چهارشنبه, 07 اسفند 1398 - Wednesday, 26 February 2020

سخن مردم"باز هم نيمه شعباني ديگر از راه رسيد و خيل منتظرانت چشم به راه سپيده مانده اند.

بهگزارش سخن مردم"سال هاي سال است كه دل بيقراران و مشتاقانت در تب و تاب حضور گرانسنگت اي يوسف فاطمه(س) مي تپد و چه شب ها و روزهاي انتظار را طي كرديم و به اميد فرجت دعاي آمدنت را زمزمه نموديم...

305834.jpg
امام مهدي(ع) در سپيده دم روز جمعه، نيمه شعبان سال 255 هجري قمري برابر 869 ميلادي در شهر سامرا در عراق ديده به جهان گشود.

البته در سال تولد ايشان اختلافي مطرح است و سال 254 و 256 نيز گفته شده است كه مي تواند به علت پنهاني بودن تولد ايشان باشد.
در روايات متعددي آمده است كه يك منتظر واقعي بايد آداب و اصولي را رعايت كند تا بتواند در جرگه منتظران واقعي امام مهدي(عج) درآيد.
يك منتظر واقعي كسي است كه گوش به فرمان امام خود باشد و آنچه كه او مي گويد و فرمان مي دهد انجام دهد.
کسانی كه در برابر نايب امام غايب(عج) مي ايستند و مطيع محض و امر او نيستند قطعاً نمي توانند در زمره منتظران واقعي به حساب آيند.روايت است از پيامبر اعظم(ص) كه فرمودند: بالاترين جهاد امت من انتظار فرج است.

او می آید و جهان پر از ظلم وستم را پر از عدل و داد می کند. همه چشمان ندبه خوانان درانتظار این روزند روز موعود  روز جهانی مستضعفان عالم نامیده شده و همه مستضعفان درانتظارند تا آن منجی عالم بشریت بیاید و به آن همه ظلم و جنایت در جهان خاتمه بدهد.
اوخاتم امامان معصوم (ع) است. امروزه تمام شیعیان جهان با برگزاری دعای ندبه در روزهای جمعه هر هفته لحظه به لحظه چشم به راه اویند تا بیاید و التیام بخش دردهای آنان باشداوست که خوب قضاوت می کند، اوست که احکام الهی را به طور کامل اجرا می کند ،اوست جانشین رسول الله (ص)، اوست حامی مستضعفان جهان،اوست فریاد رس بی پناهان و درماندگان، اوست نجات دهنده همه مسلمانان جهان آری امروز ما در آخرالزمان قرار گرفته ایم خیلی باید مواظب باشیم.در میدان گناه نیفتیم .

تمام زمینه ها برای گناه وجود دارد ولی تصمیم نهایی با ما است که بر نفس خود مسلط باشیم، و مسیر را خوب انتخاب کنیم تا شرمنده امام زمانمان نشویم..امسال هم داریم به نیمه شعبان سالروز ولادت با سعادت امام عصر(عج) نزدیک می شویم . که شا یسته است این روز بزرگ رابا برگزاری مراسم جشن و شادی و دعا برای سلامتی و ظهورآن امام هر چه با شکوهتر برگزار شود.

پس همه با هم ازخداوند بزرگ می خواهیم(( الهم عجل لولیک الفرج))

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه

unnamed1

عضویت در خبر نامه