چهارشنبه, 07 اسفند 1398 - Tuesday, 25 February 2020

سخن مردم"معاون امور استان های اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان بوشهر گفت: اتاق ایران با رایزنی هایی که با تیم اقتصادی مجلس شورای اسلامی آغاز کرده در صدد است تا ثبت شرکت های بزرگ در محل فعالیت آنها را الزامی کند.

 

به گزارش سخن مردم"، سید جواد زمانی روز چهارشنبه در نشست هم اندیشی با هیات نمایندگان اتاق بازرگانی بندر بوشهر افزود: هم اکنون محل ثبت بسیاری از شرکت های بزرگ تهران است اما فعالیت آنها در استانی غیر از تهران است.

وی بیان کرد: این شرایط باعث شده تا آثار زیان بار شرکت های بزرگ برای شهرستان ها باشد ولی درآمد مالیاتی آنها بواسطه ثبت شرکت در تهران به حساب پایتخت واریز شود.

زمانی ادامه داد: دلیل اصلی ثبت شرکت های بزرگ در پایتخت این است که مدیران عامل آنها در تهران سکونت داشته و یا مالیکت آنها دولتی است که این دولتی بودن باعث شده تا وزارتخانه ها این شرکت ها را در سایه خود و در تهران به ثبت برسانند.

وی گفت: این امر باعث شده تا اکنون درآمد اتاق بازرگانی تهران به تنهایی فراتر از درآمدهای اتاق بازرگانی سایر استان های کشور باشد.

رئیس اتاق بازرگانی بندر بوشهر گفت: اتاق بازرگانی بندر بوشهر با بیش از 100 سال سابقه فعالیت اثبات کرده که بازرگانی و تجاری بخش لاینفکی از نحوه امرار معاش مردم این استان است.

خورشید گزدرازی افزود: در این ارتباط اتاق بازرگانی بوشهر برای 700 مترمربع زمینی که دارد طرح های توسعه ای بسیار خوبی از جمله احداث مکان برای استقرار تشکل های زیرمجموعه پیش بینی کرده است.

وی ادامه داد: انتظار داریم اتاق بازرگانی ایران کمک کند تا زمینه اجرای این طرح مهم فراهم شود.

گزدرازی ادامه داد: اتاق بازرگانی بندر بوشهر با داشتن 100 تشکل، فعالیت بسیارتاثیرگذاری در حوزه تشکل ها دارد که آبزیان و نخیلات از شاخص ترین های آنها است.

وی گفت: مرکز پژوهش های اتاق بازرگانی بوشهر نیز از جمله مراکز پویا و فعال این اتاق است که کنون اعتباری نگرفته و حمایت ویژه از آن ضروری است .ایرنا

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه

unnamed1

عضویت در خبر نامه