چهارشنبه, 01 آبان 1398 - Wednesday, 23 October 2019


سخن مردم"آیین تکریم و معارفه مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهردرسالن اداره کل بنادرودریانوردی استان بوشهربرگزارشد.  

156339810

 

به گزارش سخن مردم"در این مراسم که صبح روز شنبه مورخه 98/3/4 در سالن اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر و با حضور غلامعلی رخشانی مهر معاون هماهنگی توزیع و حسین افراز مدیرکل دفتر مرکزی حراست و بیژن قاسمی مدیرکل دفتر روابط عمومی و بین الملل شرکت توانیر و همچنین مهندس کریمی مدیر عامل شرکت برق منطقه ای فارس  برگزار شد، از خدمات  امراله پاراد مدیر عامل اسبق و نادر تمیمی سرپرست فعلی شرکت قدردانی  و اردشیر مذکوری به عنوان رئیس هیات  مدیره و مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر معرفی شد.
معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر گفت: پیک مصرف برای تابستان سال جاری ۶۲ هزار مگاوات است و تولید نیز به گونه ای برنامه ریزی شده که اگر همراهی مردم در مدیریت داشته باشیم بتوانیم نیاز مشترکان را پاسخ می دهیم.
ایشان در جمع خبرنگاران افزود: از ۲۸ میلیون مشترک خانگی کشور ۱۰ درصد پرمصرف و ۲ درصد آن خیلی پرمصرف هستند.
وی بیان کرد: از ابتدای خرداد تعرفه برق مشترکان پرمصرف ۱۶ درصد افزایش می یابد که انتظار است مشترکان در کاهش برق مصرفی خود اهتمام جدی داشته باشند.
رخشانی مهر ادامه داد: بخشی از مدیریت مصرف نیز به استان بوشهر اختصاص داده شده تا مردم فهیم این استان با مدیریت مصرف هم در بخش خانگی که مهم ترین بخش مصرف را به خود اختصاص داده و هم در بخش های تجاری، کشاورزی و صنعت به گونه ای محقق شود که عبور خوبی از تابستان سال جاری داشته باشیم.
وی افزود: اگر امسال برآوردها بر ۶۲ هزار مگاوات برای پیک مصرف است قریب به پنج هزار مگاوات آن برای عددی نزدیک به ۲۰۰ ساعت می رسد.

22

رخشانی مهر گفت: اگر برای هر هزار مگاوات معادل یک میلیارد دلار در نظر گرفته شود بدین معنی باید سرمایه گذاری به اندازه پنج میلیارد دلار در بخش نیروگاهی انجام شود که فقط پاسخ به مشترکان برق برای ۲۰۰ ساعت بدهد.
وی گفت: در هیچ کجای دنیا این سرمایه گذاری مقرون به صرفه و قابلیت تامین ندارد.
رخشانی ادامه داد: بنابراین باید تمام توجه به سمتی ببریم که پیک افزایش پیدا نکند که بخش مهمی از این رسالت نیازمند تحقق در بخش توزیع است.
وی افزود: در این راستا اتوماسیون بویژه در بخش توزیع سرعت بیشتری به خود بگیرد.
رخشانی مهر عنوان کرد: اتوماسیون در بخش شبکه ها  به پایداری شبکه کمک می کند تا خاموشی به حداقل برسد.
وی یادآور شد: در گذشته های نه چندان دور تمام سرمایه گذاری ها در بخش نیروگاه ها و خطوط انتقال بود ولی دنیا اکنون به این نتیجه رسیده که در احداث نیروگاه های بزرگ و خطوط انتقال و فوق توزیع سرمایه گذاری صورت نگیرد.
رخشانی مهر بیان کرد: در این دیدگاه رویکرد این است که تولید برق از طریق تجدیدپذیرها به محل های مصرف برسد و این  رویه توسط کشورهای پیشرفته آغاز شده که هر چقدر دورتر آن را آغاز کنیم بیشتر از قافله عقب می مانیم.
به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر، غلامعلی رخشانی مهر روز شنبه مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر افزود: با حذف قبوض کاغذی یک سوم نیروها در بخش های قرائت و توزیع  در بخش های دیگر مشغول به فعالیت شده و هیچ نیرویی از شرکت های توزیع برق اخراج نمی شود.
معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر گفت: به منظور کاهش مراجعات مردم به شرکت های توزیع قبوض کاغذی برق از ابتدای مهرماه سال جاری حذف و هزینه ها و اطلاعات برق مصرفی مشترکان الکترونیکی به آنها اعلام می شود.
با حذف قبوض کاغذی یک سوم نیروها در بخش های قرائت و توزیع  در بخش های دیگر مشغول به فعالیت شده و هیچ نیرویی از شرکت های توزیع برق اخراج نمی شود.
وی بیان کرد: شبکه توزیع اکنون در بخش اتوماسیون نیازمند توجه جدی است زیرا صنعت برق با روش های کهنه قبلی قابل مدیریت نیست.
رخشانی مهر ادامه داد: برای اینکه مردم کمترین خاموشی دریافت و این شبکه گسترده مدیریت شود گام نخست باید حرکت به سمت اتوماسیون در بخش شبکه های توزیع باشد.
وی اضافه کرد: قیمت برق اکنون یارانه ای است و یکی از راه های کاهش اختلاف بین قیمت تمام شده و قیمت در اختیار کم کردن هزینه های شرکت توزیع بویژه در بخش های انتقال و نیروگاهی است.
رخشانی مهر یادآور شد: نیاز مشترکان امروز با چند سال قبل متنوع است و امکان ندارد بپذیرند در هر دوره یک تا دو بار به آنها مراجعه و در مقابل آنها نیز به شرکت های توزیع رجوع کنند.
وی افزود: در بخش قرائت کنتور نیز باید به سمت اتوماسیون گام برداشت که این مهم کمک شایانی به رضایتمندی مشترکان است.
رخشانی مهر ادامه داد: باید مراجعه مردم به شرکت های توزیع نیروی برق به صفر برسد و شرکت های توزیع به عنوان ویترین در فضای مجازی باشد و مردم ضرورت برخورد با کسی را نداشته باشند.
وی یادآور شد: اگر هوشمندی در بخش مشترکان شبکه انجام شود، قیمت تمام شده برق کاهش پیدا می کند.
رخشانی مهر گفت: در روزگاری نه چندان دور می شد با یک سرمایه گذاری ناچیز پاسخ مشترکان را داد زیرا سرعت مطالبه آنها برای انرژی برق کم بود.
معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر افزود: در سنوات گذشته میانگین رشد مصرف برق افزایش چشمگیر داشته که برای برآورده کردن این حجم از مطالبه انرژی نیاز به سرمایه سنگین است که دیگر دنیا این کار را نمی کند.وی بیان کرد: در کشور هم پیک فروشی و هم انرژِی برای مردم تامین می شود در صورتی که سال ها دنیا به این رسیده که پیک فروشی نکند بلکه تامین انرژی کند.
رخشانی مهر ادامه داد: این همان مدیریت مصرف است و آن چیزی که صنعت برق در دستور کار خود قرار داده توقف پیک کشور است.

در آیینی ضمن قدردانی از امراله پاراد مدیر عامل اسبق و نادر تمیمی سرپرست شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر،  اردشیر مذکوری به عنوان رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت توزیع نیروی  برق استان بوشهر معرفی شد.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه