پنج شنبه, 05 ارديبهشت 1398 - Thursday, 25 April 2019

سخن مردم"دختر قهرمان بوشهری پس از چند روز مبارزه با مرگ،در بیمارستان چشم از جهان فرو بست؛ اعضای اسما زحمتکش ورزشکار بوشهری که بر اثر تصادف شدید دچار مرگ مغزی شده بود با رضایت خانواده اش اهدا شد.

0w33_201808108498774481.jpg

به گزارش سخن مردم" اسماء زحمتکش دختر ۲۴ ساله  یکی از قهرمانان ورزش ایران در رشته تیراندازی بر اثر تصادف به کما رفت و بعد از چند روز مبارزه سخت با مرگ سرانجام با تایید مرگ مغزی در بیمارستان شهدای خلیج فارس چشم از جهان فروبست تا اعضای بدن او با موافقت خانواده اش جان چند بیمار دیگر را نجات دهد.

این حادثه تلخ در حالی رخ داد که این دختر بوشهری برای تمرینات روزانه صبح زود از منزل خارج و در مسیر بازگشت به خاطر عبور از اتوبان خطرناک و مرگ آور شهرک نیایش ابتدا با یک خودرو تصادف و سپس خودروی دوم از روی او عبور کرد تا عملا زنده ماندن او با وجود تمام تلاش های پزشکی به یک معجزه نیاز داشته باشد.

پزشکان بیمارستان شهدای خلیج فارس با تلاش ویژه درابتدا اسما را از مرگ مغزی نجات دادند اما وضعیت او به قدری وخیم بود که با گذشت چهار روز در نهایت پزشکان حکم به مرگ مغزی زحمتکش در سن ۲۴ سالگی دادند تا خانواده این دختر بوشهری با اهدای اعضای عزیز کوچ کرده به دیار حق موافقت و زمینه نجات چند بیمار محتاج به پیوند اعضا را فراهم کنند.

به هر ترتیب اسماء زحمتکش که در چهارسالگی پدر خود را از دست داد بیست سال بعد با این حادثه تلخ به دیدار پدر بزرگوارش رفت تا نه تنها خانواده اش بلکه بوشهری های علاقمند به ورزش را در غم بزرگی فرو ببرد.

سید کمال الدین شهریاری نماینده مردم دشتی و تنگستان با صدور پیامی درگذشت این ورزشکار ملی را تسلیت گفت:

بسمه تعالی

درگذشت نابهنگام و دلخراش کماندار خوش اخلاق و ملی پوش قهرمان تیم ملی سافتبال جمهوری اسلامی ایران باعث تاثر، تاسف و تالم فراوان گردید.

این مصیبت جانکاه را به خانواده مرحومه اسماء زحمتکش، مردم نوع دوست شهرستان دشتی و استان بوشهر و جامعه ورزش کشور تسلیت عرض نموده، از خداوند کریم برای ایشان صبر و برای آن مرحومه غفران و رحمت مسئلت می نمایم.

او قهرمان گونه زیست و پهلوان گونه بدرود حیات گفت و این ‏آغازیست بی پایان برای نام نکویی که به یادگار گذاشت.

روحش شاد و یادش گرامی

سید کمال الدین شهریاری

۲۹ مردادماه

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه

خبرهای ویژه