پنج شنبه, 05 ارديبهشت 1398 - Thursday, 25 April 2019

سخن مردم"فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر در نشست خبری با اصحاب رسانه استان بیش از ۹۰۰ بر نامه در هفته دفاع مقدس در سراسر استان بوشهر که توسط نواحی، اقشار بسیج و سپاه امام صادق(ع) استان برگزار می شود را تشریح کرد .

<# REAL_FILENAME #>

به گزارش "سخن مردم" سردار علی رزمجو در نشست با اصحاب رسانه استان بوشهر به تشریح برنامه های بزرگداشت هفته دفاع مقدس در استان پرداخت و گفت: بیش از ۹۰۰ بر نامه در هفته دفاع مقدس در سراسر استان بوشهر توسط نواحی، اقشار بسیج و سپاه امام صادق(ع) استان برگزار می شود .

فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر با بیان اینکه در ۳۱ شهریور رژه نیروهای مسلح در بلوار امام علی(ع) شهر بوشهر اجرا می شود، اظهار داشت: در اولین روز هفته دفاع مقدس بعد از رژه نیروهای مسلح، ادامه گشت های محله محور بسیج در کوی برزن شهرها و روستاها، افتتاح نمایشگاه دفاع مقدس و شب خاطره در شهرستانها و تشویق مغازه دارانی که ۶۰ درصد از کالاهای خود را ایرانی می فروشد انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: در روز دوم هفته دفاع مقدس برنامه تجلیل از سربازان نیروهای مسلح در حسینیه عاشقان ثارالله، زنگ ایثار و مقاومت و خاطره گویی توسط رزمندگان در مدارس سراسر استان، بازسازی عملیات ثامن الائمه و اعزام اکیپ پزشکی را به مناطق محروم و حاشیه شهرها خواهیم داشت.

سردار رزمجو با بیان اینکه روز سوم هفته دفاع مقدس با نام روز دفاع ملی، جوانان و بصریت افزایی نام گذاری شده است، افزود: در این روز افتتاح واحدهای تکیمل شده برای محرومان، برگزاری اردوهای جهادی محله محور، نشست رزمندگان دیروز و امروز، اجرای نمایش دفاع مقدس، جلسه بصیرتی و نهضت روشنگری برای اقشار مختلف بسیج را در دستور کار داریم.

فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر اضافه کرد: در روز چهارم که با نام انقلاب اسلامی و مردم سالاری دینی مزین می باشد، همایش تجلیلی از راویان دفاع مقدس، همایش بصیرت افزایی، تجلیل از کارگران نمونه، شب شعر محرم و دفاع مقدس و نهضت روشنگری برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه در روز پنجم هفته دفاع مقدس افتتاح پروژه های قرارگاه پیشرفت و آبادانی در نقاط محرم انجام می شود، اظهار کرد: در این روز افتتاح نمایشگاه پشتیبانی مردمی، اجرای نمایش نامه شهید محسن حججی و تجلیل از زنان فعال در دفاع مقدس انجام می شود.

سردار رزمجو افزود: در روز ششم غبار روبی گلزار شهداء در سراسر استان، شب خاطره دفاع مقدس، نمایشگاه عکس، تجلیل از رزمندگان طریق القدس و دیدار با خانواده های شهداء در دستور کار قرار دارد.

وی خاطر نشان کرد: در روز آخر این هفته که با نام ولایتمداری زنان و خانواده تعیین شده است، پیاده روی خانوادگی برای عموم، همایش تجلیل از رزمندگان، یادواره شهدای آبروی محله روستای آباد و نشست منتظران موعود اجرا می شود و در ۷ مهرماه نیز بزرگداشت فرماندهان شهید فلاحی، فکوری، کلاهدوز و جهان آرا در حسینیه عاشقان ثارالله بوشهر برگزار می شود.

فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر با بیان اینکه ۳۶۰ گروه جهادی در تخصص های مختلف سازماندهی شده اند، افزود: هم اکنون در رزمایش اقتدار عاشورایی سپاهیان محمد رسول الله ۲، ۳هزار و ۷۳۲ نفر جهادگر به ارائه خدمات به مردم می پردازند و در حال حاظر ۲۸۰۰ بسته اقلام معیشتی بین نیازمندان توزیع شده، ۲۰۰ کلاس آموزشی و عقیدتی و ۵۰مسابقه فرهنگی ورزشی نیز برگزار شده است.

سردار رزمجو با بیان اینکه بسیج محلات، دانش آموزی، دانشجویی، مهندسین کشاورزی، جامعه پزشکی، فرهنگیان و جامعه زنان اقشاری هستند که در این اردوها سازماندهی شده اند، اضافه کرد: ویزیت رایگان۲۹۰۰ نفر توسط تیم خدمات پزشکی متخصص و عمومی ، مرمت ۲۵ باب مسجد، ترمیم ۳۳ باب مدرسه ، مرمت۲۷ منزل محرومان، احداث ۱۳ سرویس بهداشتی و ۲۶۱ خدمات مشاوره آموزشی بهداشتی در نقاط محرم انجام شده است.

وی در خصوص اطلاع رسانی رزمایش بیان کرد: درج اخبار رزمایش در خبرگزاریها، سایتها و نشریات استان ۱۱۵ مورد، صداو سیما ۱۴ مورد، تهیه مستند ۵ مورد، انعکاس خبر در رسانه ملی ۶ مورد، و ۶۰ مورد کلیپ کوتاه درفضای مجازی انجام شده است.

فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر با بیان اینکه گشت های محله محور بسیج باعث کاهش جرائم در سطح استان شده است، خاطر نشان کرد: ما با کمک نیروی انتظامی و هماهنگی دستگاه قضایی در سراسر استان بصورت تیمی در قالب گشت های محله محور گشت می زنیم که باعث اجرای امنیت پایداری در استان شده و نتیجه آن کاهش سرقتها، نزاع ها می باشد.

وی در خصوص زمان دقیق تجمع ۲۰ هزار نفری بسیجیان در بوشهر عنوان کرد: قرار بود در هفته دفاع مقدس این تجمع انجام شود ولی به زمان دیگری بین ۱۰ الی ۱۳ مهرماه موکول شده است که در حال بررسی جانمایی آن در یکی از محله های بوشهر می باشیم که زمان و مکان دقیق آن بزودی اعلام خواهد شد./چغادک نیوز

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه

خبرهای ویژه