جمعه, 28 دی 1397 - Friday, 18 January 2019

سخن مردم"فرماندهی انتظامی استان بوشهر در آستانه حلول ماه مبارک رمضان، با صدور اطلاعیه ای ضمن تبریک فرا رسیدن این ماه بزرگ، در تکریم و تعظیم شعائر اسلامی؛ عموم مردم شریف استان را به رعایت نکاتی دعوت کرد.
✔گرچه اسلام مسافران و بیماران را از روزه معاف کرده است، لیکن تمامی کسانی که عذری دارند می بایست از خوردن، آشامیدن و استعمال دخانیات در ملا عام خودداری و مسافران عزیز از صرف غذا در فضای بیرونی غذاخوری ها، کنار جاده ها و تفرجگاه ها خودداری نمایند.
✔متصدیان هتل ها، مهمانپذیر ها، رستوران های بین راهی، پایانه ها، فرودگاه ها و ایستگاه های راه آهن با اخذ مجوز از مراجع مربوطه و رعایت شئونات اسلامی و پوشش فضای محل؛ می توانند به مسافران عزیز ارائه خدمات نمایند.
✔سایر رستوران ها و مراکز ارائه خوردنی ها و نوشیدنی ها از اذان صبح تا به وقت افطار حق پذیرایی از مشتریان را ندارند و از افطار تا سحر فعالیت این مراکز بلامانع می باشد.
✔نیروی انتظامی در نزدیکی لحظات افطار و لیالی قدر که حضور و تردد مردم تراکم بیشتری را دارد، تلاش خواهد کرد با حضور پر شور خود رفت و آمد را ارتقاء بخشد و البته که همکاری مردم و روزه داران محترم بسیار راهگشا خواهد بود.
✔یکی از جهات معنوی این ماه مبارک، رعایت عفاف و حجاب و دوری از ناهنجاری هاست. لیکن تقاضا داریم همگان ضمن رعایت فضای معنوی حاکم بر جامعه، اخلاق و پوشش اسلامی را مراعات نمایند.
✔فرماندهی انتظامی استان بوشهر با تبریک فرارسیدن این ماه صیام، بهره گیری مناسب از آثار و برکات معنوی را از خداوند متعال برای یکایک عزیزان مسئلت می نماید.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه