شنبه, 03 آبان 1399 - Saturday, 24 October 2020

به گزارش سخن مردم : به نقل از روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر برازجان : مهندس محمدی شهرداری برازجان طی پیامی درگذشت نویسنده دشتستانی را تسلیت گفت؛ متن پیام بدین شرح است:

1

هنر و فرهنگ از دیرباز نقش پررنگ و غیرقابل انکاری در زندگی ما ایرانیان داشته است و بدون شک جامعه‌ای که مولفه‌های فرهنگی و هنری در آن جدی گرفته نشود، جامعه‌ای خمود و خاموش و ایستا خواهد بود.

هنر و فرهنگ همچون چراغی است که راه حرکت نسلهای یک سرزمین را روشن میکند و حرکت به سوی تعالی و توسعه را سبب می‌شود.

بدون شک تعالی جوامع بشری مدیون مردان و زنانی است که چراغ فرهنگ و ادب و هنر هر سرزمین را به همت و طبع بلندشان فروزان نگاه داشته و پرچمدار راهبری فکر و ذهن آحاد جامعه می‌شوند.

در ایران عزیز ما فعالان فرهنگی و هنری را باید جور دیگری شناخت. انسانهایی خلاق، خوش ذوق، پاک و دوست داشتنی که عرصه‌ی فرهنگ و ادب و هنر را پاک و منزه میخواهند و برای توسعه‌ی فرهنگ این سرزمین از هیچ تلاشی فروگذار نمیکنند.

بدون شک مرتضی انوشه (کارگر باشرف و نویسنده‌ی پرتلاش دشتستانی که با همت والایش فعل توانستن را به شکل شایسته‌ای صرف کرد) از همین قبیل آدمهای زلال و دوست داشتنی بوده و هست.

روز یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۹۸ اما خبری تلخ، جامعه‌ی فرهنگی دشتستان و برازجان را در غمی بزرگ فرو برد. مرتضی انوشه عزیز پس از مدتهای طولانی مبارزه با بیماری، دنیای فانی را وداع گفت و به لقای حق شتافت.

عرض تسلیت برای این ضایعه‌ی اسفناک، کمترین کاریست که میتوان کرد.

زنده‌یاد انوشه در طول حیات پربار خویش و با توجه به فعالیت حرفه‌ای خود، یکی از فعالان شاخص حوزه‌ی فرهنگ در دشتستان و استان بوشهر بود. نویسنده‌ی پرتلاش و خوش ذوقی که علیرغم اشتغال در حرفه‌ی شریف کارگری ساختمان، میل به پژوهش و تالیف را هرگز در خود به محاق نبرد و بارها تالیفات ورزشی، اجتماعی و فرهنگی خود را به زیور طبع آراست تا به عنوان یادگارانی ارجمند از وی در فرهنگ دشتستان به ثبت برسد.

بر خود واجب میدانم درگذشت این انسان شریف را به خانواده و دوستداران وی، جامعه‌ی فرهنگی دشتستان و عموم مردم شریف این دیار عزیز تسلیت عرض کنم. روح این مرد دوست داشتنی شاد، بهشت برین جایگاهش باد.

محمدحسن محمدی

شهردار برازجان

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه