شنبه, 16 اسفند 1399 - Saturday, 06 March 2021

سخن مردم" مصاحبه با علیرضا دشتیانه سخنران شب شهادت حضرت فاطمه الزهرا (ع) هیئت دانش آموزی حضرت علی اکبر (ع) برازجان

sokhanemardom 2343

به گزارش سخن مردم" در خدمت علیرضا دشتیانه هستیم،سخنران دانش آموز مراسم هیئت تشکیلاتی دانش آموزی حضرت علی اکبر (ع) برازجان ، درادامه گفتگوی ما را در خصوص شهید بهشتی و کار تشکیلاتی در انقلاب با ایشان بخوانید.

چرا شهید بهشتی را به عنوان موضوع سخنرانی انتخاب کردید؟

برای پاسخ به این سئوال باید بگویم که شهید بهشتی یکی از شخصیت‌های موثر و برجسته در تشکیل انقلاب اسلامی ایران بود و به دلیل اینکه یکی از اهداف هیئت بالا بردن سطح دانش، دانش آموزان در زمینه های مختلف است، سعی کردم که درباره شهید بهشتی که یکی از سیاستمداران و فقیهان بزرگ ایران بودند صحبت کنم.

شهید بهشتی چگونه شخصیتی داشت؟

یکی از ویژگی‌های مثبت شخصیت ایشان این بود که انتقادپذیر بودند و هنگامی که سخنرانی می کردند به هیچ وجه فقط گوینده نبودند و به سخنان حضار هم توجه می کردند. در زمینه‌هایی اعم از فرهنگی ، سیاسی، اجتماعی، فعالیت داشتند و آثار مختلفی هم منتشر کردند.

لزوم شناخت آثار و شخصیت شهید بهشتی چیست؟

به دلیل اینکه ایشان یکی از عالمان کشور ما بودند و علم ایشان فقط در یک زمینه محدود نمی شد و برای نسل جوان و فراگیری دانش اهمیت خاصی قائل بودند.

پس ما باید این بزرگواررا الگو خوقراردهیم وشهید بهشتی هایی برای نسل های آینده بسازیم.

sokhanemardom 2348

لطفا چند سخن کلیدی شهید بهشتی را مطرح کنید:

از سخنان تأمل برانگیز ایشان می توانیم به این جمله اشاره کنیم که می فرمودند: انتقاد از خویشتن را جز برنامه های خود قرار دهید.

از این جمله می فهمیم که این بزرگوار توجه خاصی به تکامل نفس و شخصیت خود داشتند و تلاششان بر این بوده که روز به روز باعث اصلاح و پیشرفت خود شوند.

حرف آخر؛

آیت الله بهشتی در زمینه های گوناگونی فعالیت داشتند و آثار و کتاب های گرانبهایی را عرضه کردند و با کتاب هایشان به بسیاری از سوالات بشر پاسخ دادند.

ما به عنوان یک ایرانی باید به این آثار توجه ویژه ای داشته باشیم و در زندگی خود از سخنان ایشان بهره بگیریم و یکی از آثار شهید بزرگوار کتاب سرود یکتا پرستی است که پیشنهاد میکنم مطالعه کنید.

با تشکر از بابت فرصتی که در اختیار ما گذاشتید.

مصاحبه : علی عسکری

تهیه و تنظیم : ابوالفضل قاسمی

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه