یکشنبه, 19 ارديبهشت 1400 - Sunday, 09 May 2021

سخن مردم"در دومین روز از دهه مبارک فجر، خانه بهداشت روستای فاریاب از توابع بخش بوشکان افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

به گزارش سخن مردم"، فرماندار دشتستان در مراسم افتتاح خانه بهداشت فاریاب گفت: یکی از رویکردهای اصلی دولت تدبیر و امید در حوزه سلامت، تقویت زیرساخت‌های بهداشتی در مناطق کم برخوردار است و این مهم به خوبی در این سال‌ها رقم خورده است.

WhatsApp Image 2021 02 02 at 2.02.31 PM 5a1e573c 8e1ec064

فتح اله نوروزی گفت: در سال‌های اخیر پروژه‌های بهداشتی و درمانی بسیار خوبی در بخش بوشکان انجام‌گرفته است که می‌توان به نوسازی خانه‌های بهداشت فاریاب، خون، طلحه و همچنین احداث ساختمان جدید مرکز خدمات جامع سلامت شهر کلمه، بهسازی و احداث پانسیون پزشک و دندان‌پزشک مرکز بوشکان و همچنین بهسازی فضای فیزیکی مرکز خدمات جامع سلامت بوشکان اشاره کرد.

نوروزی افزود: نقش بی‌بدیل دست‌اندرکاران خدمات بهداشتی در روستاها و شهرها برای آحاد مردم و خانواده‌ها در تحقق این شاخص‌ها بر هیچ‌کس پوشیده نیست.

وی گفت: در دهه مبارک فجر، ۶ پروژه بسیار مهم در حوزه سلامت با اعتبار بالغ بر ۴۶ میلیارد تومان افتتاح و یا عملیات اجرایی آنها آغاز می‌شود.

فرماندار دشتستان تصریح کرد: بیماری کرونا به ما نشان داد که تقویت زیرساخت‌های حوزه سلامت تأثیر بسزایی بر کیفیت زندگی مردم خواهد داشت و محافظت بیشتری ایجاد می‌کند.

فتح اله نوروزی ضمن تقدیر از تلاش‌های رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان از بخشداری، دهیاری و تمام کسانی که در راه‌اندازی این پروژه همراهی و همکاری نموده اند تشکر قدردانی کرد.

رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان نیز گفت: خانه بهداشت روستای فاریاب با اعتبار بالغ بر ۳۰۰ میلیون تومان در فضایی به مساحت ۸۵ مترمربع احداث و تجهیز شده است.

ماریا خویشدوست افزود: از بهمن‌ماه سال گذشته تاکنون دو ساختمان خانه بهداشت خون و فاریاب در بخش بوشکان نوسازی شده است و خدمات بهداشتی و درمانی در فضای فیزیکی مطلوب با تجهیزات بهتر به مردم شریف این دیار ارائه می‌شود.

وی تصریح کرد: شهرستان دشتستان دارای ۶۲ خانه بهداشت فعال است که بیش از ۹۵ درصد از خانه‌های بهداشت میانگین طول عمر کمتر از ۱۵ سال هستند و در دو دوره دولت تدبیر و امید بیش از یک‌پنجم از خانه‌های بهداشت شهرستان احداث و افتتاح‌شده‌اند.

خویشدوست افزود: روستای فاریاب از توابع بخش بوشکان شهرستان دشتستان دارای جمعیت ۲۵۰۰ نفر که با یک بهورز مرد و ۲ بهورز زن به تمامی ره‌های سنی مختلف خدمات و مراقبت‌های بهداشتی را ارائه می‌کنند.

رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت: مردم این روستا تحت پوشش برنامه پزشک خانواده می‌باشند و هفته‌ای دوبار توسط پزشک مرکز خدمات جامع سلامت کلمه ویزیت می‌شوند.روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه