چهارشنبه, 01 ارديبهشت 1400 - Wednesday, 21 April 2021

سخن مردم" دستگاه ضدعفونی کننده ساخته شده توسط تیم علمی پژوهشی حوزه بسیج دانش آموزی باقرالعلوم (ع) برازجان رونمایی شد.

IMG 3621

گزارش:ابوالفضل قاسمی"

به گزارش سخن مردم" در راستای مقابله با ویروس کرونا یکی از محصولاتی که نیاز به آن بیش از پیش احساس گردید، دستگاهی بود که بدون تماس دست، دست های را ضد عفونی کند.

دراقدامی موفقیت آمیزتیم علمی پژوهشی بسیج دانش آموزی حوزه باقرالعلوم (ع) برازجان موفق به ساخت دستگاه ضدعفونی کننده شد، که علاوه بر عملکرد کاملاً موثر، تماس دست آلوده با دستگاه را به صفر می رساند .

IMG 3632

محمد مرادی پور مسئول علمی پژوهشی و تیم علمی شهید تهرانی مقدم حوزه دانش آموزی باقر العلوم (ع) برازجان درخصوص جزئیات ساخت این دستگاه گفت: پدال وجنس بدنه دستگاه از آلومینیوم و گالوانیزه می باشد،با ارتفاع ۱۳۰ سانتی متر و با هزینه ۴۰۰هزارتومان در مرکز رشد شهید ضنجرسیم ساخته شده است.

ایشان بابیان اینکه این دستگاه سبک و قابل حمل است افزود:دارای لامپ ال ای دی برای تشخیص محل خروجی محلول زد عفونی کننده وقابل استفاده درمراکز آموزشی و درمانی و... درشرایط خاص می باشد.

IMG 3629

مسئول تیم علمی پژوهشی حوزه بسیج دانش آموزی باقرالعلوم (ع) برازجان با اشاره به اینکه توصیه مکرر تمامی پزشکان در خصوص همه گیری ویروس کرونا استفاده از دستکش و ماسک در اماکن عمومی و شست و شوی مدوام دست ها است تصریح نمود: یکی از راهکار های جایگزین شست و شوی دست، استفاده از دستگاه ضد عفونی کننده دست است و در مکان ها بسیار موثر است ومی تواند باعث شیوع هرچه بیشتر این ویروس خطرناک در کشور شود.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه