دوشنبه, 30 فروردين 1400 - Monday, 19 April 2021

به گزارش سخن مردم"رمضان ماه معنویت و خودسازی از راه رسیده است. ، ماه خدا ماهی که در آن پاداش کارهای نیک دوبرابر و گناهان زدوده می شود. رمضان، ماه برکت و بازگشت و انابه و توبه است.رمضان ماه بهار قرآن ماه خوبی ها ماه شب زنده داری و ماه نزول و تلاوت قرآن، این ماه نزد مسلمانان به خصوص شیعیان از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

unen_قاسمی1.jpg

مردم متدین استان بوشهر معمولا قبل از آغاز این ماه مبارک به استقبالش می روند و با انجام مراسم سحری و افطاری به روزه داری می پردازند.

روزه از جمله اعمالی است که به آن سفارش فراوان شده است و طبق اصول دین مبین اسلام کسی نمی تواند بدون عذر شرعی از انجام آن خودداری نماید.

آری روزه موجب رستگاری انسان ها و علاوه بر اجر معنوی باعث پاک شدن بدن می شود بدن انسان پس از یازده ماه فعالیت مداوم نیاز به پاکسازی دارد و درمان این پاکسازی روزه گرفتن است.

بنابراین باید دقت نمود و با خوشحالی تمام به استقبال این ماه بزرگ رفت و از معنویات آن استفاده نمود.

در این ماه خودسازی درهای بهشت بر روی مومنان گشوده و درهای جهنم بسته می شود، نباید کاری کرد که در اثر آن کار، درهای بهشت بر رویمان بسته و درهای دوزخ گشوده شود.

در این ماه پربرکت چنان که از روایات استفاده می شود بهشت را زینت می دهندو پاداش کارهای خیر و عبادت ها و راز و نیازها دوبرابر می گردد.

امام سجاد (ع)می فرماید:خداوندا! از کارهای برگزیده و واجبات ویژه،ماه رمضان را قرار دادی- ماهی که آن را از میان دیگر ماه ها برگزیدی، و از میان تمام زمان ها و روزگاران، آن را انتخاب نمودی، و بر جمیع اوقات سال برتریش بخشیدی و انتخاب آن به دلیل قرآن و نوری است که در آن ماه فرو فرستادی، و ایمان را در آن دو برابر ساختی و روزه اش را واجب و شب زنده داری را برای عبادت در آن ترغیب فرمودی و شب قدر را که از هزار شب برتر است در آن عظمت بخشیدی و گرامی داشتی، سپس ما را به وسیله آن ماه بر تمام امتها برگزیدی و به سبب فضیلتش ما را به دیگر پیروان ادیان برتری بخشیدی، پس به فرمان تو روزش را روزه می داریم و به یاری تو شبش را به عبادت می پردازیم، در حالی که با صیام و قیامش، خویش رامشمول دعوتی که ما را در معرض آن قرارداده ای، می سازیم، و آن را سبب دریافت پاداش تو می سازیم و تو برآن چه از درگاهت درخواست شود، توانایی و به آن چه که از فضل و احسانت مسئلت گردد بخشاینده ای و به کسی که آهنگ تقرب به تو جویدنزدیکی ». آخرین سخن این که رسیدن این ماه سراسر خیر و برکت را به محضر مبارک ولی الله الاعظم روحی و ارواح العالمین لتراب مقدمه الفداء، و محضر مقام معظم رهبری و علمای بزرگ و تمام اقشار ملت شریف و سرفراز ایران اسلامی و عموم شیعیان جهان تبریک و تهنیت می گوئیم و امیدواریم خداوند ما را توفیق عبادت خصوصا در این ماه مبارک و پر برکت قرار دهد.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه