جمعه, 09 خرداد 1399 - Friday, 29 May 2020

سخن مردم" همزمان با هفته نیروی انتظامی طی آیینی و با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، فرمانده نیروی انتظامی، سرپرست اداره کل آموزش و پرورش، مسئولین استانی و دانش آموزان مدارس نمایشگاه آسیب های فضای مجازی در گالری مجتمع فرهنگی هنری شهر بوشهر گشایش یافت.

نمایشگاه آسیب های فضای مجازی در بوشهر گشایش یافت

به گزارش سخن مردم" به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، فاطمه کرمپور در آیین گشایش نمایشگاه گفت: این نمایشگاه با همکاری پلیس فتا، معاونت اجتماعی نیرو انتظامی، اداره کل آموزش و پرورش و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برپا شده است.

وی با اشاره به ضرورت افزایش سواد رسانه برای افراد مختلف در جامعه اظهار داشت: آشنایی آسیب های فضای مجازی با محوریت دانش آموزی به مناسبت گرامیداشت هفته نیروی انتظامی هدف اصلی این نمایشگاه است.

کرمپور با اشاره به اینکه ۸۰ عکس در این نمایشگاه در معرض دید عموم قرار گرفته، افزود: آسیب های فضای مجازی شامل خریدهای اینترنتی، شبکه های اجتماعی و اثرات مخرب بازیهای رایانه ای از موضوعات این نمایشگاه می باشد.

وی نهادینه شدن فرهنگ مناسب استفاده از امکانات فضای مجازی با بهره بردن از سواد رسانه‌ای را تضمین کننده سلامت جامعه خواند و بیان داشت: خانواده مهمترین رکن اصلی در جامعه است که آگاه سازی و آشنایی با خطرات و مشکلات در این راستا یک امر ضروری است و برپایی این نمایشگاه ها نقش موثری در آگاه‌سازی اقشار مختلف دارد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر خاطرنشان کرد: آشنایی با تهدید های فضای مجازی علاوه بر تحکیم بنیان خانواده باعث کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه می شود.

گفتنی است علاقمندان می توانند در روزهای دوشنبه و سه شنبه ۱۵، ۱۶ ماه جاری از ساعت ۸ الی ۱۲ از این نمایشگاه دیدن کنند

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه

sh1 1

عضویت در خبر نامه