یکشنبه, 19 ارديبهشت 1400 - Sunday, 09 May 2021

سخن مردمانتخابات هیئت رئیسه مجلس دانش آموزی شهرستان دشتستان ظهر روز چهارشنبه هشتم بهمن ماه در سالن اجتماعات شهید رضایی آموزش و پرورش شهرستان دشتستان برگزار گردید.

sokhanemardom 2307

به گزارش سخن مردممدیر آموزش و پرورش شهرستان دشتستان در آیین انتخابات هیئت رئیسه مجلس دانش آموزی این شهرستان آموزش و پرورش را عامل توسعه هر جامعه دانست و گفت : این نهاد به عنوان عامل توسعه جامعه می باشد که خود نیز نیازمند توسعه می باشد.

sokhanemardom 2308

سهراب باقری خاطرنشان کرد : تا زمانی که آموزش و پرورش توسعه نیابد نمی تواند عامل توسعه یافتگی جامعه هم باشد .

وی یکی از راههای توسعه یافتگی آموزش و پرورش را توجه به تشکل های دانش آموزی دانست و گفت : مجلس دانش آموزی به عنوان یکی از تشکل های دانش آموزی، دانش آموزان را با خرد جمعی و حس مسئولیت پذیری آشنا می نماید.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان دشتستان افزود : چه بسا که بسیاری از این دانش آموزان در آینده به عنوان نماینده یک شهرستان در مجلس شورای اسلامی باشد که با تمرین در مجلس یا شورای دانش آموزی می توانند فرد موفقی باشند.

باقری اساس شکل گیری مجلس دانش آموزی را از سال ۱۳۷۷ عنوان کرد و گفت : این مجلس از سال ۱۳۷۸ به صورت ۳۰درصد از نمایندگان دانش آموزان کشور تشکیل شد.

sokhanemardom 2309

معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش وپرورش شهرستان دشتستان نیز در این جلسه گفت : مجلس دانش آموزی باتوجه به سابقه و تاریخچه ای که دارد در سطح کشور با جمعیت ۱۵۰ نفر دانش آموز آغاز به کار نمود.

حبیب اله بوستانی افزود : هر استان باتوجه به جمعیت دانش آموزی خود از یک تا چندنفر عضو در این مجلس دارد که به مدت دو سال فعالیت می نمایند.

وی این دوره را دهمین مجلس دانش آموزی کشور عنوان کرد و گفت:در سالهای گذشته در سطح شهرستان مجمع دانش آموزی و در سطح استان پارلمان دانش آموزی تشکیل می شد که امسال تغییر کرده است.

معاون پرورشی و تربیت بدنی شهرستان دشتستان اضافه کرد: امسال باتوجه به مصوبه کشوری در ۴ شهرستان استان همانند کشور مجلس دانش آموزی تشکیل می شود که ما امروز این مجلس را همزمان با مجلس کشور آغاز خواهیم نمود.

بوستانی گفت : ۵ نفر از دانش آموزان به عنوان هیئت رئیسه انتخاب می شوند که مشاور دانش آموزی مدیر آموزش و پرورش شهرستان انتخاب و مسائل و مشکلات دانش آموزان را به صورت مستقیم به مدیر شهرستان منعکس می نمایند.

sokhanemardom 2310

sokhanemardom 2316

روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان دشتستان

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه