یکشنبه, 04 آبان 1399 - Sunday, 25 October 2020

4cnu_قاسمی.jpg

به گزارش سخن مردم" اول تیر ماه سال یکهزار و سیصد و نود هفت هجری شمسی است در تمام صحن های حرم رضوی مسلمانان و عاشقان ولایت و امامت در حال زیارت و عبادت هستند .

نوجوانانی که تازه وارد صحن مطهر رضوی شده اند و اشک شوقشان جاری شده است کاروان هایی که از نقاط مختلف ایران اسلامی و کشورهای همسایه به زیارت هشتمین امام خود آمده اند و در حال راز و نیاز و دعا و نیایش هستند.

کبوتران حرم در حال طواف به دور گنبد طلا و گلدسته ها هستند خادمان پرتلاش حرم رضوی در حال انجام وظایف خود هستند و زائران را راهنمایی می کنند .

تعدادی در حال گستردن فرش ها برای برگزاری نماز جماعت و تعدادی دیگر در حال تمیز کردن فرش ها هستند، صدای قاریانی که در حال تلاوت قرآن هستند، از تمام صحن ها به گوش می رسد و پس از آن صدای روح بخش اذان پس از برگزاری نماز جماعت جهت زیارت ضریح مطهر وارد صحن ... می شویم و به ضریح مطهر امام می رسیم.

دوستداران ولایت ضریح را در بغل گرفته و می بوسند و ارادت قلبی خود را به آن امام همام نشان می دهند ،پس از زیارت در بالای سر برای خود و ملتمسین به دعا نماز را بجا می آوریم.

hn7m_ind66ex.jpg

اما وقت تنگ است و چند روزی که مهمان حرم مطهر رضوی هستیم سعی نمودیم از فرصت جهت عبادت و راز و نیاز با معبود استفاده ببریم امیدوارم عباداتمان مورد رضایت درگاه باریتعالی قرار گیرد.

x4c_ind6ex.jpg

از معبود می خواهیم که دوباره هم زیارت بارگاه ملکوتی امام رضا (ع) را نصیبمان نماید.

بازدید از شهر تاریخی نیشابور

روز شنبه دوم تیرماه جهت با زدید ا ز آثار دیدنی شهر نیشابور عازم این شهر شدیم که فاصله اش حدود نود دقیقه تا مشهد است ابتدا آرامگاه حکیم و ریاضی دان ‌و شاعر و عارف توانمند قرن پنجم خیام نیشابوری را زیارت می کنیم و پس آز آن قبر کمال الملک نقاش را که در این هنر معروف بوده است پس از آن قبر شاعر و عارف بزرگ قرن ششم هجری عطار را که قسمتی از آن در دست تعمیر است خیام در رباعی شهرت دارد و از رباعی سرایان معروف کشور بوده است عطار هم در سرودن مثنوی استاد بوده و کتاب معروف منطق الطیر اثر ارزشمند اوست.

پس از آن از مجموعه مسجد چوبی در دهکده چوبین در نزدیکی شهر نیشابور بازدید نمودیم که بدنه و سقف مسجد کلا از چوب ساخته شده این مسجد سی سال پیش توسط یکی از مهندسان نیشابوری به صورتی بسیار زیبا ساخته شده و امروز یکی از مناطق دیدنی محسوب می شود.

پس از آن قدمگاه امام رضا (ع)را زیارت نمودیم که در ارتفاعات نزدیک نیشابور است و نقش پاهای مبارک امام هشتم(ع)که در یک ضریح قرار دارد امروز زیارتگاه دوستداران ولایت است .

9g7i_in98dex.jpg

kbv2_inde78x.jpg

sm5g_77.jpg

m5sl_in77dex.jpgwefi_untitled-1.jpg

v28l_inde7x.jpg

 

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه