سه شنبه, 11 آذر 1399 - Tuesday, 01 December 2020

سخن مردم"اینک در آستانه عاشورای حسینی قرار داریم و در سوگ شهدای عاشورا سیه پوش شده ایم پرچم عزا و لباس مشکی ما را به یاد کربلا و عاشورا می اندازد.

zzod_index.jpg

به یاد حماسه و شهادت به یاد عدالت و شجاعت به یاد مدینه و کوفه و کربلا به یاد نماز ظهر عاشورا به یاد نیایش و اشک، سجاده، قرآن، جهاد، امر به معروف و نهی از منکر و تولی و تبری. ای حسین مظلوم تو برای تشنگان حقیقت سیراب کننده جان و الهام بخش ایمانی. در حالی که در جان ما علقمه ای عطش جاری است و تشنه فراتیم.

در خیمه دل هایمان عشق و محبت اهل بیت جاری است و اشک های یتیمان در خرابه ی چشممان بی قراری می کند سینه های ما تکیه ای قدیمی است که با کتیبه های اشعار محتشم کاشانی سیه پوش است و در آن با کلید یا حسین باز می شود. ای حسین ما دل های خود را وقف تو نمودیم. اینک مسلمانان جهان تو شوق کربلا در دل و شور شهادت را در سر دارند.

اینک تربت تو زینت سجاده های ما است. ما هرچه داریم از کربلا و عاشورا است و تمام روزها عاشورا و تمام زمین ها کربلا است.
ما نمک پرورده سفره تو هستیم ای حسین عشق به کربلا و زیارت یک دم از زبانمان نمی افتد  آری زیارت عاشورا ما را به کربلا می برد و بارانی از اشک از دیدگانمان سرازیر می نماید.

و لحظه لحظه افسوس می خوریم که چرا ما آن لحظه نبودیم. ای کاش... ولی تاریخ به عقب برنمی گردد .
تنها چیزی که می توانیم انجام دهیم عزاداری همراه با اشک ماتم است.

به خصوص در استان ولایت مدار و دارالحماسه بوشهر. مردمان این استان از ارادتمندان واقعی اهل بیت عصمت و طهارت (ع) هستند و در ماه محرم و صفر حسینیه ها و مساجد و تکایا با فریاد حزین عزاداران حسینی لبریز می شود.
ای حسین فاطمه داغت درون قلب ماست
                              نهضتت رسواگر روی تمام فتنه هاست

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه