شنبه, 16 اسفند 1399 - Saturday, 06 March 2021

سخن مردمهمایش شهرداران استان بوشهر در شهر برازجان برگزار شد.

sokhanemardom 2352

به گزارش سخن مردم" کوشش‌تبار، مدیرکل اقتصادی و خدمات مالی سازمان شهرداریها و دهیاری‌های کشور در همایش شهرداران استان بوشهر در برازجان گفت: امروز نیاز نیست از استان خودتان خارج شوید و ازكلانشهر بازدیدكنید؛ می‌آیید برازجان! امروز در سطحی ایستاده‌اید كه یك پروژه‌ی ملی را در شهر ۱۲۰ هزار نفری در معرض بازدید قرار می‌دهید...

همایش شهرداران استان بوشهر روز چهارشنبه ۲۹ بهمن ماه با حضور گراوند استاندار بوشهر، کوشش‌تبار مدیرکل اقتصادی و خدمات مالی سازمان شهرداریها و دهیاری‌های کشور، ستوده معاون عمرانی استاندار، نوروزی فرماندار دشتستان، بردستانی مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری بوشهر، ساحل تنگستانی رییس شورای اسلامی شهر برازجان و نیز شهرداران شهرهای سراسر استان در تالار فرهنگ برازجان برگزار شد.

sokhanemardom 2354

در این همایش که به میزبانی شهرداری برازجان برگزار گردید مهندس گراوند استاندار بوشهر طی سخنانی ضمن تشکر از شهردار برازجان بخاطر میزبانی شایسته‌ی این شهر از همایش شهرداران، به پیشرفتهای قابل توجه استان بوشهر در حوزه‌های مختلف اشاره کرد و رشد استان در دورانی که کل کشور با مشکلات اقتصادی و معضل کمبود نقدینگی مواجه بوده را اتفاقی بزرگ دانست که با تلاش و همت جمعی و در سایه‌ی برنامه‌ریزی صحیح و اصولی اتفاق افتاده است.

گراوند با برشمردن ظرفیتهای بالای استان بوشهر در حوزه‌ی گردشگری همچون سواحل، طبیعت بکر و زیبا و آثار تاریخی فراوان و با اشاره به این نکته که استان بوشهر در سالهای گذشته به جایگاهی رسید که پس از استانهای شمالی بیشتر مدت اقامت گردشگران را در سطح کشور به خود اختصاص داد اظهار داشت: استان بوشهر ظرفیت این را دارد که نفت و گاز، دومین ظرفیتش باشد و حوزه‌ی گردشگری از نفت و گاز پیشی بگیرد.

sokhanemardom 2355

مدیرکل اقتصادی و خدمات مالی سازمان شهرداریها و دهیاری‌ های کشور در همایش شهرداران استان بوشهر در برازجان: امروز نیاز نیست از استان خودتان خارج شوید و از کلانشهر بازدید کنید؛ می‌آیید برازجان! امروز در سطحی ایستاده‌اید که یک پروژه‌ی ملی را در شهر ۱۲۰ هزار نفری در معرض بازدید قرار می‌دهید.

دکتر کوشش‌تبار مدیرکل اقتصادی و خدمات مالی سازمان شهرداریها و دهیاری‌های کشور نیز در این همایش با اشاره به برنامه‌ریزی مدون و پایش مستمر فعالیتهای توسعه‌ای در استان بوشهر از پیشرفت‌های قابل توجه شهرهای استان ابراز خرسندی کرد و اظهار داشت: حالا در برخی شهرهای کوچک این استان مجموعه‌های فرهنگی زیبایی احداث شده و در خدمت مردم است که مشابه آن را در مناطق پایتخت شاهدیم.

کوشش‌تبار با اشاره به مجتمع بزرگ فرهنگی و هنری تالار شهر برازجان اظهار داشت: امروز نیاز نیست از استان خودتان خارج شوید و از کلانشهر بازدید کنید؛ می‌آیید برازجان! امروز شما در استان بوشهر در سطحی ایستاده‌اید که یک پروژه‌ی ملی را در شهر ۱۲۰ هزار نفری (برازجان) در معرض بازدید قرار می‌دهید.

sokhanemardom 2358

نوروزی فرماندار دشتستان در همایش شهرداران سراسر استان در حضور مدیرکل اقتصادی سازمان شهرداریها و دهیاری های وزارت کشور ، استاندار بوشهر ، معاون امور عمرانی استانداری و مدیران کل به میزبانی شهرداری برازجان مطرح نمودند: شهرداران در حوزه توسعه پایدار در شهر نقش خوب و بسزایی دارند / شهرداران نبض تپنده شهر و کلیددار توسعه عمرانی شهری هستند.

فرماندار دشتستان افزود : ۶۴ پروژه با رقم حدود۵۵ میلیارد تومان در طول سال ۹۹ (حوزه توسعه عمران شهری) در شهرها توسط شهرداران صورت گرفته است.

وی افزود: ۴۰۰ میلیارد تومان از سال ۹۳ تاکنون به حساب شهرداری‌های شهرستان واریز گردیده است ، امروزه در کنار مسائل عمران شهری اگر چند نکته را مدنظر قرار دهیم در توسعه همه جانبه شهر ماثر خواهد بود.

ایشان با بیان اینکه با توجه به مهارت های زندگی و مهارت های اجتماعی شهروندان قطعاً در کیفیت زندگی آنها تاثیر دارد و همچنین شناسایی مزیت های بالقوه شهری ، خلاقیت و نوآوری شهرداران در انجام پروژه ها و انجام فعالیت های حوزه شهری ، در خصوص نقش شهرداران در ایجاد و تقویت سرانه فضای ورزشی ، سرانه فضای سبز سرانه توسعه عمران شهری ، دارای نقش خوب و برجسته ای است.

نوروزی فرماندار دشتستان افزود : شهرداران امروز باید به دنبال درآمد پایدار باشند تا از ظرفیت درآمد پایداری که ایجاد میشود بتوانند در راستای ایجاد رضایت اجتماعی و همچنین اعتماد عمومی نقش آفرینی کنند.

ایشان در پایان خاطر نشان کرد : انتخابات را پیش رو داریم شهرداران مراقبت کنند که سلامت انتخابات انشالله به خوبی در حوزه شان ( به خصوص انتخابات شوراهای اسلامی ) دقت کافی داشته باشند.

sokhanemardom 2356

دکتر ستوده معاون امور عمرانی استانداری بوشهر نیز تمرکز هدفمند بر اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام و توجه به اتمام پروژه‌هایی که کلنگشان در دولت تدبیر بر زمین زده شده را نکته‌ی مهمی دانست که نباید مغفول بماند.

مثلا وقتی احداث یک سد ۱۵ میلیون مترمکعبی در استان همجوار ما ۱۴ سال طول می‌کشد اما سد خائیز را در سال ۹۷ تنها با یک کانکس به ما تحویل می‌دهند و ان‌شاالله در زمستان امسال آن را به پایان خواهیم برد، این اتفاق خیلی حرف برای گفتن دارد. این که شش سد در سالهای اخیر در استان بوشهر آماده بهره‌برداری می‌شود و بطور کلی بیش از ۴۰ درصد سازه‌های آبخیزداری استان در سه سال اخیر احداث شده‌اند، اینها اتفاقات بزرگی است که قابل انکار نیست.

sokhanemardom 2357

محمدحسن محمدی شهردار برازجان نیز در این همایش پیرامون نقش مهم تعاملات اجتماعی و استفاده از سرمایه‌های موجود در توسعه‌ی شهری به ایراد سخن پرداخت و اظهار داشت سرمایه‌گذاری مالی و سرمایه‌گذاری فرهنگی (تعاملات اجتماعی) نقش مکمل یکدیگر را در توسعه بر عهده دارند.

مهندس محمدی شهردار برازجان استفاده‌ی مناسب از داشته‌های موجود را رمز موفقیت مدیریت شهری عنوان کرد و افزود: جاده‌ی سلامت که طرحی شاخص و ویژه در استان است، تالار بزرگ شهر برازجان و دیگر طرح‌های اجرا شده را می‌توان جلوه‌هایی روشن از توسعه‌ی شهری دانست که در سایه‌ی بهره‌گیری از ظرفیت‌های مالی و انسانی موجود و نیز تعاملات سازنده‌ی اجتماعی به‌دست آمده است.

در این همایش همچنین مهندس حیدری شهردار جم و مهندس حسینی شهردار گناوه نیز دقایق کوتاهی به ایراد سخن پرداختند.

پیش از این همایش، میهمانان از پروژه احد اث تالار بزرگ شهر برازجان در جاده‌ی سلامت بازدید کردند و در جریان روند پیشرفت این پروژه‌ی عظیم شهری قرار گرفتند و پیست اسکیت و زمین ورزشهای ساحلی را نیز مورد بازدید قرار دادند.

sokhanemardom 2353

sokhanemardom 2359

sokhanemardom 2360

sokhanemardom 2361

sokhanemardom 2362

sokhanemardom 2363

sokhanemardom 2364

sokhanemardom 2365

sokhanemardom 2366

sokhanemardom 2367

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه