یکشنبه, 31 تیر 1397 - Sunday, 22 July 2018

سخن مردم"رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از تشکیل کمیته‌ای برای تهیه برنامه عملیاتی و اجرایی حذف کنکور در شورای عالی انقلاب فرهنگی خبر داد.

به گزارش سخن مردم"دکتر فرهاد رهبر،‌ رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در حاشیه مراسم روز دانشجو در جمع خبرنگاران درباره بحث‌ها و اقدامات اخیر در شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره حذف کنکور گفت: حذف کنکور پیشنهاد بنده بوده که مسکوت مانده است. دکتر روحانی دستور تشکیل کمیته‌ای در شورای عالی انقلاب فرهنگی را صادر کرده‌اند تا برنامه عملیاتی و اجرایی حذف کنکور را تهیه کنند. وزیر علوم، وزیر بهداشت، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و چند نفر دیگر در این کمیته حضور دارند.

رهبر درباره اینکه بحث انحلال سازمان سنجش هم مطرح است یا خیر، گفت: انحلال نیست؛ اما ممکن است تغییر رفتار داشته باشیم. به جای اینکه یک روز در سال کنکور داشته باشیم، چندبار در سال این اتفاق رخ دهد و بالاترین رتبه‌ها را برای پذیرش دانشجو در دانشگاه در نظر بگیریم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی افزود: یک لولایی بین نظام آموزش و پرورش و آموزش عالی وجود دارد که این لولا 8هزار میلیارد تومان گردش مالی دارد. کلاس‌های کنکور، آمادگی آزمون و... اینها شامل این 8 هزار میلیارد تومان می‌شود که نمی‌گذارند، کنکور حذف شود.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه

محل تبلیغات شما