یکشنبه, 04 فروردين 1398 - Sunday, 24 March 2019

سخن مردم"مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی: یکهزار و 500 باشگاه کتاب خوانی در استان بوشهر به ثبت رسیده است
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: یکهزار و ٥٠٠ باشگاه کتاب خوانی در استان بوشهر در رده کودکان و نوجوانان به ثبت رسیده است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، حمیده ماحوزی پیش از ظهر امروز در دیدار با مدیرکل آموزش و پرورش استان افزود: کتاب تنها مونس انسان است که می تواند علاوه بر بیرون آوردن فرد از تنهایی و رفع خستگی به او شادابی و نشاط بخشد.  
وی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش بیشترین نقش در خواندن کتاب کودکان و نوجوانان دارد، اظهار داشت: مطالعه کودکان در سن کودکی باعث رشد آگاهی و دانش آن‌ها می شود و در آینده روی شخصیت شان تاثیر مستقیم می گذارد.
ماحوزی در ادامه به کسب عنوان پایتخت کتاب در سال گذشته اشاره و عنوان داشت: با توجه به مشکلات فراوان اما با پشتکار و همکاری دستگاه های اجرایی موفق به اجرایی کردن ٩٠ درصد برنامه های پیش بینی شده در سال اول شدیم.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: ما آمادگی لازم جهت تجهیز کتابخانه ها را داریم تا با اهداء کتاب های استانی و ملی همشهریان را از فواید کتابخوانی بهره مند سازیم.
مدیرکل آموزش و پرورش استان نیز افزود: فراهم نمودن زیرساخت ها از جمله کتابخانه‌ امروزه نقش بسزایی در ترویج کتاب و کتاب‌خوانی بین مردم دارد.
ناصر کرمی بیان داشت: با توجه به رسالت نزدیک دو دستگاه و تشکیل باشگاه های کتاب خوانی در مدارس، امیدوارم با تعامل و هم افزایی در آینده شاهد اتفاقات خوبی در این راستا باشیم.
لازم به توضیح است که مدیران دو دستگاه بر نشست های دوجانبه و همکاری در خصوص بهبود سرانه مطالعه در استان و تشکیل باشگاه های کتاب خوانی تاکید ویژه داشتند

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه

خبرهای ویژه