یکشنبه, 19 ارديبهشت 1400 - Sunday, 09 May 2021

سخن مردم" همایش قطبی طلایه داران تربیت با حضورفرماندار دشتستان، معاون پرورشی و مربیان و مشاوران شهرستان های بوشهر و دشتستان و مناطق آبپخش ، سعدآباد و شبانکاره در برازجان برگزار گردید .

IMG 0417

IMG 0418

به گزارش سخن مردم ، فرماندار دشتستان در آئین تجلیل از طلایه داران تربیت شهرستان ها بوشهر و مناطق چهارگانه دشتستان با گرامیداشت ولادت حضرت علی (ع) و روز مرد گفت : روز مرد بزرگداشت یاد و خاطره بزرگ مردانی است که با نثار خون خود به اسلام و انقلاب عزت و آبرو بخشیدند می باشد .

IMG 0489

فتح اله نوروزی خاطرنشان کرد : اگر امروز فداکاری و ایثار این بزرگمردان و رزمندگان در طول دوران دفاع مقدس نبود قطعاً سرنوشت دیگری داشتیم و نمی توانستیم در دنیا اقتدار خود را نشان دهیم .

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و سالروز تاسیس امور تربیتی ، این نهاد را یادگار این شهیدان بزرگ عنوان کرد و گفت : مربیان پرورشی به عنوان میراث داران انبیاء و اسطوره های خدمت در جامعه هستند .

فرماندار دشتستان در خصوص علت تشکیل این نهاد گفت : چون دشمنان در دوران جنگ هشت ساله نتوانستند به کشور ما مسلط شوند به این نتیجه رسیدند که از طریق فرهنگی وارد عمل شوند و این شهیدان با تاسیس نهاد مقدس امور تربیتی توانستند به مقابله با اهداف دشمنان برخیزند .

نوروزی آرمان ها و دستاوردهای این انقلاب را بزرگ و مهم عنوان کرد و بیان داشت : نهاد امور تربیتی به عنوان یکی از بزرگترین دستاوردهای این نظام می تواند ما را در پاسداشت و حراست از همه دستاوردهای نظام یاری نماید .

وی مهمترین اهداف تعلیم و تربیت را چگونه اندیشیدن و تفکر و انتخاب کردن عنوان کرد و گفت : برای تربیت و انتقال مهارت به دانش آموزان جهت شکل دهی به تفکر و شخصیت آنان باید به امور تربیتی توجه ویژه شود .

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر هم در این مراسم گفت : همان سال‌های ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی بود که نهادی در آموزش و پرورش با عنوان امور تربیتی با هدف گسترش و تعمیق ارزش‌های انقلاب اسلامی شکل گرفت .

IMG 0483

علی موحدی خاطرنشان کرد : شهیدان رجایی و باهنر در دوران تصدی وزارت آموزش و پرورش در سال 13۵۹ اقدام به تأسیس ستادهای امور تربیتی در مدارس کردند تا دانش آموزان را به ارزش‌های اسلامی ترغیب کنند.

وی نقش مربیان تربیتی و پرورشی در تربیت کودکان و شکل گیری شخصیت آنها را مهم دانست و گفت : نقش الگویی مربی، در تربیت دانش آموزان غیر قابل انکار است و بر هیچکس پوشیده نیست و ارتباط نزدیک مربیان با دانش آموزان نقش مهمی در سلامت فکری و روانی آنها ایفا می‌کند.

معاون پرورشی و فرهنگی استان بوشهر با اشاره به آسیب های دوران کرونا برای دانش آموزان گفت : نفس پاک معلم در کلاس درس می تواند نقش موثری در کاهش آسیب های اجتماعی دانش آموزان داشته باشد و دوری از مدرسه و استفاده بیش از حد از فضای مجازی باعث پیدایش آسیب های اجتماعی شده است که نقش مربیان در آگاهی دانش آموزان از این آسیب ها بسیار حائز اهمیت است .

موحدی با اشاره به جمعیت 1700 نفری مربیان پرورشی گفت : در این هفته در حد توان از زحمات و تلاش های همه این عزیزان تجلیل می نماییم و قدردان زحمات همه شما عزیزان هستیم .

مدیر آموزش و پرورش شهرستان دشتستان هم در این مراسم نهاد امور تربیتی را نهادی مقدس دانست و گفت : این نهاد پس از پیروزی انقلاب اسلامی توسط شهیدان رجایی و باهنر و با نگاهی انقلابی شکل گرفت .

سهراب باقری افزود : این روز و هفته فرصتی است تا با آرمان های شهیدان رجایی و باهنر تجدیدمیثاق نموده و از تلاشگران این عرصه تقدیر و تشکر نمائیم و همه احاد جامعه را با نقش و ماموریت این نهاد بزرگ در تعلیم و تربیت آشنا نمود ..

وی بیان داشت : براساس سند تحول بنیادین ، نهاد امور تربیتی موظف است تا در کنار معاونت آموزشی ، با تدوین برنامه های لازم در راستای ترویج فرهنگ اسلامی و تحکیم فضایل اخلاقی زمینه پرورش و تربیت متوازن و تمام ساحتی دانش آموزان را فراهم نماید .

IMG 8992

مدیر آموزش و پرورش شهرستان دشتستان خاطرنشان کرد : گرچه کرونا شیوه آموزش را از حضوری به مجازی تغییر داد بنابراین نقش معلمان و مربیان در رعایت شیوه نامه های بهداشتی توسط والدین و دانش آموزان موثر است و معلمان با اطلاع رسانی های لازم خانواده را به رعایت دقیق این دستورالعمل ها ترغیب نمایند .

معاون پرورشی و تربیت بدنی شهرستان دشتستان هم در این همایش گفت : سالی را که پشت سر گذاشتیم ، با همت و تلاش همه مربیان در حوزه پرورشی فعالیت های خوبی در جای جای استان رقم خورد که نشان از تلاش مضاعف همه شما عزیزان می باشد .

IMG 8942

حبیب اله بوستانی خاطرنشان کرد : سال تحصیلی جدید را در حالی آغاز نمودیم که با مجازی بودن فعالیت های دانش آموزان ، اما تلاش و فعالیت همه شما به دلیل پیدایش آسیب های نوپدید در دانش آموزان چندبرابر شده است .

وی افزود : در این سال هم طرح های مختلفی همچون نماد ، یاریگران زندگی ، آسیب های اجتماعی ، فوریت های روان اجتماعی دانش آموزان و ... و همچنین برنامه هایی مانند طرج لاله های روشن ، مسابقات فرهنگی و هنری و قرآن و عترت ، جشنواره تجارب برتر و ... در مدارس با تلاش همه جانبه شما برگزار گردید .

روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان دشتستان

IMG 0434IMG 0446IMG 0466IMG 0500IMG 0505IMG 0512IMG 0520IMG 0525IMG 0530IMG 0530IMG 0566IMG 0571

 

 

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه