سه شنبه, 06 خرداد 1399 - Tuesday, 26 May 2020

سخن مردم : مسئول سازمان بسیج عشایر سپاه امام صادق (ع) در دیدار با مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه امام صادق علیه السلام گفت: عشایر نقش بسزایی در ترویج گفتمان انقلاب اسلامی و دفاع از حیثیت و ناموس کشور دارند.

2782243 508

به گزارش سخن مردم : به نقل از خبرگزاری بسیج از بوشهر، سرگرد رضا حیدری راد در این دیدار که به مناسبت روز بسیج عشایر برگزار شد، اظهار کرد: ۲۹ اردیبهشت سال روز بیعت تاریخی عشایر با امام خمینی (ره) بنیانگذار نظام جمهوری اسلامی است که هر ساله به همین مناسبت برنامه‌های متعددی برگزار میشود.

وی تصریح کرد: عشایر ۲ درصد از جمعیت کشور را شامل می‌شوند که با تقدیم بیش از ۱۰ هزار شهید نقش بسزایی در ترویج گفتمان انقلاب اسلامی و دفاع از حیثیت و ناموس کشور ایفا نموده اند.

مسئول بسیج عشایر سپاه امام صادق علیه السلام استان بوشهر همچنین به همین مناسبت با سرهنگ عبدالرضا دشتی جانشین فرمانده سپاه امام صادق علیه السلام نیز دیدار و گفت و گو کرد.

حیدری راد در این دیدار‌ها به ارائه توضیحاتی درباره برنامه‌های اجرایی سازمان بسیج عشایر استان بوشهر در طول سال جاری پرداخت.

عشایر استان بوشهر دارای جمعیتی بالغ بر ۳۰ هزار نفر هستند که همگی از ایل بزرگ قشقایی بوده و به زبان ترکی قشقایی صحبت می‌کنند.

عشایر بوشهر از پنج طایفه بزرگ کشکولی، دره شوری، شش بلوکی، فارسیمدان و عمله تشکیل و شامل ۳۸ تیره و ۱۰۳ بنکو می‌باشند که ۷ ماه از سال را در این استان و بقیه را در مناطق سردسیری و ییلاق‌های استان‌های فارس، کهگیلویه و بویر احمد و اصفهان می‌گذرانند.

سازمان بسیج عشایر سپاه امام صادق علیه السلام استان بوشهر اسفند سال گذشته راه‌اندازی شد و فعالیت خود را به صورت رسمی از امسال آغاز کرد.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه

 عید سعید فطرsh1 1

عضویت در خبر نامه