چهارشنبه, 01 خرداد 1398 - Wednesday, 22 May 2019

سخن مردم"مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: با توجه به آغاز ثبت نام دانش آموزان، گرفتن هرگونه وجهی از اولیا در هنگام ثبت نام در مدارس دولتی و عادی غیرقانونی است.

2fo_636662976964781606.jpg

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان بوشهر، ناصرکرمی افزود: هرگونه کمک اولیا به مدارس حتی به صورت داوطلبانه در هنگام ثبت نام غیرقانونی است و اولیا در هنگام ثبت نام به غیر از پرداخت هزینه کتاب و بیمه نباید مبلغ دیگری پرداخت کنند.

وی اظهار داشت: هرچند مدارس به کمک، همراهی و مشارکت مالی اولیا در کنار مشارکت فکری آنها نیاز دارند ولی هرکمکی که برای اداره بهتر مدرسه از اولیای دانش آموزان گرفته می شود باید بعد از شروع سال تحصیلی و تشکیل انجمن اولیا و مربیان مطرح و به صورت داوطلبانه باشد.

کرمی بیان کرد: براساس قانون برای مدرسه های شاهد، نمونه، استعدادهای درخشان گرفتن مبلغی مشخص شده که باید دانش آموزان پرداخت کنند که با توجه به رایزنی ها امکان گرفتن این وجوه به صورت اقساط نیز وجود دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر یادآور شد: با توجه به تاکید مقام عالی وزارت درمورد پرهیز از هرگونه فشار بر خانواده ها، اولیای دانش آموزان در صورت بروز هرگونه تخلف در زمینه دریافت وجه غیر از مواردی که بیان شد می توانند با شماره های 33333496 و33343573 تماس و مراجع نظارتی را درجریان قرار دهند.

وی در باره نوبتی شدن ثبت نام درمدارس این استان گفت: شلوغی برخی مدارس پرمتقاضی در هنگام ثبت نام بیشتر مربوط به مرکز استان است و با وجود تاکید بر رعایت محدوده جغرافیایی در ثبت نام ولی باز هم اولیا به این اصل توجه نمی کنند.

کرمی افزود: برخی از اولیا با این ذهنیت که برخی مدارس کیفیت بهتری نسبت به دیگر مدرسه ها دارند تلاش می کنند فرزند خود را با وجود اینکه شرایط لازم را ندارد در مدرسه مورد نظر خود ثبت نام کنند همین امر باعث ازدحام جمعیت در زمان ثبت نام و شلوغی کلاسهای درس می شود.

وی با تاکید براینکه نزدیکترین مدرسه بهترین مدرسه برای هر خانواده تلقی می شود اضافه کرد: تلاش می شود با سامانه ای کردن ثبت نام در سال های آینده مشکل شلوغی برخی مدارس و ازدحام در زمان ثبت نام حل شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: اصرار خانواده ها بر ثبت نام فرزندان خود در برخی مدارس خارج از محدوده جغرافیایی باعث شده برخی مدرسه ها در مرکز استان بیش از حد شلوغ و برخی دیگر زیر نرم جمعیت دانش آموز داشته باشند.

کرمی افزود: برای جلوگیری از جابه جایی دانش آموزان تلاش شده سطح امکانات و تجهیرات همه مدرسه ها در سطح استان بویژه شهر بوشهر به صورت یکسان دیده شود.

وی یادآورشد: براساس دستورالعمل ثبت نام تا تکمیل نشدن ظرفیت مدرسه اولویت ثبت نام با دانش آموزان محدوده جغرافیایی است و در گام بعد می توان از سایر دانش آموزان استفاده کرد.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه

خبرهای ویژه