پنج شنبه, 26 مهر 1397 - Thursday, 18 October 2018

سخن مردم"مدیر کل فرهنگ و ارشاداسلامی استان بوشهردرنشست با خبرنگاران گفت::خبرنگاران امانت دار مردم هستند.

xcc5_ind2ex.jpg

به گزارش سخن مردم"نشست خبری مدیر کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان بوشهر به مناسبت روز خبرنگار با اصحاب رسانه برگزار شد.

vdas_img_0023.jpg

مدیرکل ارشاد استان بوشهر در ابتدا ضمن گرامیداشت سالروز شهادت شهید صارمی روز خبرنگار را تبریک گفت، وگرامی داشت یادهمه کسانی که در این راه به خاطر آگاهی بخشیدن به جامعه جان خود را فدا کردند.

وی با اشاره به اینکه اخبار و اطلاعاتی که در فضای مجازی رد و بدل می شود نباید باعث دلسردی، نگرانی و از بین رفتن نشاط اجتماعی شود، ادامه داد: روز خبرنگار یادآور همه رشادت ها از خود گذشتگی ها ی شما عزیزان است که تلاش کرده اید به جامعه آگهی بدهید و جامعه را روشن کنید و با وجود اینکه با همه مخاطراتی که دارد آن را به عنوان یک حرفه و یک رسالت پذیرفته اید و من هم به سهم خود به عنوان یک مدیر فرهنگی از همه تشکر می کنم.

دکترماحوزی گفت: توسعه فضاهای مجازی و گروه هایی که درشبکه های اجتماعی و کانال های پیام رسان به انتشار اخبار به صورت غیرحرفه ای می پردازند، باعث شده تا وظیفه خبرنگاران سنگین تر شود،که دراین خصوص دستورالعمل ها در این زمینه تنظیم شده که تا شهریورماه سال جاری به ادارات کل در استان ها ابلاغ می شود.

وی افزود: خبرنگاری روایت روشنگری آگهی و صداقت است،وشماامانت‌دار مردم هستید، امانتداران که از هیچ کوششی برای آگاهی بخشیدن به جامعه دریغ نداشته اید.

مدیر کل ارشاد استان بوشهرضمن تشکر ازآقای هوشمند رئیس خانه مطبوعات و هیئت مدیره خانه مطبوعات گفت:انشاالله در آینده با همکاری خانه مطبوعات مشکلات خبرنگاران اهم از بیمه وکارت خبرنگاری حل خواهد شد.ماحوزی در خصوص توزیع آگهی ها بیان داشت: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر بدون توجه به گرایش های سیاسی نشریه ها اقدام به توزیع آگهی ها کرده و در ادامه نیز به همین صورت اقدام خواهد کرد.

ایشان برضرورت انتشار منظم و در حد میانگین تعیین شده نشریه های محلی برای دریافت آگهی تاکید کردوگفت: توزیع سیستمی آگهی ها از اول سال جاری آغاز شده و تلاش می شود این رویه همچنان ادامه داشته باشد.

 

cggq_img_0030.jpg

مظفری معاون مدیرکل ارشاد روز خبرنگار را پیشاپیش تبریک گفت و در ادامه افزود:این روز بهانه ایست که توجه جامعه بیشتر جلب شود به سوی روزنامه‌نگاران و خبرنگاران عزیزی که با تمام تلاش در عرصه فرهنگ و رسانه در حال خدمت هستند. خبرنگاران جزءگروه قابل احترام وفرهیخته جامعه هستند و باید به این قشرتوجه خاص داشته باشیم .

وی تصریح نمود:خبرنگار هم امین هم چشم و هم زبان مردم است و در این میان خبرنگاران نشریات محلی نقشبزرگی در توسعه فرهنگی جامعه محلی به عهده دارند و تکریم و احترام به اصحاب رسانه ملی و خبرنگاران محلی در واقع تکریم آن فکر گفتگوی است که نقش مهمی در توسعه این جوامع دارد و باید به ظرفیت‌ها و بهره گیری از توان خبرنگار محلی توجه شودتا مسیر رسیدن به توسعه متوازن هموارتر شود .

ایشان درادامه اظهارداشت:در برهه کنونی ما نیاز بیشتر داریم به نزدیک شدن به گفتمانها ، که این خبرنگاران به آن می‌پردازند و سرانجام وحدت ملی بیشتر مورد توجه قرارمی گیرد.

معاون مدیر کل ارشاد تصریح نمود:یکی از سیاست‌های وزارت فرهنگ و ارشاد این هست که مادرجهت حرفه ای روزنامه‌نگاری حرکت کنیم وبسیاری از وظایف صفوف مطبوعاتی واگذار شود به بخش خصوصی واین از اولویت های مهمی است که وزارت ارشاد در پیش دارد و یکی از اولویت های دیگر توجه بیشتر به خانه مطبوعات شود که جا دارد از رئیس خانه مطبوعات و اعضای هیئت مدیره تشکر ‌کنیم .

وی اظهارداشت:خوشبختانه یکی از اولویت هایی که ما امسال داشتیم آموزش نوین روزنامه نگاری را در دستور کار قرار دادیم که یکی از این دوره ها آموزش در برگزاری خبرنویسی آنلاین بود که با همکاری خانه مطبوعات برگزار شد وجمعی از خبرنگاران استان نیز حضور داشتند وخبرنگاران و روزنامه نگاران عزیز آموزش های لازم را فرا گرفتند.

ایشان در ادامه افزود :رعایت اخلاق حرفه ای در عملکرد اصحاب رسانه و و روزنامه نگاری است که دوره های آموزش و مطلوب برگزار خواهد شد و ما به سمت جامعه با سواد اطلاعاتی حرکت کنیم ودراین مورد سمینارها، دوره های آموزشی و نمایشگاه‌هایی را تا پایان سال برگزار می‌کنیم تا بتوانیم هم میزان سواد اطلاعاتی را افزایش دهیم و هم اینکه حس مسئولیت اجتماعی را بیشتر بر انگیزیم و یکی دیگر از آسیب هایی که متوجه جامعه اطلاعاتی است کم سوادی حوزه اطلاعات است که خیلی هم مهم است.

bq0_img_0053.jpg

مازیارهوشمند رئیس خانه مطبوعات استان در این نشست گفت :تلاش ما این بوده است در این یک سالی که مدیریت به ما ملحق شده است در راستای مأموریتی که به ما داده‌اند حرکت کنیم وهدف و ماموریت خانه مطبوعات ارتقا سطح کیفی و کمی رسانه مخصوص رسانه‌های محلی و همچنین ساماندهی وضعیت رسانه ها از مدیریت رسانه ای گرفته تا همه دست اندرکاران که در این حوزه فعالیت می‌کنند.

وی درادامه گفت: انشا الله بتوانیم آنچه را که به ما محول شده خوب انجام دهیم و حرکت کنیم که بیشتر ما به دنبال آن هستیم و در این راستا تلاش کرده ایم ودرهمین زمینه کارگاه آموزشی برای ارتقاء سطح خبرنویسی را برگزارکردیم ودرآینده هم برنامه های مختلفی خواهیم داشت.

ایشان درادامه افزود: ما تعداد 36 رسانه برخط داریم که تعداد 16تا دارای مجوز هستند ،وی درخصوص پایگاه های خبر دارای مجوز گفت: اگر این پایگاهها فرم خوداظهاری را پرکنند درلیست رتبه بندی پایگاه خبری قرار گیرند به آنها هم یارانه تعلق گیرد.

وما معتقدیم اگر رسانه ها دارای مجوز باشند امنیت شغلی آنها نیز برقرار می شود.

وی از اهداءکارت خبرنگاری به کسانی که عضو خانه مطبوعات هستند خبردادوبیان داشت: جشن روز خبرنگار چهارشنبه برگزار می شود.

zj1_4.jpg

ehff_9.jpgd4x7_5.jpg

 

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه

محل تبلیغات شما