پنج شنبه, 02 بهمن 1399 - Thursday, 21 January 2021

 سخن مردم" معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: در چهار ماهه ابتدایی امسال تیم‌های امداد نجات در کمترین زمان ممکن به ۴۳ مورد وضعیت اعلام اضطرار و درخواست امداد و نجات پاسخ دادند.

به گزارش سخن مردم" به نقل ازروابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر، محمد قاسمی در تشریح جزئیات عملیات‌های انجام شده اظهار داشت: از مجموع عملیات‌های امداد و نجات انجام شده ۳۳ مورد نیاز پزشکی و ۱۰ مورد آن نیز مرتبط به سوانح دریایی و نقص فنی بوده است.

18

وی بیان کرد: مجموع سوانح دریایی این چهار ماهه شامل چهار مورد آبگرفتگی و ۶ مورد نیز آتش سوزی و نقص فنی شناورها است.

قاسمی ادامه داد: از مجموع ۱۰ سوانح دریایی بیشترین آنها با پنج مورد مربوط به شناورهای سنتی(پنج مورد)، یک مورد نفتکش و چهار مورد نیز مربوط به سایر قایق‌های تفریحی و صیادی گزارش شده است.

وی افزود: بیشترین آمار بروز اضطرار دریایی با چهار مورد در منطقه بوشهر و همچنین عسلویه و عامری هر کدام ۲ مورد، و خارگ و دیلم نیز هر کدام یک مورد گزارش اضطرار داشته‌اند.

معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر اظهار کرد: در کل تعداد افراد مضطر ۳۷ نفر بوده که تمامی ۳۷ نفر نجات یافته‌اند و تنها یک مورد فوتی گزارش شده که فرد یاد شده قبل از گزارش به مرکز هماهنگی اضطرار دریایی بوشهر فوت شده بود.

وی اشاره کرد: یک مورد جسد نیز بر روی آب پیدا شده که مربوط به سوانح دریایی گزارش شده نبوده و جهت احراز هویت به مبادی قضایی تحویل شده است.

محمد قاسمی گفت: ۸ ایستگاه مخابراتی، ۶ پایگاه جستجو و نجات (با استقرار ۶ فروند شناور جستجو و نجات، پنج فروند قایق ناجی و یک قایق سار)، یک فروند بالگرد استیجاری و یک فروند واحد پروازی سیمرغ (جایرو پلین) از جمله ظرفیت های اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر در زمینه جستجو و نجات دریایی است.

وی یادآور شد: پایگاه‌های جست و جو و نجات استان در بنادر بوشهر، عسلویه، دیر، عامری، خارگ و دیلم استقرار دارند.

قاسمی خاطرنشان کرد: به منظور تسریع در اطلاع رسانی و پیشگیری از هر گونه تاخیر در پاسخگویی به اضطرارهای دریایی، سامانه تلفنی ۱۵۵۰ بدون نیاز به پیش شماره به این مهم اختصاص یافته است

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه