چهارشنبه, 01 خرداد 1398 - Wednesday, 22 May 2019

یاداشت

به گزارش سخن مردم : به نقل از روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر برازجان : مهندس محمدی شهرداری برازجان طی پیامی درگذشت نویسنده دشتستانی را تسلیت گفت؛ متن پیام بدین شرح است:

1

هنر و فرهنگ از دیرباز نقش پررنگ و غیرقابل انکاری در زندگی ما ایرانیان داشته است و بدون شک جامعه‌ای که مولفه‌های فرهنگی و هنری در آن جدی گرفته نشود، جامعه‌ای خمود و خاموش و ایستا خواهد بود.

هنر و فرهنگ همچون چراغی است که راه حرکت نسلهای یک سرزمین را روشن میکند و حرکت به سوی تعالی و توسعه را سبب می‌شود.

بدون شک تعالی جوامع بشری مدیون مردان و زنانی است که چراغ فرهنگ و ادب و هنر هر سرزمین را به همت و طبع بلندشان فروزان نگاه داشته و پرچمدار راهبری فکر و ذهن آحاد جامعه می‌شوند.

در ایران عزیز ما فعالان فرهنگی و هنری را باید جور دیگری شناخت. انسانهایی خلاق، خوش ذوق، پاک و دوست داشتنی که عرصه‌ی فرهنگ و ادب و هنر را پاک و منزه میخواهند و برای توسعه‌ی فرهنگ این سرزمین از هیچ تلاشی فروگذار نمیکنند.

بدون شک مرتضی انوشه (کارگر باشرف و نویسنده‌ی پرتلاش دشتستانی که با همت والایش فعل توانستن را به شکل شایسته‌ای صرف کرد) از همین قبیل آدمهای زلال و دوست داشتنی بوده و هست.

روز یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۹۸ اما خبری تلخ، جامعه‌ی فرهنگی دشتستان و برازجان را در غمی بزرگ فرو برد. مرتضی انوشه عزیز پس از مدتهای طولانی مبارزه با بیماری، دنیای فانی را وداع گفت و به لقای حق شتافت.

عرض تسلیت برای این ضایعه‌ی اسفناک، کمترین کاریست که میتوان کرد.

زنده‌یاد انوشه در طول حیات پربار خویش و با توجه به فعالیت حرفه‌ای خود، یکی از فعالان شاخص حوزه‌ی فرهنگ در دشتستان و استان بوشهر بود. نویسنده‌ی پرتلاش و خوش ذوقی که علیرغم اشتغال در حرفه‌ی شریف کارگری ساختمان، میل به پژوهش و تالیف را هرگز در خود به محاق نبرد و بارها تالیفات ورزشی، اجتماعی و فرهنگی خود را به زیور طبع آراست تا به عنوان یادگارانی ارجمند از وی در فرهنگ دشتستان به ثبت برسد.

بر خود واجب میدانم درگذشت این انسان شریف را به خانواده و دوستداران وی، جامعه‌ی فرهنگی دشتستان و عموم مردم شریف این دیار عزیز تسلیت عرض کنم. روح این مرد دوست داشتنی شاد، بهشت برین جایگاهش باد.

محمدحسن محمدی

شهردار برازجان

ab325b42 29ea 48f9 9d04 0be6c3d39774

سخن مردم"با خبر شدیم مرتضی انوشه نویسنده پرتلاش برازجانی که مدتی در بستر بیماری بود ساعتی پیش درسن 51 سالگی دربیمارستان خلیج فارس به رحمت ایزدی پیوست.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سخن مردم"ایشان در طول چند سال مداوم با تلاش خود توانست آثار ارزشمندی را خلق و تقدیم به علاقمندان فارسی زبان نماید .

وی فرهنگی ترین کارگری بود که در استان بوشهر توانست نه کتاب را تالیف و به چاپ برساند.

9 آثارایشان که هفتم اسفندماه 97 درویژنامه((هفته نامه مردم جنوب)) معرفی نویسندگان و شاعران صاحب اثر متولد برازجان چاپ شد عبارت است از:
1 -خدا شاه میهن2- افسانه های خلیج فارس3-دختران باغ تاج4- نام آوران فوتبال برازجان
5-گنجینه های فوتبال برازجان6-کرامات امام زادگان دشتستان 7- هوای بی قراری 8-پشت دیوار اسارت 9-گریه به وقت انگور

 

4

 

نشریه مردم جنوب و پایگاه خبری سخن مردم این ضایعه بزرگ را به همه ادب دوستان استان بوشهر به خصوص خانواده محترم زنده یاد انوشه تسلیت عرض می نماید .روح این نویسنده پرتلاش شاد باد.

به گزارش سخن مردم: فرمانده نیروی انتظامی شهرستان دشتستان سال جدید را تبریک گفت: و متن آن به شرح زیر است:

57

يا مقلب القلوب والابصار

يا مدبر الليل والنهار

يامحول الحول والاحوال

حول حالنا الي احسن الحال

برچهره گل نسيم نوروز خوش است

درصحن چمن روي دل افروز خوش است

حمد و سپاس بیکران خداوند یکتا را که بار دیگر توفیق درک آغاز نغمه حیات را با طلوع سال 1398 عنایت فرمود و به ما فرصت داد تا بتوانیم از الطاف بیکرانش ره توشه ای برگیریم و در ظّل توجهات حضرت بقیه اللّه الاعظم و تحت زعامت رهبر حکیم و فرزانه انقلاب حضرت آیت اللّه العظمی امام خامنه ای (مد ظلّه العالی) مفتخر به خدمتگزاری در جامعه اسلامی باشیم.

بار دیگر موهبت الهی گستره مهر زمین را به سرسبزی و خرّمی آراست و سالی دیگر فرا رسید تا حیاتی نو و شکوفائی دوباره را بعنوان سرآغاز مجدد زندگی بشر قرار دهد .پس چه نیکوست که ما نیز همگام با آهنگ لطیف بهاری دستی بر کالبد جسم و جان خویش کشیده و با بهار بهاری شویم.

فرماندهی انتظامی شهرستان دشتستان حلول سال 1398 که نشانه قدرت لایزال الهی وتجدید حیات طبیعت می باشد را به مردم ولایتمدارشهرستان دشتستان و میهمانان عزیز بویژه گردشگران نوروزی که شهرستان دشتستان را برای گذراندن تعطیلات نوروزی انتخاب نموده اند تبریک عرض نموده و تقاضا دارد ضمن رعایت قوانین و مقررات راهنمائی و رانندگی و توصیه های پلیسی ما را در رسیدن به هدف خود که همانا فراهم آوردن امنیت و فضای مناسب جهت گذراندن اوقات خوش در کنار خانواده می باشد یاری رسانند . از درگاه ایزد منّان سالی سرشار از یرکت ،سعادت و نیکبختی توأم با سلامتی و تندرستی را برای هموطنان عزیز مسئلت مینمایم.

سرهنگ سید جواد رضوی

فرمانده انتظامی شهرستان دشتستان

سخن مردم"بی شک، روابط عمومی، زبان گویای یک اداره یا نهاد است که می تواند اهداف و آرمانها و عملکردها را برای مردم بیان کند.

به گزارش سخن مردم" سرپرست بیمارستان شهید گنجی برازجان روزروابط عمومی را تبریک گفت:

index


27 اردیبهشت ماه، روز روابط عمومی را محضر یکایک عزیزانی که در این منصب مهم و تاثیر گذار مشغول فعالیت هستند تبریک و تهنیت عرض می نمایم.
بی شک، روابط عمومی، زبان گویای یک اداره یا نهاد است که می تواند اهداف و آرمانها و عملکردها را برای مردم بیان کند.
حساسیت کار روابط عمومی ها آنجا نمود پیدا می کند که مسائل و نیازهای مورد نیاز ، از طریق این نهاد در ادارات بدست مردم می رسد و به عبارتی پل ارتباطی میان مردم و مسئولین نهادها هستند.
اینجانب ضمن تبریک مجدد روز روابط عمومی، برای کلیه این عزیزان آرزوی موفقیت دارم.

دکتر نادر شکیب آزاد
سرپرست بیمارستان شهید گنجی برازجان

سخن مردم"مهندس محمدی شهردار برازجان شهرداری پرتلاش و مردمی است ،که این دو مهم را در طول دوره شهردار بودن خود تاکنون ثابت نموده است.

 

DSC 03621

به گزارش سخن مردم"شهر برازجان از جمله شهر هایی بود که مدت ها مورد بی توجهی قرار گرفته بود ،خبری از توسعه شهری در آن دیده نمی شد یا اگر بود کم رنگ بود، با انتخاب مهندس محمدی به عنوان شهردار برازجان در شورای پنجم و با هفت رای به سمت شهردار انتخاب شد، که در طول سابقه شهرداری بی سابقه است که این حسن اعتماد اعضای پرتلاش شورا را می رساند که در جای خود قابل تقدیر است.

ایشان در طول دوره ای که تاکنون شهردار بوده کارهای بسیار خوبی را برای پیشرفت این شهر باستانی انجام داده است که احداث پیاده رو سلامت و کلنگ سالن هشتصد نفری و اتصال بلوار شریعتی به الفتح و دهها طرح ارزشمند دیگر  همه و همه بیانگر تلاش مستمر شهردار محترم و تیم ایشان است.

بنابراین می توان به جرات گفت ایشان یکی از شهرداران موفق در استان بوشهر است که به تلاش و دست پاکی شهرت دارد.

برازجان به چنین شهرداری نیازمند است تا بتواند مسیر پیشرفت را ادامه دهد، قطعا هستند افرادی که دلسوز شهر برازجان و توسعه آن نیستند.

مردم متدین و با فرهنگ برازجان به خوبی قدر شهردار پرتلاش خود را می دانند و هیچ وقت به صحبت های افرادی که  ضد پیشرفت شهرشان هستند توجه  نمی کنند.
                                                          حبیب قاسمی
                                             مدیر مسئول هفته نامه مردم جنوب
                                                  وپایگاه خبری تحلیلی سخن مردم

به گزراش پایگاه خبری تحلیلی سخن مردم : رییس شورای اسلامی شهر برازجان در پیامی روز روابط عمومی و ارتباطات را تبریک گفت:

سخن مردم

بسم الله الرحمن الرحیم

روز ارتباطات و روابط عمومی فرصتی است مغتنم برای بازبینی هوشمندانه و منصفانه در راه های طی شده، فراز و نشیب های فراوان پیش رو و نیز ترسیم چشم اندازی روشن از آینده که می تواند درخور شان و منزلت جوامع امروز طراحی و تدبیر شود.

خدمات ارزشمند و کوشش خردمندانه دست‏اندرکاران حوزه ارتباطات و روابط عمومی که در جهت ایفای خطیر اطلاع رسانی و تنویر افکار عمومی و تسهیل خدمت رسانی گام بر می‏ دارند قابل تقدیر است. شکی نیست مدیران و کارشناسان روابط عمومی با اطلاع رسانی، اطلاع یابی و انعکاس به موقع مسائل، مشکلات و نیازهای مخاطبان، مدیران را در فرایند مهم تصمیم گیری و تصمیم سازی یاری می‏ کنند و ما نیز قدردان روابط عمومی‏ ها هستیم.

دنیای امروز عصر ارتباطات و اطلاعات است و در این دهکده جهانی، اطلاعات با سرعت وصف نشدنی در حال مبادله مي باشد. امروزه قدرت در دست جوامعي قرار دارد كه از نيرومندترين شبكه‌هاي ارتباطي و به تبع آن بيشترين اطلاعات برخوردار باشند و اين یک حقيقت انكارناپذير در تمدن كنوني جهان است.

فرارسیدن بیست و هفتم اردیبهشت ماه؛ روز ارتباطات و روابط عمومی را به تمامی دست‌اندرکاران ساعی و پرتلاش عرصه ارتباطات و روابط عمومی که در جهت ایفای رسالت خطیر گردش شفاف و صحیح اطلاعات گام بر می‌دارند، تبریک و تهنیت عرض می‌کنم.

مهدی نیکنام

رییس شورای اسلامی شهر برازجان

سخن مردم"سیده خدیجه حسینی دبیر کار گروره هفته برازجان درپیامی از همه مردم ومسئولین وهمه هنرمندان واصحاب رسانه تقدیر وتشکر کرد.

به گزارش سخن مردم"خداوند سبحان را شاکرم که توفیق خدمت گذاری به مردم فهیم و شریف برازجان را عطا نمود که به سهم خود گامی اندک در ارتقاء جایگاه شهر در حوزه های مختلف و اجرای برنامه هایی فرهنگی و در شور و نشاط اجتماعی بردارم،

با عرض سلام و ارادت به پیشگاه مردم عزیز و فرهیخته شهرم، خداوند سبحان را شاکرم که توفیق خدمت گذاری به مردم فهیم و شریف برازجان را عطا نمود که به سهم خود گامی اندک در ارتقاء جایگاه شهر در حوزه های مختلف و اجرای برنامه هایی فرهنگی و در شور و نشاط اجتماعی بردارم،

IMG 09021

یکی از مناسبت ها که فرصت و بهانه همدلی و درکنار هم بودن را فراهم میسازد، تعیین روزی از سال به نام شهرمان بود که به حمدالله پس از انجام تشریفات قانونی شامل: فراخوان عمومی، تنظیم شیوه نامه، دعوت از صاحب نظران و متخصصان و تشکیل جلسات متعدد النهايه، مناسبت آغاز موسم شکوفایی طبیعت و نخلزارها به تصویب شورای چهارم و سپس شورای فرهنگ عمومی شهرستان رسید و با همت والای شورای پنجم به منصه اجرا درآمد.

IMG 0770

امسال نیز با همه سعی و تلاش ستاد نکوداشت به ریاست شهردار محترم و مشارکت شورا و نهادها و جوانان پویا و خوش ذوق شهر در چهارمین سال برگزاری، بیش از بیست و چهار برنامه در طول یک هفته فرهنگی تدارک و اجرا گردید؛ اما آنچه که همه دلسوزان نقد وانتظار به حق داشتند برگزاری برنامه ها با کثرت و کیفیت مطلوب تری بود، که باید در سال های آینده ضمن تخصیص اعتبارات مالی بیشتر و برنامه ریزی اصولی و دقیق تری از چند ماه قبل و اخذ پیشنهادات همه ی علاقه مندان به شرکت در این گردهمایی عمومى، زمینه اجرایی شدن برنامه هایی شایسته تر و مرتفع نمودن کاستی ها را فراهم آوريم.

IMG 0761

وظیفه خود میدانم از صمیم قلب از همه اقشار به ویژه جوانان پاک سرشت و پُرتوان شهرم که بدون هیچ چشم داشتی پای کار بودند و مفتخریم همه ی این برنامه ها توسط فرزندان همین شهر اجرا گردید، از تمامی مسئولین و مدیران ادارات، مجموعه شهرداری و شورا، رسانه ها، هنرمندان، ورزشکاران، مهمانان و مدعوین ارجمند و همه ی شهروندان عزیزم مراتب سپاس خود را به جای آورم؛ و سال جدید را سالی سرشار از موفقیت، آرامش و برکت برای مردم عزیز شهر و کشور اسلامی ام از خداوند بزرگ مسئلت می نمایم.

به گزراش پایگاه خبری تحلیلی سخن مردم : متن پیام مهندس محمدی شهردار برازجان به مناسبت ۲۷ اردیبهشت روز ملی ارتباط و روابط عمومی به شرح زیر است:

4754854

بسم الله الرحمن الرحیم

امروزه، در عصر ارتباطات، یکایک افراد جامعه بصورت خواسته یا ناخواسته در معرض دسترسی سریع، شفاف و بی‌واسطه به اطلاعات و اخبار حوزه‌های مختلف قرار دارند. اطلاعاتی که عموما حاصل زحمات تلاشگرانی از جنس آگاهی‌بخشی به جامعه است. مردان و زنانی که آگاهی اذهان را رسالت خود قرار داده، سختیها و مصائب احتمالی فعالیت در جهت آگاهی بخشی و روشنگری جامعه را به جان می‌خرند. اگرچه ممکن است گاهی شاهد نشر اطلاعات دیگری هم باشیم. اطلاعاتی که ممکن است گاهی با خطا توام باشد و گاه ممکن است بصورت عمدی و برنامه‌ریزی شده با داده‌های غلطی همراه باشد که می تواند خبری ناصحیح را در سطح بزرگی به وسعت یک جامعه و یا حتی مردمان یک سرزمین در تمام نقاط جهان منتشر نموده و موجبات تشویش اذهان یک ملت را فراهم نماید.

اینجاست که می‌توان نقش آن دسته از انسانهای شریفی که تعهد و رسالت خود را به پای هیچ منفعت و منیتی ذبح نمیکنند و شرافتمندانه به پای رسالت خویش و وجدان بیدار خود ایستاده اند را از دیگرانی که از عرصه‌ی مقدس اطلاع‌رسانی به عنوان میدانی برای رسیدن به امیال و اغراض خود بهره میبرند بهتر شناخت.

و چه نیکوست جایگاه آن انسانهای شریفی که همواره “شرف” خود را قاضی نخست عملکرد خویش دانسته و بر آگاهی جامعه بر مبنای اطلاعات سره و صحیح همت می کنند.

حالا به ۲۷ اردیبهشت ماه رسیده ایم؛ روز ملی ارتباطات و روابط عمومی. روز پاسداشت تلاشهای مردان و زنانی از همان جماعت شرافتمند که خود را وقف جامعه و بیداری جامعه کرده اند.

بجاست اگر به احترام این نیکمردان و شیرزنان، تمام قد ایستاده و کلاه از سر برداریم و خاضعانه این روز مهم و ارجمند را به این گرامیان تبریک بگوییم.

اینجانب به عنوان خدمتگزار کوچک مردم در شهرداری برازجان- این مناسبت فرخنده را به همکاران پرتلاش خودم در روابط عمومی شهرداری، همکاران روابط عمومی دیگر نهادها و دستگاهها و نیز همه‌ی تلاشگران عرصه‌ی ارتباطات تبریک و تهنیت گفته، عزتمندی و توفیق روز افزون همه‌ی عزیزان را از درگاه حضرت حق خواستارم.

محمدحسن محمدی- شهردار برازجان

سخن مردم"برازجان مرکز بزرگ ترین شهرستان استان بوشهر از نظر جمعیت است ،این شهر باستانی از قدیم تاکنون با توجه به موقعیت خاص جغرافیایی همواره مورد توجه ایرانگردان و ایران شناسان و علاقمند به طبیعت بوده است.

305834

در باره وجه تسمیه برازجان نظرات مختلفی بیان شده ولی این نظر شاید به حقیقت نزدیک تر باشد این واژه از دو بخش تشکیل شده
براز+جان
براز واژه ای پهلوی است که به پسوند جان همراه شده و به معنی مکان روشن و درخشنده است.
این شهر از نظر طبیعی موقعیتی بسیار مناسب دارد،در شرق به رشته کوه گیسکان و در جنوب به دشت های سرسبز و با طراوت و در مغرب به نخلستان های سرسبز پیوند دارد.
برازجان دارای آثار دیدنی بسیار زیبایی است که در نوع خود بی نظیر هستند از جمله :منطقه عظیم چرخاب با آثار ارزشمندی چون تل مر، تل پهن ،کاخ زمستانی کوروش و کاروان سرای مشیر الملک که از بی نظیر ترین کاروان سراهای سنگی ایران است و دهها اثر تاریخی و دیدنی و زیارتی دیگر که نیاز به معرفی بیشتر دارند .
بازارهای قدیمی برازجان که محلی برای خرید مردم استان بوشهر است و با توجه به قیمت های مناسب همواره مورد توجه هم استانی ها قرار گرفته است.

IMG 72224

مردم این دیار از قدیم تاکنون در برابر متجاوزان ایستادگی نموده و شجاعت های آنان در تاریخ ثبت شده است .در جنگ جهانی اول و هشت سال دفاع مقدس دلاوران برازجانی همواره از وطن و دین و ناموس خود دفاع نموده و در برابر دشمنان ایستادند و  شهیدان بزرگواری را تقدیم وطن نمودند .
و امروز این شهر با عظمت در تمام زمینه های علمی ورزشی حرف برای گفتن دارد جوانان این شهر هر ساله در کنکور سراسری بیشترین رتبه های تک رقمی و دو رقمی در سطح استان را به خود اختصاص می دهند.
این شهر بیشترین نویسندگان و مولفان در سطح استان را به خود اختصاص داده که در طول تاریخ توانسته اند آثار ارزشمندی را خلق نموده و تقدیم هم وطنان نمایند .
این شهر از نظر تربیت کادر علمی هم توانمند بوده به صورتی که بیشترین فرهنگیان و دانش آموزان و دانشجویان در سطح استان را به خود اختصاص داده و مردم این دیار همواره به کسب علم و دانش توجه داشته اند.
گرچه این شهر در سال های اخیر توسعه یافته و شهرداران پرتلاش با همراهی شورای شهر اقدامات عمرانی انجام داده اند ولی همواره در انتظار عمران و توسعه و پیشرفت است.

12اسفند روز برازجان گرامی باد

در سوگ استاد

 به قلم حبیب قاسمی

 سخن مردم"سال ۱۳۶۶ بود که برای معلم شدن در دانشسرای شهید شهریاری خورموج درس می خواندیم دوستان از سراسر استان بوشهر بودند از جنوب تا شمال استان ،همه مهمان شهر علم و ادب جنوب استان یعنی خورموج بودیم .

استادان بسیار دلسوز و مهربان و باسوادی داشتیم رئیس دانشسرا استاد حاج سید کوچک هاشمی زاده بود ایشان و همه اساتید دیگر در پرورش ما برای معلمی بسیار زحمت کشیدند.

یکی از اساتید دلسوز و ادیب و متعهد و باسواد  استاد سید محمد رضا هاشمی زاده بود.

index

استادی به تمام معنا بود روش تدریس به ما یاد می داد و در حین تدریس گاها شعری از شاعران بزرگ پارسی زبان به خصوص حافظ از حفظ برایمان قرائت می نمود و همین شعر خواندن ها بود که مرا به رشته ادبیات فارسی علاقمند نمود و این مسیر را از همان زمان آغاز نمودم.

استاد هاشمی زاده از فنون معلمی برایمان سخن می گفت: او که خود استادی نمونه بود و فنون معلمی را خوب می دانست و خوب به ما یاد می داد که پس از آن هنگامی که معلم شدیم به خوبی از توصیه ها ی استاد استفاده نمودیم .

روز شنبه بیست و یکم اردیبهشت بود که با خبر شدیم آن استاد فرزانه امان به دیار حق شتافته است.

در طول عمر هفته نامه چند بار به رسم ادب اشعار ارزشمند ایشان را در صفحه ادبی نشریه به چاپ رساندیم که بسیار مورد استقبال ادب دوستان قرار گرفت.

استاد هاشمی زاده شاعر و نویسنده ای دلسوز و متعهد بود که در طول عمر خود خدمات ارزشمندی را به جامعه ادبی و فرهنگی استان بوشهر به خصوص دیار ادب پرور شهرستان دشتی انجام داد.

گرچه روح ایشان به دیار حق شتافته ولی یاد و خاطر آن استاد شیرین سخن همیشه همراه ما خواهد بود.

به گزارش سخن مردم"سیدمحمدرضا هاشمی زاده، شاعر و پژوهشگر ادبی در سال ۱۳۳۰ در خورموج به دنیا آمد. او در دانشگاه شیراز جامعه شناسی خواند و بعدها به تدریس در مدارس روی آورد و در سال ۱۳۸۰ بازنشسته شد. او همچنین عضو سازمان میراث فرهنگی استان بوشهر، مسئول شعر انجمن فایز دشتی بود و به عنوان کارشناس ادبیات و تاریخ و علوم اجتماعی نیز با صدای و سیمای مرکز بوشهر به همکاری پرداخت.

نخستین مجموعه شعر هاشمی زاده با عنوان «درنگه» در سال ۱۳۶۹ منتشر شد. مجموعه شعر آئینی «از خاک تا افلاک»، «سوز و ساز»، «ساحت سرخ اجابت: شهدای روحانی استان بوشهر»، «همصدا با نخل‌های تشنه»، «شقایق‌های ساحل» و… از دیگر کتاب‌های منتشر شده زنده یاد هاشمی زاده است.

سیدمحمدرضا هاشمی زاده، شاعر و پژوهشگر ادبی صبح روز شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ بر اثر سکته قلبی در منزل خود درگذشت.

مدیریت یایگاه خبری سخن مردم وهفته نامه مردم جنوب"با نهایت تاثر و تاسف درگذشت شاعر توانااستاد سید محمدرضا هاشمی زاده را خدمت خانواده محترم تسلیت و تعزیت عرض نموده ،از خداوند تبارک و تعالی برای آن مرحوم علو درجات و رحمت واسعه و به بازماندگان صبر جزیل عنایت فرماید.

به گزارش سخن مردم : رییس شورای اسلامی شهر برازجان طی پیامی میلاد حضرت فاطمه(س) و روز زن را تبریک گفت.

بر اساس این گزارش متن پیام چنین است؛

نیکنام

بسم الله الرحمن الرحیم

حضرت فاطمه زهرا (س) شجره طیبه ای است که برکت وجودش، آبشخور دل های شیفته مؤمنانی است که در برهوت هستی در پی آب حیات می گردند.

او عطیه ای الهی است که درکِ ژرفای اقیانوس فضایلش در توان ما نیست. جایگاه رفیع او خیره کننده دیدگان هر صاحب بصیرتی است که توان هر بیان و کلامی را از انسان می ستاند.

مناسبت این فرخنده میلاد که به یمن کلام بنیان‌گذار بزرگ انقلاب به عنوان روز زن و روز تکریم از مقام و منزلت مادر نام‌گذاری شده است، برخود لازم می‌دانم این روز خجسته را خدمت تمامی بانوان سرزمینم به خصوص بانوان تلاشگر استان بوشهر و شهر برازجان تبریک و تهنیت عرض نمایم.

مهدی نیکنام

رییس شورای اسلامی شهر برازجان

سخن مردم"مهندس محمدی شهرداربرازجان درپیامی حلول ماه مبارك رمضان را تبریک گفت:

7

شَهْرُ رَمَضانَ الَّذي أُنْزِلَ فيهِ الْقُرْآنُ

ماه مبارک رمضان، ماه نزول قرآن، ماه میهمانی پروردگار و ماه نزدیکی هرچه بیشتر خالق و مخلوق است.

ماه عبادت و بندگی، ماه بازگشت به معبود و تلاش بیش از پیش در جهت پاکسازی روح و جان عاشقان و مومنانی که با پرهیز از خوردن و آشامیدن و پیروی از نفس، از هر فرصتی برای خوب بودن و نیکی کردن بهره می‌برند.

بدیهی است که روزه در جبهه جنگ اقتصادی وفرهنگی سنگری مستحکم و زرهی نفوذ ناپذیر است، آری ماه مبارک رمضان برای روزه داران آگاه، کلاس یک ماهه سیر وسلوک الی الله است که اهل ایمان را به وادی عشق وعرفان می رساند، در این ماه شیطان درغل و زنجیر و شیطان صفتان روسیاه و مأیوس می گردند.

خدمتگزاران مردم در شهرداری برازجان نیز همچون سالیان گذشته تلاش خواهند کرد در ماه مبارک رمضان امسال، همنوا و همراه با مردم مومن و روزه‌دار برازجان، پاسدار حرمت ماه شریف و مبارک رمضان بوده، ضمن بهره‌مندی از فیوضات بی‌منتهای ماه میهمانی خدا، در راه خدمت به مردم شریف شهر عزیزمان برازجان مصمم تر از پیش گام بردارند.

محمدحسن محمدی

شهردار برازجان

سخن مردم"مهندس محمدی شهرداربرازجان درپیامی میلاد حضرت زهرا(س)راتبریک گفت:

به گزارش سخن مردم متن پیام بدین شرح است:

شهردار1237

هفتم اسفند، سالروز میلاد باسعادت زنی است که جهان -از ابتدا تا انتهای تاریخ- افتخار سالهای زندگی آن بزرگ بانو را در سینه خواهد داشت.
وجود مقدس فاطمه الزهرا(س) در پیشگاه حضرت حق از منزلت بی‌بدیلی برخوردار بوده و زندگی درخشان این بانوی بزرگوار، الگویی برای همه‌ انسان‌ها به ‌ویژه زنان مسلمان است و چه افتخار بزرگی نصیب ما مسلمانان گردیده که چنین الگویی از انسان کامل را در قامت یک بانوی بزرگ در فرهنگ و آیین خود داریم.
میلاد فرخنده و با سعادت حضرت فاطمه زهرا (س) به عنوان اسوه مکارم انسانی و قله رفیع فضایل و هفته بزرگداشت مقام زن و روز مادر را به همه ی همشهریان عزیزم به خصوص بانوان ارجمند و پرتلاش همکار در مجموعه ی شهرداری برازجان و نیز زنان و مادران فداکار برازجانی و دشتستانی تبریک عرض نموده و از درگاه ایزد متعال تندرستی، توفیق و سربلندی روزافزون همه ی شما گرامیان را خواهانم.

محمدحسن محمدی
شهردار برازجان

به گزارش سخن مردم"رمضان ماه معنویت و خودسازی از راه رسیده است. ، ماه خدا ماهی که در آن پاداش کارهای نیک دوبرابر و گناهان زدوده می شود. رمضان، ماه برکت و بازگشت و انابه و توبه است.رمضان ماه بهار قرآن ماه خوبی ها ماه شب زنده داری و ماه نزول و تلاوت قرآن، این ماه نزد مسلمانان به خصوص شیعیان از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

unen_قاسمی1.jpg

مردم متدین استان بوشهر معمولا قبل از آغاز این ماه مبارک به استقبالش می روند و با انجام مراسم سحری و افطاری به روزه داری می پردازند.

روزه از جمله اعمالی است که به آن سفارش فراوان شده است و طبق اصول دین مبین اسلام کسی نمی تواند بدون عذر شرعی از انجام آن خودداری نماید.

آری روزه موجب رستگاری انسان ها و علاوه بر اجر معنوی باعث پاک شدن بدن می شود بدن انسان پس از یازده ماه فعالیت مداوم نیاز به پاکسازی دارد و درمان این پاکسازی روزه گرفتن است.

بنابراین باید دقت نمود و با خوشحالی تمام به استقبال این ماه بزرگ رفت و از معنویات آن استفاده نمود.

در این ماه خودسازی درهای بهشت بر روی مومنان گشوده و درهای جهنم بسته می شود، نباید کاری کرد که در اثر آن کار، درهای بهشت بر رویمان بسته و درهای دوزخ گشوده شود.

در این ماه پربرکت چنان که از روایات استفاده می شود بهشت را زینت می دهندو پاداش کارهای خیر و عبادت ها و راز و نیازها دوبرابر می گردد.

امام سجاد (ع)می فرماید:خداوندا! از کارهای برگزیده و واجبات ویژه،ماه رمضان را قرار دادی- ماهی که آن را از میان دیگر ماه ها برگزیدی، و از میان تمام زمان ها و روزگاران، آن را انتخاب نمودی، و بر جمیع اوقات سال برتریش بخشیدی و انتخاب آن به دلیل قرآن و نوری است که در آن ماه فرو فرستادی، و ایمان را در آن دو برابر ساختی و روزه اش را واجب و شب زنده داری را برای عبادت در آن ترغیب فرمودی و شب قدر را که از هزار شب برتر است در آن عظمت بخشیدی و گرامی داشتی، سپس ما را به وسیله آن ماه بر تمام امتها برگزیدی و به سبب فضیلتش ما را به دیگر پیروان ادیان برتری بخشیدی، پس به فرمان تو روزش را روزه می داریم و به یاری تو شبش را به عبادت می پردازیم، در حالی که با صیام و قیامش، خویش رامشمول دعوتی که ما را در معرض آن قرارداده ای، می سازیم، و آن را سبب دریافت پاداش تو می سازیم و تو برآن چه از درگاهت درخواست شود، توانایی و به آن چه که از فضل و احسانت مسئلت گردد بخشاینده ای و به کسی که آهنگ تقرب به تو جویدنزدیکی ». آخرین سخن این که رسیدن این ماه سراسر خیر و برکت را به محضر مبارک ولی الله الاعظم روحی و ارواح العالمین لتراب مقدمه الفداء، و محضر مقام معظم رهبری و علمای بزرگ و تمام اقشار ملت شریف و سرفراز ایران اسلامی و عموم شیعیان جهان تبریک و تهنیت می گوئیم و امیدواریم خداوند ما را توفیق عبادت خصوصا در این ماه مبارک و پر برکت قرار دهد.

به گزارش سخن مردم" رییس شورای اسلامی شهر برازجان در پیامی شهادت جمعی از نیرو‌های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حمله تروریستی مزدوران تکفیری در جاده خاش - زاهدان را تسلیت گفت.

متن این پیام به شرح زیر می باشد.

نیک

بسم الله الرحمن الرحیم

دشمنان زبون و سَرخورده این نظام مقدس که انتظار داشتند ایران اسلامی جشن چهل سالگی خود را هیچ گاه نبیند، به وضوح در روز ۲۲ بهمن ماه دیدند که حضور میلیونی مردم غیور و شهادت طلب ایران اسلامی به ویژه حضور گسترده مردم غیور و سلحشور استان سیستان و بلوچستان در حمایت از آرمان‌های اسلام عزیز و رهبری امام خامنه‌ای عزیز (مدظله العالی) یک بار دیگر نقشه‌های شوم آنان را نقش بر آب کرد و به خاک مذلتشان نشاند.

در پی این ناکامی‌ها، یک بار دیگر دست آلوده دشمن از آستین خبیث گروهی اسلام ستیز بیرون آمد و در انجام یک عملیات تروریستی منجر به شهادت جمعی از همرزمان عزیز و کارکنان خدوم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شد.

اینجانب ضمن تسلیت به مردم غیور استان سیستان و بلوچستان و ابراز همدردی با خانواده شهدای عزیز، برای مجروحان، سلامتی و شفای عاجل و برای شهدای والامقام، علو درجات از خداوند متعال مسألت می‌کنم.

مهدی نیکنام

رییس شورای اسلامی شهر برازجان

سخن مردم"مهدی نیکنام رئیس شورای شهر برازجان درپیامی درگذشت حاج عیسی حیدری ،مجاهدی صبور و خدوم و انقلابی را تسلیت گفت:

متن پیام بدین شرح است:

 

321

خبر درگذشت پاسدارعزیزحاج عیسی حیدری  موجب تألم و تأثر خاطر فراوان گردید.

درود خدا بر آن پاسدار و مجاهد فی سبیل الله که عمر پر برکت خویش را در سایه سار قرآن و اهل بیت علیهم السلام به مجاهدت خالصانه در جبهه های نور و پس از آن در سنگرهای گوناگون و نقش آفرینی های برجسته در عرصه‌های صیانت از آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب و نظام، بر مسیر نورانی جهاد و شهادت و ولایت پای فشرد و سرانجام نیز با داشتن دغدغه‌ های زلال و مقدسی همچون دغدغه اسلام، انقلاب، امام و رهبری، به دیدار حضرت حق شتافت.
باشد که حضرت حق آن پاسدار مخلص، خدوم و ولایت‌مدار را به پاس این خدمات خالصانه و مجاهدت صادقانه اش در نعیم مقیم و در جوار همرزمان شهیدش از خوان رحمت واسعه خویش بهره‌مند گرداند.

إن شاء الله


مهدی نیکنام
رییس شورای اسلامی شهر برازجان

سخن مردم"شهردار برازجان درپیامی شهادت شماری از نیروهای جان برکف سپاه در سیستان و بلوچستان را تسلیت گفت:

6شهردار

متن پیام بدین شرح است.
 انا لله و انا الیه راجعون
شهادت سرداران بی‌ادعای وطن به دست پلید ابن ملجم ها و یزیدیان خون آشام زمان، نشانه‌ای دیگر از واماندگی بدخواهان ملت قهرمان ایران و شاهدی برای خوی پلید کسانی است که عزت و اقتدار نظام اسلامی و مردم بزرگ این مرز و بوم را بر نمی تابند.
اینجانب به نوبه‌ی خود شهادت مظلومانه‌ی قهرمانان وطن در حادثه‌ی تروریستی مرزهای شرقی کشورمان را خدمت مردم شریف ایران، رهبر معظم انقلاب و خانواده های معزز و داغدارشان تسلیت میگویم.

محمدحسن محمدی- شهردار برازجان

سخن مردم" بزرگ ترین شهرستان استان بوشهر در انتظار فرمانداربومی است.

حبیب قاسمی

2

به گزارش سخن مردم" شهرستان دشتستان بزرگ ترین شهرستان استان بوشهر تاکنون بدون فرماندار است و با سرپرستی اداره می شود.

پس از انتصاب دکتر زارع به سمت معاونت استانداری گیلان حکم سرپرستی فرمانداری دشتستان برای دکتر لقمان زاده صادر شده و در حالی که چند ماه می گذرد، خبری از صدور حکم برای فرمانداری این شهرستان بزرگ استان بوشهر نیست.

مردم دشتستان خواستار فرماندار بومی هستند،دشتستان دارای اساتید و نخبگان فراوانی است که در خود شهرستان وسایر شهرستان ها و حتی خارج از استان مشغول خدمت به وطن خود هستند.

با توجه به پتانسیل های موجود در دشتستان و نیروی مناسب انتظار مردم از دولتمردان این است که یک نیروی بومی متخصص و متعادل و مردم دار را به سمت فرمانداری دشتستان منصوب نمایند.

دولتمردان عزیز، دشتستان بزرگ در انتظار فرماندار بومی است، پس مردم متدین و انقلابی این دیار را دریابید،انتظار بس است.

سخن مردم "فاطمیه، نه تنها واقعه ای در دل تاریخ بلکه حقیقتی بزرگ و آموزه ای متعالی در دل و جان انسانهای آزاده است؛ حقیقتی الهی و آسمانی در باب ولایتمداری و دفاع از آرمانهای بلند اسلام ناب محمدی

به گزارش سخن مردم " شهردار برازجان در پیامی شهادت حضرت فاطمه (س) را تسلیت گفت:

متن پیام به این شرح است:

1

فاطمیه، نه تنها واقعه ای در دل تاریخ بلکه حقیقتی بزرگ و آموزه ای متعالی در دل و جان انسانهای آزاده است؛ حقیقتی الهی و آسمانی در باب ولایتمداری و دفاع از آرمانهای بلند اسلام ناب محمدی.

فاطمه همان کسی است که زنان نجیب و شریف ایرانی با الگو قرار دادن حجب و عفت و پایداری اش همواره نام بلندش را در عرصه های مختلف علمی، ورزشی و فرهنگی در سطح جهان طنین انداز کرده اند و به راستی می توان گفت این الگوی بینظیر تاریخ، هویت حقیقی "زن" را از اعماق فرهنگ منحط و جاهلی بیرون آورد و بها و منزلتی دوباره بخشید.

اینجانب به حکم وظیفه فرا رسیدن سالروز شهادت دخت نبوت و مادر امامت، بی بی دو عالم، حضرت فاطمه ی زهرا (س) را به محضر حضرت ولی عصر (عج)، مقام معظم رهبری، عموم هموطنان و بخصوص همشهریان عزیز برازجانی ام تسلیت عرض می نمایم.

با تقدیم احترام

محمدحسن محمدی- شهردار برازجان

سخن مردم"در پیام رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان آمده است؛

در کشورجمهوری اسلامی ایران، هر ساله از اول تا هفتم اردیبهشت ماه را به عنوان هفته سلامت گرامی می دارند.

photo 2018 08 19 10 17 24

هفته سلامت فرصت مغتنمی است تا با بیان اهمیت و جایگاه بسیار مهم سلامت و سهم آن در تحقق توسعه پایدار،بر مشارکت مردم و همراهی مجموعه نهادهای حاکمیتی و اجرایی تاکید شود.

از طرفی این هفته فرصتی مناسب برای معرفی خدمات و دستاوردهای حوزه سلامت به مردم است تا آحاد جامعه از عملکرد این حوزه حساس و مهم آگاه شوند.

شعار امسال هفته سلامت،مراقبت های اولیه بهداشتی،راهی بسوی پوشش همگانی سلامت می باشد و این امر اهمیت پوشش همگانی سلامت برای همه مردم و بخصوص مناطق کمتر برخوردار را می رساند.

شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان در سال گذشته با اولویت قرار دادن خدمات رسانی به مناطق صعب العبور و کمتر توسعه یافته، اقدامات خوبی در این راستا انجام داد و انشالله در سالجاری نیز تلاش ما تداوم این روند است.

ارتقای سطح خدمات رسانی به مردم در حوزه سلامت با افزایش امکانات سخت افزاری و نرم افزاری از اهداف این شبکه در سال جدید است.

اینجانب ضمن گرامیداشت هفته سلامت، از تلاش های شبانه روزی و ایثارگونه همکاران خود در شبکه بهداشت و درمان شهرستان، اعم از کارکنان ستادی، بهداشتی و درمانی کمال تشکر و قدردانی را دارم و امیدوارم در سال جدید نیز با توکل بر خدا و همت مضاعف در راستای خدمت رسانی بیشتر به مردم گام برداریم.

ماریا خویش دوست برازجانی

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان

 

photo 2019 04 20 16 09 23

سخن مردم""فرمانده بسیج اصناف شهرستان دشتستان به مناسبت دهه فجرپیامی صادرکرد:

به گزارش سخن مردم"متن پیام به شرح زیرمی باشد.

 

دهه فجر انقلاب اسلامی، سرآغاز طلوع خورشید درخشان انقلاب اسلامی و تبلور شکوه و عظمت نهضتی مبتنی بر تعالیم نبوی است که توانست حکومتی الهی را در این مرز و بوم الهی و آسمانی که هر روز درخت اعتبار و شکوهش پربار تر و تنومند تر می‌شود، تثبیت کند.

indصex

در آغاز ایام الله دهه فجر و بهاری دیگر از انقلاب شکوهمند ایران اسلامی، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و امام شهدا، چهلمین فجر پیروزی انقلاب اسلامی را به محضر رهبر فرزانه انقلاب و همه مسئولان و خدمتگزاران نظام و بویژه مردم حماسه آفرین  انقلابی و ولایت مدار بخصوص جامعه بزرگ اصناف دشتستان تبریک و تهنیت عرض نموده و از درگاه حضرت دوست، امتداد امید، استمرار یار، تبلور نور و حجت عشق از پگاه ازل تا عشاأ ابد را برای شما شاهدان فجر و نسیم خوش سحرگاه استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی تمنا دارم

رحمت اله مصدقی فرد
 فرمانده حوزه اصناف دشتستان

سخن مردم" شهردار شهر برازجان در پیامی نیمه شعبان را تبریک گفت:

1

بسم الله الرحمن الرحیم‏

اللَّهُمَّ كُنْ لِوَلِیِّكَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی كُلِّ سَاعَةٍ وَلِیّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْناًحَتَّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِیهَا طَوِیلا "

شعبان، ماه ذکر و عبادت و استغفار و دعاست. ماهی که در آن خوان رحمت الهی گسترانیده شده تا اهل دل، ره‌توشه‌ای بایسته بردارند.

شب نیمه ی این ماه، شب برائت (نجات) است. این شب مصادف است با طلوع خورشید درخشان عالم امکان، دوازدهمین گل بوستان امامت، حجت خدا بر روی زمین، مهدی موعود علیه السلام.

این روز مبارک همچنین به نام خادمان حریم امنیت ایران عزیز، روز سربازان گمنام امام زمان "عج" نامگذاری گردیده است.

اینجانب به نوبه ی خود این دو مناسبت بزرگ مذهبی و ملی را به پیشگاه حضرت ولی عصر ارواحنا فداه، نایب برحقش حضرت امام خامنه ای، ملت با ایمان و فداکار ایران اسلامی و به خصوص مردم قهرمان شهر عزیزم برازجان تبریک و تهنیت عرض میکنم.

این مناسبتهای فرخنده امسال با یک مناسبت فرهنگی و ملی نیز مقارن گردیده است. روز بزرگداشت یکی از بزرگترین سلاطین اقلیم سخن، شاعر دلها، سعدی شیرین سخن؛ به جاست که این مناسبت خجسته را نیز به پیشگاه شهروندان فرهنگ دوست برازجانی و تمامی عاشقان شعر و ادب پارسی تبریک عرض نمایم.

محمد حسن محمدی - خدمتگزار مردم شریف و نجیب برازجان

305875

به گزارش سخن مردم" برازجان دومین شهر بزرگ استان بوشهر دارای مردمی مومن و متدین و ولایت مدار است این مردم در پیروزی انقلاب اسلامی در سال 1357 نقش مهمی داشتند و با پیروی از رهبر خود همراه و همگام با سایر نقاط کشور برای مبارزه با حکومت طاغوت به پا خاستند امام خمینی(ره)با رهبری و هدایت خالصانه اش توانست نجات بخش مردم باشد که با روش ها و برنامه های خاص خود و با خمیر مایه صداقت و درستی راهی پیش پای مردم گشودکه توانستند به پیروزی برسند او از همان روزهای آغازین مبارزه با مردم همراه شد و رو در رو با مردم صحبت کرد و مخاطب اعلامیه ها و نوشته های خود را ملت قرار داد و هر اقدام دیگر را به اطلاع مردم رساند و با سنت شکنی در رویه معمول با وجود این که در جایگاه مرجعیت قرار داشت، روی منبر رفت و با مردم صحبت کرد و حرف خود را با مردم در میان گذاشت و چنان بذر آگاهی بر جانها کاشت که بعدها به درخت تناور و پر ثمری تبدیل شد که اینک چهلمین سالگردپیروزی انقلاب اسلامی را جشن می گیریم.

یکی از کانون های انقلاب در سال ۵۷ در استان بوشهر شهر برازجان بود مردم انقلابی این شهر با اطاعت از رهبر خود در تظاهرات ها شرکت می کردند از پیشگامان و رهبران مردمی در برازجان زنده یادحاج ماشااله کازرونی بود منزل ایشان یکی از کانون های انقلاب بود که اطلاعیه های مربوط به سخنان امام(ره) بین مردم توزیع می شد.

دانش آموزان در راهپیمایی های بهمن ۵۷ نقش مهمی داشتند.

یکی از راهپیمایی های بزرگ در سال ۵۷ در برازجان که من هم در سن نوجوانی توفیق شرکت در آن را داشتم تا استادیوم تختی ادامه داشت و مردم انقلابی پلاکاردهای متعددی بر دوش داشتند که بر روی هر کدام شعارهای انقلابی مانند:

(( نه شرقی نه غربی جمهوری اسلامی ،مرگ بر شاه ،استقلال آزادی ،جمهوری اسلامی و ..)) .نوشته شده بود

واقعا مردم متحد بودند و همین اتحاد آنان بود که با اطاعت از رهبر فرزانه خود توانستند انقلاب را به پیروزی برسانند.

امروز چهل سال از پیروزی انقلاب اسلامی می گذرد که وظیفه همه مردم و گروه های سیاسی است که با حفظ اتحاد و انسجام خود از انقلاب اسلامی که حاصل تلاش و مجاهدات انسان های انقلابی است محافظت نمایند.

index

سخن مردم : غلامرضا دست یافته رئیس اتحادیه صنف لبنیات شهرستان دشتستان در پیامی نیمه شعبان را تبریک گفت:

سلام بر خورشید جان ها و امید انسان ها، سلام بر مهدی موعود و سلام بر او که قرنها دیده مشتاقان در انتظار مقدمش به راه دوخته و جان هزاران عاشق دلباخته در آتش هجران او سوخته است.

به گزارش سخن مردم : رئیس اتحادیه صنف لبنیات شهرستان دشتستان طی پیامی فرا رسیدن ولادت با سعادت حضرت مهدی(عج) را خدمت مردم دشتستان و بر تمامي عاشقان و دلسپردگان آن حضرت و دوستداران مكتب انتظار و اعضای محترم اتحادیه صنف لبنیات تبريك و تهنيت گفت.

 غلامرضا دست یافته 

رئیس اتحادیه صنف لبنیات شهرستان دشتستان

IMG 1049

به گزارش سخن مردم " اوتک خبرنگاری است که در خدمت انقلاب اسلامی بوده است همیشه دوربین به دست دوربین به دوش در همه راهپیمایی ها حاضر بود.

IMG 1095

گزارش های خبری خود را برای روزنامه‌های کشور و مجلات ارسال می‌کرد.

بعد از پیروزی انقلاب بر خدمت خود برای انقلاب اسلامی افزود در همه جلسات راهپیمایی ها و جلسات اداری وعمومی حاضر وبه تهیه گزارش وخبر پرداخت.

در زمان جنگ تحمیلی صدام و پشتیبانانش علیه ایران اسلامی و اعزام رزمندگان اسلام به جبهه‌ها علی پیرمرادی حضور داشت و به کار عکسبرداری و تهیه خبر و عکس برای مطبوعات کشور می پرداخت.

در سالهای قبل از انقلاب اسلامی و زمان جنگ تحمیلی استان بوشهر فاقد روزنامه و مجله بودفقط استان های همسایه مانند فارس و خوزستان دارای روزنامه و هفته نامه بودند.که این خبرنگار برازجانی خبرها را برای روزنامه های تهران فارس خراسان ارسال می‌کرد.

این خبرنگار هنگام اعزام نیروهای رزمنده دشتستانی که از محل بسیج مستضعفین سابق سپاه پاسداران واقع در خیابان پاسداران مقابل پاساژ کویتی ها قرار داشت و نیز در محل مصلای نماز جمعه حاضر و از رزمندگان عکس و گزارش تهیه می‌کرد.

خبرهای زیادی از وی در روزنامه‌های مختلف کشور از قبیل کیهان آزادگان (ابرار فعلی) رسالت جوان و تعدادی روزنامه‌ها و مجلات دیگر به چاپ می رسید و در روزنامه‌ها و هفته نامه ها فارس( شیراز )خبر جنوب و سایر نشریات

علی پیرمرادی از خردادماه سال ۱۳۶۸ تا حداقل ۱۳۹۴ سمت خبرنگاری صدا و سیمای مرکز بوشهر و کشور را عهده‌دار بود و برای واحد مرکزی خبر صدا و سیمای فعلی خبر و فیلم تهیه و ارسال می نمود.

وی در بعد از انقلاب با اکثر هفته نامه ها و حتی روزنامه های استان از جمله : هفته نامه های صدای بوشهر، مردم جنوب ،دریای جنوب، اتحاد جنوب، به فکرشهر،پیغام جنوب، پیام جنوب،آوای ثوج ،آوای بهارستان،نسیم جنوب و روزنامه های بامداد جنوب ،پیام عسلویه، همکاری داشته است.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی این خبرنگار همچنان به همراه خبرنگاران جوان هم استانی دشتستان به انقلاب اسلامی خدمت می کند و در حالی که در مرکز دشتستان مستقر است ،اما در همه جای استان برای تهیه گزارش حضور فعال دارد.او اکنون 65 سال سن دارد.و تاکنون نتوانسته است صاحب خانه و کاشانه ای شود و مجرد است و شایسته حمایت. خبرنگاری انقلابی و فعال و متدین و مردمی و وفادار به آرمانهای انقلاب اسلامی، پس شایسته است مسِئولین محترم در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی این خبرنگار انقلابی را خانه دار نمایند.قطعا خانه دار کردن این خبرنگار متعهد رضایت خداوند را به دنبال خواهد داشت.

سخن مردم" رئیس شورای شهر برازجان در پیامی نیمه شعبان را تبریک گفت:

139812

بسم الله الرحمن الرحیم

وقتی شعبان به نیمه می رسد سرتاسر وجود شیعه راشادی و طرب فرا می گیرد ونسیم روح افزای ظهور رابیشتر از بقیه ایام سال استشمام می کند.

امام عصر (عج ) برای مسلمین و به ویژه شیعیان جهان نماد عدالت و برپا کننده عدل و داد و انصاف است و انتظار، به یمن حضور مبارک ایشان مفهومی عمیقاً ژرف دارد، آنچنان که منتظران آن حضرت دعاگویان سر به آستان کبریایی می سایند و عاشقانه ظهور آقا و مولای کائنات را طلب می نمایند.

عاشقان امام عصر (عج)، آن حجت الهی را در هر کردار و سلوک خود به مدد می طلبند و آنگاه که در مواجهه با فلسفه آفرینش، عدالت را در وجود مبارک حضرت متجلی می بینند، بیش از پیش خود را مهیای حضور و رهرو طریق متعالی حضرت می دانند.

امید آمدن منجی، زیباترین انتظارهاست و درک صحیح این انتظار زمینه‌ساز تعالی خودسازی و تکامل در مسیر تقوای الهی خواهد بود.

ایمان به ظهور، نشانه‌ای از گسترش عدالت و رحمانیت خداوند است که هیچگاه بندگان خود را تنها، بی یاور و بی هدایتگر نگذاشته و نخواهد گذاشت.

نیمه شعبان عید بزرگ مسلمین جهان و میلاد یگانه پاسدار حریم اسلام ناب محمدی(ص) است که ندای اللهم عجل لولیک الفرجش در جای جای این مرز و بوم طنین انداز شده و ملت مسلمان ایران با الهام از سیره پاک آن امام همام این عید بزرگ را گرامی می دارند. بدینوسیله ضمن تبریک این عید سعید به همه مسلمانان جهان و دوست داران و عاشقان واقعی صاحب عصر و زمان به ویژه شهروندان مومن و شریف شهر برازجان، امیدواریم با ساری و جاری کردن منویات امام زمان (عج) در جامعه زمینه ساز ظهور ایشان بوده و در زمره سربازانش قرار بگیریم.

)اللهم عجل لولیک الفرج(

مهدی نیکنام

رییس شورای اسلامی شهر برازجان

سخن مردم"جامعه مطبوعات، خبرگزاری‌ها و رسانه‌های مجازی استان بوشهر در محکومیت بازداشت و شکنجه خانم مرضیه هاشمی بیانه ای صادرکرد.

1026721 258

متن بیاینه بدین شرح است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

در دنیایی که سخن از اطلاعات آزاد و تبادل اندیشه‌هاست، آمریکای جهان خوار که خود را مدافع حقوق بشر می‌داند و با تبلیغات دروغین، ادعای مبارزه با تروریست و آدم‌ربایی می‌کند؛ خبرنگار بی‌گناه شبکه تلویزیونی پرس تی وی، خانم مرضیه هاشمی را که برای دیدار بستگانش به این کشور مسافرت کرده بود بازداشت؛ و با بدترین شیوه‌های انسانی مورد شکنجه و اذیت و آزار قرار داده است.
این اقدام وقیحانه که برخلاف قوانین داخلی آمریکا و حقوق بین الملل است، در حالی صورت می‌گیرد که خانم مرضیه هاشمی با اصالت آمریکایی و با استفاده از حق قانونی‌اش به آمریکا سفرکرده بود. جرم خانم مرضیه هاشمی در نگاه ابر جنایت‌کاران، روشنگری و افشای ماهیت جهان سلطه و نظام ظالمانه غربی بوده است.
خانم مرضیه هاشمی خبرنگار متعهدی است که با عمل به میثاق خبرنگاری، شجاعانه از مظلومان و محرومان و مستضعفان جهان حمایت می کند. تداوم بازداشت این بانوی انقلابی و اهانت‌ها و جسارت‌هایی که به ساحت این خانم خبرنگار شده، پرده از ماهیت کریه و کثیف نظام سرمایه‌داری غرب و در رأس آن آمریکای جنایتکار برداشته که به‌دروغ شعار آزادی بیان و حقوق انسان‌ها را سر می‌دهند.
جامعه مطبوعات، خبرگزاری‌ها و رسانه‌های مجازی استان بوشهر در راستای وظیفه انسانی خود که همواره مدافع حقوق انسان‌های مظلوم و ستم دیده هستند، ضمن حمایت قاطع خود از خانم مرضیه هاشمی، خواستار آزادی بی‌قیدوشرط و هر چه سریع‌تر این خبرنگار انقلابی از زندان رژیم جنایت‌کار آمریکا است.
از همه مسئولان، خصوصاً متولیان وزارت امور خارجه می‌خواهیم از همه توانمندی‌ها و امکانات و ظرفیت سیاسی و تبلیغاتی خود در جهت آزادی این خبرنگار گرفتار در بند دیوسیرتان استفاده نمایند.
از همه اصحاب رسانه و آزادگان در سراسر استان و کشور می‌خواهیم که با حمایت‌های بی‌دریغ خود در فضای رسانه‌ای و مجازی زمینه آزادی خانم مرضیه هاشمی را فراهم نمایند؛ و اجازه ندهند جهان سلطه با خبرنگاران آزاداندیش و مسئول در قبال جامعه بشری، این برخوردهای غیرانسانی را بنمایند.
جامعه مطبوعات، خبرگزاری‌ها و رسانه‌های مجازی استان بوشهر ضمن محکومیت این اقدام غیر انسانی، آمادگی خود را برای هر اقدام صنفی که منجر به آزادی خانم مرضیه هاشمی گردد؛ اعلام می‌دارد.
جامعه مطبوعات، خبرگزاری‌ها و رسانه‌های مجازی استان بوشهر

به گزارش سخن مردم"خانم هاشمی به عنوان یک خبرنگار بین المللی و در کسوت یک بانوی سیاهپوست مسلمان و همچنین یک مادر و مادربزرگ با هدف ملاقات با خانواده خود و همچنین عیادت از برادر بیمار خود که دچار سرطان است به آمریکا سفر کرده بود که در بدو ورود و بدون هیچ مقدمه‌ای بازداشت شد.

 

 

 

سخن مردم"اگر چه پیوسته شاهد توطئه های بی شمار جوامع استکباری و تبلیغات زهرآگین نظام سلطه بر ضد ارزش ها و باورهای سترگ ایران اسلامی به ویژه در عرصه مدیریت کلان و هجوم ناجوانمردانه به ولایت فقیه بوده ایم اما .....

Untitled 1

به قلم آقای حسین دهقان زاده

به گزارش سخن مردم"اگر چه پیوسته شاهد توطئه های بی شمار جوامع استکباری و تبلیغات زهرآگین نظام سلطه بر ضد ارزش ها و باورهای سترگ ایران اسلامی به ویژه در عرصه مدیریت کلان و هجوم ناجوانمردانه به ولایت فقیه بوده ایم اما طی سال های گذشته ، همواره سخنان، پیام ها و توصیه های اندیشمندانه رهبر فرزانه انقلاب اسلامی ، چراغ راه و دلیل عمل و اندیشه ی اقشار گوناگون جامعه اسلامی و حتی جوانان نو اندیش و انقلابی کشورهای اسلامی بوده است

در این میان اما جوانان پرنشاط و کوشا در راهبرد توسعه ی علمی، اقتصادی ، معنوی و اجتماعی ایران ، جایگاهی ویژه در اندیشه ی رهبر معظم انقلاب دارند و «آقا» همواره از آنان به عنوان یک مسئله مهم ملی یاد می کند و در هر فرصتی آنان را می ستاید و وجودشان را نعمتی بی بدیل برای پیشرفت و تعالی کشور می داند.

جوانی، آغازی پراز فراز و فرودهای روحی، جسمی، اجتماعی و سیاسی است. نسل جوان به عنوان سرمایه اصلی یک جامعه می تواند فرصت ها را قابل دسترس و تهدیدها را رفع کند. در عین حال جوانی یک مسئله اجتماعی همراه با نگرانی ها و ظرفیت تبدیل شدن به فرصت و تهدید است. جوانان به عنوان یک سازه اجتماعی، فرهنگی و زیستی، زمینه ساز و پاسخگوی بسیاری از تغییرات اجتماعی هستند. جوانی یکی از مهم ترین دوره های تکوین زندگی انسان است. این دوره از زندگی، در روند کلی تکوین انسان، دارای نقش عمده و تعیین کننده ای است. در این دوره شور قوای انسانی به حد بالایی از شکفتگی خویش می رسد و امید و آرمان خواهی به عنوان نیروی برانگیزاننده، این مجال را فراهم می سازد تا نسل جوان بتواند بیش ترین تأثیر را در جامعه داشته باشد.

جوانان از جمله مهمترین گروه های تاثیر گذار و تاثیر پذیر در تحولات اجتماعی و سیاسی هستند. رهبران نقش بسیار مهمی در اجتماعی شدن جوانان به لحاظ سیاسی برعهده دارند. امام خمینی به عنوان یک رهبر سیاسی –مذهبی با استفاده از مکانیزم های مختلف سبب حضور پررنگ جوانان در مقاطع حساس کشور از جمله جنگ تحمیلی، انتخابات، جهاد سازندگی و غیره شدند. در این پژوهش با استفاده از مدل رهبری سیاسی و به شیوه ی توصیفی - تحلیلی به ارزیابی موضوع تحقیق پرداخته ایم و نتیجه ی حاصل شده این است که امام خمینی بسترهای فعالیت سیاسی جوانان را فراهم آوردند و جوانان نیز حضور در عرصه های سیاسی و اجتماعی را متاثر از سیره ی سیاسی امام خمینی می دانند، حاصل بررسی آثار امام خمینی نشان می دهد که فرآیند جامعه پذیری است که آنان را به فرصت یا تهدید تبدیل می کند. جامعه پذیری یا تربیت منطبق با فطرت همراه با شناخت صحیح جوان، استفاده از راهبردها و مکانیسم های خاص، می توان جوان را در مسیر همدلی و فرصت قرار داد. جوان به دلیلی پاکی روح برای تحول و فداکاری آماده تر و انعطاف پذیرتر است. امام خمینی، به کارآمدی نسل جوان در عرصه سازندگی تأکید می کند و آنها را به منزله ذخیره عزت و اقتدار کشور تلقی کرده و اصلاح یک ملت را به اصلاح قشر جوان، منوط می کند.

حرکت جوانان به سوی جبهه ها با پیامهای پر نفوذ رهبر، نیز خود یک جریان «هنجار درونی » را به وجود آورد که تقریبا همه قشرها را فرا گرفت، به طوری که بسیاری از افراد مایل به رفتن جبهه ها شدند و نرفتن به جبهه یک ناهنجاری و در عین حال ناجوانمردی تلقی می شد. از آن جا که درکشور ما همواره جوانان از تاثیر گذارترین اقشار جامعه در مقاطع حساس مملکت بوده اند، پرداختن به این نسل از بعد جامعه شناختی و سیاسی تحت رهبری امام خمینی (ره) مساله ای مهم و ضروری می باشد که هیچ گاه دستخوش تکرار و بی اهمیتی نمی شود. جامعه پذیری سیاسی فرآیند کسب آگاهی های سیاسی و ایفای نقش سیاسی در جامعه بوده است و عواملی مانند احزاب سیاسی، خانواده، گروه های همسال، رهبری نظام و... در این فرآیند موثرند. فضای سیاسی-دینی حاکم بر جامعه ایران و گزاره های سیاسی متخذ از اسلام، فرآیند جامعه پذیری سیاسی جوانان ایران را بسیار تسهیل نمود. امام خمینی با استفاده از متون دینی و الهام از سیره سیاسی علما و ائمه معصومین به جذب جوانان و تقویت نقش سیاسی آنان پرداخت. مهم ترین مصادیق نقش پذیری سیاسی جوانان ایران، مشارکت سیاسی فعال و موثر آنان در عرصه انتخابات، جبهه و جنگ و جهاد سازندگی بوده است.

علت های متعددی در گرایش قشر جوان و مخصوصا دانشجویان به سیاست وجود دارد که از جمله این عوامل می توان به سن، جنس، موقعیت اجتماعی و اقتصادی خانواده، تحصیلات عالی اوضاع عمومی جامعه و تحصیلات عالی و فضای سیاسی حاکم بر جامعه و همچنین نقش رهبران فرهمند اشاره نمود.

در پایان بیانات رهبر معظم و فرهیخته انقلاب درباره جوانان و وظایف سازمان ها و نهادها در قبال آنان و انتظاراتی که از جوانان دارند به اختصار شرح خواهیم داد.

۱_ جوانان مؤمن، ارزشمند ، فعال و متعهدی که نعمت و توان خدمتگزاری را از خداوند هدیه گرفته اند ، باید روحیه پرشور و جهت گیری صحیح خود را قدر بدانند و مسئولان و مدیران کشور نیز این گنجینه لایزال و این حرکت عظیم را قدر شناسی کنند. (دیدار با جهادگران بسیج سازندگی. شهریور۸۹)

۲_ مسئولان باید به بهترین وجه مطالبات حقیقی نسل جوانِ با استعداد و خوشفکر ما را برآورده سازند. (دیدار با نخبگان جوان. مهر۸۲

۳_ اینکه جوانان کشور در ورود به میدان های گوناگون این شجاعت و اخلاص را نشان می دهند، ناشی از مردم سالاری دینی است، این را باید خیلی قدر بدانیم.(در حرم حضرت امام رضا. فروردین۸۸)

۴_ دو نکته مورد توجه است که نه من باید فراموش کنم، نه شما باید فراموش کنید، نه به خصوص این جوانان و این نوجوانان عزیز باید هرگز این را فراموش کنند. یک نکته این است که ما آن احساس افتخاری را که نام شهید و یاد شهید به ما می دهد ، حفظ کنیم ... این نکته اول.

نکته دوم این است که ملت ما ، زن و مرد ما نباید احساس کنند که دوران مجاهدت به پایان رسید، و خطری ما را تهدید نمی کند. (در دیدار با خانواده های شهدای کردستان. اردیبهشت۸۸)

سخن مردم"خدمت در جایگاه فرهنگ و ارشاد اسلامی جایگاهی است که در روند توسعه فرهنگ هر استان نقش مهمی دارد.

305875

به گزارش سخن مردم"یکی از مدیران موفق و پرتلاش استان بوشهر که بیش از پنج سال توانست با صبر و متانت و پشتکار و مردمداری به توسعه فرهنگی استان بوشهر کمک نماید سرکار خانم دکتر حمیده ماحوزی بود.

22ماحوزی

او که در حوزه های مختلف فرهنگی از تدریس و مدیریت در مدارس تا شورای اسلامی شهر تجارب بسیار خوبی داشت به خوبی توانست در طول این مدت در خدمت اهالی فرهنگ استان باشد.
خدمات ایشان در حوزه های مختلف اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر قابل تقدیر است ایشان به عنوان یک زن موفق به خوبی توانست در پست مدیر کلی وظایف خود را به خوبی انجام دهد و موفقیت ها و خدمت صادقانه ایشان باعث شد تا بتواند پس از موفقیت های بدست آمده در استان و طی کردن ماموریت چند ساله اش راهی وزارت خانه شود تا با تجارب ارزشمندش به هم وطنان خود در حوزه فرهنگی کشور خدمت نماید ایشان در طول این چند سال با صبر و متانت مشکلات و ناملایمات فراوانی را پشت سر گذاشت تا توانست امروز با آبرومندی و موفقیت این پست را تحویل مدیر کل جدید بدهد.
نشریه مردم جنوب و پایگاه خبری سخن مردم برای این بانوی پرتلاش فرهنگی آرزوی موفقیت بیش از پیش دارد امید است در پست جدید موفق و پیروز باشد.
اما جانشین ایشان بانویی دیگر به نام دکتر فاطمه کرم پور است، که شخصیتی دانشگاهی است و در حوزه فرهنگی می تواند به خوبی این مسیر را طی نماید که برای ایشان هم آرزوی موفقیت و بهروزی داریم.
امیدوارم با وحدت و همدلی و همراهی فرهنگ دوستان استان این بانوی دانشگاهی در انجام رسالت مهم فرهنگی اش موفق و پیروز باشد.

حبیب قاسمی مدیر مسئول هفته نامه مردم جنوب وپایگاه خبری تحلیلی سخن مردم

 

سخن مردم"رئیس اتحادیه صنف لبنیات آقای غلامرضا دست یافته با ارسال پیامی فرا رسیدن سالروز ولادت با سعادت فرزند سالار کربلا حضرت علی اکبر (ع) و روز جوان را به جوانان شهرستان دشتستان مخصوصاً جوانان شاغل در واحدهای صنفی رسته های اتحادیه صنف لبنیات تبریک عرض نمودند.

index

به گزارش سخن مردم"به مناسبت ولادت با سعادت علی اکبر(ع)روزجوان و به جهت پاسداشت این روز ،رئیس اتحادیه صنف لبنیات طی بازدید از واحد صنفی جوانترین فرد صنفی آقای حسن قویدل ۱۹ ساله در رسته سوپر  مواد غذایی در شهر برازجان که درخیابان  ۲۸ هکتاری روبروی مسجد الزهرا قرار دارد تقدیر نمودواین روزبزرگ را به ایشان تبریک گفت.
ایشان درادامه بیان نمود: جوانان امروز فرزندان همان جوانان دیروز هستند  که در زمان جنگ تمامی امکانات خود داخل خارج از کشور را رها کردند و برای دفاع از ناموس کشورشان  به جنگ رفتند، لذا امروز بایستی از پیامبر اسلام علیه السلام که جوان ۱۹ ساله خود را رهبر سپاه خود کردند و به جنگ کفار فرستادند درس گرفت.

IMG 00111

رئیس اتحادیه صنف لبنیات دشتستان اظهار داشت:بدون شک جوان امروزی شاغل در واحد صنفی با رهنمودهای بزرگان این صنف  و کنار تجربه های آنان و استفاده از ایده ها و تکنیک های نوین بازاریابی باعث پیشرفت توسعه و رونق کسب و  کارشان خواهد شد. اقای دست یافته تصریح نمود: نباید به جوان با گفتن کلمه کم تجربه یا بی تجربه باعث یاس و  ناامیدی در کارشان باشیم، باید جوان را درک کرد و برای پیشرفت کارشان به آنان بها داد و باید مسئولان تمامی تلاششان به جهت برطرف کردن مشکلات به کار گیرند، چرا که با بالا رفتن آنان باعث ارتقا  جامعه و مایه افتخار و سربلندی همه خواهد شد.
در ادامه رئیس اتحادیه آقای دست یافته به پای  صحبت های  جوانترین فرد صنفی اتحادیه صنف لبنیات و مشکلاتشان نشستند.

IMG 00171

این جوان زحمتکش درادامه گفت: اینجانب  حسن قویدل فرزند محمدحسن  متولد 78/11/30میزان تحصیلاتم دیپلم کامپیوتر، دارای واحد صنفی سوپر  مواد غذایی واقع در برازجان ۲۸ هکتاری روبروی  مسجد فاطمه الزهرا  هستم ،که بعد از فوت پدرم به  جهت تامین هزینه خانواده با حمایت عمویم  نسبت به احداث واحد صنفی سوپر مواد غذایی اقدام نمودم.
 وی بیان نمود: بلافاصله پس از چیدمان با مراجعه به اتحادیه در مورخ یازدهم بهمن ۹۷ نسبت به دریافت پروانه کسب اقدام نمودم .اینجانب از ۶ سالگی دچار بیماری دیابت شدم که الان با درآمد مغازه ماهی  حدود ۱۵۰ هزار تومان هزینه پزشکی و خرید انسولین به غیر از هزینه های گزاف برق  و ‌... هزینه می کنم .
من به عنوان فرد صنفی عاجزانه از مسئولین خواهشمندم که به جهت توسعه مغازه ام  وام با سود کم بهره و راهکاری برای بیمه به جهت تامین هزینه های پزشکی و همچنین راهکاری برای تعرفه برق همه واحدهای صنفی که باعث نابودی همه مغازه ها  شده است اقدام نمایند.

 سخن مردم "سرهنگ رضوی فرمانده نیروی انتظامی دشتستان درپیامی روز پرستارراتبریک گفت:

متن پیام بدین شرح است:

بدون تردید پرستاران اسوه های صبر و عطوفت و متکی به خصایص نیک انسانی هستند که در شرایط طاقت فرسای کاری با روحیه ای برگرفته از خصوصیات والای حضرت زینب کبری(س) تلاش می کنند آلام بیماران را با فداکاری و حس انسان دوستی کاهش دهند و امید به زندگی را به آنان بازگردانند.

images

اینجانب ضمن گرامی داشت ولادت با سعادت دخت گرامی امیر مومنان امام علی(ع) روز پرستار را به جامعه پرستاری و علی الخصوص پرستاران گرانقدر شهرستان دشتستان تبریک و تهنیت عرض نموده و امیدوارم این عزیزان با الگو برداری از حضرت زینب(س) در تمامی مراحل زندگی موفق و موید باشند.

سرهنگ سید جواد رضوی فرمانده انتظامی شهرستان دشتستان 

سخن مردم"رئیس شورای شهربرازجان درپیامی روزجوان را تبریک گفت:

بسم الله الرحمن الرحیم

جوان زمینه ساز اعتلا و پویایی جامعه است. جامعه ای که جوانان آن با نشاط و امید به فرداهای روشن، تلاشگر و جهادگونه برنامه ریزی و اقدام کنند یقیناً در عرصه های مختلف در اوج قله های تعالی قرار می گیرند.

مهدی نیکنام

جوان ، با دست های توانمندش ، هیچ آرزویی را محال نمی داند و چشم های خوش بینش ، هیچ مقصدی را دور نمی انگارد.
جوانان این سرزمین با الگو برداری از حضرت علی اکبر (ع) در هشت سال دفاع مقدس آگاهانه در مقابل ظلم ایستادگی نموده و به یمن برکت حضور آنان ، هیچ گزندی به ایران و انقلاب اسلامی نرسید و امروزه با تکیه بر همین جوانان، شاهد رشد و بالندگی میهن عزیزمان هستیم .


اینجانب ولادت سرو بوستان ايستادگي، جوانه ي خورشيد کربلا حضرت علي اکبر و روز جوان را به تمامي جوانان ايران اسلامي به ويژه جوانان دلیر استان بوشهر و شهر برازجان تبريك و تهنيت عرض مي كنم و از خداوند متعال موفقيت، سربلندي و بهروزي بيش از پيش این جوانان آينده ساز كشور در مسير رشد و تعالي روز افزون نظام جمهوري اسلامي تحت زعامت و هدايت مقام معظم رهبری خواستارم.

مهدی نیکنام
رییس شورای اسلامی شهر برازجان

1759681

به گزارش سخن مردم " با سپری شدن روز های دی ماه بوی خوش بهمن ،ماه پیروزی انقلاب اسلامی به مشام می رسد چهل سال پیش بود که مردم مومن و متدین و شجاع ایران زمین با رهبری رهبر فرزانه خود حضرت امام خمینی (ره) انقلاب اسلامی را به پیروزی رساندند.

بهمن ماه بزرگی است ماه پیروزی ماه شادی ماهی که کشور از دست شاهان دیکتاتور   آزاد شد و با جان نثاری مردم انقلاب به پیروزی رسید که هم اکنون چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب در حال فرا رسیدن است که باید با شکوه خاص خود امسال دهه مبارک فجر را گرامی بداریم و با وحدت و اتحاد و انسجام کامل در راه حفظ انقلاب و آرمان های مقدسش تلاش نماییم.

به گزارش سخن مردم " بارگاه مطهر امام زاده ابراهیم (ع) که پسر امام موسی کاظم (ع) و برادر امام رضا (ع) است.

305875

در کنار روستای نی نیزک در ۱۵ کیلومتری جنوب شرقی برازجان قرار دارد .

مردم برازجان و روستاهای اطراف حتی خارج از شهرستان اعتقاد کامل به این امام زاده دارند به صورتی که در ایام هفته به خصوص روزهای پایانی هفته مسیر امام زاده مملو از ماشین هایی است که زائران و ارادتمندان این امام زاده را به زیارتگاهشان می رسانند .

با توجه به رفت و آمد، وسایل نقلیه در هنگام شب با تاریکی مسیر و کمبود دید کافی روبرو هستند که در سال های گذشته مسیر کوتاهی از امام زاده به طرف برازجان روشنایی نصب شده ولی متاسفانه باقیمانده مسیر که شاید بیش از ده کیلومتر است خالی از روشنایی است و همین تاریکی و کمبود دید بارها باعث تصادف وسایل نقلیه شده است.

امید است مسئولین محترم نسبت به تهیه روشنایی برای این مسیر مهم اقدام نمایند تا هم موجب رضایت خداوند و هم بندگانش شود.

305875

به گزارش سخن مردم " یکی از مشکلات جوامع بشری در دوران حاضر اعتیاد به مواد مخدر است که متاسفانه بعضی از خانواده ها را به فساد و تباهی و فقر کشانده است خداوند بزرگ انسان را اشرف مخلوقات خلق کرده و به او عقل و شعور داده تا از نعمت های خداوند که باعث سلامتی می شوند و برای انسانها حلال شرعی هستند استفاده نمایند این همه نعمت خوب که خداوند به ما عنایت فرموده از میوه های خوب تا غذاهای خوشمزه بنابراین دیگر باعث نادانی است که انسان بخواهد به مواد افیونی پناه ببرد و سرنوست خود را به اعتیاد به مواد مخدر به تباهی بکشاند لذا همه ما موظفیم به جامعه کمک کنیم و جامعه را از اعتیاد به مواد مخدر نجات دهیم امروز بر همه ثابت شده که اعتیاد به مواد مخدر خانمانسوز و خانه خراب کن است بنابراین پدران و مادران عزیز می بایست خیلی دقت کنند و مواظب باشند گل هایشان در محاصره دوستان ناباب قرار نگیرند که باعث افسردگی آنان شود امروز باید دقت کرد که جوانان و حتی نوجوانان ما با چه کسانی دوست هستند و با هدایت عزیزانمان در مسیر درست آنان را از انحراف باز داریم   و مسیر درست زندگی را به آنان نشان دهیم تا اسیر اعتیاد نشوند خیلی باید هوشیار باشیم.

سخن مردم"یک بار دیگر دستان ناپاک و خون آلود جنایت کاران واقعی زمانه از پشت چهره های به ظاهر بشر دوست آشکار شد.

بسم الله  الرحمن الرحیم

یک بار دیگر دستان ناپاک و خون آلود جنایت کاران واقعی زمانه از پشت چهره های به ظاهر بشر دوست آشکار شد.

مهدی نیکنام

رژیم جنایت کار آمریکا ،در اقدام نسنجیده خبیثانه همراه با خوش رقصی احمقانه برای  صهیونیسم جهانی که منشا و مبدا تروریسم و جنایت علیه بشریت  می باشد، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را برخلاف تمامی اصول نظامی و دیپلماتیک جهانی در لیست خود خوانده تروریستی قرار دادند.

این اتفاق نشان درستی و حقانیت شعارهای ملت ایران علیه آمریکا و درستی راهی است که مردم ایران و منطقه طی چهل سال گذشته طی کرده اند و تردیدی نیست که حاصل این اقدام نسنجیده، افزایش همبستگی و محبوبیت پاسداران و سرداران سپاه مخصوصا در میان ملت های مظلوم منطقه و نهایتا انزوای بیشتر دولت زورگو و بی منطق آمریکا خواهد بود.

اینجانب به نمایندگی از مردم شهید پرور،  انقلابی و ولایت مدار  شهر برازجان  ضمن حمایت کامل از شجره طیبه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ،این اقدام آمریکا را به شدت محکوم و آمریکا را به عنوان محور شرارت و پیشگام اقدامات تروریستی و پرورش تروریسم در سطح منطقه و جهان در ابعاد نظامی، فرهنگی و اقتصادی می دانیم، ضمن دفاع از سیاست شورای امنیت ملی از همه نیروهای سیاسی مردمی انتظار می رود که وحدت خود را در مقابل اقدامات خصمانه آمریکا به نمایش بگذارند .

مهدی نیکنام
خادم مردم شهید پرور و انقلابی در شورای اسلامی شهر برازجان

سخن مردم"مهدی نیکنام رئیس شورای شهر برازجان بمناسبت فرا رسیدن روز نهم دی پیامی صادر کرد.

نیک

به گزارش سخن مردم"متن پیام بشرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

حماسه نهم دی ماه و حضور عاشورایی مردم حماسه ساز و ولایتمدار ایران اسلامی در راهپیمایی 9 دی ماه 1388 نقطه عطفی در تاریخ انقلاب و برگ زریّن دیگری در افتخارات مرد و زن ایرانی به حساب می آید . حماسه 9 دی نماد عزّت، استقلال و بصیرت مردمی است که تا پای جان برای حفظ اصول اسلام و آرمان‌های انقلاب ایستاده اند و با صدای رسا اعلام کردند که اگر دشمن در برابر دین آنها بایستد در برابرتمام دنیای آنها خواهند ایستاد. روز نهم دی ماه در تاریخ انقلاب اسلامی با عنوان روز «بصیرت» تبدیل به یوم الله و ماندگار گردید. در این روز ماندگار و تاریخی ملت همیشه در صحنه ایران اسلامی، حماسه ای دیگر آفرید و دشمنان خدا و دینش را مأیوس و ناامید ساخت و قلب امام زمان (عج) و نائب بر حقش حضرت آیت الله العظمی خامنه ای(دامت برکاته) را شاد ساخت.

باشد که ژرفای بصیرت و تداوم همبستگی دولت و مردم، ضامن اقتدار ملی و حافظ باورهای اعتقادی بوده و ایران اسلامی‌ را همواره از گزند دشمنان در امان بدارد و صلح و آرامش و پیشرفت را استمرار بخشد.

اینجانب باگرامیداشت حماسه به یادماندنی 9 دی ماه که روز بصیرت نام نهاده شده است،ضمن توصیه به تلاش توام بابصیرت درعرصه خدمت برای کلیه مردم شریف کشور ایران، استان بوشهر و شهروندان عزیز شهر برازجان آرزوی سلامتی، توفیق وعزت روزافزون دارم.

مهدی نیکنام

رییس شورای اسلامی شهر برازجان

به گزارش سخن مردم : فرمانده انتظامی شهرستان دشتستان روز پاسدار را تبریک گفت:

متن پیام بدین شرح است:

57

روز پاسدار یاد آور رشادتها ،جانفشانیها وایثارگریهای پاسدارانی است که با تأسی از سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) هستی خود را در مسیر دفاع ازاسلام و انقلاب نثار کرده و امروز نیز پاسداران سرافراز با ادامه همین مسیر پر افتخار در خط مقدم جهاد بر علیه استکبار جهانی و دفاع از مظلومان عالم هستند.     فرماندهی انتظامی شهرستان دشتستان با تبریک اعیاد شعبانیه   و تولد حضرت امام حسین (ع) فرا رسیدن روز پاسدار را به تمامی پاسداران حریم مقدس اسلام ناب محمدی (ص) و آرمانهای والای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تبریک و تهنیت عرض نموده و موفقیت بیش از پیش تمامی پاسداران عزیز را از درگاه ایزد منّان مسئلت مینماید.

سرهنگ سید جواد رضوی - فرمانده انتظامی شهرستان دشتستان

سخن مردم"حماسه نهم دی ماه و حضور عاشورایی مردم حماسه ساز و ولایتمدار ایران اسلامی در راهپیمایی 9 دی ماه 1388 نقطه عطفی در تاریخ انقلاب و برگ زریّن دیگری در افتخارات مرد و زن ایرانی به حساب می آید

دکتررستم پور

به گزارش سخن مردم"دکتر هوشنگ رستم پور شهردار سابق برازجان و مدیرکل سابق شهری و شوراهای استانداری بوشهر ،استاد دانشگاه های بوشهر و فارس به مناسبت نهم دی ماه پیامی صادر کرد ،متن پیام بدین شرح است:

مردم ما در مقابله‌ی با فتنه، خودشان به پا خاستند. نهم دی در سرتاسر کشور مشت محکمی به دهان فتنه‌گران زد. این کار را خود مردم کردند. این حرکت یک حرکت خودجوش بود؛ این خیلی معنا دارد؛ این نشانه‌ی این است که این مردم بیدارند، هشیارند. مقام معظم رهبري ۱۳۸۹/۱۰/۰۸

هرگاه فتنه‌ها چون مار سمی سر از آشیانه بیرون می‌آورند، ترکیبی از فرصت‌ها و تهدید‌ها رخ‌نمایی می‌کند. تهدید برای قوام و امنیت جامعه و فرصت برای محک زدن عیار خویش و میزان بصیرت. آموزه‌های سیاسی اسلام، سرشار از رهنمودهایی است که تکلیف ما را با فتنه و فتنه‌گر مشخص می‌کند و چالشی را که از این مسیر به دست آمده، با رهیدن همراه با بصیرت و گذار به رفتار مناسب، از میان برمی‌دارد. نهم دی، یکی از نمادهای ماندگار در انتخاب درست مردم است که نبرد با مار خوش‌خط‌وخال فتنه و تزویر را برای همیشه در تاریخ ثبت کرد و حکایتی جانانه از عزم ملی در مدیریت سیاسی کشور را رقم زد. مردم‌سالاری دینی در این خیزش آگاهانه به زیبایی هر چه تمام‌تر قد برافراشت و بدخواهان و کینه‌توزان را رسوای کوی و میدان کرد. یک چنین سرمایه سرشاری، همیشه در صیانت از کیان ایران اسلامی جاری است و تا زمانی که بصیرت هست، پیشرفت و موفقیت نیز هست. مبارزه با فتنه نیازمند شناخت آن و شناخت فتنه، نیازمند فتانت و زیرکی است که از آن به بصیرت یاد می‌کنیم.

حماسه نهم دی ماه و حضور عاشورایی مردم حماسه ساز و ولایتمدار ایران اسلامی در راهپیمایی 9 دی ماه 1388 نقطه عطفی در تاریخ انقلاب و برگ زریّن دیگری در افتخارات مرد و زن ایرانی به حساب می آید . حماسه 9 دی نماد عزّت، استقلال و بصیرت مردمی است که تا پای جان برای حفظ اصول اسلام و آرمان‌های انقلاب ایستاده اند و با صدای رسا اعلام کردند که اگر دشمن در برابر دین آنها بایستد در برابرتمام دنیای آنها خواهند ایستاد. روز نهم دی ماه در تاریخ انقلاب اسلامی با عنوان روز «بصیرت» تبدیل به یوم الله و ماندگار گردید. در این روز ماندگار و تاریخی ملت همیشه در صحنه ایران اسلامی، حماسه ای دیگر آفرید و دشمنان خدا و دینش را مأیوس و ناامید ساخت و قلب امام زمان (عج) و نائب بر حقش رهبري معظم انقلاب حضرت امام خامنه ای(دامت برکاته) را شاد كرد..

براي این روز می توان گفت نهم دی، روز غلبه جنود الهی بر جنود شیطان است. روز خروش ملت ایران و آشکار ساختن خشم مقدس در برابر اهانت ها و حرمت شکنی های عده ای غافل و یا مزدور وابسته به اجانب نسبت به مقدسات در روز عاشورای حسینی است. روز نهم دی در واقع روز نه گفتن ملت ایران به سران فتنه و آری گفتن به نظام اسلامی و بیعت مجدد مردم با آرمان های والای حضرت امام خمینی(ره) و رهبر فرزانه انقلاب اسلامی حضرت امام خامنه اي است. مردم در این روز، تیر خلاص را به سران فتنه شلیک و پشت پیکر نامبارک فتنه را به خاک مالیدند.

روز نهم دی روزی است که مردم مسلمان و انقلابی ایران نشان دادند که این جمله حضرت امام (ره) را که فرمودند: «پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت تان آسیب نرسد» به خوبی در عمل به آن معتقد و پایبند هستند. نهم دی ماه یک هزار و سی صد و هشتاد و هشت، جشن بلوغ فکری و شخصیتی نظام اسلامی بود.

لكن امروز و در اين برهه چهل سالگي انقلاب اسلامي احتیاج به این داریم که ملت را دلگرم و امیدوار کنیم . امروز منافع و مصالح ملی و امنیت کشور بر همه چیز ترجیح دارد. شرایط حساس کنونی ایجاب می کند که تمامی حامیان انقلاب به صورت متحد و هماهنگ در صحنه باشند . از آنجايي كه نهم دی ماه مصداق بارز نصرت الهی و روز تجلی نسل سوم انقلاب در میدان حراست از اسلام و انقلاب و نظام مقتدر اصل مترقی ولایت فقیه در تمامي حوزه‌ها و عرصه ها مي باشد ، اينجانب ضمن گرامیداشت حماسه بزرگ یوم الله نهم دی از عموم امت ولایت مدار و آحاد مردم متدين و شريف استان بوشهر دعوت ميكنم در مراسماتي كه به همين منظور برگزار می‌شود فعالانه شركت فرمايند و با حضوری بی سابقه برای خنثی سازی چالش های فتنه انگیزدشمنان

بار دیگر دست رد به سینه جبهه نفوذ و نفاق و اربابان مستکبر آنان بزنند و با همه وجود مقتدرانه و عزتمندانه از اهداف انقلاب و نظام اسلامی دفاع نمايند.

هوشنگ رستم پور

به گزارش سخن مردم: فرمانده حوزه اصناف دشتستان سال جدید تبریک اعلام داشته که متن ان به شرح زیر است:

IMG 7046

بسم الله الرحمن الرحیم

یا مقلب القلوب والابصار یا مدبر الیل ولنهار

یا محول الحول والحول ولا حول حول حالنا الی احسن الحال

نوروز فصل شکفتی زیباترین لوح خلقت ، تجلی قدرت باریتعای و فصل اول رساله طبیعت است

نوروز فرصتی ست که بار دیگر میثاق بندیم در راه رسیدن به ایرانی اباد

چه نکوست یاد و خاطره امام شهدا و شهدای میهن عزیزمان ، باللخص شهدای این خطه از ایران اسلامی را گرامی بداریم.

اینجانب فرا رسیدن نوروز باستانی و حلول سال نو را خدمت همه شهرستانی های عزیز ،مسیولین محترم ، بسیجیان اصناف ، بازاریان و کسبه محترم گرامی ، تبریک و تهنیت عرض نموده.

آرزومندم در سال جدید (( سال رونق تولید )) سال ظهور یگانه منجی عادل عالم بشریت دردانه عالم خلقت حضرت بقیته الله العظم ( روحی له الفدا ) باشد و در این سال سلامتی و طول عمر با عزت برای مقام معظم رهبری ( مد ضلله العالی ) سالی سرشار از برکت و معنویت از درگاه خداوند متعال و سبحان برای ملت سرافراز ایران ، به ویژه مردم دشتستان مسئلت می نمایم .

مهندس رحمت اله مصدقی فرد

فرمانده حوزه اصناف دشتستان

سخن مردم"شب یلدا در استان بوشهر نیز مثل دیگر استان های کشور ایران خانواده ها گرد هم می آیند و تا پاسی از شب، شب‌نشینی  را  در کنار یکدیگر برگزار می کنند.

305834

حبیب قاسمی"
به گزارش سخن مردم"یلدا و جشن‌هایی که در این شب برگزار می‌شود، یک سنت باستانی است که وقتی در کنار  پیشکسوتان هم استانی هم کلام می شویم اینگونه بیان می کنند که درآن زمان های قدیم نیز چنین رسمی اجرا می کردند و اصل آن از دوران بزرگان آنها شکل گرفته که کشاورزی بنیان زندگی آنان را تشکیل می‌داد.
و به گفته برخی کارشناسان و تاریخ دانان کشورمان در طول سال با سپری شدن فصل‌ها و تضادهای طبیعی خوی داشتند،که بر اثر تجربه و گذشت زمان توانستند کارها و فعالیت‌های خود را با گردش خورشید و تغییر فصول و بلندی و کوتاهی روز و شب و جهت و حرکت و قرار ستارگان تنظیم کنند.طبق بیان این کارشناسان، ایرانیان نزدیک به چند هزار سال است که شب یلدا آخرین شب پاییز را که درازترین و تاریکترین شب در طول سال است تا پاسی از شب بیدار می  مانند و در کنار یکدیگر خود را سرگرم می دارند تا از غم و اندوه و ازمشکلات خود دور شوند.
آنها با این دید ملاحظه می‌کردند که در بعضی ایام و فصول روزها بسیار بلند می‌شود و در نتیجه در آن روزها، از روشنی و نور خورشید بیشتر می‌توانستند استفاده کنند، این اعتقاد پدید آمد که نور و روشنایی و تابش خورشید نماد نیک و موافق بوده و با تاریکی و ظلمت شب در نبرد و کشمکش‌اند.خانواده ها معمولا
در این شب به شعرخوانی و داستان‌خوانی می پردازند؛  آیین شب یلدا یا شب چله در استان بوشهر مثل دیگر شهرهای کشورمان، با خوردن آجیل ، هندوانه، انار و شیرینی و میوه‌های گوناگون همراه است که همه جنبه نمادین دارند و نشانه برکت، تندرستی، فراوانی و شادکامی هستند،ولی مهم تر از همه در این شب باید شکر خداوند را بجا آورد که نعمت سلامتی را به ما داده و همواره شاکر نعمت هایش باشیم.

خبرهای ویژه