جمعه, 01 آذر 1398 - Friday, 22 November 2019

سخن مردم : سفیر ترکیه در ایران با حضور در کمیته ملی المپیک ضمن بازدید از موزه ملی ورزش، المپیک و پارالمپیک با صالحی امیری دیدار و گفت‌وگو کرد.

1398041215311792917796674

به گزارش سخن مردم : به نقل از نقل از روابط عمومی کمیته ملی المپیک، در دیدار رضا صالحی امیری با سفیر ترکیه که نصرالله سجادی سرپرست کاروان اعزامی به المپیک 2020، کیکاووس سعیدی سرپرست دبیرکلی کمیته ملی المپیک، پیمان فخری مدیر مرکز نظارت بر تیم‌های ملی و عاطفه اسلامیان مدیرروابط بین‌الملل کمیته ملی المپیک حضور داشتند، ابتدا صالحی امیری ضمن خیرمقدم، به تاریخچه دوستی و ارتباط دیرینه دو ملت و تشابهات فرهنگی دو کشور پرداخت.

در ادامه رئیس کمیته ملی المپیک پیشنهاد برگزاری نخستین دوره بازی‌های کشورهای عضو اکو را به میزبانی کیش مطرح کرد تا با هماهنگی کشورهای عضو اکو این بازی‌ها هر چند سال یکبار برگزار شود تا در زمینه ورزش به هم کمک کنند.

سپس صالحی امیری به مذاکراتی که پیش از این با مسئولان ورزشی ترکیه (رئیس کمیته ملی المپیک ترکیه) برای امضای تفاهم‌نامه ورزشی داشت اشاره کرد و برای اجرایی شدن آن در زمینه برگزاری اردوی مشترک و تبادل مربی ابراز امیدواری کرد.

در ادامه دریا آورس، سفیر ترکیه در ایران ضمن اشاره به سابقه آشنایی که پیش از این با صالحی امیری داشته است، از ملاقات با ایشان ابراز خوشحالی کرد و گفت: صالحی امیری فرد فرهنگی بزرگی است که با حضورش در ورزش اتفاقات خوبی را رقم خواهد زد.

وی با تأکید بر اینکه تا دو هفته دیگر به ترکیه سفر می‌کند، اظهار داشت: درباره دو مطلبی که با صالحی امیری پیرامون آن مذاکره کردیم از جمله برگزاری بازی‌های کشورهای عضو اکو و انعقاد تفاهم‌نامه ورزشی بین دو کشور ضمن استقبال از آن با مسئولان ورزشی کشورم در این باره گفت‌وگو خواهم کرد.

سفیر ترکیه ادامه داد: همان‌طور که ایران در رشته‌های کشتی و وزنه‌برداری مطرح است و می‌تواند به ما کمک کند ما هم در سوارکاری، گلف، کانو و کایاک موفق هستیم و می‌توانیم با مشارکت یکدیگر به‌هم کمک کنیم و در اولین فرصت مسئولان ورزشی دو کشور ایران و ترکیه نشستی را در تهران و ترکیه برای عقد قرارداد خواهند داشت.

در خاتمه مقرر شد تا پیش‌نویس تفاهم‌نامه ورزشی به زودی از طرف ایران تنظیم و به ترکیه ارسال شود.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه