چهارشنبه, 01 بهمن 1399 - Wednesday, 20 January 2021

سخن مردم امام جمعه دشتستان در پیامی درگذشت عالم ربانی و فقیه عالیقدر آیت الله مصباح یزدی را تسلیت گفت.

sokhanemardom 2193

به گزارش سخن مردم متن پیام بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

«انا لله و انا الیه راجعون»

ارتحال فقیه مجاهد و انقلابی، فیلسوف، عارف و دانشمند فرزانه و متفکر ارزشمند، حضرت آیت الله حاج شیخ محمّدتقی مصباح یزدی که مقارن با اولین سالگرد شهادت سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و روز جهانی مقاومت می باشد، مایه تأسف و تألم آحاد ملت شریف ایران و عموم شیعیان جهان و علاقمندان آن مرحوم گردید.

آن عالم متقی و فاضل در طـول عمر پر برکت خود در وادی علوم فلسفی و عقلی صاحب نظریات علمی و مترقی و تألیفات و تعلیمات گسترده بوده که گام هایی ارزنده و ارزشمندی در راستای تربیت شاگردان و متفکران این حوزه برداشتند.

آثار علمی و تالیفات گرانسنگ آن مرحوم در حوزه فلسفی و علوم عقلی بویژه فلسفه اسلامی از جمله آثار کم نظیر و صاحب سبک بوده که مورد توجه و مداقه اندیشمندان و فیلسوفان داخلی و خارجی می باشد.

اتخاذ مواضع انقلابی ، ماثر و صریح در دفاع از نظام، انقلاب و ولایت در کنار هدایت و رهبری جریان های انقلابی و برگزاری دوره های بصیرتی برای گروه های مختلف علمی علی الخصوص دانشجویان گرانقدر از جمله ویژگی ها و اقدامات برجسته و ارزشمند آن مرحوم بشمار می آید.

بی تردید خلا عدم وجود این عالم جلیل القدر و دانشمند فرهیخته قابل جبران نبوده و نخواهد بود.

اینجانب ضمن عرض تسلیت این ضایعه بزرگ به محضر حضرت ولی عصر (عج)، رهبر فرزانه انقلاب حضرت امام خامنه ای "حفظ الله تعالی" علیه، حوزه های علمیه، جامعه‌ علمی کشور، بویژه شاگردان ، دوستداران و بازماندگان آن فقید فرزانه، رحمت و مغفرت واسعه الهی را برای روح ملکوتی آن مرحوم از درگاه ایزد منان مسألت می نمایم.

حسن مصلح

امام جمعه دشتستان

۱۳دی ماه ۱۳۹۹

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه