پنج شنبه, 08 خرداد 1399 - Thursday, 28 May 2020

به گزارش سخن مردم"محرم، ماه خون و ایثار و عدالتخواهی و شور و شعور حسینی است.

1

السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین (ع)

محرم، ماه خون و ایثار و عدالتخواهی و شور و شعور حسینی است؛ ماه تفکر و تعقل در ناب‌ترین اندیشه‌های الهی و انسانی؛ ماه خدایی‌ترین حماسه‌ی تاریخ بشریت و ماه حرکت در مسیر آرمانهای تعالی‌جویانه‌ی حق‌طلب‌ترین مردمان تمام دوران‌ها.

امسال نیز ماه محرم در شهر زیبایمان برازجان و در نزد مردمان فهیم و غیرتمند برازجانی همچون سالهای پیش، جلوه‌گاه شور حسینی و شعور والای اجتماعی و فرهنگی مردمی است که همواره صدق و صفا و سخاوتشان زبانزد همگان بوده است.

راه‌اندازی دسته‌های عزاداری سرور و سالار شهیدان که مساجد، حسینیه‌ها و در شبهای تاسوعا و عاشورا خیابانهای شهرمان را تجلی‌گاه ماتم امام حسین(ع) و یاران وفادارش کردند، اشک غرور و افتخار از چشمان هر انسان بیداردلی روانه ساخت. شور و شعور والای عزاداران ابا عبدالله (ع) در تمام هیات‌های مذهبی چه از جانب امنای ارجمند این هیات ها و چه از جانب عزاداران مایه‌ی فخر همه‌ی برازجانی‌ها شد.

الحق و الانصاف امسال نیز هیات‌های مذهبی در مساجد، حسینیه‌ها و تکیه‌ها و در کنار ایشان سازمانهای مردم نهاد(سمن‌ها) در ابراز ارادت به خاندان حضرت رسول(ع) و عرصه‌ی خدمت به فرهنگ و جامعه سنگ تمام گذاردند و برای شهر پرافتخارمان آبرویی مضاعف خریدند.

حضور خادمین هیات‌ها و حسینیه ها و مساجد و نیز فعالان اجتماعی و اعضای سمن‌ها در قالب پاسداران شهر پاک در همراهی با پاکبانان زحمتکش شهرداری، اتفاقی نو و مترقی در آیین‌های محرم امسال بود که وظیفه‌ی خود میدانم مراتب قدردانی و تشکر خود را از همه‌ی مردم اعم از هیئت‌های مذهبی، خدمتگزاران حضرت سیدالشهدا(ع) در مساجد، حسینیه‌ها و تکایا که بانیان و مجریان حماسه‌ی عظیم حسینی در محرم امسال بوده‌اند اعلام نمایم و در برابر بزرگ‌منشی و فهم والای همه‌ی شما مردم خداجوی برازجان عزیز و دشتستان قهرمان سر تعظیم فرود بیاورم.

امیدوارم این عزاداری‌های خالصانه و اشکهای مومنانه برای همه‌ی عزیزانی که در این مسیر ردای خدمت به مردم و نوکری آقا امام حسین (ع) را بر تن کرده‌اند، مایه‌ی خیر دنیا و ضامن شفاعت عزیزان در روز حساب باشد.

محمدحسن محمدی - شهردار برازجان

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه

sh1 1

عضویت در خبر نامه