جمعه, 01 آذر 1398 - Thursday, 21 November 2019

سخن مردم : استاندار بوشهر با اشاره به اجرای طرح‌های مختلف آبرسانی در شهرها و روستاهای استان بوشهر گفت: با تکمیل این پروژه‌ها مشکل تامین آب آشامیدنی استان بوشهر به صورت ریشه‌ای برطرف می‌شود.

y7 geravandshar

به گزارش سخن مردم : به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری بوشهر، عبدالکریم گراوند در همایش دهیاران و شهرداران استان بوشهر با گرامیداشت روز شهرداری‌ها ودهیاری‌ها، توسعه عمران شهری و روستایی را مورد اشاره قرار دادو با بیان اینکه امسال کنگره سرداران و 2000 شهید استان بوشهر برگزار می‌شود اظهار داشت: مشارکت همه دهیاران و شهرداران در برگزاری کنگره سرداران و 2000 شهید استان ضروری است و نام‌گذاری طرح‌ها، برنامه‌های مهم، میدان‌ها، معابر و کوچه‌ها به نام شهیدان محلات، روستاها و شهرها باید مورد توجه قرار بگیرد.

وی، توسعه زیرساخت‌های در شهرها و روستاها را زمینه ساز پیشرفت ملی دانست و تاکید کرد: توسعه ملی در گرو توجه به توسعه روستاها و شهرها است .

استاندار بوشهر به مصوبه مجلس در حوزه دهیاری‌ها پرداخت و با تاکید توسعه ساختار مدیریت روستایی گفت: شیوه مدیریت سنتی جوابگوی توسعه روستاها نیست که در این راستا اجرای قانون جامع دهیاری‌ها، پیش شرط توسعه روستاها است.

گراوند، با اشاره به توسعه شهرها بر اساس مثلث دولت، شورا و شهرداری افزود: در این زمینه دولت، شورا و دهیاری‌ها نقش مهم در توسعه و مدیریت روستاها در حوزه‌های مختلف دارد.

وی، شوراها و دهیاران را بازوان پرتلاش دولت در روستاها دانست و خاطر نشان کرد: همانگونه که شوراهای اسلامی به عنوان بازوان توانمند دهیاری‌ها در روستاها محسوب می‌شوند نقش تاثیرگذاری در تحقق اهداف برنامه‌های دولت دارند.

استاندار بوشهر با بیان اینکه شوراهای اسلامی و دهیاری‌ها در اداره جامعه نقش تاثیرگذاری دارند تصریح کرد: دهیاری‌ها و شوراها در روستاها نقش ممتازی از دورترین نقاط تا عالی‌ترین سطوح در اداره جامعه ایفا می‌کنند.

گراوند، توسعه و اشتغال پایدار را در روستاها مورد تاکید قرار داد و افزود: توسعه پایدار در روستاها با مشارکت مردم تعریف می‌شود چراکه توسعه بدون حضور مردم در روستاها بی معنا است.

وی، دهیاران را بازوان اجرایی شوراهای اسلامی روستاها دانست و تاکید کرد: باید از ظرفیت‌ها و قابلیت‌های روستاها در راستای ایجاد اشتغال بهره‌برداری شود و در این راستا باید پس از شناسایی توانمندی اشتغال روستایی زمینه مهارت افزایی روستائیان فراهم شود.

استاندار بوشهر با بیان اینکه روستاها کانون تولید و اشتغال است تصریح کرد: گسترش توسعه زیرساخت روستایی بدون توجه به اشتغال بی محتوا است که باید به توسعه اشتغال در روستاها توجه ویژه شود.

گراوند با اشاره به اینکه دهیاران در کنار عمران روستایی باید زمینه اشتغال پایدار جوانان را فراهم کنند افزود: دهیاران باید با برنامه‌ریزی در کنار توسعه کالبد روستایی، توسعه اشتغال در این مناطق را مورد توجه قرار دهند.

وی، ظرفیت‌های روستایی را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: روستاهای استان بوشهر از ظرفیت بالای کشاورزی، آبزی‌پروری، طرح‌های شیلاتی و گردشگری برخوردار هستند که باید از این ظرفیت‌ها در شکوفایی روستاها بهره جست.

استاندار بوشهر به مشکلات تامین آب آشامیدنی در روستاها و شهرها اشاره کرد و افزود: در تاریخ استان بوشهر، نگاهی که اکنون به حل مشکلات آب استان بوشهر شده وجود ندارد چراکه علاوه بر اجرای طرح‌های مختلف آبرسانی با اعتبارات استانی، از ظرفیت شرکت‌های آب و فاضلاب استان‌های معین در حل مشکلات آب استان بوشهر استفاده می‌شود.

گراوند از حل مشکل آبرسانی در محلات جنوبی شهر بوشهر خبر داد و تصریح کرد: بر اساس اجرای طرح‌های مختلف آبرسانی معضل آب آشامیدنی در محلات جنوب شهر بوشهر برطرف می‌شود و این در حالی است که از جنوب تا شمال استان بوشهر طرح‌های گوناگون آبرسانی در حال اجراء است.

وی، اجرای سد اخند در جنوب تا اجرای خط انتقال آب در شمال استان بوشهر را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: در پی بروز بحران کم آبی در تابستان گذشته در دشتستان برای حل این معضل برنامه‌ریزی و طرح‌های مهمی اجراء شد و این در حالی است که هر دو هفته یکبار جلسه تخصصی بررسی مشکل آب در استانداری تشکیل می‌شود.

استاندار بوشهر، افزود: اگر مشکلات آب آشامیدنی در استان بوشهر کاهش یافته است به سبب اجرای طرح‌ها و بررسی روند اجرای آنها به صورت منظم و مرتب در جلسات کارشناسانه است.

گراوند از حل ریشه‌ای مشکل آبرسانی در استان خبر داد و تصریح کرد: با تکمیل پروژه‌های در دست اجراء در شهرها و روستاها، مشکل تامین آب آشامیدنی استان بوشهر به صورت ریشه‌ای در آینده نزدیک برطرف می‌شود.

وی، از تسریع روند اجرای طرح فاضلاب بوشهر خبر داد و گفت: برای بهره‌مندی همه مردم بوشهر از طرح جمع آوری فاضلاب، اجرای این طرح تسریع یافته بگونه‌ای که در یکسال گذشته 90 میلیارد تومان اعتبار برای این مهم پرداخت شده است.

استاندار بوشهر با اشاره به توسعه زیرساخت‌های آبرسانی در بوشهر خاطر نشان کرد: نبود ژنراتور اضطراری در زیرساخت‌های آبرسانی یک معضل در بوشهر بود که اکنون امکانات لازم در این حوزه با تخصیص اعتبارات لازم خریداری و به زودی در اختیار شرکت آبفای استان بوشهر قرار می‌گیرد.

گراوند تاکید کرد: یکی از دغدغه‌های مهم من، تامین آشامیدنی در شهرها و روستاها است که با تکمیل پروژه‌های در دست اجراء این مشکل تاریخی مردم استان برای همیشه برطرف می‌شود.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه