پنج شنبه, 26 مهر 1397 - Thursday, 18 October 2018

سخن مردم"نشست مطبوعاتی بخشدار ارم با جمعی از اصحاب رسانه ی استان بوشهر به همراه بازدید از پروژه های این بخش در روز سه شنبه 25 اردیبهشت ماه 97 برگزار گردید.

detf_-12.jpg

به گزارش سخن مردم"بخشدار ارم در این نشست گفت: نگاه ضعیف دولت های قبلی به این بخش عدم توسعه یافتگی ارم بود واین کمبودها را احساس می کردم، برای همین ازروزهای ابتدایی خدمتم تصمیم گرفتم مشکلات را حل کنم و با هم اندیشی شورای اسلامی شورای بخش ،دهیاران،کارشناسان،معتمدین وبا برنامه ریزی نتایج خوبی هم حاصل شد.

ایشان درادامه اظهارداشت:آب شیرین بخش،منابع داخلی چاهها رودخانه ها سد بزرگ تنگ ارم راکد بود با همراهی مسئولین استاندار وفرماندار ومعاونین ایشان که جادارد تشکر کنم،مهرماه 95 سد تنگ ارم فعال شد. و آبگیری شد این سدبا اعتبار 22میلیاردریال بخوبی پاسخگوی آب شرب تنگ ارم تا روستای دهرود سفلی و5روستای دیگرخواهد بود.

محمدمهدی مشایخ بخشدار ارم با اشاره به وجود 20روستا دربخش ارم بیان کرد:خط انتقال آب سد به طول 26 کیلومتر درحال انجام است وتا دهه فجرافتتاح می شود دربسیاری درروستای رونی وشکرک احداث مخزن پمپاژولوله کشی انجام دادیم که مردم استفاده می کنند درروستای شکرک هفته دولت درسال 96 این اتفاق انجام شد.وتاالان 11 روستا استفاده می کنند دروستای بیدو با توجه به مطالعات انجام شده احداث مخزن آب روستای بیدو با هرینه 250 میلیون تومان وروستاهای که به شدت مشکل آب شرب داشتند وبا توجه به احیاء چاه های خشک شده دروستای دهردود سفلی ودهرود علیا کف شکنی ایجاد ومشکل آب روستاهای خیرک، پشت پر و چهوک نیز حفر چاه صورت گرفته است وامروزه از این نعمت خدادادی استفاده می شود.

وی درخصوص احداث ساختمان بخشداری گفت:این ساختمان با اعتبار2 میلیارد تومان دردوطبقه احداث شد.

بخشدار ارم درخصوص عملکرد بخش کشاورزی گفت: آبیاری نوین بالغ بر 1400 هکتاردر مزارع منطقه انجام داده ایم اجرای طرح پهنه بندی الگوی کشت یکی از کارهای ماندگار دربخش ارم است.

وی در خصوص ساماندهی چاه های غیر مجازگفت:هیچ گونه حفر چاه غیر مجاز نداریم و اجازه حفر هیچ گونه چاه غیر مجاز صادر نشده است.ودرسال گذشته 3 تا از چاه های غیر مجاز را پر کرده ایم.

درخصوص دامپروری دربخش ارم گفت:دهه فجر 96 کلنگ زنی اولین مرغداری مادر را داشتیم که ظرفیت اشتغال 17 نفررادارد،همچنین با توجه به استقبال جوانان درحوزه زنبورداری وتولید عسل اقدامات لازم در خصوص اعطای تسهیلات زنبورداری نیز به این بخش صورت گرفته است ویکی از محصولات این بخش تولید عسل است که بسیار باکیفیت و خالص است.

در سال ۹۵با قیمت پایین گوجه خارج از فصل مواجه شدیم که ضمن تشکر از آقای سعادت نماینده مردم دشتستان بخشی از ضرروزیان را توانستیم کاهش دهیم.

درسال 95 به غیر از سونامی وفوران آتشفشان هم بحرانهای را تجربه کردیم ،سیل وزلزله و.....

از جمله دیگر اهداف این بخشداری درخصوص حوزه بهداشت ودرمان  احداث خانه بهداشت 4 روستادردستور کارقراردادیم که عملیات سه خانه بهداشت به اتمام رسیده و خانه بهداشت باغتاج با پیشرفت 60 درصدی همراه است. ،حوزه درمان بیمارستان صحرایی به مدت سه روز دربخش ارم داشتیم وپزشکان به ویزیت رایگان پرداختند. دفع اصولی رعایت پسماند درروستای رود فاریاب را احداث کردیم ودوهفته دیگر ماشین های حمل زباله 7روستا وارد بخش ارم می شود.

بخشدار فعال ارم درادامه گفت: یکی دیگر از مشکلات پزشکان منطقه مشکلات منطقه وجود پانسیون مناسب بود که با بهسازی۳پانسیون این مشکل هم حل شد.

آمبولانس مرکز جامع سلامت را آی سی یو دار کردیم وبرای بیماران قلبی یکی از بهترین ومجهزترین آمبولانس های کشوری رادرتنگ ارم بکار گرفتیم،ویکی از مصوباتی که درسفر دکتر رئیسی دربخش ارم تصویب شد احداث مرکز جامع سلامت رودفاریاب است و به زودی کلنگ زنی خواهد شد.

.بخشدار ارم اولویت بخش ارم را جاده ها عنوان کرد ودراین مورد گفت: عملیات اجرایی تعریض تنگ ارم به دهرودبا مبلغ 18 میلیاردتومان آغاز کردیم که دراین راستا 6 کیلومتراز 26 کیلومتربه پایان و دردهه فجر افتتاح خواهد شد.

مطالعات محور مواصلاتی برازجان،گژدلی،تنگ ارم نیز با اعتبار ۲۵۰میلیون تومان درحال انجام است که برازجان ،گزدلی،انارستان را ۳۰کیلومتر کم می کند.یکی دیگر از پروژه های که متاسفانه متوقف شده بود جاده گچ بود که با اقدامات انجام شده دوباره فعال ودردهه فجر 95 افتتاح شد.

با پی گیریهای آقای سعادت ومهندس رستمی محور تنگ ارم به پل نمازگاه تصویب شد که جزو پروژه های ملی باشد.

44500 مترمربع ازمعابر درون روستا قیر پاشی و32 هزار متر مربع آماده آسفالت داریم.

مشایخی بخشدار موفق ارم در خصوص وضعیت برق بخش ارم اظهار داشت: یکی دیگر از مشکلات، افت ولتاژ برق بوده که یک پست جدید در تابستان سال ۹۶با اعتبار ۱۶میلیارد تومان احداث و احداث پست دیگری را بااعتبار ۳۳میلیارد تومان کلنگ زنی کردیم که از مالک زمین تشکر می کنیم. و طی یک ماه آینده به بهره برداری خواهد رسید.

همچنین در خصوص برق رسانی به روستای 110 نفری باغتاج گفت: در منطقه صعب العبور ۱۱ترانس برق در اسفند ۹۶و فروردین ۹۷احداث و به زودی برق رسانی صورت می گیرد،همچنین گاز رسانی شهر تنگ ارم و ۷روستای دیگر نیز انجام شده است.

بخشدار تنگ ارم افزود: در بحث مخابرات راه اندازی اینترنت فورجی تنگ ارم و روستاهای نزدیک را داشته ایم، شاهد آنتن دهی و اینترنت پرسرعت در روستای رونی و تنگ درکش بودیم، همچنین آنتن دهی تنگ ارم تا پل نمازگاه نیزانجام می شود، و مشکل آنتن دهی در تمام روستاها برطرف خواهد شد.

مشایخی درخصوص حوزه اجتماعی گفت: جلسات متعددی با سمن ها گرفته شده و جشنواره بازی های بومی و محلی را برگزار کردیم.

تنگ ارم یکی ازوسیع ترین بخش استان بوشهراست که 1200خانواده تحت پوشش کمیته امداد داشته که با پیگیری نمایندگی آنها را به طور مستقل مستقر کرده ایم.

سعی کردیم فرهنگ سازی شود تا در مراسمات عروسی از سلاح استفاده نشود سند چشم انداز بخش ارم با نشست با تعدادی از فرهنگیان این بخش انجام دادیم که مهندس تنگ ارمی خیلی کمک نمودند.

در حوزه ورزش اقدامات بسیار خوبی از جمله چمن ورزشگاه شهر تنگ ارم با اعتبار 800 میلیون تومان انجام شده است،درحوزه دوچرخه سواری ،فوتبال،سالن بدنسازی،آماده کردیم

برای حوزه اجتماعی بخش تلاش خوبی با همکاری خانم راستی صورت گرفته که از زحمات ایشان تشکر می نمایم .

ایشان جمعیت بخش ارم را بالغ بر هفده هزار و پانصد نفر اعلام نمود و اذعان داشت که هفتاد درصد عشایر استان بوشهر در این بخش حضور دارند ودرتولید گوشت قرمز،شیر وغیر...وتوانسته ایم خدمات ارزشمندی احداث آب انبار و....رابه عشایر پرتلاش انجام دهیم .

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

دیدگاه‌ها  

0 #1 مصدق 1397-02-26 19:21
با سلام وتبریک به آقای مشایخ بخشدار موفق ارم وسپاس از مردم جنوب وپایگاه خبری سخن مردم
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

محل تبلیغات شما