یکشنبه, 22 تیر 1399 - Sunday, 12 July 2020

سخن مردم" نقص ایمنی گیرنده اینترفرون آلفا رسپتور یک، در یک کودک ۶ ساله بوشهری با مشارکت پزشک بوشهری و بخش ژنتیک انسانی دانشگاه راکفلر آمریکا در ژورنال JEM با IF یازده شناسایی شد.

 فدکتر افشین شیرکانی  در جمع خبرنگاران در این خصوص اظهار داشت: نقض ایمنی بدن یکی از بیماری هایی است که در جهان هنوز به خوبی شناخته شده نیست.

فوق تخصص آسم و آلرژی و بیماری‌های نقص ایمنی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با بیان اینکه شناسایی و درمان زودهنگام این بیماری برای حیات بیمار ضروری است، افزود: از هر ده هزار نفر یک نفر به بیماری نقص ایمنی مبتلا می شود.

وی تصریح کرد: در مقابل برخی از ویروس‌ها مانند سرخک، تب زرد و یا واکسن‌هایی که حاوی این نوع ویروس‌های تضعیف‌شده و زنده هستند دچار التهاب مغزی می‌شوند و در برخی موارد منجر به مرگ بیمار می شود.

شیرکانی خاطر نشان کرد: برای اولین بار در دنیا در بخش تحقیقات آلرژی و ایمونولوژی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و با همکاری مرکز پژوهش‌های ژنتیک انسانی دانشگاه راکفلر آمریکا، دانشگاه لوآن بلژیک و دانشگاه سوربن پاریس موفق به شناسایی و کشف بیماری نقص گیرنده یک اینترفرون آلفا شده ایم.

فوق تخصص آسم و آلرژی و بیماری‌های نقص ایمنی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در خصوص درمان این بیماری عنوان کرد: ژن‌درمانی به عنوان یک درمان قطعی و نهایی در درمان این بیماران است مهر

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه

عضویت در خبر نامه