یکشنبه, 04 فروردين 1398 - Sunday, 24 March 2019

پیش از ظهر روز سه شنبه در آیینی با حضور مدیرکل امور استان ها، حقوقی و مجلس ستادعالی کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، کارکنان مجموعه دبیرخانه و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و تنی چند از مسئولین استانی سرپرست جدید دبیرخانه هماهنگی و نظارت بر کانون های فرهنگی هنری مساجد استان معرفی شد.

682181 orig

به گزارش سخن مردم" به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی در این آیین گفت: کانون های فرهنگی و هنری مساجد بازوان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در استان ها هستند.

حمیده ماحوزی بیان داشت: کانون های فرهنگی و هنری مساجد از یک ظرفیت ارزش معنوی در کشور هستند که بخش زیادی از برنامه ها و مناسبت ها را برگزار می کنند.

وی افزود: اغلب کارهای انجام شده در کانون های امور مساجد بصورت مردمی در کشور اداره می شود که این مهم به وجود برکت نظام جمهوری اسلامی می باشد.

ماحوزی تصریح کرد: مدیریت خوبی در این بخش استان وجود دارد که با برنامه ریزی دقیق و کارشناسی شده توانسته است برنامه های خوبی را اجرا کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان سخنان خود ضمن تشکر از تلاش و زحمات عبدالرضا عالی پور، برای سرپرست جدید آرزوی موفقیت کرد.

در ادامه عبدالرضا عالی پور سرپرست سابق دبیرخانه هماهنگی و نظارت بر کانون های فرهنگی هنری مساجد استان بوشهر گزارشی از فعالیت های صورت گرفته در مدت ١٤ ماهه مدیریت خود بیان نمود.

شایان ذکر است، در پایان این آئین از زحمات عبدالرضا عالی پور تقدیر و علیرضا پولاد به عنوان سرپرست جدید دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان بوشهر معرفی شد

مدیرکل امور استان های کانون های مساجد کشور: هم افزایی در استان ها باعث شکوفایی امور مساجد می شود

مدیرکل امور استان ها، حقوقی و مجلس ستاد عالی کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور گفت: هم افزایی در استان ها باعث شکوفایی امور مساجد می شود.

حسین براتی در آیین تکریم و معارفه سرپرست سابق و جدید دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان بیان داشت: تغییر و تحول در نهاد و هر سازمان یک امر طبیعی است که این تغییرات در راستای رشد و شکوفایی آن بخش می باشد.

وی اظهار داشت: کانون های مساجد به لحاظ وجود جوانان و نوجوانان توانسته با یک تعامل نزدیک ارتباط خوبی را با بدنه جامعه برقرار و در شناسایی و معرفی استعدادهای این بخش نقش اساسی ایفا کند.

براتی عنوان داشت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی علاوه بر نگاه ویژه به سایر حوزه های فرهنگی و هنری، نسبت به کانون های فرهنگی و هنری مساجد نیز اهتمام ویژه داشته و دارد.

این مقام مسئول فرهنگی ادامه داد: شورای سیاست گذاری ستاد در اساسنامه جدید و در سند تحول دو رویکرد توجه به «مقاطع سنی کودکان و نوجوانان» و «خانواده» را مدنظر قرار داده که شخص وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی جهت برنامه ریزی کانون ها در این حوزه برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی تاکید ویژه دارد.

براتی جایگاه کانون های فرهنگی و هنری مساجد را ویژه بیان کرد و افزود: نشست های شورای سیاست گذاری ستاد در سطح ملی با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد، سایر وزاری عضو و همچنین دستگاه های عضو و نشست های استانی با حضور نمایندگان ولی فقیه، مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و دستگاه های عضو برای تقویت کانون ها در استان برگزار خواهد شد.

وی اذعان داشت: استان بوشهر از استان های برتر و فعال در حوزه کانون های فرهنگی و هنری امور مساجد است.

وی تصریح کرد: شکوفایی و پویایی در کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان ها محصول فعالیت های مدیرکل فرهنگ و ارشاد و کارکنان استان ها است.

مدیرکل امور استان ها، حقوقی و مجلس ستاد عالی کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور انتخاب و انتصاب جوانان به عنوان رئیس دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری در استان ها را یک کار ارزشمند بیان کرد و یادآور شد: علیرضا پولاد به عنوان سرپرست جدید دبیرخانه باید با توان و انرژی مضاعف در جهت پیشبرد اهداف و برنامه های ابلاغی تلاش داشته باشد.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه

خبرهای ویژه