سه شنبه, 01 بهمن 1398 - Tuesday, 21 January 2020

سخن مردم"پرچم متبرک حرم مطهر حضرت معصومه (س) از سوی آستان مقدس این حضرت بر فراز مزار سردار شهید نادر مهدوی به اهتزاز در آمد.

اهتزاز پرچم حرم حضرت معصومه س بر فراز مزار حماسه ساز نبرد مستقیم با آمریکا

به گزارش سخن مردم"، بعد از ظهر دوشنبه (۱۷ تیر) با حضور فاطمه کرمپور مدیر کل ارشاد اسلامی استان بوشهر، علیرضا پولاد مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان بوشهر، علی میرزایی خادم و نماینده آستان مقدس حرم حضرت معصومه (س) و جمع کثیری از مردم متدین روستای بحیری شهرستان دشتی پرچم آستان مقدس حرم حضرت معصومه (س) بر فراز مزار سردار شهید نادر مهدوی به اهتزاز در آمد.

این ویژه برنامه های دهه کرامت ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان بوشهر می باشد که با همکاری آستان مقدس حرم حضرت معصومه (س) برگزار شد.

در تیرماه سال ١٣٦٦ که اولین کاروان از نفتکشهای کویتی با پرچم آمریکا (نفتکش کویتی اَلرَّخاء با نام مبدّل بریجتون) و اسکورت کامل نظامی توسّط ناوگان جنگی این کشور با تبلیغات رسانه ای گسترده به راه افتاد، در فاصله ١٣ مایلی غرب جزیره فارسی، در اثر برخورد با مین های کار گذاشته شده توسّط سردار شهید مهدوی و یارانش، منفجر شد به طوریکه حفره ای به بزرگی ٤٣ متر مربّع در بدنه آن ایجاد گردید.

پس از اقدام دلیرانه سردار شهید مهدوی و همرزمانش در انفجار کشتی بریجتون، به پاس قدردانی از این عزیزان، به دیدار با حضرت امام خمینی (ره) نائل شدند.

در عصر روز ۱۶ مهر ماه سال ۶۶ سردار شهید نادر مهدوی همراه با تنی چند از همرزمانش، جهت انجام گشت زنی و حفاظت از آبهای نیلگون خلیج فارس، با استفاده از دو فروند قایق تندرو توپدار و یک فروند ناوچه به سمت جزیره فارسی حرکت می کنند.

پس از اقامه نماز مغرب در جزیره فارسی، مورد تهاجم نیروهای آمریکایی قرار می گیرند.

نیروهای آمریکایی با چند فروند بالگرد بزرگ کبری به نام MS٦به ناوگروه حمله کرده و رادار پایگاه فرماندهی را منهدم می کنند که ارتباط ناوگروه با مرکز به کلّی قطع می شود.

با این وجود تنها ناوچه طارق که سردار شهید مهدوی بر آن سوار بود، سالم مانده بود و دو قایق دیگر هدف قرار گرفته و در آتش می سوختند.

شهید نادر مهدوی می توانست به سلامت از میدان بگریزد اما با رشادت و مردانگی تمام در پی گرفتن زخمی ها و پیکرهای مطهّر شهدا از آب برمی آید.

همرزمان شهید مهدوی با همه توان سعی می کردند که اجازه ندهند تا بالگردهای آمریکایی به طرف آنها نزدیک شوند اما کار سختی بود زیرا این بالگردها بسیار کم صدا بودند و موقعیت یابی آنها در آسمان بسیار مشکل بود.

نادر مهدوی و بیژن گرد و چهار نفر دیگر پس از بیست دقیقه رزم جانانه و مردانه، زنده به چنگال دشمن می‌افتند.

بالأخره پس از گذشت شش روز، پیکرهای مطهر شهدا و اسرا از مسقط پایتخت کشور سلطان‌نشین عمان تحویل گرفته شد و از مرز هوایی وارد فرودگاه مهرآباد تهران گردید.

هنگامی که جنازه شهید نادر مهدوی به خاک پاک میهن رسید، دست ها و پاهایش به صورت خیلی محکم بسته شده بود و نشان می داد که دشمن، حتّی از جسم بی جان این سردار شهید نیز می ترسید.

شهید مهدی بر عرشه ناو جنگی یو. اس. اس. چندلر” آماج شکنجه‌های وحشیانه دشمن قرار می‌گیرد و سینه‌اش با میخ های بلند آهنین سوراخ می‌شود و بدین ترتیب مظلومانه به شهادت می‌رسد.

پیکر مطهر شهید مهدوی با شکوه خاصی بر دوش هزاران تن از امت قدرشناس در مقابل لانه جاسوسی آمریکا تشییع و سپس به بوشهر انتقال یافت.

در آنجا نیز پیکر پاک شهید مجدداً بر دوش جمعیت انبوه مردم شهیدپرور تشییع شد و پس از آن جهت خاک‌سپاری به زادگاهش روستای بحــیری بازگشت.

مردم روستا با شور و شکوهی خاص و به نحو کم‌نظیری به استقبال پیکر غرقه‌به‌خون سردار شهیدمهدوی رفتند و این پیکر گلگون‌کفن را پس از تشییع تا گلزار شهدای روستا، چون گوهری بهشتی به صدف خاک سپردند.روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه

watermark 1

عضویت در خبر نامه