دوشنبه, 01 مرداد 1397 - Monday, 23 July 2018

سخن مردم"معاون آموزش و پرورش استان بوشهر با اشاره به شرکت ۴۵ هزار و ۹۱۱ دانش آموز استان بوشهر در جشنواره چهارم نوجوان خوارزمی گفت: مرحله شهرستانی این جشنواره اسفند و مرحله استانی نیز سال آینده برگزار می‌شود.

به گزارش سخن مردم" حسین درتاج ظهر امروز در نشست آغاز به کار جشنواره چهارم نوجوان خوارزمی در استان بوشهر بااشاره به اینکه درجشنواره خوارزمی استعدادهای نهفته دانش آموزان شناسایی می‌شود اظهار داشت: دانش آموزان شرکت‌کننده در این جشنواره پس از رقابت در مرحله آموزشگاهی به مرحله شهرستانی، استانی و کشوری راه می‌یابند.

وی با بیان اینکه جشنواره چهارم خوارزمی در مرحله آموزشگاهی هفته سوم بهمن برگزار می‌‌شود افزود: 45 هزار و 911 دانش آموز دوره اول متوسطه استان بوشهر در بیش از یک محور جشنواره نوجوان خوارزمی شرکت می‌کنند.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان بوشهر با بیان اینکه جشنواره خوارزمی در محورهای پژوهشی برگزار می‌شود افزود: این جشنواره در محورهای پژوهش با رویکرد آب، محیط زیست و نیازهای جامعه، زبان انگلیسی (ایفای نقش)، علوم تجربی(مسابقات آزمایشگاهی)، ادبیات فارسی(خوانش و نگارش)، کار و فناوری(دست سازه و بازارچه)برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه مرحله شهرستانی جشنواره خوارزمی هفته دوم اسفند و مراحل استانی و کشوری آن در سال 97 اجرا می‌شود تصریح کرد:هدف از جشنواره نوجوان خوارزمی بهبود مهارت و نگرش در زمینه پژوهش، فرصت آفرینی برای شکوفایی استعدادها و خلاقیت، کیفیت بخشی به فرآیند یاددهی یادگیری است.

درتاج بیان کرد: مرحله کشوری جشنواره نوجوان خوارزمی تابستان 97 در خراسان رضوی برگزار می‌شود.تسنیم

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه

محل تبلیغات شما