شنبه, 16 اسفند 1399 - Saturday, 06 March 2021

سخن مردم"همزمان با فرا رسیدن دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی، عباسعلی اسدی؛ مسئول کانون‌های خادمیاری رضوی در دشتستان، به همراه حجت الاسلام والمسلمین مصلح امام جمعه دشتستان و تنی چنداز مسئولین با خانواده شهید حور اسفند دیدار کرد.

789

به گزارش خبرنگار آستان نیوز از بوشهر، در این دیدار عباسعلی اسدی ضمن تجلیل از صبر و استقامت خانواده‌های معظم شهدا، خون شهیدان والامقام را مایه قوام و ثبات درخت انقلاب برشمرد و افزود: این‌گونه مراسم و مناسبت‌ها بهانه‌ای برای تجدید پیمان با آرمان‌های امام و انقلاب است.

وی بیان کرد: امروز جامعه اسلامی و همه کسانی که در آن با آسایش و آرامش زندگی می‌کنند، مرهون خون پاک هزاران شهید و جانباز است و هرچه در راه تکریم خانواده‌های معظم شاهد و ایثارگران تلاش شود کم است.

در ادامه این مراسم، با اهدای هدایای رضوی، از مادر شهید تجلیل شد.

شایان ذکر است شهید ابراهیم هور اسفند در دوم مرداد ماه سال ۱۳۴۳ در خانواده‌ای روحانی و وارسته چشم به جهان گشود. پدر بزرگوارش، شیخ محمد، از روحانیت معظم و دانش آموخته مکتب تشیع جعفری(ع) بود. پدری که دل در گرو عشق به اهل بیت(ع) داشت.

وی در محضر پدر روحانی خود درس مبارزه با مشکلات زندگی و شهامت در مخالفت با حکومت پهلوی را به طور عمیق فرا گرفت.

ابراهيم هور اسفند 29 تیر ماه 1365 در درياچه نمك در منطقه فاو به شهادت رسيد و هفت روز بعد از شهادتش بر روي دوش عاشقان تشييع شد و شهري را در سوگ خود ماتم‌زده کرد.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه