شنبه, 16 اسفند 1399 - Saturday, 06 March 2021

سخن مردم" مصاحبه با محمد امین بشکوفه سخنران دانش آموز شب شهادت حضرت فاطمه الزهرا (ع) هیئت دانش آموزی حضرت علی اکبر (ع) برازجان درخصوص پیام قطعنامه ی ۵۹۸ با ایشان بخوانید.

sokhanemardom 2344

به گزارش سخن مردم" در خدمت محمدامین بشکوفه هستیم،سخنران دانش آموز مراسم هیئت تشکیلاتی دانش آموزی حضرت علی اکبر (ع) برازجان ، درادامه گفتگوی مارابا ایشان بخوانید.

چرا در باره ی پیام قطعنامه ی ۵۹۸ سخنرانی کردید؟

با عرض سلام ، خسته نباشید و آرزوی سلامتی به شما و همه خوانندگان این مصاحبه ؛ باید به اطلاع برسانم یکی از مهم ترین مسئله هایی که یک جوان مومن انقلابی باید بداند پیام قعطنامه هست.

به دلیل اینکه امام راحل ، این اَبرمرد مرد تاریخ در این پیام راهبرد انقلاب اسلامی برای آینده را مشخص و تبیین نمود. از این جهت این پیام اهمیت ویژه ای برای متولیان و دوست داران انقلاب اسلامی در ایران و جهان دارد

لزوم فهمیدن پیام قطعنامه چیست؟

این که بعضی ها خیال کردن این پیام فقط مربوط به زمان جنگ و اختتامیه ای است برای ۸ سال جنگ و دفاع می باشد ، اشتباه است. شاید هم بعضی ها خواستند این میام در جامعه مطرح نشود.! در صورتی که وقتی به پیام قعطنامه ۵۹۸ سازمان ملل که بعد از کشتار و به شهادت رساندن حجاج خانه امن خدا توسط رژیم خائن آل سعود با پشتیبانی اسرائیل و امریکا صادر شد ، نگاه می کنیم 90 درصد آن برای آینده است و نه برای گذشته،اهمیت پیام قعطنامه این قدر بالا است که راهبرد اصلی و سیاست کلی انقلاب و حکومت اسلامی برای آینده را ترسیم می کند . در این پیام آمده است که ما چه کاری باید انجام بدهیم؟ هدف مان چیست؟ وبرای چه انقلاب کردیم؟

sokhanemardom 2346

چند قسمت مهم پیام قعطنامه را شرح بدهید؟

موضوعاتی مانند عدالت ، آزادی ، ریشه های انقلاب ریشه های حکومت وظایف مردم ، مسئولین و وظایف مسلمانان و اهمیت حج و مبارزه با اشرافیگری و نقش اتحاد مسلمانان و دهها موضوع مهم و پراهمیت دیگر . همه این ها در پیام قعطنامه 598 وجود دارد که امام با دقت و قاطعیت به آن ها می پردازد.

حرف آخرتان را بفرمائید؛

از سخنان تأمل برانگیز ایشان می توانیم به این جمله اشاره کنیم که می فرمودند: انتقاد از خویشتن را جز برنامه های خود قرار دهید.

از این جمله می فهمیم که این بزرگوار توجه خاصی به تکامل نفس و شخصیت خود داشتند و تلاششان بر این بوده که روز به روز باعث اصلاح و پیشرفت خود شوند.

حرف آخر؛

بنظر من هرکس که می خواهد از انقلاب اسلامی و در دایره انقلابیگری حرف بزند اگر پیام قطعنامه را نخوانده و فهم نکرده باشد بهتراست سکوت کند و دهان خود را بسته نگاه دارد چون این افراد بجای نظر انقلاب و امام (ره) نظرات شخصی خود را به اسم انقلاب به مردم می گویند و می شود انچه تا الان شده است. پس توصیه من به جوانان حتما حتما پیام قطعنامه را مطالعه کنید.

در پایان هم تقدیر و تشکر میکنم از عزیزانی که هیئت دانش آموزی را شکل داده و به جوانان فرصت صحبت کردن و ارائه نظر می دهند.

به امید ظهور صاحب الامر (عج)

با تشکر از بابت فرصتی که در اختیار ما گذاشتید.

مصاحبه : علی عسکری

تهیه و تنظیم : ابوالفضل قاسمی

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه