چهارشنبه, 01 خرداد 1398 - Wednesday, 22 May 2019

 سخن مردم"مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: ١ میلیارد و یکصد و پنجاه میلیون ریال کتاب از ابتدای سال جاری تاکنون از ناشران و نویسندگان استانی خریداری شده است.

IMG 3590

به گزارش  سخن مردمبه نقل ازروابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، فاطمه کرمپور ضمن اعلام این خبر افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون ١ میلیارد و یکصد و پنجاه میلیون ریال کتاب از ناشران و نویسندگان استان بوشهر در موضوعات شعر، مذهبی، کودک و نوجوان، دفاع مقدس، رمان، فرهنگی و هنری، ادبیات، تاریخی و اجتماعی از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خریداری شده است.

وی اظهار کرد: ٨ هزار و نهصد و شصت جلد کتاب از ٧٠ ناشر و نویسنده سراسر استان خریداری شده و از هفته آینده توزیع می گردد.

کرمپور بیان داشت: این استان در بخش خرید کتاب نسبت به سال گذشته رشد ١٣ درصدی داشته است.

وی تصریح کرد: حمایت از نویسندگان و ناشران استانی، تشویق و ترغیب نویسندگان جوانان و نوجوانان به نشر کتاب و توزیع و معرفی آثار نویسندگان استان در سطح ملی از اهداف این اقدام است.

کرمپور همچنین اضافه کرد: در بخش استمرار جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب ایران، روستاها و مناطق عشایری برگزیده چهار دوره قبل این جشنواره به رقابت پرداختند که در این بین روستای چهار روستایی از شهرستان گناوه استان بوشهر در بین ١٠ روستای برگزیده قرار گرفت.

وی خاطرنشان کرد: استان بوشهر ظرفیت ها و پتانسیل های خوبی در حوزه کتاب خوانی برخوردار است که امیدوارم با همکاری دستگاه های اجرایی مقام های برتر در خور این استان کسب کنیم.

کرمپور عنوان داشت: امروزه ترویج فرهنگ کتاب و کتاب خوانی یک وظیفه همگانی است که باید اهمیت ویژه به این مقوله داده شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر مطالعه کتاب را یکی از راه های مقابله با تهاجم فرهنگی بیان کرد و افزود: ترویج فرهنگ کتابخوانی با ارائه کتاب های ارزشمند می تواند تاثیرات مستقیم و مثبت در این راستا داشته باشد.

گفتنی است ٤٧ انتشارات و ٥٠٠ نویسنده در استان بوشهر مشغول به فعالیت هستند.

.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه

خبرهای ویژه