پنج شنبه, 30 خرداد 1398 - Thursday, 20 June 2019

سخن مردم"مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر گفت: در هشت ماه امسال ۷۲۲ نفر نامشان را تغییر داده‌اند که ۶۶ درصد از آن‌ها زن بودند.
۶۶ درصد از متقاضیان تغییر نام زنان هستند اسکندر پاسالار افزود: در این مدت، ۴۷۷ زن و ۲۴۵ مرد با دریافت مجوز ثبت احوال، هیات‌های حل اختلاف مستقر در ادارات و دادگاه نام خود را تغییر داده‌اند که این تعداد نسبت به مدت مشابه پارسال، ۲۱.۴ درصد کاهش داشته است.
وی ادامه داد: در تغییر نام ها، اسامی اصلی ائمه اطهار (ع) از جمله محمد، علی، زهرا، فاطمه به هیچ وجه قابل تغییر نیست و حتی نمی‌توان این اسامی را با پیشوند یا پسوند غیر مذهبی ترکیب کرد.
مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر در خصوص تغییر نام خانوادگی نیز گفت: از ابتدای فروردین تا پایان آبان، ۹۴۴ مورد تغییر نام خانوادگی در استان بوشهر انجام شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، ۲۱.۵۲ درصد کاهش یافته است.
پاسالار بیان کرد: تغییر نام و نام خانوادگی، متقاضی بسیار زیادی دارد، اما با توجه به افزایش هزینه‌ها و سخت شدن شرایط تغییر نام خانوادگی این تقاضا کاهش پیدا کرده است.
وی یادآور شد: متقاضیان تغییر نام می‌توانند با مراجعه به ادارات ثبت احوال درخواست خود را ارائه کنند که این درخواست بر اساس دستورالعمل ثبت احوال بررسی و نتیجه به فرد اعلام می‌شود.
مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر با بیان اینکه بسیاری از تغییرات در حد افزایش و یا کاهش پسوند و پیشوند است، گفت: تغییر هر نام خانوادگی امکان پذیر نیست و فقط آن دسته از نام‌های خانوادگی تغییر پذیرند که دارای دو کلمه، واژه‌های نامناسب، مذموم و خارجی باشند.باشگاه خبرنگاران

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه

خبرهای ویژه