جمعه, 09 خرداد 1399 - Friday, 29 May 2020

سخن مردم" استاندار بوشهر گفت: با توجه به امکانات و تأسیساتی که در جنوب تا شمال استان وجود دارد، بوشهر یک استان استثنایی و بی نظیر در حوزه پدافند غیرعامل است.

2466861 869

به گزارش سخن مردم" به نقل از خبرگزاری بسیج از بوشهر، عبدالکریم گراوند در نشست پدافند غیرعامل استان بوشهر با اشاره به طرح جامع پدافند غیرعامل استان بوشهر بیان کرد: مسئولان استان باید در جریان طرح‌های مرتبط با استان قرار بگیرند تا در زمان ضروری و لازم متناسب با طرح تصمیمات لازم را اتخاذ کنند.

او با بیان اینکه همه باید این طرح‌ها را مطالعه کنند تا در نشست‌ها بتوانند نظرات خود را ارائه کنند تصریح کرد: دستگاه‌هایی که قرار بوده اطلاعات طرح پدافند غیرعامل را در اختیار مجری قرار دهند باید به وظیفه خود در این زمینه عمل کنند.

استاندار بوشهر با بیان اینکه مدیران دستگاه‌ها مکلف هستند که اطلاعات لازم برای تکمیل طرح جامع پدافند غیرعامل را ارائه کنند، عنوان کرد: برخی اشکالات در این طرح وجود دارد که باید نسبت به رفع آن اقدام شود تا طرح به خوبی به پیش برود.

گراوند ادامه داد: با توجه به امکانات و تاسیساتی که در جنوب تا شمال استان وجود دارد، بوشهر یک استان استثنایی و بی نظیر در حوزه پدافند غیرعامل است.

او با اشاره به حجم بالای سرمایه‌گذاری‌ها در استان بوشهر تاکید کرد: باید به خوبی از این تاسیسات که در استان بوشهر میزبان آن هستیم حفاظت کنیم.

استاندار بوشهر با گرامیداشت هفته پدافند غیرعامل بیان کرد: پدافند غیرعامل در مناطق حساس باید با هماهنگی و همراهی فرمانداران مد نظر قرار بگیرد و مسائل مد نظر فرمانداران دیده شود.

گراوند خواستار نگاه ویژه به طرح پدافند غیرعامل در جزیره خارگ شد و تصریح کرد: ادارات در پاسخ به اطلاعات درخواست‌شده در طرح جامع پدافند غیرعامل استان بوشهر همکاری لازم داشته باشند.

او بادآور شد: باید پیوستگی بین طرح‌های مطالعاتی پدافند غیرعامل در نقاط مختلف استان بوشهر از جمله خارگ، مرکز استان، شهرستان‌ها و پارس جنوبی وجود داشته باشد.

استاندار بوشهر با بیان اینکه در این استان پیش از این حتی یک ژنراتور برای شرایط اضطرار نداشتیم، افزود: اعتبارات لازم را برای این بخش گذاشته‌ایم و همه دستگاه‌ها باید در این زمینه اقدام کنند.

گراوند خواستار شناسایی وضعیت آمادگی استان بوشهر برای مواقع بحران شد و بیان کرد: ظرفیت و آمادگی استان برای شرایط بحران شناسایی شود تا بدانیم در زمان بروز بحران چه اقداماتی می‌توانیم انجام دهیم.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه

sh1 1

عضویت در خبر نامه