دوشنبه, 01 مرداد 1397 - Monday, 23 July 2018

سخن مردم"فخرایی دبیر اجرایی کنگره گفت:کنگره ملی به شهادت سکوت (نقش تاریخی دشتستان در مبارزه با استعمار انگلیس )در روزهای  ۲۸ و ۲۹ دی ماه در برازجان برگزار می گردد.

mr6a_محمد_جواد_فخرایی_پژوهشگر_دشتستان.jpg

وی درخصوص محل افتتاح کنگره افزود:این کنگره در کاروانسرای مشیر الملک(دژ) افتتاح و محل ارایه مقالات کانون امام خمینی برازجان خواهد بود.

به گزارش سخن مردم "با توجه به برگزاری کنگره ملی نقش تاریخی دشتستان بزرگ در مبارزه با استعمار انگلیس با عنوان «به شهادت سکوت» مصاحبه ای با محمد جواد فخرایی دبیر اجرایی این همایش انجام شده است.

علت برگزاری این کنگره چیست؟

بعد از برگزاری کنگره بزرگداشت شهید رییسعلی دلواری اینجانب از سال ۱۳۷۴ استارت این کنگره را زدم تلاش های خوبی صورت گرفت قرار شد در سال ۱۳۸۸ برگزار شود، که به دلیل مخالفت هایی برگزار نشد و ما دوباره کار را پی گیری کردیم و هیچ وقت خستگی به خود راه ندادیم.

در سال ۱۳۹۴ برای همایش ((به شهادت سکوت)) که در تهران برگزار شد مقاله فرستادم که مقاله ام پذیرفته شد و از بین دویست مقاله دوم شدم و در همانجا پیشنهاد برگزاری چنین همایشی را در دشتستان دادم، که مورد رضایت و موافقت مسولین قرار گرفت و نامه ای از تهران به آیت الله صفایی بوشهری نوشته شد و ایشان هم از برگزاری این کنگره استقبال نمودند و با جلسات متعددی که برگزار کردیم زمینه مناسب برای برگزاری کنگره فراهم شد.علت برگزاری این کنگره معرفی بیشتر دشتستان و مردمان نجیب و شجاع آن و تاریخ هشت هزار ساله اش به مردم ایران اسلامی است .

چه کسانی برای برگزاری این کنگره با شما همکاری داشته اند ؟

آیت الله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر حجت الاسلام مصلح امام جمعه برازجان ،دکتر ارسلان زارع فرمانداردشتستان، مهندس محمدی شهردار برازجان ،سرهنگ غلام پور فرمانده سپاه جوادالائمه،شورای اسلامی شهر برازجان،زندویان ریاست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتستان دکتر یحیایی ریاست دانشگاه آزاد واحد دشتستان دکتر احمد زاده از مدیران ارشد وزارت نفت و......که از همه عزیزان تقدیر و تشکر می نمایم

کنگره در چه روزهایی برگزار می شود؟

این کنگره بزرگ در روزهای ۲۸و۲۹دی ماه سال جاری با حضور مسولین و مردم و نویسندگان و مفاخر استانی و کشوری و همه علاقمندان به دشتستان برگزار می شود.

مکان برگزاری کنگره کجا در نظر گرفته شده است؟

مراسم افتتاحیه در کاروانسرای مشیر الملک (دژ)و محل ارائه و قرائت مقالات در کانون امام خمینی (ره)برازجان خواهد بود

نظرتان در مورد این کنگره چیست؟

اگر به نحو شایسته انجام شود نقطه عطف فرهنگی در تاریخ دشتستان خواهد بود و از لحاظ فرهنگی واقعا ماندگار خواهد شد،زیرا در این کنگره به تاریخ هشت هزار ساله دشتستان پرداخته خواهد شد.

هدف از برگزاری این کنگره چیست؟

که نسل امروز و فردا بدانند که گذشتگان چگونه توانسته اند در برابر بیگانگان مقاومت کنند و زن و مرد همگی برای حفظ این آب و خاک و ناموس تا پای جان ایستادگی نموده و شهیدانی را تقدیم وطن نمودند.

چه پیشنهادی به مردم دشتستان دارید؟

از همه مردم فهیم و نجیب دشتستان می خواهم اگر اختلافی هست آن را کنار گذاشته و همه و همه با اتحاد و انسجام کامل برای پیشرفت و توسعه دشتستان بکوشند و مطالبه گر باشند و با روحیه مطالبه گری شاهد پیشرفت دشتستان بیش از پیش باشند.

آینده دشتستان را چگونه می بینید؟

من به عنوان یک مورخ آینده دشتستان را خیلی خوب و روشن می بینم و اگر این کنگره به خوبی برگزار شود، مطمن هستم دشتستان نه تنها در استان بلکه در کشور و حتی جهان شناخته خواهد شد و نجابت و شجاعت و دینداری و تواضع آنان به همه معرفی خواهد شد.

شما در این کنگره چه نقشی دارید؟

من دبیر اجرایی کنگره و آیت الله صفایی بوشهری ریاست عالی سیاست گذاری و حجت الاسلام حسن مصلح نایب رئیس و قائم مقام ایشان هستند.

سخن پایانی؟

از همه مسئولین و مردم فهیم می خواهم که به صورت گسترده در این کنگره مهم شرکت نمایند و نشریات و سایت ها با اطلاع رسانی به موقع در انعکاس اخبار کنگره نهایت تلاش را داشته باشند.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه

محل تبلیغات شما