دوشنبه, 01 مرداد 1397 - Monday, 23 July 2018

فاطمه معصومه (س) كيست ؟
سخن مردم"نام شريف آن بزرگوار فاطمه و القاب ايشان « معصومه» ، « كريمه اهل بيت» ، « ستّي» ، و « فاطمه كبري» است.پدرش حضرت موسي بن جعفر (ع) و مادرش نجمه خاتون مادر حضرت رضا (ع) است.
آن حضرت اوّل ذي القعده سال 173هـ . ق در مدينه منوّره به دنيا آمد. و در سنّ28 سالگي در روز دهم(2)يا دوازدهم (3)ربيع الثاني سال 201هـ . ق در شهر قم از دنيا رفت.
بعد از وفات شفيعه روز جزا ، آن حضرت را غسل داده و كفن نمودند ، سپس به سوي قبرستان « بابلان» تشييع كردند ولي به هنگام دفن آن بزرگوار « به خاطر نبودن محرم « آل سعد» دچار مشكل شدند و سرانجام تصميم گرفتند كه پيرمردي به نام» قادر» اين كار را انجام دهد. ولي قادر و حتّي بزرگان و صلحا ، شيعه قم هم ، لايق نبودند عهده دار اين امر مهم شوند ؛‌چرا كه معصومه اهل بيت را بايد امام معصوم به خاك سپارد. مردم منتظر آمدن « آن پيرمرد صالح « بودند ، كه ناگهان دو سواره را ديدند كه از جانب ريگزار به سوي آنان مي آيند و قتي نزديك جنازه رسيدند ، پياده شده و بر جنازه نماز خواندند و جسم پاك ريحانه رسول خدا را در داخل سردابي « كه از قبل آماده شده بود « دفن كردند و بدون اينكه با كسي تكلّمي نمايند ، سوار شده و رفتند ، و كسي هم آنها را نشناخت

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه

محل تبلیغات شما