پنج شنبه, 26 مهر 1397 - Thursday, 18 October 2018

 

سخن مردم"»آیت‌الله خامنه‌ای در پیام نوروزی خود به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۷، سال جدید را سال «حمایت از کالای ایرانی» نام‌گذاری کردند.
ایشان در این پیام تاکید کردند: « بنده در شعارهای سالها معمولاً مخاطب را مسئولین قرار میدادم؛ امسال مخاطب، همه‌ آحاد ملّت و از جمله مسئولین خواهند بود.
مقدّمتاً عرض کنم، مسئله‌  اقتصاد و فرهنگ و مسائل گوناگون همه مطرح است لکن مسئله‌ اصلی ما امسال هم مسئله‌  اقتصاد و معیشت مردمی است. همه باید تلاش کنند، همه باید کار کنند و محور هم عبارت است از تولید ملّی؛ یعنی اگر چنانچه تولید ملّی را -با شرحی که ان‌شاءالله در سخنرانی عرض خواهم کرد- همه تعقیب کنند و دنبال‌گیری کنند، بسیاری از مشکلات اقتصادی، مشکلات معیشتیِ مردم -هم مسئله اشتغال، هم مسئله سرمایه‌گذاری و بقیّه چیزها- حل خواهد شد.
آسیبهای اجتماعی به میزان زیادی کاهش پیدا خواهد کرد؛ یعنی محور، تولید ملّی است. بنابراین اگر تولید ملّی شتاب بگیرد، بسیاری از مشکلات حل خواهد شد. من این را محور قرار دادم برای شعار امسال؛ شعار امسال حمایت از کالای ایرانی  است؛ سال  حمایت از کالای ایرانی. این فقط مربوط به مسئولین نیست؛ آحاد ملّت همه میتوانند در این زمینه کمک بکنند و به معنای واقعی کلمه وارد میدان بشوند.»
رهبر انقلاب در حرم مطهر امام رضا (ع) به تبیین شعار سال پرداختند.
 محورهای مهم سخنان رهبری در این خصوص چنین بود:  جنس خارجی مثل سیل وارد می‌شود و آن وقت از بیکاری هم انتقاد می‌کنیم /  مردم هم باید متعصبانه از خرید و مصرف جنس قاچاق خودداری کنند تا قاچاق برای کسی به صرفه نباشد ، سرمایه گذاری فعالان اقتصادی در امر تولید ضمن این که سود هم به دنبال دارد، اگر با نیت خالص و برای پیشرفت کشور انجام شود، عبادت نیز محسوب می‌شود / ما مسوولان، فعالان اقتصادی، فروشندگان و مصرف کنندگان، همه و همه با تعصب و غیرت به‌دنبال حمایت از کالای ایرانی باشیم.
حمایت از کالای ایرانی در واقع با حمایت از تولید کننده ایرانی محقق خواهد شد
بنابراین باید گفت تولید کننده ایرانی برای حمایت از کالای ایرانی باید در تولید خود بازنگری اساسی داشته باشد و زمینه ایجاد رقابت چشمگیر با کالای خارجی را در اجناس خود ایجاد نماید.
حمایت مردم به عنوان مصرف کننده یکی از مهمترین مسائل برای تحقق شعار سال است.
اما در این میان مردم می توانند تا زمانی که فروشندگان و تولید کنندگان وارد عرصه شوند خود زمینه ورود انان را با خرید کالای داخلی و با حمایت از تولید کننده و جلب اعتماد انان ایجاد کنند.
در این میان مردم باید از فروشندگان اجناس ایرانی بخواهند و به دنبال خرید اجناس ایرانی باشند تا کم کم زمینه فروش اجناس خارجی از بین برود و جای خود را به فروش اجناس داخلی دهد.
بدون شک زمانی که مردم تقاضای کالای ایرانی داشته باشند تولید کننده نیز با اشتیاق بیشتری به تولید می پردازد و در این میان زمینه اشتغال زایی بیشتر جوانان نیز فراهم خواهد شد.
باتوجه به آنچه بیان شد می‌توان گفت که برای تحقق شعار سال 97، همه، از مسئولان، سیاست گذاران اقتصادی، تولید کنندگان و مصرف کنندگان باید در راستای تحقق این شعار گام بردارند.هفته نامه مردم جنوب

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه

محل تبلیغات شما