازجان ضمن تبریک به مناسبت 20 جمادی الثانی سالروز میلاد باسعادت بی بی دوعالم و سرور زنان عالم حضرت فاطمه زهرا (س )بیان نمود: به همین مناسبت روز بزرگداشت مقام زن و مادر نامگذاری گردیده است .

وی درادامه به نکاتی درمورد ارزش زنان اشاره نمود:ارزش زن به این نیست که به هر کاری گماشته شود،ارزش زن به این نیست که مانند یک عروسک وسیله تبلیغات کالا قرار گیرد،ارزش زن به این نیست که بزک شده و در بازار و اجتماع تفرج کند،ارزش زن به این نیست که در کلاس و اردوی مختلط و آلوده حضور داشته باشد،بالاخره ارزش زن به این نیست که حجابش را بردارد،ارزش زن به حیا و عفاف اوست،ارزش زن به کمالات و فضائل انسانی اوست،ارزش زن به تربیت فرزندان صالح است،ارزش زن به این است که در زندگی کانون مهر و محبت و آرامش باشد،ارزش زن به صیانت از حجاب و عفاف و پاکی جامعه است.

میراث حضرت فاطمه زهرا (س ) حجاب بود که زنان ما نیز می بایست در جامعه این الگوی رفتاری را عمل نمایند .

حجت الاسلام مصلح گفت:پیامدهای بی حجابی بسیار است و باعث نابودی بنیاد خانواده می گردد که به مواردی از آن اشاره مختصری می کنیم :

سقوط ارزش زن،افت تحصیلی و آموزشی ،افزایش بیماری های جسمی و روانی،اذیت و آزار اجتماعی،عدم علاقه به ازدواج،ناهنجاریهای خانوادگی و بالا رفتن آمار طلاق،تیرگی رابطه فرزندان با والدین،ایجاد زمینه جنایت،رشد منفی کار و بهره وری،,.....

امام جمعه برازجان بیان نمود:گرامی می داریم 8 اسفندماه روز امور تربیتی و تربیت اسلامی که لازم است مجموعه آموزش و پرورش و نیز نهاد خانواده با همکاری یکدیگر موضوع تربیت اسلامی را سرلوحه امورات خود قرار دهند . بعضا" مشاهده می شود اینگونه نیست زیرا والدین جهت پیشرفت تحصیلی دانش آموزان خود آنها را در کلاسهای ریاضی و زبان ثبت نام می کنند اما به فکر تربیت دینی این آینده سازان نیستند که به کلاسهای قرآن و آموزش احکام نیز بفرستند .

آموزش و پرورش هم متاسفانه بیشتر به آموزش می پردازد تا تربیت دینی ، برخی موقع در مدارس حضور پیدا می کنیم می بینیم که از حدود 350 دانش آموز کمتر از 50 نفر در نمازهای جماعت شرکت دارند .

لذا از مسئولین آموزش و پرورش انتظار می رود تا مسئله امور تربیتی را جدی گرفته و در این راه کوشا باشند .

ایشان درادامه گفت:در ادامه خطبه هفته گذشته به پیام مقام معظم رهبری برای گام دوم انقلاب می پردازیم که ماموریت های نسل جوان را این چنین برشمردند : علم و پژوهش : دانش آشکارترین وسیله عزت و قدرت یک کشور است ، ما هنوز از قله های دانش جهان بسیار عقب هستیم ، باید به قله ها دست یابیم . معنویت و اخلاق : معنویت به معنی برجسته کردن ارزشهای اخلاقی و رعایت فضیلت های اخلاقی می باشد . اقتصاد : جوان دانا و مومن و مسلط بر دانسته های اقتصادی می تواند اقتصاد مقاومتی را اجرا کند . عدالت و مبارزه با فساد : تبعیض در توزیع منابع عمومی و میدان دادن به ویژه خواری و مدارا با فریبکاران اقتصادی که همه به بی عدالتی می انجامد به شدت ممنوع است و همچنین غفلت از قشرهای نیازمند به هیچ وجه مورد قبول نیست . استقلال و آزادی : استقلال ملی به معنای آزادی ملت و حکومت از تحمیل و زورگویی قدرتهای سلطه گر جهان است و آزادی اجتماعی به معنای حق تصمیم گیری و عمل کردن و اندیشیدن برای همه افراد جامعه است . عزت ملی، روابط خارجی، مرزبندی با دشمن : این هر سه شاخه هایی از اصل عزت، حکمت و مصلحت در روابط بین الملل هستند . سبک زندگی : تلاش غرب در ترویج سبک زندگی غربی در ایران زیانهای بی جبران اخلاقی، اقتصادی، دینی و سیاسی به کشور و ملت ما زده است . مقابله با آن جهاد همه جانبه و هوشمندانه می طلبد که باز چشم امید به شما جوانها می باشد .

گرامی می داریم یاد و خاطره شهدای گرانقدر بویژه سرداران شهید حمید باکری و حسین خرازی و همچنین تسلیت می گویم رحلت عالم ربانی آیت ا... مومن عضو مجلس خبرگان رهبری و از فقهای شورای نگهبان که سالها در نظام مقدس جمهوری اسلامی و حوزه های علمیه شاگردان زیادی تربیت نمودند .

این روزها شاهد گرانی های سرسام آور و التهاب در بازار گوشت و مرغ هستیم که علت گرانی ها بدین شرح است : افزایش نرخ ارز و پائین آمدن ارزش پول ملی-تصمیمات نادرست و حساب نشده بعضی از مسئولین-ضعف مدیریت در کنترل تورم که قرار بود دولت فعلی تورم را تک رقمی کند اما شاهدیم دو برابر گردیده است .

-شایعه سازی : برخی مواقع شاهد هجوم مردم برای خرید اجناس و کالاها هستیم زیرا شایعه می کنند مثلا " گندم یا مرغ کمیاب می شود و مردم برای خرید صف می گیرند .

-ضعف کنترل و نظارت:لذا مسئولین استان و شهرستان با برنامه ریزی های لازم چاره ای بیندیشند تا بیش از این بر مردم فشار گرانی نباشد .

این روزها زمان ثبت نام مدارس علمیه فرا رسیده که از جوانان مومن و متدین و مستعد جهت تحصیل در حوزه علمیه دعوت می کنم .

امروز در راستای تقویت و ارتقای نماز عبادی سیاسی جمعه برنامه نظرسنجی از نمازگزاران انجام می گیرد که از همه شما عزیزان می خواهم با تکمیل فرمها و اعلام نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود ما را در هرچه باشکوهتر برگزاری این فریضه الهی یاری نمائید .

امام جمعه برازچان درپایان گفت:تقدیر و تشکر می نمایم از فرمانده محترم سپاه پاسداران حضرت جواد الائمه (ع ) شهرستان دشتستان و پاسداران عزیز بابت حضور در میز خدمت نماز جمعه و پاسخ به سئوالات بسیجیان دریادل

 

سخن مردم"مراســـــم شهادت حضرت زهرا(سلام الله علیها)توسط هیأت محبان اهل بیت (علیهم السلام)پایگاه مقاومت بسیج کربلامسجد الغدیر برازجان دردهه ی فاطمیه برگزارشد.

IMG 8035

به گزارش سخن مردم"مراســـــم شهادت حضرت زهرا(سلام الله علیها)با سخنــــرانی:حجت الاسلام والمسلمین محمــد کســـرایی وبا مداحی: کربلایی موسی مؤذنی علـــی مهـــدوی نســب،کربلایی حجت دانــش پــژوه-وکربلاایی ابـــوتـــراب قاســــمی پنج شنبه 18 بهمن وشنبه 20 بهمن با حضور عزاداران اهل بیت (ع) درمسجدالغدیر برازجان برگزار شد.

IMG 8653IMG 8664IMG 8676IMG 8678IMG 8070IMG 8036IMG 8723indexDSC 7315

سخن مردم " نخستین نمایشگاه صنایع دستی و غذایی و توانمندی‌های بانوان در شهر وحدتیه برگزار شد.

30

به گزارش سخن مردم : نمایشگاه صنایع دستی وغذایی با همکاری بانوان توانمند وحدتیه با مدیریت خانم شولی مشاور اموربانوان شهردار وحدتیه درپارک پارسه وحدتیه برگزار شد.

گزارش: شیروانی

یک سورپرایز 7ساله

وقتی صحبت از توانمندی‌های بانوان می‌شود، انسان مشتاق می‌شود از نزدیک ببیند. چون بانوان همیشه در این زمینه مغفول مانده‌اند.

نام شهر وحدتیه را بارها شنیده بودم و خیلی مشتاق بودم یکبار به این شهر تاریخی بروم، و چه بهانه‌ای بهتر از نمایشگاه بانوان در دهه‌ی مبارک فجر یک فضای دلنشین در پارک زیبای پارسه نورانی شده با گلزار شهدای گمنام و البته پارک بازی کودکان می‌تواند شما را با فراغ بال رهسپار غرفه‌های متنوع کند.

یک غرفه نان محلی، نان شیرین و گِرده داشت، یکی دیگه در حال درست کردن مُشتَک و شِلْشِلَک بود، چند نفر دیگه نقاشی، نقاش حرفه‌ای را نظاره‌گر بودند.

غرفه‌ها رو یکی یکی نگاه می‌کردم و عکس می‌گرفتم تابلویی رو دیدم که نوشته بود، اینها محصولات مددجویان مؤسسه خیریه هست و ما محصولات آنان را بفروش می‌رسانیم،سبزی‌های خشک‌شده و فریزری از کارهای خانگی زنان بودند که مشتریان زیادی داشت.

خانم خیاط، لباس‌های دوخته‌ شده‌ی خانگی خود را برای فروش آورده بود و یک نفر دیگر در منزل عروسک‌هایی ساخته بود که بسیار بهتر از عروسک‌های چینی بود.

گل‌های آپارتمانی، زیبایی خاصی به غرفه‌ دیگه‌ای داده بود، و چه قیمت‌های مناسبی

یک‌جایی دیگر که ما بوشهریها خیلی دوستش داریم، ترشیجات خانگی

عرق طارونه را خریدم و خانم صاحب غرفه گفت خودم در منزل درست می‌کنم، و کاملاً طبیعی هست بدون مواد افزودنی(باخنده)

غرفه‌های سمبوسه و فلافل هم که همیشه شلوغ هستند.

محصولات نخل هم غرفه‌ی جذابی بود(تیبزه، زنبیل، کلاه و)

خانمها عاشق غرفه‌ی دستبند و گردنبند هستند

برای من که فرزندم در تاب و سرسره پارک پارسه در حال بازی بود، فرصتی بوجود آمد چند عکس زیبا هم از فضای پارک و غرفه‌ها بگیرم.

33

ناگهان چشمم به یک دخترخانم کوچک افتاد که کارت شناسایی بر سینه داشت و پشت غرفه‌ای ایستاده بود.

از خودم پرسیدم که یعنی این کودک غرفه‌دار هست؟

نزدیک رفتم و صحنه‌ی عجیبی دیدم. دخترخانم خودش را غزل معتمدی 7سال و نیمه معرفی کرد و گفتم یک دختر 7ساله اینجا چه چیزی برای عرضه دارد؟

با اخم به من گفت من 7سال و نیمم هستو ادامه داد من اومدم از چیزهای دور ریختنی(مثل بطری آبمعدنی و دوغ، شیشه‌ی سس فلفل، مقوای دستمال کاغذی رولی، چوب بستنی، جعبه‌ی چیپس های خارجی و....) کاردستی درست کردم، مثلا جامدادی، گلدون، جا شمعی، دستبند و گفت من دریا رو مثل بقیه‌ی بچه‌های هم سن و سالم دوست دارم ولی وقتی کنار دریا میرم، می‌بینم بچه‌ها دارن بازی می‌کنن، من تو فکر این هستم که صدف‌های کنار ساحل رو جمع کنم و باهاش چیزای خوشگل درست کنم، آخه من عاشق این صدفها هستم.

پرسیدم دخترخانم چرا چیزای دور ریختنی؟ گفت آخه می‌تونیم همه باهم کمک کنیم که محیط‌زیست کمتر آلوده بشه، ضمن اینکه می‌تونیم وقتمون رو تو خونه با ساخت کاردستی پُر کنیم، تازه اسراف هم نمیشه، و البته میخوام اگه چیزی فروش رفت(که گویا تا الان خیلی فروش داشته) 100درصد درآمدش رو صرف کارهای خیریه کنم.... مگه بده خانم؟

هنوز صدای غزل خانم توی گوشم می‌پیچد که گفت : مگه بده خانم، و در حالی‌که بچه‌ام رو توی رختخواب گذاشتم، به این فکر کردم که کاش ماهم مثل این دختر بچه‌ی 7ساله فکر می‌کردیم.....

این نمایشگاه با مدیریت سرکارخانم شولی(مشاور امور بانوان شهردار وحدتیه) و در پارک پارسه وحدتیه تا 21بهمن‌ماه دایر می‌باشد

ساعات بازدید از نمایشگاه: هر روز از ساعت 15:00 لغایت21:00

31

32

 

مختار ثبوت مسئول هیئت مذهبی حضرت اباعبدالله الحسین(ع) مسجد قدس- پایگاه مقاومت بسیج طریق القدس- کانون فرهنگی هنری مسجد قدس برازجان درپیامی از حضور همه کسانی که در مراسم رژه تاکسیرانان شرکت کردند تشکر کرد.

IMG 3655

                       بوی گل سوسن و یاسمن آید،دیو چو بیرون رود فرشته درآید..
چهلمین سالگرد شکوهمند انقلاب اسلامی ایران مبارک باد.
به گزارش سخن مردم"به مناسبت ۱۲ بهمن ماه سالروز ورود تاریخی حضرت امام خمینی(ره) به میهن اسلامی هر ساله واحد  فرهنگی هنری هیئت مذهبی حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام) مسجد قدس،پایگاه مقاومت بسیج طریق القدس،کانون فرهنگی هنری مسجد قدس با همکاری شهرداری و شورای اسلامی شهر، فرماندهی محترم انتظامی شهرستان،ناحیه مقاومت سپاه جوادالائمه (ع) شهرستان ،حوزه مقاومت نجف اشرف، پلیس راهور شهرستان، واحد تاکسیرانی شهرداری اقدام به برگزاری رژه باشکوه ناوگان بزرگ تاکسیرانی، خودروها و موتورهای نظامی و انتظامی می نماید.

IMG 3696

امسال نیز همچون سال‌های گذشته این مراسم از ساعت ۸ صبح پنجشنبه مورخ ۹۷/۱۱/۱۱ با حضور پرشور ناوگان بزرگ تاکسیرانی و خودروها و موتور های نظامی با تجمع درب مسجد قدس آغاز و سپس تاکسیداران با نصب تصاویر حضرت امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی و پرچم سه رنگ جمهوری اسلامی ایران به ماشین های خود، تلاوت قرآن کریم و خیرمقدم به مهمانان عزیز ادامه یافت و سپس جناب سرهنگ غلامپور فرمانده محترم سپاه جوادالائمه(ع) در خصوص سالروز ورود تاریخی حضرت امام خمینی (ره) و پیشرفت ها و برکات انقلاب اسلامی سخنانی ایراد نمودند و پس از ایشان شهردار محترم جناب مهندس محمدی در خصوص اولین روز دهه مبارک فجر توضیحاتی ارائه نمودند  و سالروز ورود امام خمینی  (ره) به میهن اسلامی را به حاضرین در مراسم تبریک عرض نمودند و سپس از حاضرین پذیرایی انجام گردید و پس از آن کلیه خودروها و موتور های نظامی و انتظامی و ناوگان تاکسیرانی با نظم و ترتیب پشت خودروی نصب بلندگو که سرودهای دهه مبارک فجر نواخته میشد در مسیر خیابان های سطح شهر به حرکت درآمدند و در گلزار مطهر شهدا توقف نمودند و با حضور مسئولین محترم به مزار شهیدان اول انقلاب اسلامی شهیدان ناصر دانشگر و عباس سلیمی فرد ادای احترام نمودند.و این مراسم باشکوه به پایان رسید...
 که جا دارد از نهاد ها و عزیزانی که در این همایش بزرگ هر ساله همکاری و فعالیت دارند کمال تشکر و قدردانی به عمل آید: شهردار محترم جناب مهندس محمدی، معاون محترم اجرایی مهندس جامعی،روابط عمومی شهرداری آقای چوبدار اعضای محترم شورای اسلامی شهر،امام جمعه محترم شهر حاج آقا مصلح، فرماندهی محترم انتظامی شهرستان جناب سرهنگ رضوی و جانشین محترم جناب سرهنگ ملکوتی،فرماندهی محترم سپاه جوادالائمه (ع) شهرستان  جناب سرهنگ غلامپور، فرماندهی محترم حوزه مقاومت نجف اشرف جناب آقای ناصحی،مسئول محترم واحد تاکسیرانی سید کاظم شهبازی، کلیه رانندگان تاکسی های شهر،ریاست محترم پلیس راهور جناب سرهنگ شجاعی،مدیریت محترم برق مهندس خالقی فر،رئیس محترم بنیاد شهید و امور ایثارگران جناب آقای ملک زاده و کلیه رسانه های محترم الخصوص جوانان و نوجوانان  که در تمامی مراسمات فرهنگی مذهبی در سرما و گرما فعالیت دارند.

با سپاس فراوان...
از طرف هیئت مذهبی حضرت اباعبدالله الحسین(ع) مسجد قدس- پایگاه مقاومت بسیج طریق القدس- کانون فرهنگی هنری مسجد قدس برازجان.

سخن مردم"صبح امروز درآئینی از دانش آموزان مقام آور شهرستان دشتستان تقدیرشد.

 IMG 6571

گزارش:ابوالفضل قاسمی

به گزارش سخن مردم"با حضور مدیر آموزش و پرورش دشتستان و جمعی دیگر از مسئولان شهری از مربیان و دانش آموزان دوره متوسطه اول و دوم پسران دارای رتبه های اول مسابقات فرهنگی هنری، قرآن، عترت و نماز تقدیر به عمل آمد.

IMG 6572

IMG 6587

IMG 66571

IMG 6692

مدیر آموزش و پرورش دشتستان در آیین  تجلیل از مربیان و دانش آموزان برتر مسابقات فرهنگی و هنری قرآن، عترت و نماز در محل پژوهش سرای متقین اظهار داشت: احساس ما برای برگزار مسابقات مختلف صرفاً مسابقه نیست.

سید حسن لواسانی فرد تصریح کرد: مسابقات محلی برای شکوفایی و ظهور استعدادهای خدادادی شما دانش آموزان است. برای اینکه با کشف استعدادهای گوناگون خود زمینه رشد و ارتقاء خود را فراهم سازید.

وی گفت: انسان بی هنر در این دنیا خلق نشده است چون هنر تجلی صفات خداوندی است ولی باید در پی کشف هنر درونی خود باشیم تا از آن هنر برای آرامش خود و اطرافیانی که با ما زندگی می کنند استفاده کنیم.

IMG 6632

IMG 6607

IMG 6704

IMG 6579

IMG 6680

IMG 6582

IMG 6620

IMG 6627

IMG 6637

IMG 66521

 

سخن مردم"صبح امروز درآئینی از دانش آموزان مقام آور شهرستان دشتستان تقدیرشد.

گزارش:ابوالفضل قاسمی

به گزارش سخن مردم"با حضور مدیر آموزش و پرورش دشتستان و جمعی دیگر از مسئولان شهری از مربیان و دانش آموزان دوره متوسطه اول و دوم پسران دارای رتبه های اول مسابقات فرهنگی هنری، قرآن، عترت و نماز تقدیر به عمل آمد

IMG 67131.

IMG 6762

IMG 67421

IMG 69111

IMG 69411

IMG 70501

((امیرمهدی رنجبر،محمد قاسمی"مقام اول مداحی از دبیرستان دوره اول شاهدمحمدرسوال الله))

IMG 70881

((ابوالفضل قاسمی"مقام اول پاستل از دبیرستان دوره اول شاهدمحمدرسوال الله))

IMG 69901

IMG 70131

IMG 70571

IMG 70741

IMG 71121index

سخن مردم"به مناسب چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی 15بهمن ماه جشن با شکوهی در دبیرستان محجوب برگزار شد.

1

به گزارش سخن مردم" این مراسم با حضور مهندس کوهکن رئیس اداره فرهنگی شهرداری برازجان ، خانم دکتر اخلاقی رئیس هیات امنایی دبیرستان محجوب و شولی کارشناس اداره فرهنگی شهرداری برازجان، قاسمی عضو شورای آموزش و پرورش شهرستان برگزار شد.

3

مدیر آموزشگاه دبیرستان محجوب ،خانم ایلان کشکولی ضمن تبریک چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی خیر مقدم به مهمانان دعوت شده به مراسم  به بیان جایگاه با ارزش ایام الله دهه فجر پرداخت.

وی درادامه گفت:به همین مناسبت از دانش اموزان ممتاز مدرسه همکاران محترم تجلیل می کنیم وانشاالله درهمه مراحل زندگی نیز موفق باشند.

4

در ادامه با حضور مسئولین از دانش آموزان ممتاز (نفرات برتر امتحانات نیم سال اول)، فعالین پرورشی ومعاون محترم پرورشی آموزشگاه سرکار خانم جمیری، تقدیروتجلیل شد.

52

سخن مردم" مهین قاسمی:آیین گرامیداشت مبارز انقلابی نستوه ،حاج ماشاالله کازرونی  و شهدای انقلاب اسلامی دشتستان دوشنبه پانزدهم بهمن ماه درکانون امام خمینی (ره)برگزارشد.

IMG 9685 Copy

IMG 9678 Copy IMG 9677 Copy

به گزارش سخن مردم"این مراسم با حضور حجت الاسلام مصلح امام جمعه برازجان، سردار نوروزی معاون سازمان عمومی ناجا، ومسئولین استانی وشهرستانی ،خانواده کازرونی ،خانواده شهدا ، مردم شهید پروربرازجان ،در کانون امام خمینی (ره) برازجان با تلاوت آیاتی از قرآن مجید وسرود جمهوری اسلامی برگزار شد.

DSC 00081

در ابتدا امام جمعه برازجان ضمن خیر مقدم و تبریک ایام الله دهه فجر، به استقامت و پایداری مردم استان بوشهر خصوصا مردم شهرستان دشتستان در رابطه با جنگ های اقتصادی، سیاسی و روانی اشاره کرد و گفت: مردم شهرستان دشتستان در همه ادوار چه دوران مبارزه با استعمار و چه در دوران انقلاب اسلامی پیشتاز و مبارز بوده اند و شهدای انقلاب دشتستان گواه این مدعاست.

IMG 9679 Copy

وی افزود: نیمی از شهدای استان از،شهرستان دشتستان می باشد که این نشان از فرهنگ ایثار و فداکاری مردم شهرستان است.

در ادامه حجت الاسلام مصلح از حضور مؤثر حاج ماشاالله کازرونی در دوران قبل و بعد از،انقلاب اسلامی مطالبی را بیان نمود.

ایشان تصریح کرد: حاج ماشاالله کازرونی چه در دوران انقلاب و چه در دوران دفاع مقدس و چه در دوران فتنه ها بصیر و آگاه بودند و روشنگری می کردند و به امام و رهبری و انقلاب وفادار ماندند.

DSC 00161

در ادامه مراسم سردار نوروزی رئیس سازمان عمومی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران نیز ضمن تبریک پیروزی چهلمین سالروز انقلاب شکوهمند اسلامی آگاهی و بصیرت و گویایی ملت ایران را یکی از عوامل مؤثر در رابطه با تداوم وین نظام دانست و گفت: اگر بصیرت مردم و رهبری صحیح در این مسیر نبود به طور قطع این انقلاب قطع و منحرف می شد.

IMG 9697 Copy IMG 9698 Copy

ایشان در خصوص فعالیت ها و کوشش های حاج ماشالله کازرونی بیاناتی را ایراد نمود و افزود: ما از رشادت های این بزرگوار درس بزرگی از،شهامت و شجاعت آموختیم و باید بیاموزیم مانند ایشان در همه عرصه ها محکم و استوار باشیم و تلاش کنیم همچون ایشان برای استحکام نظام و روحیه انقلابی بودن ما به قوت خویش باقی بماند.

وی همچنین یکی از صفات بارز حاج ماشالله کازرونی را قدم نهادن محکم در مسیر امام و رهبری و انقلاب ذکر کرد و گفت: وی در همه زمینه ها پیشگام بودند و امیدواریم ما نیز بتوانیم در مسیر ایشان حرکت کنیم.

سردار نوروزی در پایان از تمامی دست اندرکاران این مراسم تقدیر نمود.

DSC 00121

فرزند حاج ماشالله کازرونی بابیان اینکه در آستانه پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی قراداریم گفت: یاد و خاطره امام خمینی (ره)را گرامی می داریم وبرای سلامتی و طول عمر پربرکت رهبر فرزانه انقلاب اسلامی امام خامنه ای دعا می کنیم   .

وی درادمه گفت: دشتستان درطول تاریخ شیر مردانی و شیر زنانی پرورش داد که توانسته اند نقش آفرین و تاثیر شکرفی در مسیر تاریخ ایران داشته باشنند.

امروز ما در اینجا جمع شدیم تا یاد نمایم و پاس بداریم خدمات و زحمات رزمنده ماندگار یکی از نیکان شاخص این سرزمین حماسه ساز، بدون شک یکی ازمبارزان بی باک و شجاع این سرمین پهناور حاج ماشالله کازرونی بود،که جایگاه ویژه ای دارد.

ایشان از سال 1342 تا روزی که در قید حیاط بود برای دفاع از اسلام و ارزشهای انقلاب اسلامی و حاکمیت دینی و استقرارعدالت لحظه ای آرام نداشت .

در هرمحفل و مجلسی و هر همایش و گرده همایی که به نوعی در جهت تقویت انقلاب اسلامی و شعار دینی بود حاضر بود.

وی با تمام فراز و نشیب های که در زندگی داشت کوچک ترین توقع و انتظاری از کسی نداشت و همیشه خود را مدیون و بدهکار انقلاب می دانست و در هیچ شرایطی از موقعیعت های اجتماعی خود در جهت منافع شخصی استفاده نکرد .

سابقه درخشان این مبارز خاکی و محبوبت و احترام ایشان زره ای از تواضع و فروتنی کم نکرد و برای خدمت به مردم و رفع مشکلات و گزفتاریهاهرچه در توان داشت به کار می برد،اصل انقلاب و ولایت فقیه خط قرمز این انقلابی همیشه در صحنه بود.

سرانجام درسی وهشتمین بهارانقلاب این مبارز خستگی ناپذیر در شامگاه روز ۱۵ بهمن ۱۳۹۵ در همان خانه موقرش که زمانی محمل و پناهگاه انقلابیون بود.با آرامش چشم از جهان فرو بست.

IMG 9683 Copy

DSC 00111

تقدیر وتجلیل از خانواده زنده یاد کازرونی واجرای زیبای گروه سرود طاها ودر ادامه کلیپی از زندگی حاج ماشالله کازرونی وابراهیم اسلام پناه ازجمله برنامه هایی بودکه برگزارشد.

IMG 9728 Copy IMG 9735 Copy IMG 9737 Copy

سخن مردم"دکتر خورشیدی معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار: در استان بوشهر طی یک سال سهم مدیریتی بانوان دو برابر شده است.

999

گزارش:مهین قاسمی

به گزارش سخن مردم:شنبه ۱۳ بهمن ماه همایش بانوان و انقلاب اسلامی با حضور دکترزارع فرماندار دشتستان، دکتر خورشیدی معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار، دکتر برزگرزاده مدیر کل اجتماعی و فرهنگ استانداری بوشهر، دکتر لقمان زاده و دیگر مسئولین در سالن فرهنگ برازجان با تلاوتی چند از کلام الله مجید آغازشد.

000

در ابتدا تیم پیرامید مدرسه شاهد با حمایت آقای کمارجی و خانم تمیمی به اجرای سرود پرداختند.

سپس دو بانوی دشتستانی نیک فرجام و شولی دستاوردها و فعالیت های زنان را در همه عرصه های اجتماعی، اقتصادی و .... بیان کردند.

در ادامه مراسم دکترزارع فرماندار دشتستان ضمن تبریک چهلمین سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و تقدیر از دست اندرکاران همایش، آزادی و استقلال کشور را برخاسته از آرمان های بلند ملت ایران دانست.

ایشان حرکت خروشان ملت ایران برای پدید آمدن انقلاب اسلامی و نقش بانوان در این زمینه را پر رنگ و مؤثر دانست و افزود: دولت تدبیر و امید کوشش نموده با تدوین برنامه های راهبردی جایگاه و نقش خوبی برای بانوان ایجاد نماید.

زارع به نقش آفرینی مدیریتی بیشتر بانوان تأکید کرد و افزود: در انقلاب اسلامی ایران بانوان نسبت به جوامع دیگر نقش به سزاتری داشته اند.

درادامه مراسم دکتر خورشیدی معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار نیز ضمن تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به نقش بانوان پیش از انقلاب و پس از انقلاب اشاره کرد و گفت: پیش از انقلاب حضور بانوان بسیار کمرنگ و محدود بوده اما به برکت انقلاب اسلامی بانوان ما در همه عرصه ها حضوری چشمگیر داشته اند.

وی افزود: امروزه بیش از پنجاه درصد جمعیت دانشگاهی ما به زنان اختصاص دارد و اگر زنان اراده کنند این توانایی را دارند که بهتر بدرخشند.

دکتر خورشیدی همچنین به سهم مدیریت بانوان و دو برابر شدن آن در استان بوشهر اشاره کرد و گفت: با تدبیر امام راحل و برکت انقلاب اسلامی امیدواریم با کفایت بانوان بتوانند با تلاش بیشتر سهم بیشتری در اداره جامعه داشته باشند.

ایشان در ادامه ورزش بانوان و کم تحرکی بانوان استان را ذکر نمود و افزود: متأسفانه استان بوشهر کم تحرک ترین استان کشور می باشد که امید است با نشاط بیشتر و تحرک و پویایی بانوان در استان رشد بهتری داشته باشند.

در پایان وی نوید سفر ریاست جمهوری را در آینده ای نزدیک به استان بوشهر داد.

سخن مردم"رئیس شورای شهربرازجان "اینک در چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره رهبر کبیر انقلاب حضرت امام خمینی (ره) و شهدای والامقام انقلاب، فرارسیدن ایام مبارک دهه فجر را به همه فجر آفرینان تبریک می گویم.

به گزارش سخن مردم"مهدی نیکنام رئیس شورای شهربرازجان درپیامی دهه فجرراتبریک گفت:

متن پیام بدین شرح اس:

نیک


دهه ی مبارک فجر، یادآور بصیرت و بشارت ملتی منسجم، خداجوی و ولایت مدار است که توانست تحت هدایت رهبری دوراندیش ، شجاع و با بهره گیری از تعالیم عالیه دین مبین اسلام در رویارویی با استبداد شاهنشاهی فصل جدیدی از حیات سیاسی و فرهنگی خویش را آغاز کند و موجب احیای دین و معارف الهی در سرزمین کهن ایران شود.

خدای تعالی را سپاس که به برکت نفس قدسی حضرت روح الله و ایثار و فداکاری شهیدان والا مقام، عصاره تاریخ بر صحیفه سرخ بهمن چکید و بهمن خونین را همچون رودی خروشان از ایثار در ایران عزیز روان و واژه های جهاد و شهادت را از اوج اندیشه به ژرفای دل جاری ساخت.


اینک در چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره رهبر کبیر انقلاب حضرت امام خمینی (ره) و شهدای والامقام انقلاب، فرارسیدن ایام مبارک دهه فجر را به همه فجر آفرینان به‌ویژه مقام معظم رهبری، ریاست محترم جمهوری، خانواده های معظم شهدا و ایثارگران و تمامی خدمتگزاران صدیق نظام مقدس جمهوری اسلامی و آحاد مردم استان بوشهر، شهرستان دشتستان  و شهر برازجان تبریک و تهنیت عرض نموده و عزت و سربلندی روزافزون ایران اسلامی را در سایه راهبری مقام معظم رهبری مد ظله العالی و برنامه های دولت کریمه از درگاه خداوند منان خواستارم.

مهدی نیکنام
رییس شورای اسلامی شهر برازجان

715591 orig

سخن مردم"به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، با حضور زندویان رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتستان ،مسئولین و جمع کثیری از علاقه مندان به کتاب،نمایشگاه کتاب  پنجاه درصد تخفیف با مدیریت حبیب قاسمی درمحل سالن جمعیت هلال احمر دشتستان افتتاح شد.

IMG 3494

به گزارش سخن مردم،این نمایشگاه با حضور پررنگ آثار نویسندگان دشتستانی همراه می باشد.

image 2019 1 30 12 27 58 689 wm4

IMG 3454

ازعنوانهای کتاب های این نمایشگاه می توان به کتاب های علمی،اجتماعی،تاریخی،رمان و کودکان اشاره نمود.

image 2019 1 30 12 27 51 501 6XT

همچنین ، انتشارات گاج،مهروماه،مبتکران،منتشران،الگو،کاگواز جمله ناشرانی هستند که دراین نمایشگاه حضور فعال دارند.

image 2019 1 30 12 28 1 217 Frp

درحاشیه این نمایشگاه زندویان رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتستان بیان نمود:سالی که در روزهای پایانی آن قرار داریم ،فعالیت های بسیار خوبی در زمینه کتاب صورت گرفت که ازجمله برگزاری٣نمایشگاه بزرگ کتاب و همچنین طرح پایتخت کتاب بود.

محمدحسین زندویان افزود:اهمیت دادن به فرهنگ مطالعه کتاب و کتاب خوانی از اهم رسالت فرهنگی مجموعه فرهنگ و ارشاد می باشد و در این زمینه گام های بسیار موثری برداشته شده است.

image 2019 1 30 12 27 54 317 w6Q

زندویان بیان نمود: اهمیت کتاب و کتابخوانی این است که با نهادینه کردن عادت به مطالعه در همه تفکرات و اندیشه‌ها و دل‌ها اقدام تا با همگانی کردن شور، شوق و عشق به کتاب و کتابخوانی در جامعه استمرار داشته باشد.

image 2019 1 30 12 27 53 38 FYf

زندویان اظهارداشت: اهمیت کتاب هنگامی که روح به معنی اینکه در پیکره هنر دمیده گردد و معنویت به شکل هنری ارائه می‌شود ،درجه تاثیرگذاری و ماندگاری آن به شدت روبه فزونی می‌رود و پرداختن به اصولی از مسایل فرهنگی کشور از جمله مسئله کتابخوانی و راه حل‌های جهت رفع معضلات، تنگناها و مشکلات آن، اگرچه اموری است که نیازمند همت همگانی می‌باشد ولی بخش‌های دولتی مسئول آن هستند و می‌بایست در راه آن سرمایه‌گذاری نموده و با بصیرت و قدرت نظارت لازم بر مسایل فرهنگی داشته باشند و آن را سر و سامان دهند.

image 2019 1 30 12 27 53 913 JKlIMG 35231

وی اشاره نمودند: دستگاه‌های دولتی متولی امور فرهنگی می‌بایست کسانی را که دارای تفکر و اهل قلم هستند ترغیب نمایند تا به مطالعه و تحقیق دست زده و حاصل و نتیجه تلاش‌هایشان را در معرض استفاده کننده و همگان بگذارند و از این طریق می‌توان فرهنگ جامعه را به پویایی و بالندگی رساند.

IMG 3457

حبیب قاسمی مدیر این نمایشگاه ضمن ارائه گزارشی ازنمایشگاه وفعالیت های آن گفت: این نمایشگاه کتاب های نویسندگان دشتستانی واستانی ودیگرناشران، از بیست تا پنجاه درصد تخفیف درزمینه های تاریخی. مذهبی. روانشناسی. درسی. کودکان. نوجوانان. جوانان. ادبی. رمان. و...... به مناسبت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران درسالن هلال احمر برازجان از10بهمن تا 10 اسفند ماه برای بازدید جهت بازدید عموم دایرمی باشد.

IMG 3537

حبیب قاسمی مدیر نمایشگاه کتاب درپایان از همه کسانی که برای افتتاح این نمایشگاه همکاری داشتند تشکر کرد.

ساعات بازدید ازاین نمایشگاه صبح ازساعت٨:٣٠تا١٣:٠٠وعصراز ساعت١٦:٠٠تا٢٢:٠٠درمحل سالن جمعیت هلال احمر دشتستان می باشد.

سخن مردم"نشست صمیمی مجمع انقلابیون ولایت مدار شهرستان با حجت الاسلام مصلح امام جمعه محترم شهربرازجان برگزارشد.

IMG 3273

به گزارش سخن مردم"این نشست  دوشنبه شب اول بهمن ماه دردفترامام جمعه برازجان باحضورپیش کسوتان و جوانان مجمع برگزارشد.

 

پس از تلاوت قرآن کریم حجت الاسلام شهسوار روحانی انقلابی و فعال مجمع چند نکته اخلاقی بیان فرمودند.

IMG 3318

درادامه آقای مهتدی دبیرمجمع گزارشی از نتیجه جلسات قبل ودستور کارجلسه را بیان کردند وهدف مجمع را ایجاد وحدت بین ولایت مداران   وگروهای انقلابی وهم سو اعلام کردند.

IMG 3281

همچنین اعلام کردند همایش شهرستانی جوانان انقلابی وولایتمدار مورخ ۲۰بهمن باحضوردکتر سید محمد حسینی وزیر اسبق وزارت ارشاد در حسینیه اعظم برازجان برگزار می شود.

درادامه حاضرین نکته نظرات مفیدی بیان نمودند.

دراین نشست حجت الاسلام مصلح رهنمودهای ارزشمندی رابیان نمودند.

IMG 3287

ازجمله اینکه نیروهای دلسوز انقلاب درصورتی موفق هستند که با سازماندهی و انسجام و تشکیلاتی فعالیت کنند.

ایشان جریان شناسی و بصیرت افزائی را یکی دیگر از نیازهای اساسی برای ادامه فعالیت عنوان نمودند.

درپایان جلسه، با ذکر صلوات خاتمه یافت.

IMG 3305IMG 3313IMG 3290IMG 3331IMG 3301

سخن مردم"به همت ستاد یادواره سرداران و 670 شهید شهرستان دشتستان بیست و هشتمین سالگرد شهادت سفیر فرهنگی جمهوری اسلامی ایران، درلاهورپاکستان،شهید صادق گنجی با حضورآیت الله حسینی بوشهری و مسئولین در کانون فرهنگی تربیتی امام خمینی (ره)برگزار گردید.

IMG 29411

گزارش:ابوالفضل قاسمی

آیت الله حسینی بوشهری :شهید صادق گنجی شهید بیداری اسلامی بود

به گزارش سخن مردم"آیت الله حسینی بوشهری نماینده ی مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری ضمن تقدیر از حضور پرشور در این یادواره وتسلیت شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)گفت:یادواره با عظمتی است آن هم درروزشهادت صدیقه کبری، فاطمه زهرا(س) ودرآستانه چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی وشهید گنجی یادونامش همیشه درخاطره هاباقی است.

IMG 30871

شهید صادق گنجی شهید بیداری اسلامی،وشهید مبارزه با جریان تکفیری و شهیدراه اسلام وانقلاب بود وبعنوان سفیر فرهنگی جمهوری اسلامی درلاهورپاکستان زیبادرخشید.

IMG 29881

IMG 30521

IMG 30091

ایشان هم نامش صادق بود وهم رفتارش صادق واوکسی جزشهید صادق گنجی نبود،شهید گنجی از پیروان راه اهل بیت و از مصداق بارز کلام رسول الله (ص) بود که می فرماید: هر کسی که به خاطر شناخت اهل بیت من وولایت اهل بیت من خدای متعال بر او منت نهاده که پیرو راه اهل بیت من شده باشد این فرد کسی است که تمام خیرها و خوبی ها یکجا برایش فراهم آمده است زیرا ایشان نسبت به اهل بیت من معرفت داشت.

IMG 29511

وی افزود: سخن گفتن درباره مقام شهید کار دشواری است ،چون هم او که کوله باری از مسئولیت بر دوش گرفته است و هم ما بازماندگان خط سرخ شهیدان،این جلسه تنها بعنوان یادواره شهید گنجی نیست بلکه یادبود سرداران و670 شهید از شهدای عزیز شهرستان است.

وامروز اتفاق جالبی که نظرمن راجلب کرد:ایشان در28 آذر به شهادت رسیده است درسن بیست وهشت سالگی وامروز بیست و هشتمین سالگرد شهادت این عزیز است ومن درهمین جا از همه ی دست اندکاران این یادواره وسپاه قهرمان،خانواده شهید تشکر می کنم.

IMG 29681

عضو مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: چرا یاد این شهید راگرامی می داریم چون همه ی شهدای ما آنچه که داشته اند در طبق اخلاص گذاشته و از جان و هستی و تمام تعلقات دنیایی گذشتند، کسی که ازتمام اینها بگذردخیلی ارجمند است،ومادرقبال عظمت کارآنها کارکمی انجام می دهیم.

وسالی یکبار یادواره برگزار کنیم آنها با تمام وجوشان به میدان آمدند وخالق همه ی ما نیز قدردان شهدا است و برای آنان در قالب آیات قرآن یادواره برگزار کرده است.

ما خیال می کنیم که از نعمت حیات برخورداریم در حالی که خداوند در قرآن کریم می فرماید: به ظاهر درمیان شما نیستند ولی زنده واقعی شهدا هستند و در نزد من روزی می خورند.

وی بیان نمود: شهید گنجی رشد کرد واوج رشداوشهادتش بود،امروزاین یادواره ها برای همه ما، پیر و جوان، و زن و مرد پیام تسلیم ناپذیری وایستادگی در مقابل دشمن رادربر دارد.وپیام دیگراین یادواره این است که ماهمچنان دشمن داریم.

اگر شهید گنجی بیست و هشت سال قبل در لاهور پاکستان به شهادت رسیده وهمچنین شهدای مدافع حرم نشان از این است که انقلاب ما اگر چه چهل سال با تمام فراز و فرودها تا اینجا رسیده است اما این انقلاب همچنان دشمن دارد. و ما نباید از توطئه های دشمن غافل بمانیم. این پیام رابه ما می دهدکه به هوش باشید، اندیشه و فکر خود را در مقابل دشمن استوار کنید و آنچنان که این مسیر را تا امروز طی کرده اید مسیر آینده را نیز با همین مردان و زنان نیک به فضل الهی طی نمایید.

آیت الله حسینی بوشهری درادامه بابیان اینکه شهید صادق گنجی یک شهید روحانی تحصیل کرده بوداظهارداشت:وی دردوران دفاع مقدس بالباس روحانیت درجبهه ها حضورداشت و برای رزمندگان سخن می گفت خودساخته بودو درجهاد با نفس یک عنصرفرهنگی به تمام معنابود.

دکترنادر گنجی :شهید گنجی نماینده گفتمان جدیدی بود.

شهید گنجی نماینده گفتمان جدیدی بود که درسال 57در منطقه شکل گرفت....

IMG 29971

دراین مراسم دکترنادر گنجی فرزند شهید ضمن تشکر از دست اندرکاران این برنامه و خیرمقدم بیان نمود: جنبش های اسلامی داخل منطقه از دهه بیست و سی میلادی فعال شدندوقصد دخالت درسیاست داشتند، ولی اکثریت این جنبش ها شکست خوردند.

IMG 29871

اما جایی که این اتفاق به شکل مستقیم رخ می دهد درجمهوری اسلامی ایران در سال 57 است آن هم دوعلت بیشترنداشت یکی قدرت و ایستادگی دربرابر رژیم سفاک شاهنشاهی وظلم های که پیش ازانقلاب به مردم می شد،و دوم رهبری حضرت امام خمینی(ره) این که نتیجه آن پیروزی انقلاب درسال 57بود.وکشور جدید و رفتار جدیدی در منطقه شکل گرفت که بخشی از آن به استراتژیک جدید جمهوری اسلامی در منطقه وبخش دیگر مسائل عقیدتی ما ،بخشی که به استراتژیک منطقه بود افزایش شدید نفوذ جمهوری اسلامی ایران در منطقه بود. وهمچنین بعد عقیدتی که بازتولید مفهوم جهاد را در طی دو دهه بعد از آن در پی داشت.

ایشان درادامه با بیان اینکه شهید گنجی نماینده گفتمان جدیدی بود که درسال 57در منطقه شکل گرفت اظهارداشت: این اسلام، نه اسلام سلفی گری و داعشی و نه اسلام وهابیون بود بلکه شکل نابی از اسلام محمدی بود که برای اولین بار جمهوری اسلامی توانست معرفی نماید.

فرزند شهید گنجی بااشاره به جمله امام (ره) که فرمودند: هر ملتی که شهادت دارد اسارت نداردتصریح نمود: آنچه امروز بلای جان مدیران و مسئولین ما شده است به جز عده ای که تلاش و مطالبه گری می کنند،این شهدا نماینده گفتمان اسلام شدن و از این کشور رفتند، به اینها نمی شود گفت قهرمان ملی بلکه قهرمان امت وجهان اسلام شده اند.

انقلاب اسلامی تنها برای ایرانی ها برکت نداشته است و برای شیعیان خارج از کشور نیز برکت و فواید بسیار داشته است، و جمهوری اسلامی ایران با تلاش های سفیران فرهنگی و مدیران و مسئولان دلسوزوانقلابی ونظامیان عزیزوبزرگش پابرجا مانده است.

وی درپایان گفت :از برادرهای عزیزم در سپاه پاسداران اسلامی که سالها زحمت این مراسم را می کشند تشکر می کنم از بنیاد شهید نیز قدردانی می کنم،وبسیار خوشحال شدم که توانستم درمراسم یادواره شهید صادق گنجی حضورپیداکنم .

IMG 31941

در پایان این مراسم از فرزند و مادر شهید صادق گنجی تجلیل شد.

سخن مردم"به همت ستاد یادواره سرداران و 670 شهید شهرستان دشتستان بیست و هشتمین سالگرد شهادت سفیر فرهنگی جمهوری اسلامی ایران، درلاهورپاکستان،شهید صادق گنجی با حضورآیت الله حسینی بوشهری و مسئولین برگزار گردید.

IMG 29411IMG 29441IMG 29341

به گزارش سخن مردم"این مراسم صبح یکشنبه 30 دی ماه با حضور پرشور مردم ومسئولین شهرستانی واستانی با تلاوت قرآن مجید وسرود جمهوری اسلامی  در کانون فرهنگی تربیتی امام خمینی (ره) برازجان آغازشد.

IMG 29191IMG 29871IMG 29881IMG 304521IMG 29971IMG 30521IMG 30091IMG 30241IMG 29931IMG 30271IMG 30641IMG 30251IMG 30761IMG 30871IMG 30931IMG 30291IMG 31011IMG 31361IMG 31151IMG 31431IMG 31571IMG 31711IMG 31941IMG 32631

در پایان این مراسم از فرزند و مادر شهید صادق گنجی تجلیل شد.

شهید صادق گنجی در سال ۱۳۶۵ و در سن ۲۴ سالگی مسئولیت خانه فرهنگی جمهوری اسلامی ایران را در پاکستان برعهده داشت که در ۲۸ آذرماه سال ۱۳۶۹ در مراسم تودیع خود در جلوی درب هتل اینترنشنال لاهور پاکستان بر اثر هجوم وحشیانه ایادی استکبار به شهادت رسید.

سخن مردم "آئین تکریم و معارفه فرماندهان حوزه مقاومت بسیج شهدای اصناف شهرستان دشتستان برگزار شد.

گزارش :ابوالفضل قاسمی

به گزارش سخن مردم :این مراسم با حضور مصلح امام جمعه برازجان ،سرهنگ خرمدل ،سرهنگ غلامپور،مسئولین اتاق اصناف شهرستان ودیگر مسئولین شهرستان ، با حضور اصحاب رسانه درسالن اجتماعات فرمانداری دشتستان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سخن مردم درادامه مراسم ضمن تقدیر ار سرهنگ موسوی "آقای مصدقی فرد "بعنوان فرمانده حوزه  شهدای بسیج اصناف شهرستان معرفی شد.

IMG 11291

IMG 09531

IMG 11411

IMG 11471

IMG 11421

IMG 09661

IMG 11131

IMG 09631

IMG 09711

سخن مردم "مراسم یادبودی به مناسبت رحلت عالم ربانی، یار امام و رهبری حضرت آیت الله سید محمود هاشمی شاهرودی (رضوان الله علیه) رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام درمصلای جمعه برازجان برگزار شد.

IMG 97771

به گزارش سخن مردم " پنجشنبه 6 دی ماه بعد از اقامه نماز مغرب و عشاء مراسم یادبودی به مناسبت رحلت عالم ربانی، فقیه عالیقدر، کارگزار باوفا، یار امام و رهبری حضرت آیت الله سید محمود هاشمی_شاهرودی(رضوان الله علیه) از طرف امام جمعه محترم و ستاد نماز جمعه برازجان در مصلای جمعه برازجان با حضور مردم عزادار برازجان برگزار گردید.

IMG 97811

IMG 97871

IMG 97911

IMG 98031

IMG 98291

سخن مردم"رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از راه‌اندازی دومین بخش آی سی یو داخلی بیمارستان شهید گنجی برازجان خبر داد.

به گزارش سخن مردم"رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در مراسم افتتاح دومین بخش آی سی یو داخلی بیمارستان شهید گنجی برازجان گفت: شهرستان دشتستان، پهناورترین شهرستان استان بوشهر و محل ارجاع بیماران از نقاط مختلف استان و حتی خارج از استان است که باید در حوزه سلامت مورد اهتمام ویژه‌ای قرار گیرد.

00

دکتر سعید کشمیری گفت: خوشبختانه امکانات خوبی به بیمارستان شهید گنجی اضافه‌شده است که این نشان از تلاش مجموعه درمان شهرستان دشتستان برای ارتقاء کیفیت خدمات درمانی به مردم است.

دکتر کشمیری از راه‌اندازی ۴ تخت جدید آی سی یو در بیمارستان شهید گنجی و تفکیک بخش آی سی یو داخلی از جراحی برازجان خبر داد و ابراز داشت: ۶۰ درصد از تجهیزات تخت‌های اضافه‌شده به این بخش، ایرانی است.

وی افزود: امروز ۴ تخت آی سی یو به بیمارستان شهید گنجی اضافه شد که هزینه هر تخت 7 میلیارد ریال است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار امیدواری کرد در راستای طرح تحول سلامت، امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری بیشتری به بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی و درمانی استان افزوده شود.

افتتاح همراه سرای موقت بیمارستان شهید گنجی

در حاشیه افتتاح بخش آی سی یو داخلی، همچنین همراه سرای موقت بیمارستان شهید گنجی برازجان به مساحت ۶۵ مترمربع نیز افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

 

IMG 6041

سخن مردم"مراسم سیزدهمین سالگرد شهید شاهینی شهید رسانه استان بوشهر عصر امروزبا حضوراعضای بسیج رسانه دشتستان وخانواده محترم شهید شاهینی درجوار مزار آن شهید والا مقام درگلزار شهدای آبپخش برگزار شد.

به گزارش سخن مردم"درادامه مراسم زیارت عاشورا در شب سالروز شهادت شهید شاهینی با حضور هیئت رزمندگان و بسیج رسانه و امت حزب الله و ولایت مدار دشتستان در منزل پدر شهید برگزار شد در ابتدا حاج آقا شهسوار مطالبی را در مورد شهید بیان نمودند پس از آن جناب آقای موذنی مداح اهل بیت عصمت و طهارت به قرائت زیارت عاشورا پرداختند .

به گزارش خبرنگار سخن مردم" حجت الاسلام شهسوار دراین مراسم گفت:شهید شاهینی افتخاری برای استان بوشهر است و به عنوان یک الگو در بین اهالی رسانه استان شناخته می‌شود.

وی شهداء را ذخائری بس گران بها خواند و تاکید کرد: شهداء با شهادت خود درس ایثار و از خود گذشتگی آموختند و تا ابد نام و یاد و راهشان در خاطره‌ها خواهند ماند.

خبرنگار بسیجی شهید حاج داریوش شاهینی متولد 1356 برازجان، دانش‌آموز ممتاز مدارس برازجان، فارغ‌التحصیل رشته مهندسی از دانشگاه شیراز در سال 1379، دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه شیراز، عضو شورای فرهنگی و گزینش دانشگاه شیراز، دبیر اجرایی و عضو شورای مرکزی جامعه اسلامی دانشجویان کشور، عضو بسیج سازمان صدا و سیما، مدیر گروه واحد مرکزی خبر صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، دبیر گفت‌وگوی ویژه خبر 22:30 شبکه دوم سیمای جمهوری اسلامی ایران، تحلیل‌گر سیاسی معاونت سیاسی صدا و سیما، دبیر بولتن محرمانه خبر صدا و سیما بود .

وی در 15 آذر ماه 84 بر اثر سقوط پرواز هرکولس سی ـ ۱۳۰ نیروی هوایی ارتش در تهران به همراه جمعی از اصحاب رسانه به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

IMG 6019

IMG 6330

IMG 6339

IMG 6360

IMG 6352IMG 6335

IMG 6354

آیین اعزام اردوی راهیان نوردانش آموزان دختر شهرستان دشتستان برگزار شد

سخن مردم"مدیر آموزش و پرورش شهرستان دشتستان گفت: اردوی راهیان نور بزرگترین اردوی کشوری است.

به گزارش سخن مردم به نقل ازروابط عمومی آموزش و پرورش دشتستان، سید حسن لواسانی فرد صبح امروز در آیین بدرقه و اعزام اردوی راهیان نور دانش آموزان مدارس دخترانه به میزبانی هنرستان رازی اظهار داشت: امروز 400 دانش آموز دختر پایه دهم مدارس دشتستان به مناطق عملیاتی جنوب اعزام می شوند.

index

وی با بیان اینکه این اردو یک اردوی به تمام معناست ولی با سایر اردوها فرق دارد گفت: هدف از برگزاری چنین اردوهای پاسداشت رشادت های رزمندگان 8 سال دفاع مقدس می باشد.

لواسانی فرد با تاکید بر گرامی داشتن یاد و خاطره شهدا و رزمندگان دفاع مقدس افزود: با اینکه سی سال از جنگ می گذرد اما مناطق عملیاتی هنوز یادآور رشادت های رزمندگان است رزمندگانی که در زمان جنگ دانش آموز و هم سن و سال شما بودند اما برای دفاع از این مرزو بوم جان خود را نثار کردند.

این مقام مسئول تصریح کرد: شما دانش آموزان دارید جا پای شهدا می گذارید حرمت خون شهدا را پاس بداریم و یاد و خاطره همه رزمندگان و سربازان وطن را گرامی داریم.

لواسانی فرد اظهار کرد: در این سفر نمونه ها و گوشه های از رشادت های کسانی را می بینید که یک روز به عنوان سرباز وطن برای حفظ آرامش ما و برای دفاع از میهن عزیز اسلامی جان خود را با اخلاص نثار کردند.

فرمانده سپاه جوادالائمه دشتستان در این مراسم گفت: جایی می روید که هزاران نفر از فرزندان جوان و با ارزش این مملکت برای دفاع از دین، انقلاب و ناموس مردم جنگیدن و خون خود را نثار کردند.

سخن مردم"نشست خبری باشگاه فرهنگی ورزشی ستارگان دشتستان با اصحاب رسانه برگزار شد.

به گزارش سخن مردم"یک شنبه یازدهم آذرماه نشست خبری با حضور بهبهانی مدیر عامل باشگاه ستارگان دشتستان، عباسی سر مربی تیم هندبال و قهرمان هندبال،امید سه کناری و اصحاب رسانه در سالن کنفرانس شهید شاهینی برازجان برگزار شد.

گزارش:مهین قاسمی

در ابتدای نشست بهیهانی مدیر عامل باشگاه، ضمن تشکر از،همکاری ارگانها و هیئت مدیره و رسانه ها و تشکر ازشورای اسلامی و شهرداری برازجان در جهت ساعدت این باشگاه، پیرامون این باشگاه توضیحاتی را ارائه نمود.

DSC 58991

وی گفت: این باشگاه در سال ۱۳۹۳ تأسیس شد که فعالیت خود را با والیبال شروع کرد و پس از آن رشته های فوتسال، هندبال، بسکتبال نیز افزوده شد که در این خصوص هیئت مدیره و سرپرستانی برای کل مجموعه مشخص شد.
 ایشان افزودند: ما در سال ۹۶ با توجه به رشته های ورزشیاین باشگاه حدود ۷۰۰ ورزشکار سازمان یافته درون خود جای داد و یکی از برترین باشگاههاس انتخاب شده در سال ۹۶ بود و امسال نیز انشالله به لیگ برتر خواهیم رسید.
ایشان همچنین گفت: در حال حاضر ۵۰۰ ورزشکار سازمان یافته در باشگاه داریم.

DSC 58681
بهبهانی همچنین گفت: در حال حاضر این باشگاه به صورت شخصی اداره می شود و در کنار آن ارگانهایی نیز کمک نموده اند که با توجه به هزینه های موجود امسال هزینه تیم بالغ بر ۲۰۰ میلیون تومان می باشد.
ایشان سالن استاندارد برای هندبال را سالن امام خمینی (ره) دانست و افزود: استعداد یابی ورزشکاران از،سن ۶ سالگی هم در مدارس و هم مستقیم با توجه به شرایط جسمانی از طریق باشگاه انجام می شود.
بهبهانی همچنین گفت: در حال حاضر امسال ما ۲۰ بازیکن برای فدراسیون ارسال کرده ایم که ۵ نفر آنان غیر بومی و ۱۵ نفر از آنان بومی در دو رده سنی بزرگسالان و رده های دیگر می باشد.
در ادامه ایشان ضمن تشکر از شهرداری برازجان در خصوص حمایت مالی ازباشگاه ستارگان  تقدیر نمود.
وی گفت پنج شنبه بازیها در سالن امام خمینی (ره) استارت خواهد خورد.
سپس عباسی سر مربی تیم هندبال ضمن خوش آمد گویی و تشکر از اصحاب رسانه در جهت حمایت از،این باشگاه برای مساعدت مسئولین در جهت رشد و موفقیت هر چه بیشتر بازیکنان این باشگاه، میانگین سنی بازیکنان را در سال اول ۱۷ سال عنوان نمود و افزود: در سال گذشته میانگین سنی بهتری داشتیم و به دور دوم صعود و عملکرد خوبی داشتیم. ایشان بازیکنان غیر بومی را از شهرهای بهبهان، مشهد، ارومیه برشمرد.

DSC 58931
وی گفت: هندبال شهرستان قدمت زیادی دارد و افراد زیادی برای این تیم زحمت کشدیه اند. ما نیز،از،افتخارات شهر برای حضور در تیم دعوت به عمل آوردیم .
عباسی شعار باشگاه ستارگان دشتستان را بر پایه انسجام و اتحاد و همدلی، دشتستان یک صدا سفر به لیگ برتر عنوان نمود.

DSC 58631DSC 58891

پس از آن امید سه کناری بازیکن  برتر تیم هندبال ضمن آرزوی موفقیت برای این باشگاه، در خصوص تمرینات خود و شروع مسابقات مطالبی را عنوان و گفت: تیم هندبال استان پتانسیل های خوبی در جهت پیشرفت و موفقیت  داراست و این در گرو تلاش مستمر بازیکنان و حمایت همه جانبه مسئولین می باشد.
این نشست با سؤالات اصحاب  رسانه و پاسخ مسئولان پایان یافت.DSC 58761DSC 59141DSC 58901DSC 591فف51DSC 59201

سخن مردم"طرح مدام مرحله اول (مشارکت دانش آموزان در اداره مدرسه)دردبیرستا ن دوره اول محجوب برگزار شد.

51

به گزارش سخن مردم"در روز سه شنبه مورخه 29آبانماه،طرح مدام مرحله اول در مدرسه برگزار و دانش آموزان منتخب و دارای ایفای نقش، با اعتماد بنفس هر چه بیشتر  یک روز مسولیت مدرسه را به عهده گرفتند.

بازدید از اجرای طرح مدام، توسط معاونت محترم آموزش متوسطه جناب آقای قاسمی ، کارشناس مسئول متوسطه اول جناب آقای فخری و منشی اعضای انجمن اولیا  جناب آقای نصرتی انجام گرفت.

52535556