دوشنبه, 10 آذر 1399 - Monday, 30 November 2020

سخن مردم"در آستانه سالروز شهادت حضرت امام جعفر صادق‌(ع) آئین عبادی سیاسی نماز جمعه برازجان توسط حجت الاسلام والمسلمین مصلح امام جمعه محترم شهرستان اقامه شد .

tuf_index.jp55g.jpg

به گزارش سخن مردم"گزیده ای از خطبه دوم در زیر اشاره می گردد :

امام جمعه محترم برازجان ضمن تسلیت فرا رسیدن ۲۵ شوال سالروز شهادت ششمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت حضرت امام جعفر صادق‌(ع )گفت:ایشان می فرمایند : کسی که با زبان ادعای تشیع کند ولی با اعمال و برنامه های ما مخالفت ‌ورزد شیعه ما نیست ، بلکه شیعه ما کسی است که با زبان و قلب با ما موافق باشد و پیرو برنامه ما و عامل به اعمال ما باشد .

وی درادامه بیان نمود:۱۹تیر سالروز کشف کودتای نوژه علیه جمهوری اسلامی ایران در سال ۱۳۵۹ می باشد که در همین جا به علل دشمنی آمریکا با نظام اسلامی ایران اشاره می گردد :

پایبندی ملت ما به اسلام ناب محمدی ، استقلال طلبی ملت عزیز ایران و نظام جمهوری اسلامی ، صدور انقلاب اسلامی و ایجاد موج بیداری اسلامی در انواع کشورهای اسلامی، مواضع قاطع جمهوری اسلامی در مسائل منطقه ای و بین المللی و در دفاع از مظلومان عالم و اثربخشی آن در افکار عمومی جهان که در تضاد با منافع نامشروع و اهداف استکباری آمریکاست .

همچنین 21تیرماه بنام روز عفاف و حجاب نامگذاری گردیده است : استعمار پیر انگلیس در جهت اسلام زدایی و مبارزه با مرجعیت و روحانیت رضاشاه را مناسب دیدند و او را مأمور اجرایی سیاستهای ضد اسلامی خود در ایران کردند که فهرست وار به اقدامات پلید رضاشاه برای دین زدایی در ایران اشاره می گردد : تغییر اجباری لباس مردم، کشیدن چادر از سر زنان ، خلع لباس روحانیت ، خلع لباس روحانیت ، خلع لباس روحانیت،بستن درب مساجد ، جلوگیری از عزاداری محرم و صفر ، ترویج فرهنگ فاسد غربی ، کشتار مردم مشهد در مسجد گوهرشاد

امام جمعه برازجان درادامه اظهار داشت:متأسفانه امروزه به عللی شاهد زیر سئوال رفتن ارزشهای دینی و انقلابی در زمینه عفاف و حجاب هستیم و بعضی از مسئولان با سخنان خود نیز به آن دامن می زنند .

ویمطالبی در خصوص اتفاقات و حوادث اخیر کشوررابیان نمود : طی چند هفته اخیر شاهد تجمع و اعتراض برخی از کسبه در تهران بر علیه نوسانات‌ قیمت ارز و سکه بودیم .

ایشان درادامه گفت:علاوه بر مطالبات صنفی، مردم برخی شهرها نیز نسبت به وضعیت آب شرب _ قطع مکرر برق _ گرانی برخی کالاها و خدمات اعتراضاتی داشتند که لازم است چند نکته در مواجهه با این رویدادها ذکر کنیم : هیچ مدیر و مسئولی نمی تواند منکر مشکلات مردم در حوزه های مختلف همچون مسکن، بهداشت و درمان، آموزش و پرورش، برق و آب شود . مطالبات بحق مردم را باید با گوش و جان شنید ، این وظیفه هر مسئول است که با شنیدن مشکلات مردم تا رفع و یا کاهش آن از پای ننشیند و پیگیر حل و فصل آن باشد ، همه ما وظیفه داریم با مردم و در کنار مردم تا حل مشکلات آنها باشیم .

همچنان که در روزهای اخیر شاهد بوده ایم نمایندگان صنوف با هوشمندی و درک شرایط خطیر کنونی اعتراضات و مطالبات خود را صنفی پیگیری کردند و اجازه بهره برداری سیاسی به دشمنان و بدخواهان نظام اسلامی را نداده اند . بدخواهانی که امروزه بیش از هر زمان دیگر به دشمنی با ملت ما برخواسته اند .

حل مشکلات مردم نیازمند مشارکت همه قوا و نهادها و مردم است ، همه باید آستین های همت را بالا بزنیم بویژه صاحبان اصلی انقلاب (مردم ) که به تعبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی اگر مردم در صحنه بیایند هیچ مشکل لاینحلی در کشور وجود نخواهد داشت .

امروز فصل یقه گیری و تسویه حساب های سیاسی نیست ، امروز فصل همدلی و مجاهدت برای حل مشکلات کشور است ، باید کمربندها را محکم کنیم چرا که در جنگ اقتصادی دشمنان این مرز و بوم موجودیت ملت ایران و هویت تمدنی ایران را هدف قرار داده اند . به تعبیر حضرت آقا باید با انسجام ملی پاسخ توطئه ها و طراحی های دشمن را بدهیم .

یکی از راههای مقابله با جنگ اقتصادی دشمن بکارگیری مدیران مؤمن، انقلابی، جهادی، متخصص و دلسوز است . اگر دولت به دلیل انتصاب برخی مدیران ضعیف و ناکارآمد در برخی حوزه های اقتصادی ناموفق عمل کرده می بایست با ترمیم تیم اقتصادی و اجرایی خود این معضل را هر چه زودتر حل و فصل نماید ، ما در چنین شرایطی نیازمند مدیرانی کارآزموده و جسور و انقلابی هستیم که در روزهای سخت و دشوار بتوانند سکاندار کشتی نجات باشند .

حجت الاسلام مصلح امام جمعه محترم برازجان درخصوص وضعیت آب گفت:مسئله آب شهرستان به یک معضل و چالش تبدیل شده و در بحران بی آبی قرار داریم لذا تذکرات زیر را ضروری می دانیم : لزوم تشکیل شورای مدیریت بحران استان در شهرستان جهت بررسی و رسیدگی به معضل کم آبی دشتستان،اخذ تصمیمات فوری و میان مدت برای فائق آمدن بر معضل کم آبی شهرستان،درخواست از مسئولین جهت جدیت بیشتر و از مردم عزیز برای همکاری با دولت و خویشتنداری در برابر مشکلات اخیر،باید به هر طریق ممکن مشکل آب مردم حل شود زیرا آب برای مردم یک امر حیاتی است و بدون آب زندگی ممکن نیست و برخوردار بودن از آب سالم حق مسلم مردم است .

وی افزود:از مسئولین استان فارس بویژه استاندار آنجا که بومی استان بوشهر است، فرماندار کازرون، مدیران آب فارس و کازرون عاجزانه استدعا دارم تا رفع مشکل کم آبی با شهرستان دشتستان همکاری و آب به اندازه کافی در اختیار مردم قرار دهند .

به مسئولین شهرستان هم توصیه می کنم فکری عاجل برای رفع معضل کم آبی نمایند زیرا اجاره کردن چاههای کشاورزی و یا آب رسانی با تانکر برای شهرستان ۲۲۰ هزار نفری جوابگو نمی باشد و حتی مقطعی هم مشکلی برطرف نمی شود .

همچنین مدیران آب استان و شهرستان نسبت به توزیع عادلانه آب در محلات مختلف اهتمام داشته باشند، تغییر در زمانبندی توزیع آب را بموقع اطلاع رسانی کنند تا مردم وقت داشته باشند ذخیره سازی کرده و دچار مشکل نشوند، اداره آب و شهرداری برای همکاری در آب رسانی بوسیله تانکر اقدام نموده و بصورت رایگان آب در اختیار مردم قرار دهند .

بار دیگر از مردم عزیز تقاضا دارم خویشتنداری کنند و مطالبات بحق خود را از طریق قانونی پیگیری نمایند تا خدای نخواسته دشمنان قسم خورده انقلاب نتوانند سوء استفاده کرده و مطالبات بر حق شما را به آشوب تبدیل کنند .

توصیه آخر ما در این خطبه درخواست از مردم برای صرفه جویی در مصرف برق می باشد تا بتوانیم با برنامه ریزی مسئولین مربوطه و راهکارهایی که اندیشیده اند فصل تابستان را سپری نمائیم .

شایان ذکر است آخر خطبه دوم که حاج آقا مصلح امام جمعه محترم برازجان در خصوص معضل کم آبی صحبت می کردند دو نفر از جوانان شهر بلند شدند و به ناعدالتی در توزیع آب از همچنین عدم پاسخگویی مسئولان بویژه فرماندار و مدیر آبفا شهرستان انتقاد شدید نمودند ، حاج آقا مصلح هم حدود ۵ دقیقه به مطالبات آنها گوش دادند و ضمن دعوت این دو به خویشتنداری، بر رسیدگی فوری و جهادی مسئولین تأکید نمودند .

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه