جمعه, 28 خرداد 1400 - Friday, 18 June 2021

سخن مردم"امام جمعه دشتستان در خطبه های نماز جمعه برازجان  از مشکلات توزیع مایحتاج عمومی مردم و قطع همزمان گاز و برق صنایع در سال جهش تولیدانتقاد نمود.

مصلح امام جمعه

به گزارش سخن مردم:آئین عبادی سیاسی نماز جمعه برازجان توسط حجت الاسلام والمسلمین مصلح امام جمعه محترم شهرستان دشتستان اقامه شد .

امام جمعه دشتستان ضمن تسلیت 13 جمادی الثانی سالروز وفات حضرت ام البنین (س) افزود: مهمترین خصوصیت بارز ایشان صبر و ولایت مداری آن بانوی قهرمان بود،وقتی بشیر در مدینه خبر شهادت چهار فرزندش را داد فرمود : از امام حسین چه خبر ؟گفت : فرزندانم و تمام کسانی که زیر این آسمان قرار دارند قربان امام حسین بروند .

به همین مناسبت روز تکریم مادران و همسران شهدا نیز نامگذاری گردیده که با الهام از حضرت ام البنین و حضرت زینب سلام الله علیها صبر و استقامت نمودند .

ایشان بابیان اینکه در ماه بهمن و فرا رسیدن ایام الله دهه مبارکه فجر قرار داریم اظهارداشت: ضمن گرامیداشت یاد شهدای گرانقدر به دستاوردهای انقلاب اسلامی می پردازیم : استقلال در تصمیم گیری ، حفظ تمامیت ارضی کشور ، رساندن ایران به عزت و کرامت لایق خود،ارتقای جایگاه ایران در جهان ، صدور شعارهای انقلاب و الهام بخشی به حق طلبان عالم،گسترش آزادی های عمومی ، تشویق جوانان به آزاد اندیشی و طرح آزاد مباحث،گسترش برخورداری های عمومی و امکانات مادی ( در مقایسه با پیش از انقلاب و کشورهای هم تراز ) ،پیشرفته در معنویات و امکان سیر تکاملی در فضای انقلاب اسلامی،گسترش عدالت اجتماعیاهتمام به مبارزه با فساد و برخوردار با عوامل فساد،توان ایستادگی در برابر زورگویان و سلطه طلبان جهانی،مقایسه پیشرفت انقلاب اسلامی با دیگر انقلاب های دنیا،رشد علمی و صنعتی ، پیشرفت فوق العاده در علم پزشکی و داروسازی ، فنآوری هسته ای و صنایع دفاعی

حجت الاسلام مصلح درادامه بهپیامهای دو هفته رزمایش بازدارنده و امنیت آفرین نیروهای مسلح اشاره نمود: نیمه دوم دی ماه تا کنون ایران و جهان شاهد سریالی از رزمایش‌های متنوع ارتش سرافراز و سپاه مقتدر بوده که عبارت است : بزرگترین رزمایش پهبادی غرب آسیا توسط ارتش،رونمایی از شهر موشکی در حاشیه خلیج فارس،رونمایی از ناو بندر راهبردی مکران،رزمایش دریایی اقتدار 99 توسط ارتش،رزمایش نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران

پیامهای رزمایش نیروهای مسلح را فهرست وار عرض می کنم : بر خلاف یاوه گویی های معاندان و جاهلان و مغرضان این رزمایش در راستای تامین معیشت و زندگی آرام برای مردم است، کیست که نداند معیشت پایدار لازمه امنیت پایدار و بادوام است . با امنیت است که رونق اقتصادی ، تولید و توزیع را موجب می شود و شکوفایی اقتصادی و علمی را به بار می آورد .

اگر چه انجام این رزمایش ها مستلزم هزینه است اما این نوع هزینه ها برای جلوگیری از هزینه بیشتر می باشد . چنانچه دشمن بر اثر ضعف و انفعال فقط یک پالایشگاه ما را هدف قرار دهد برای بازسازی آن می بایست چندین برابر هزینه کنیم .

این رزمایش ها نشان می دهد که قدرت بازدارندگی ما خصوصاً اقتدار موشکی یک حرکت رو به جلو است ، نه توقف دارد و نه کندی و نه بازگشت .

لذا هم بایدن و هم کسانی که در سودای برجام 2 و 3 هستند پیام روشن ایران را باید دریافت کرده باشند و بدانند هرگز تسلیم نخواهیم شد .

این نمایش قدرت علاوه بر اینکه ارعاب بخش دشمن است ، اطمینان بخش دوستان نیز هست ، حامیان منطقه ای ما در جبهه مقاومت نیز بدانند که ایران اسلامی دوستان خودش را تنها نمی گذارد و قوی تر از گذشته با دستی پر و نیرویی مستعد آماده پیکار با دشمنان مقاومت می باشد .

همچنین این رزمایش ها پیام آزمایش و تست قدرت دفاعی و رفع موانع احتمالی ، پیام تولید دانش بومی و ترویج علم جهت دار ، پیام آرامش به مردم ایران و خنثی سازی جنگ روانی دشمن ، پیام وحدت ارتش و سپاه و بسیج - مدیریت جهادی - روحیه جهادی و انقلابی است .

ویدرادامه گفت:در هفته ای که گذشت شاهد مراسم تحلیف رئیس جمهور جدید آمریکا بودیم لذا به میراث ترامپ برای آمریکا و چالشهای بایدن می پردازیم : یکی از میراث های ترامپ برای آمریکا تشدید دوقطبی عوام گرایی و خواص گرایی - تقویت روحیه افراطی ملی گرایی در مقابل منطقه گرایی - تشدید دوقطبی شدن سیاه پوستان و سفید پوستان است .

همه اینها باعث شده که بایدن با کشور شورش زده و نیمه جنگی روبرو باشد ، شرایط کنونی آمریکا چیزی شبیه حاکمیت یک حکومت نظامی بوده ، برگزاری مراسم تحلیف با 25 هزار نیروی رزمی یادآور زمان جنگ است .

همه این حوادث گویای آن است که آمریکا دیگر ابرقدرت نیست چون لازمه ابرقدرتی قدرت جمع کنندگی و زدن حرف آخر در دنیا می باشد ، اکنون حرف آمریکا حتی در کشورهای دوست و نزدیک خود نیز شنوا ندارد . دستاورد هفت میلیارد هزینه در غرب آسیا جز تضعیف قدرت نفوذ آمریکا نبوده است ، مقاومت در همه کشورهای اسلامی ریشه دوانده و از خاورمیانه بزرگ جز اسمی باقی نمانده است .

امام جمعه دشتستان باانتقاد شدید از مشکلات توزیع مایحتاج عمومی مردم و قطع همزمان گاز و برق صنایع در سال جهش تولید که دو موضوع شهرستانی است اشاره نمودوافزود:مشکل توزیع مایحتاج عمومی مردم از قبیل روغن - برنج - گاز و ... زیبنده این مردم نجیب و شریف نمی باشد . مسوؤلین مربوطه باید با نظارت خود و افزایش مکان های توزیع از ایجاد صف های طولانی بویژه در روزهای کرونایی جلوگیری کنند و اقلام فوق به اندازه کافی دست مردم برسد .

قطع همزمان گاز و برق بعضی از صنایع استان و شهرستان و تعطیلی آنها در سال جهش تولید و این شرایط حساس هیچ توجیهی ندارد ، در صورت ادامه این قطعی های کم سابقه مشکلات اجتماعی و چه بسا امنیتی را به دنبال داشته باشد .

لذا مدیریت ارشد استان برای این امر چاره اندیشی و از تکرار آن جلوگیری نمایند .

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه