دوشنبه, 27 ارديبهشت 1400 - Monday, 17 May 2021

سخن مردم"مراسم طرح لاله های روشن و زنگ روز جهانی مقاومت صبح شنبه 13دی ماه همزمان با سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی وهمرزمانش وشهدای فرهنگی دشتستان در دبیرستان استعدادهای درخشان امام خمینی (ره) باتلاوتی از قرآن مجید ،سرودملی جمهوری اسلامی ایران با اجرای صدرالله قاسمی آغاز شد.

عکاس:فاطمه قاسمی

IMG 9075

IMG 9076

به گزارش"سخن مردم"مراسم طرح لاله های روشن ویژه برنامه اولین سالگرد شهادت سردار سلیمانی و شهدای فرهنگی دشتستان و زنگ روز جهانی مقاومت دردبیرستان استعدادهای درخشان امام خمینی (ره) شهرستان دشتستان با حضور مسئولین برگزار شد.

IMG 9080

درابتدا باقری مدیر دبیرستان استعدادهای درخشان امام خمینی (ره) ضمن تسلیت شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی گفت:ازتمامی دست اندرکاران این مراسم تقدیروتشکرمی کنم .

ایشان درادامه به ادامه راه سردارسلیمانی اشاره نمودوافزود: راه شهیدانی همچون سردار قاسم سلیمانی ادامه دارد و مردم از این ظلمی که بر ایران روا شده به سادگی عبور نمی‌ کنند.

همه ما باید مانند شهید سلیمانی که راه شهیدان را ادامه داد، راه این سردار شهید و دیگر یارانش را ادامه دهیم تا نام و یاد سلیمانی‌ها پابرجا بماند،همه مردم ایران همچون سردار سلیمانی با جهاد یاد و راه شهیدان را تداوم و برای جان فدایی انقلاب و سرزمین ایران اسلامی تلاش می‌کنند.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان دشتستان:

مهمترین و اصلی ترین ویژگی سردار سلیمانی ولایتمداری بود

مدیر آموزش و پرورش شهرستان دشتستان دراین مراسم بابیان اینکه از شهداء گفتن سخت است افزود:آنها انسان های دانایی بودند که با شناخت از دین و مذهب به وظیفه خود عمل کردند ،ایثاروشهادت به عنوان یک فرهنگ متعالی در زمره‌ عالی‌ترین مفاهیم الهی و نتیجه والاترین ارزش هایی می‌باشد که یک انسان متعهد می‌تواند به آن مقام دست یابد.

IMG 9111

سهراب باقری درباره خصوصیات وویژگیهای سردار گفت:سردار شهید سلیمانی کسی بود که با شناخت کامل از دین و مذهب خود که همان اسلام حقیقی بود توانست تحت امر رهبر فرزانه انقلاب در راه اعتلای فرهنگ ناب اسلامی در سطح بین الملل اقدام نماید ،مهمترین و اصلی ترین ویژگی سردار سلیمانی را ولایتمداری بود،در طول دوران پیروزی انقلاب و هشت سال دفاع مقدس وحتی بعد از رحلت امام و دوران رهبری امام خامنه ای نیز در جبهه های مختلف مبارزه با استکبار حضور داشت و به آرزوی دیرینه خود رسید .

نماینده مردم دشتستان:

امنیت امروز جامعه ما مرهون تلاش های سردارسلیمانی است

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی نیز در این آئین با گرامیداشت یاد و خاطره شهداء گفت : ایالات متحده آمریکابزرگترین اقتصاد جهان را در اختیار دارد وتولید ناخالص داخلیاین کشور بالغ بر 20تریلیون دلار است وتمامی کشورهای صاحب ارز یورودر اتحادیه اروپامجموعاً به تولید ناخالص داخلی18تریلیون دلار در سال ۲۰۱۹ دست یافتندوبیشترین گردش مالی آمریکا مربوط به فروش نفت و یا پتروشیمی نیست بلکه حاصل فروش اسحله می باشد که در مقایسه با سایر کشورها بیشترین فروش را دارد .

IMG 9125

وی با اشاره به اینکه بزرگترین دستگاه های فرهنگی جهان در این کشور قرار داد گفت : شرکت هایی که در صنعت نرم افزار فعالیت می کنند در آمریکا قرار دارد و شرکت هایی مانند مایکروسافت ، یاهو و ... بزرگترین شرکت های نرم افزاری جهان هستند که درآمدی بالغ بر 70 میلیارد دلار در سال است .

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بیشترین منابع انرژی جهان در منطقه خاورمیانه واقع شده است گفت : به همین دلیل است که این منطقه همواره در طول تاریخ مورد توجه استعمارگران واقع شده است تا بتوانند با غارت این منابع به ثروت های هنگفت دست پیدا نمایند .

IMG 9117

دکتر رضایی خاطرنشان کرد : علاوه بر تامین انرژی آمریکا در منطقه خاورمیانه ، بیشترین تسلیحات این کشور هم در این منطقه به فروش می رسد و کشورهای عربی خریداران تسلیحاتی این کشور محسوب می شوند .

وی با اشاره به طرح آمریکا برای تسلط بر منطقه خاورمیانه گفت : در سال های قبل برنامه ایی طرح نمودند تا بتوانند علاوه بر حفظ امنیت رژیم صهیونیستی ، بتوانند تسلط بیشتری بر منابع انرژی کشورهای خاورمیانه داشته باشند که این طرح ها شامل جنگ سی و سه روزه و تشکیل داعش بود .

نماینده مردم دشتستان اولین ضربه ایران به آمریکا را در جنگ سی و سه روزه عنوان کرد و گفت : در این جنگ که سی و یک روز آن توسط سردار سلیمانی رهبری و فرماندهی می شد اولین ضربه و شکست به آمریکا در منطقه خاورمیانه بود و این شکست ها ادامه داشت و به همین خاطر از دست سردار سلیمانی عصبانی بودند و ایشان را مانع رسیدن به اهداف خود می دانستند .

رضایی افزود : پس از این شکست و با صرف هزینه های بسیار داعش را به وجود آوردند و سعی در پیشبرد اهداف خود داشتند که از سوریه شورع کردند و در عراق نیز تا نزدیکی مرزهای ما آمدند و قصد ورود به ایران را داشتند که در اینجا هم با سردار سلیمانی مواجهه شدند و ابرقدرت آمریکا با صرف این هزینه های هنگفت نتوانست به نتیجه برسد .

وی امنیت امروز جامعه ما را مرهون تلاش های این مرد بزرگ دانست و خاطرنشان کرد : اگر امروز مجاهدت این سردار بزرگ و مجاهدان و همرزمانش نبود اکنون ما هم امنیت نداشتیم و کار بزرگی که این سردار انجام داد شکست هیمنه و قدرت پوشالی آمریکا و متحدانش در منطقه بود .

نماینده مردم دشتستان یکی از دستاوردهای شهادت سردار سلیمانی را نشان دادن ذات واقعی آمریکا دانست و گفت : شهادت این سردار خباثت ها و خیانت های این رژیم منفور را در جهان نمایان تر کرد .

دکتر رضایی سردار سلیمانی را یک تفکر دانست و خاطرنشان کرد : سردار سلیمانی یک فرد نظامی نبود بلکه یک تفکر و سیاستمدار بود و نشان داد ما می توانیم با تکیه بر خود و استفاده از توان داخلی پیروز باشیم و مشکلاتمهان را حل نمائیم .

وی وصیت نامه این شهید بزرگ را خلاصه ای از ولایت دانست و افزود : آن تفکری که توانست داعش و آمریکا و توطئه دشمنان را نابود نماید می تواند بسیاری از نابسامانی های موجود در کشور را نیز حل نماید که یک شرط دارد و آن هم عمل به وصیت نامه شهید سلیمانی است .

بنابراین گزارش:قرائت میثاق نامه توسط دانش آموز یحیایی ،اجرای گرودسرود آل طاها ،تجلیل ازخانوادهای شهدای فرهنگی ،نواختن زنگ مقاومت،امضای تابلو یادبود طرح ملی لاله های روشن ازبرنامه هایی بودکه اجراشد.

IMG 9069IMG 9078IMG 9094IMG 9097IMG 9100IMG 9102IMG 9106IMG 9112IMG 9123IMG 9148IMG 9152IMG 9153IMG 9160IMG 9169IMG 9184IMG 9192IMG 9194IMG 9199

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0

نوشتن دیدگاه